Koniec przygody w Lidze Europy. Odpadamy po rzutach karnych

Koniec przygody w Lidze Europy. Odpadamy po rzutach karnych 16.03.2023, 23:59, Patryk Bielski 577 komentarzy

Po thrillerze na Emirates Stadium Kanonierzy odpadli z rozgrywek Ligi Europy. By wyłonić zwycięzcę dwumeczu ze Sportingiem potrzebne były dogrywka i rzuty karne, bowiem po dziewięćdziesięciu minutach utrzymywał się remis 1-1.

W pierwszej połowie to Arsenal był zespołem lepszym, co udokumentował w 19. minucie, gdy do siatki trafił Granit Xhaka. Druga część spotkania należała jednak do gości, którzy zdominowali Kanonierów i w 62. minucie za sprawą pięknego trafienia Goncalvesa z połowy boiska zdołali wyrównać.

W dogrywce londyńczycy ponownie przejęli inicjatywę, jednak świetnie dysponowany między słupkami bramki Lwów był Adan. Bramkarz gości został również bohaterem w konkursie jedenastek, w których obronił uderzenie Gabriela Martinellego, a jego zespół ostatecznie zwyciężył 5-4.

Co gorsza dla Arsenalu, w pierwszej części meczu kontuzji doznali Tomiyasu i Saliba. Na ten moment nie wiadomo, na ile poważne są to urazy. Kanonierzy muszą szybko otrząsnąć się po tej porażce, bowiem już w niedzielę na Emirates Stadium przyjeżdża Crystal Palace.

Obszerny skrót spotkania wraz z rzutami karnymi | Statystyki meczu

Arsenal: Ramsdale, Tomiyasu (9' White), Saliba (21' Holding), Gabriel, Zinczenko, Nelson (66' Saka), Jorginho (65' Partey), Xhaka, Vieira (100' Odegaard), Martinelli, Jesus (46' Trossard).

Sporting CP: Adan, St. Juste, Diomande, Inacio, Esgaio, Pedro Goncalves (93' Essugo), Ugarte, Matheus Reis (93' Santos), Edwards (119' Tanlongo), Paulinho, Trincao (105' Arthur Gomes).

Raport pomeczowySporting CP autor: Patryk Bielski źrodło: własne
ZielonyLisc komentarzy: 2028717.03.2023, 00:10

@darek250s: dobra nie sikaj już

darek250s komentarzy: 10314 newsów: 517.03.2023, 00:09

Carabao out, Puchar Anglii out, LE out….

Przed nami mecze na Anfield i Etihad…

Co może pójść nie tak ;)

Castillo komentarzy: 219317.03.2023, 00:09

Wy serio po zepsutym karnym będziecie teraz psioczyć na Martinelliego? Czaicie, że ten chłopak ma 21 lat, a jest jedną z postaci które ciągną ten klub do mistrzostwa w tym sezonie? Niektórym to już się z tego dobrobytu w dupach poprzewracało

Koroniarz komentarzy: 1020117.03.2023, 00:08

@enrique: Zgadzam się w 100 %. TO jak zagrał dzisiaj Vieira powinno się go posadzić do końca sezonu na ławie a w przyszłym sezonie wypożyczyć do jakiegoś WHU czy Aston VIlli i niech się ogrywa

SoulStorm komentarzy: 744417.03.2023, 00:08

Gdyby tylko Ode grał zamiast Vieiry... Norweg daje ten impuls w ataku

pirell komentarzy: 27017.03.2023, 00:08

@praptak: Spokojnie chopak ma dopiero 21 lat a i tak wyglada bardzo dobrze. Rzeczy o ktorych mowisz to przede wszystkim doswiadczenie i spokoj. To przychodzi z czasem, narazie rzadzi mlodosc i przbojowosc.

TOmm1 komentarzy: 121517.03.2023, 00:07

Mam nadzieję, że Odegaard będzie kapitanem tego klubu aż po kres swej kariery.

To jak podniósł to zamarłe dziś Emirates po wejściu, to ile pokazał w dosłownie kilkanaście minut było czymś pięknym. Szkoda, że nie wszedł wcześniej.

Szkoda, że dziś bez happy endu ale jak Tross po przebitce trafił w słupek a ich bramkarz wyjął strzal głowa Gabriela to już czułem, że zupełnie dziś jakby coś wyżej pchało dalej Sporting a nie nas. Tak bywa.

Nadal gramy o mistrzostwo a w przyszłym roku wracamy do LM. Nie ma co się oszukiwać ale LE to nie ten sam klimat.

ZielonyLisc komentarzy: 2028717.03.2023, 00:07

Panowie dajcie spokój ;)

Obieram taktykę Garfielda więc... zapominamy i lecimy dalej. Skupiamy się na lidze bo to się tylko liczy. To, że dziś nam nie poszło nic nie znaczy.

Koroniarz komentarzy: 1020117.03.2023, 00:07

Liga najważniejsza ale szkoda, że odpadamy na własne życzenie

XandeR komentarzy: 969717.03.2023, 00:06

Placzkonierzy

DexteR_000 komentarzy: 764217.03.2023, 00:06

Haha Według żelaznego te zebranie ziny w kółko było pod publiczkę.

