Koniec przygody z Ligą Mistrzów - Bayern 1:1 Arsenal

Koniec przygody z Ligą Mistrzów - Bayern 1:1 Arsenal 11.03.2014, 21:37, Łukasz Kęczkowski 3268 komentarzy

Skończyła się przygoda Arsenalu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Drugi rok z rzędu Kanonierów odprawił Bayern Monachium. Gracze Arsenalu od początku spotkania wydawali się być pogodzeni z takim losem i nie wykazywali znacznej inicjatywy ani chęci odniesienia zwycięstwa. Nie pomógł kapitalny występ Fabiańskiego, któremu udało się nawet obronić rzut karny. Z pewnością Polak po odejściu z Arsenalu nie będzie narzekał na brak ofert, gdyż kolejny raz udowodnił, że jest kapitalnym golkiperem. Na plus zagrał również Chamberlain, który jako jedyny próbował szarpać w pierwszej połowie i miał kilka okazji na zdobycie bramki, jednak nie udała mu się ta sztuka.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Bayern Monachium: Neuer - Lahm, Dante, Martinez, Alaba - Schweinsteiger - Robben, Thiago, Götze, Ribéry - Mandzukić.

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Oxlade-Chamberlain - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Od pierwszych minut inicjatywę posiadał Bayern, Bawarczycy co chwilę próbowali atakować, jednak dobrze w defensywie spisywali się gracze Kanonierów.

W 8. minucie z kontrą wychodzili gracze Arsenalu, jednak Dante w nieprzepisowy sposób faulował Chamberlaina, za co obejrzał żółtą kartkę.

W 14. minucie po wysokim pressingu piłkę w okolicy pola karnego gości odebrali gracze Bayernu, próbowali oni rozegrać kombinacyjną akcję, jednak Lahm znalazł się na spalonym.

Cztery minuty później przebojową akcją lewym skrzydłem popisał się Podolski, jednak jego dośrodkowanie do Girouda zostało zatrzymane przez obrońcę.

W 20. minucie szybką kontrę wyprowadzili Bawarczycy, jednak piłkę po dośrodkowaniu Ribery'ego nieczysto uderzył Robben i poszybowała ona ponad bramką.

Sześć minut później za niesportowe zachowanie żółtą kartkę obejrzał Podolski.

W 27. minucie bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze Bayernu. Do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego doszedł Javi Martinez, pokonał Fabiańskiego, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną Hiszpana.

Trzy minuty później na indywidualną akcję ponownie zdecydował się Chamberlain. Anglik minął kilku rywali, jednak tuż przed polem karnym był nieprzepisowo zatrzymywany.

W 31. minucie celny strzał na bramkę Neuera oddał głową Giroud, jednak niemiecki bramkarz bez większego wysiłku złapał futbolówkę.

Po siedmiu minutach skórę Fabiańskiemu uratował Koscielny. Francuz szczęśliwie stał na trasie lotu piłki uderzonej przez Robbena i oddalił zagrożenie.

W 44. minucie po zamieszaniu w polu karnym niepilnowany z piłką znalazł się Mario Goetze, jednak jego strzał dobrze wybronił Fabiański.

W przerwie Wenger postanowił dokonać pierwszej roszady w składzie. Mesuta Ozila zastąpił Tomas Rosicky.

W 50. minucie w polu karnym padł rażony jak piorunem Arjen Robben, jednak sędzia nie dał się nabrać na tę marną próbę teatralną.

W 55. minucie na prowadzenie wyszli gracze Bayernu. Lewym skrzydłem ruszył Ribery, znalazł lukę między obrońcami Arsenalu i idealnie wyłożył piłkę Schweinsteigerowi, który musiał jedynie dopełnić formalności. 1:0 dla Bawarczyków.

Już dwie minuty później byliśmy świadkami odpowiedzi Arsenalu! Lukasowi Podolskiemu udało się przepchnąć Lahma, odzyskać piłkę i stanąć oko w oko z Neuerem. Niemiec huknął jak z armaty i ładnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali. 1:1 na Allianz Arenie!

