Koniec przerwy: Everton vs Arsenal

Koniec przerwy: Everton vs Arsenal 15.09.2023, 20:42, Dominik Kwacz 1264 komentarzy

Podobno istnieją na świecie nacje, których kibice nie tylko nie irytują się przerwą reprezentacyjną, ale nawet potrafią czerpać z gry swojej kadry radość. Polska nie zalicza się do tych nacji, toteż dla rodzimych pasjonatów futbolu to zazwyczaj powód do narzekania, wściekłości, rozpaczy i wstydu. Po traumie związanej z oglądaniem meczów kadry byłego już selekcjonera Fernando Santosa, przyszła wreszcie pora na futbol przyjemny dla oka. Do gry wraca bowiem Arsenal, który w piątej kolejce uda się do Liverpoolu na mecz z Evertonem.

Choć ostatni mecz obu drużyn zakończył się wysokim zwycięstwem Kanonierów, to wcześniejsze spotkanie sezonu bardziej zapadło kibicom w pamięci. Wtedy to bowiem będący w strefie spadkowej The Toffies zdołali przełamać passę trzech porażek z rzędu, sensacyjnie pokonując ówczesnego lidera tabeli – Arsenal 1:0. W meczu, który wielbiciele magicznego „efektu nowej miotły” mogliby stawiać za koronny dowód jego działania, podopieczni Seana Dyche’a pozbawili pewności siebie ekipę Aretety, która do tego momentu sezonu przegrała wyłącznie z drużynami z Manchesteru. Dzień później na The Athletic ukazał się artykuł, w którym punktowano powody, dla których Arsenal może nie wygrać tytułu. Co ciekawe tamta porażka przydarzyła się chwilę po... pokonaniu United 3:2.

Co nie oznacza, że należy się spodziewać powtórki. Klub z niebieskiej części miasta Beatlesów zajmuje obecnie osiemnaste miejsce, zdobył w obecnej kampanii zaledwie jeden punkt, a u bukmacherów Dyche jest na szyczcie listy kandydatów do stracenia posady. Pomimo stwarzania sobie sytuacji (xG 4.7), The Blue Boys dotychczas zdobyli zaledwie dwa gole, oba w zremisowanym spotkaniu z Sheffield.

Arsenal przed przerwą w spektakularny sposób zwyciężył z Manchesterem United. Po serii meczów niepewnych znów można było podziwiać Kanonierów z poprzedniego sezonu. Walecznych, szybkich i dominujących. Forma klubowa zaowocowała powołaniami do kadr, między innymi dla Gabriela Meghalaesa, który zadebiutował w barwach Canarinhos w meczu z Boliwią.

Sytuacja kadrowa przedstawia się następująco. Mikel Arteta potwierdził na przedmeczowej konferencji, że wszyscy reprezentanci powrócili do klubu zdrowi i brali udział w treningach. Poza kadrą pozostaje Thomas Partey, Jurrrien Timber i Mohamed Elneny. W drużynie gospodarzy zabraknie Dele Alliego i Seamusa Colemana. Do składu powracają za to Dominic Calvert-Lewin i wypożyczony z Leeds Jack Harrison, jednak nie jest pewne czy będą gotowi na pełne 90 minut. Gotowy do gry jest też nowy nabytek – Beto.

Niedzielne spotkanie, choć ma faworyta, może przynieść sporo emocji. Evertonowi udawało się nie tak dawno temu powstrzymać rozpędzony Arsenal, nawet będąc w głębokim dołku. Arsenal Mikela Artety potrafi jednak wyciągać lekcje z porażek. Jeśli zagrają jak w meczu z United, lekcje futbolu na Goodison Park dostaną gospodarze.

krzykus1990 komentarzy: 521417.09.2023, 19:02

Balogun dla, USA gola strzelił a zaraz potem dla Monako. Jak dla mnie Arteta popełnił błąd, że nie zamienił Nketiaha na Baloguna

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 117.09.2023, 19:02

@bobslej22 napisał: "Wszystkich kibiców którzy krytykują zawodników po dosłownie trzeci minutach od wyjścia bym wypier..."
To byś nie miał tu z kim dyskutować. Tu ludzie krytykują zawodników zanim swój pierwszy mecz zagrają.

Oldgunner3 komentarzy: 977817.09.2023, 19:02

Tross jest the best.Nikt nie zdobywa tak pięknych goli w takich ilościach.Superb!

bobslej22 komentarzy: 834417.09.2023, 19:02

Ech0z komentarzy: 1042417.09.2023, 19:02

@FlameDood napisał: "Ludzie czy wy nie potraficie poczekać z oceną zawodnika do czasu zakończenia meczu albo do jego zmiany? Jak ja widzę że połowa ludzi juz po 5 minutach od wejścia Trossarda mówi że to zła zmiana to nie rozumiem tego... W drugiej połowie Trossi strzeli bramkę i nagle wszyscy będą skakać z radości jakie to on wejście dzisiaj miał. Poczekajcie i potem na spokojnie oceniajcie."
Proszę o propsy dla tego Pana

GreKa komentarzy: 339317.09.2023, 19:01

@Mickeylo: no miał słabe wejście ale się rozkręcił :⁠-⁠)

Marcel90 komentarzy: 816917.09.2023, 19:01

@Marcel90 napisał: "Trossard dzisiaj skończy z bramka "

Adi17 komentarzy: 300617.09.2023, 19:01

Saka w słabej formie, a udział przy 5 golu w tym sezonie. Gość ma niesamowity potencjał

Piotrek95 komentarzy: 964517.09.2023, 19:01

I tak właśnie było narzekanie na Sake a on ostatnie 5 minut zrobił taki wiatr że każdy na świecie chciałby takiego skrzydłowego

No i asysta

swistak86 komentarzy: 121017.09.2023, 19:01

Ależ to ładnie wyszło

WSP komentarzy: 180617.09.2023, 19:01

Brawo. Uwielbiam Trossarda. Który to już raz ratuje nam dupsko

bobslej22 komentarzy: 834417.09.2023, 19:01

Plusujcie tego misia co napisał że Trossard skończy z bramka ale już!!!

miki9971 komentarzy: 6552 newsów: 217.09.2023, 19:00

Leoś, w końcu się obudziłeś. Bo do 70 minuty jak dziecko we mgle.

Elastico07 komentarzy: 1255617.09.2023, 19:00

W końcu akcja w stylu Arsenalu z zeszłego sezonu.

Adi17 komentarzy: 300617.09.2023, 18:59

Niestety Saka w słabej formie od początku sezonu, trzeba liczyć, że z biegiem sezonu będzie lepiej.

krzykus1990 komentarzy: 521417.09.2023, 18:59

Dlaczego cały czas, wykonują różne na krótko xo, oni odwalają?

Castillo komentarzy: 219317.09.2023, 18:58

Nketiah po raz kolejny udowodnił, że podstawowym napastnikiem nigdy nie będzie. Czasem może zastąpić Jesusa, a i tak przydałby się jakiś lepszy napastnik na ławce.

zdyp komentarzy: 456717.09.2023, 18:58

DCL, juz zapomnialem jak chlop wyglada
dzis przelamanie, zgaduje :l

MuodyWenger komentarzy: 1579 newsów: 1217.09.2023, 18:58

Dyche od lat nie prezentuje nic ofensywnego w meczach z Arsenałem, a może sobie z nami w kalendarzu zaznaczać z dopiskiem „+1point”