Czeczenia komentarzy: 1249417.03.2023, 00:06

Główny cel w tym sezonie i tak jest inny. Natomiast nie czarujmy się, lekkie ukłucie wstydu towarzyszy tego wieczora.

praptak komentarzy: 882617.03.2023, 00:06

@XandeR napisał: "Fajnie że napisałeś to w momencie w którym Gabi w 5 meczach zdobył z 6 bramek i jest zawsze top3 na boisku, a nie jak grał piach przez półtora miesiąca xD"
Czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem że on nie strzela bramek lub jest bezużyteczny a wręcz odwrotnie

KedzioRRz komentarzy: 382717.03.2023, 00:06

Tak to jest gdy wąską kadrą próbuję się złapać kilka srok za ogon. Tzreba było rotować, jak byśmy wysoko przegrali- trudno. EPL to priorytet. A teraz nie dość że kontuzje i zmęczenie po 120 minutach gry to LE tak czy siak nie ma...

enrique komentarzy: 1922517.03.2023, 00:05

Dzięki Vieirze i jego notorycznym - stratom, złym zagraniem, złemu ustawieniu, złym podaniom i wszystkiemu innemu co dziś pokazał - graliśmy cały mecz w 10-tkę, ale winny Martinelli bo nie strzelił karnego.

Mastec30 komentarzy: 622517.03.2023, 00:04

Szkoda tych karnych. Mieliśmy okazję przećwiczy ten element, wzmocnić się mentalnie i dupa. Takie coś może bardziej w głowie siedzieć niż zwykle odpadnięcie z pucharu. I Ramsdale od jutra 100 karnych dziennie broni do odwołania. Aż się nauczy wyjmowac chociaż 1 na serię

fabregas1987 komentarzy: 2582217.03.2023, 00:03

Ten mecz był do zamknięcia tyle razy, sami sobie jesteśmy winni. Niestety odpadamy choc szansa na europejskie trofeum w tym sezonie była ogromna.

Karne to niby loteria wiadomo, ale Ramsdale ma sporo nauki w tym aspekcie jeszcze przed soba.

No nic skupiamy sie na lidze i odbiciu sie w niedziele z Palace, a oby City gralo jak najdluzej w LM, to wtedy możemy mieć powody do radości w maju

praptak komentarzy: 882617.03.2023, 00:03

Jak Martinelli podszedł do rzutu karnego to był to pierwszy moment w którym miałem obawę czy nasz zawodnik trafi. Okazało się że słusznie.

Odkąd do nas dołączył zawsze byłem jego fanem, ale od paru miesięcy zatrzymał się w wielu aspektach w miejscu.

Było posiłkowanie się że:
"A bo nie ma Jesusa a on lubi z nim" ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - Martinelli zatrzymał się w piłkarskim rozwoju. Trzymam za niego kciuki żeby na nowo pokazywał determinację która czasem tuszowała braki techniczne, ale póki co on mnie trochę męczy i tyle. Cierpliwie znosiłem kiepskie występy bo wiem że ma potencjał a szybkość + orientacja pomogły mu w zdobyciu dużej ilości bramek za co dziękuję szczerze, jednak coś zastygło.

Gabi robi wielką robotę w defensywie, niewielu jest skrzydłowych którzy są takimi pracusiami, tym sporo nadrabia. Ale uważam że Arteta straci w końcu cierpliwość.
PS: Zauważyliście jak często się zdarza, że on nie może utrzymać piłki w boisku przy linii? Odbija się od niego i koniec historii. Wcześniej potrafił sobie częściej poradzić nawet w takich sytuacjach. Pierwszych 10 meczów sezonu to był kozak nawet gdy nie strzelał. A strzelał sporo.

pestjusz komentarzy: 260817.03.2023, 00:03

Noooorth Londooon Forever...

DexteR_000 komentarzy: 764217.03.2023, 00:02

Dobra skupiamy się na lidze, jeśli obejdzie się bez poważnych kontuzji będzie git.

XandeR komentarzy: 969717.03.2023, 00:02

Nawet kibice Sportingu nie są tak podnieceni ta wygrana jak fani Manu.

To pokazuje jak bardzo boli wszystkich wielki Arsenal.

darek250s komentarzy: 10314 newsów: 517.03.2023, 00:01

Przypomnę tylko wynik ostatniego meczu Liverpoolu z United. 7-0

tomawwa komentarzy: 39417.03.2023, 00:01

nasz jeździec bez głowy....

pirell komentarzy: 27017.03.2023, 00:00

Szczerze to liczylem na Vieire, szczegolnie ze gralismy z druzyna z portugalskiej ligi. Absolutnie nie ciesze sie ze wiecej sil pozostanie na lige. Odpadlismy z pucharu ligi i Angli w pierwszych meczach, widac ze jeszcze daleka droga przed nami zeby stac sie topowa druzyna w europie. Trzeba przyznac szczerze ze Sporting zasluzyl na wygrana w tym dwumeczu. Moze i byli troche gorsi pilkarsko od nas ale na pewno zostawili wiecej serca na boisku i dlatego graja dalej.