W 67. minucie bliscy zdobycia bramki ponownie byli gracze Bayernu, jednak fenomenalną interwencją tuż przed nosem Mandżukicia popisał się Łukasz Fabiański.

W 76. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Robben i oddał strzał na bramkę Fabiańskiego, jednak Polak dobrze interweniował.

Minutę później na kolejną zmianę zdecydował się Wenger. W miejsce Artety wprowadził on młodego Gnabry'ego.

W 79. minucie z kontratakiem wychodził Podolski, lecz taktycznym faulem ratował się Martinez, za co otrzymał żółtą kartkę.

W 84. minucie Chamberlaina zmienił Flamini, natomiast za Ribery'ego wszedł Muller.

Pięć minut później ładnie na prawym skrzydle odnalazł się Gnabry, jednak jego strzał poszybował ponad bramką Neuera.

W 91. minucie Koscielny faulował Robbena, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Muller, jednak w kapitalnym stylu rzut karny obronił Fabiański! Wciąż 1:1 na Allianz Arena.

Bayern MonachiumRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.03.2014, 21:58

Jak już co to OX byl zapisany jako SP, a nie DP... Chodzi o rozpisanie na papierze.

Tylko, że przeważnie ta papierowa grafika nie ma odzwierciedlenia, tego co dzieje się podczas spotkania. Jedynie obrońcy są dobrze przypisani.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.03.2014, 21:58

Marzag; nic, nie zmienia w ocenie filmu, jednak wkurzające są polskie tłumaczenia tytułów zagranicznych filmów.

kamo99111 komentarzy: 690615.03.2014, 21:57

pauleta19

taaa... i potem były dziury w środku jak z Poznania do Warszawy i dostawaliśmy bramki :P

kanonierka1886 komentarzy: 29715.03.2014, 21:56

Nie tylko dobrych scen ale i naprawde swietnych rol aktorskich.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.03.2014, 21:55

kamo, Alex Song ;D

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.03.2014, 21:55

pauleta19, się naoglądał Maxa Kolonki i mądruje :P A co zmienia tytuł filmu? przecież nie każdy musi wiedzieć że Tarantino to dyslektyk :P

kamo99111 komentarzy: 690615.03.2014, 21:54

CV chyba sie troche zamotałeś xD
Pauleta napisał że tak nie mógłby bo by musiał się rozdwoić.

Jak Defensive midfielder może grać ofensywnie?? xD

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.03.2014, 21:53

kanonierka1886; "Benkarty wojny" bo tak powinien być przetłumaczony tytuł tego filmu to dobra pozycja filmowa. Można obejrzeć dla kilku dobrych scen.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511615.03.2014, 21:53

Nie ogarniam trochę. To tak jakby powiedzieć, że Giroud gra na pozycji napastnika, ale nie gra napastnika.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2014, 21:51

Gral na pozycji dma, a nie gral dma, czytasz troche? Skoro gral np obok artety to byl na pozycji dna, ale gral cmfa, tak jak paleta napisal

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.03.2014, 21:49

DMF ustawiony ofensywnie? Masz na myśli, że ma zagrać na CMFie? ;D Czy się rozdwoić na dwie pozycje?

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.03.2014, 21:47

kanonierka1886, ta jest brutalna, ale bardziej w napieciu trzymala mnie ta w barze ;d

kamo99111 komentarzy: 690615.03.2014, 21:47

A poza tym Podolski też ma dużo zadań defensywnych więc sądzę, że nie było by źle z takim składem :)

kanonierka1886 komentarzy: 29715.03.2014, 21:47

@Marzag

Teraz jest kozacka scena :p

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511615.03.2014, 21:47

@CV
Poza tym jak mógł grać na DM'ie i być ustawiony ofensywnie. wiesz co oznacza skrót DM?

Bellers

Sądzę, że nie... Wychodzenie Artetą i Flamem w środku nie ma sensu!

A AOC w meczu z Bayernem pokazał, że fajnie mu idzie gra w środku. Do dziś mam przed oczyma to jak pojechał chyba z 3-4 graczy *****ów i wywalczył rzut wolny blisko pola karnego :) tego nam trzeba.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.03.2014, 21:46

no i ta scena w pubie niemieckich żołnierzy też świetna (tu hansa landy nie ma ale wszystkie sceny z hansem landą są przekozackie)

kanonierka1886 komentarzy: 29715.03.2014, 21:45

@Marzag

Wiem wiem, ogladalam juz co najmniej kilkadziesiąt razy. Waltz i Pitt kapitalne role!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2014, 21:45

No ludzie..zagral na pozycji dm, byl ustawiony obok klasycznego dm, jak ci to jeszcze napisac? Jak wolisz to SP, prosze

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.03.2014, 21:44

kanonierka1886, kozacki film, Hans Landa to najlepszy czarny charakter w historii kina! :d

lays komentarzy: 3987115.03.2014, 21:44

pauleta19

Chodzi mi o to, że gdy Ox będzie wpisany niby na DM to będzie ustawiony bardziej ofensywnie tak jak pisze carlosV a to da więcej możliwości i przewagę z przodu przez co obraz gdy AFC będzie bardziej ofensywny.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511615.03.2014, 21:43

@carlosV
Tylko, że wymysł Wengera to to też nie jest, bo Alex NIGDY nie zagrał na DM'ie.

Bellers komentarzy: 123615.03.2014, 21:43

@kamo

Nie za ofensywnie?:p

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2014, 21:43

Ox gral na pozycji dm, lecz byl ustawiony ofensywnie, bo niby gdzie gral? Skrzydla nie, ops rowniez nir.

kamo99111 komentarzy: 690615.03.2014, 21:42

Jaki skład widzicie na zdechłe kury?? JA bym chciał tak:

...............................Szczęsny..........................
Sagna.............BFG...................Kosa........Naxto
.....................Flamini................AOC................
Rosicky.....................Cazorla...............Podolski
..............................Żwiru................................

Zmiany:Fabian, Cieńki, Verma, Kallstrom, Gnabry, Arteta, Sanogo

Jeżeli by Gibbon był dostępny to zamiast Cieńkiego na ławę, bo skoro miał jeszcze jakieś problemy to lepiej żeby jeszcze odpoczął. W sumie taki skład nie byłby zły :) Generalnie absencja Ozila to może wyjść i nam i jemu na dobre. Mam nadzieję, że jak wrócą Jack, Ramzi i Ozil to nie będzie już po ptokach.

PrzeArs komentarzy: 278415.03.2014, 21:42

lays - nie patrz nawet co piszą na swoich forach kibice Chelsea . To bardzo dziwni ludzie ( przynajmniej ci których ja znam - a znam ich troche ) . Mój kolega fanatyk ****si powiedział ostatnio że mają silniejszą kadrę od naszej ( na tem temat akurat każdy może mieć swoje zdanie - jak dla mnie to my mamy silniejszą ) ale co lepsze powiedział że porównując kadry Arsenalu i Chelsea to tak jak by zestawić kadry Korony Kielce z kadrą Realu Madryt !! :)heh ( my niby Korona a Chelsea - Real ) . Dodam że to nie gimba tylko dorosły facet .

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2014, 21:42

Kanonier
Gosciu, tylko to nie jest wymysl userow a wengera ktory parerazy juz go tam stawial i radzil sobie dobrze

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.03.2014, 21:42

lays, "Ox zagra na DM a to spowoduje grę ofensywną." hehe, się uśmiałem.

Giroud zagra na ŚO co spowoduje, że strzelimy kilka bramek ^v^

Poza tym proponujesz skład bez Santiego, gdy Ozil, Ramsey, Wilshere kontuzjowani, nie widzę w tym logiki. Cazorla musi zagrać, żeby piłka chodziła.

kanonierka1886 komentarzy: 29715.03.2014, 21:42

'Bekarty Wojny' ktos oglada?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2014, 21:40

Ox najpierw na PO teraz na DM może jeszcze SO z niego zrobicie..

aNormalny komentarzy: 348215.03.2014, 21:39

Zróbcie haxa!

krzysiu357 komentarzy: 61815.03.2014, 21:38

marzag

dzieki

Trequartista komentarzy: 536615.03.2014, 21:38

Naprawdę ciężko zauważyć, że u nas w parze środkowych pomocników jeden więcej broni, a drugi bardziej atakuje?

rysiek098 komentarzy: 248915.03.2014, 21:37

OX nigdy nie grał na DMie przecież

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511615.03.2014, 21:36

@carlosV
Z Bayernem graliśmy jednym DM'em i nie był nim OX.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2014, 21:35

Niuchacz
A co w tym dziwnego? Z bayernem chociazby tak gral i byl motm

Mihex komentarzy: 2360415.03.2014, 21:35

Byle nie poczuł ich za mocno :P I oby jakiś zawodnik nie poczuł, że on czuje je mocno, a najważniejsze żeby sędzia nie zauważył jak on czuje derby. :P

PrzeArs komentarzy: 278415.03.2014, 21:34

Musimy jutro wygrać !!! Ale dzisiaj beka z Chelsea znowu . a mój kolega tak się nimi fascynuje że niby taki skład mają itd. Ostatnio z nim się nie żle oto na fb pokłuciłem . Jak można się Chelsea fascynować ?? Mam nadzeję że my jutro odpowiemy na to zwycięstwem nad kurami i dogonimy już prawie ****si :)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2014, 21:34

Ostatnii to totkow ciagnal bale, teraz go nie ma, sa bez formy, u siebie graja gorzej niz na wyjazdach, a ich trenerem iest fan kanonierow. How hard can it be?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511615.03.2014, 21:34

@lays
OX na dm'ie? Co Ty dajesz?

lays komentarzy: 3987115.03.2014, 21:32

Ostatnie spotkania z Tottkami na wyjezdzie nie były dla nas dobre ;/ 2 porażki 2-1.

Licze, że od początku ruszymy zmotywowani do ataku. Mam nadzieję, że Ox zagra na DM a to spowoduje grę ofensywną.

Z przodu dałbym Gnabry'ego - Rose i Poldiego

Santi niech odpocznie.

No i musi zagrać Flamini, on czuje te derby i będzie grał na 200 procent.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.03.2014, 21:30

krzysiu, 5 sekund szukania na yt:

youtube.com/watch?v=-Z2EReouayQ

lays komentarzy: 3987115.03.2014, 21:29

Niuchacz3

Tutaj pełno osób wyrzucało Ramsey'a :D

Pamiętam jak był news, o wymianie Fellaini -> Ramsey + 7 mln :D Każdy prosił o Fellainiego a to takie drewno :D

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511615.03.2014, 21:28

@lays
Ja kiedyś widziałem na realmadrid.pl, jak typek pisał, że powinni sprzedać CR7 i Ramosa bo są do niczego. ;d

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.03.2014, 21:28

albo lepiej pocztac madrosci człowieka na temat sztabu i wengera

lays komentarzy: 3987115.03.2014, 21:26

carlosV
CesK

Nie no pojechałem mega optymistycznie :D Podałem dla nas jeden z najlepszych scenariuszy :D Mam nadzieję, żę chociaż w części się sprawdzi jutro i pokonamy kury!!

lays komentarzy: 3987115.03.2014, 21:25

''Ramires i Oscar to dno nic nie wnoszą do gry :/ sprzedać i kupić Barkleya , a za Ramiresa van Ginkela''

WTF co oni piszą wgl xDDDDD Barkley to gra 1 mecz dobrze na 4-5 :D i tak w kółko.

krzysiu357 komentarzy: 61815.03.2014, 21:24