Koniec przygody z Ligą Mistrzów - Bayern 1:1 Arsenal

Koniec przygody z Ligą Mistrzów - Bayern 1:1 Arsenal 11.03.2014, 21:37, Łukasz Kęczkowski 3268 komentarzy

Skończyła się przygoda Arsenalu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Drugi rok z rzędu Kanonierów odprawił Bayern Monachium. Gracze Arsenalu od początku spotkania wydawali się być pogodzeni z takim losem i nie wykazywali znacznej inicjatywy ani chęci odniesienia zwycięstwa. Nie pomógł kapitalny występ Fabiańskiego, któremu udało się nawet obronić rzut karny. Z pewnością Polak po odejściu z Arsenalu nie będzie narzekał na brak ofert, gdyż kolejny raz udowodnił, że jest kapitalnym golkiperem. Na plus zagrał również Chamberlain, który jako jedyny próbował szarpać w pierwszej połowie i miał kilka okazji na zdobycie bramki, jednak nie udała mu się ta sztuka.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Bayern Monachium: Neuer - Lahm, Dante, Martinez, Alaba - Schweinsteiger - Robben, Thiago, Götze, Ribéry - Mandzukić.

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Oxlade-Chamberlain - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Od pierwszych minut inicjatywę posiadał Bayern, Bawarczycy co chwilę próbowali atakować, jednak dobrze w defensywie spisywali się gracze Kanonierów.

W 8. minucie z kontrą wychodzili gracze Arsenalu, jednak Dante w nieprzepisowy sposób faulował Chamberlaina, za co obejrzał żółtą kartkę.

W 14. minucie po wysokim pressingu piłkę w okolicy pola karnego gości odebrali gracze Bayernu, próbowali oni rozegrać kombinacyjną akcję, jednak Lahm znalazł się na spalonym.

Cztery minuty później przebojową akcją lewym skrzydłem popisał się Podolski, jednak jego dośrodkowanie do Girouda zostało zatrzymane przez obrońcę.

W 20. minucie szybką kontrę wyprowadzili Bawarczycy, jednak piłkę po dośrodkowaniu Ribery'ego nieczysto uderzył Robben i poszybowała ona ponad bramką.

Sześć minut później za niesportowe zachowanie żółtą kartkę obejrzał Podolski.

W 27. minucie bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze Bayernu. Do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego doszedł Javi Martinez, pokonał Fabiańskiego, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną Hiszpana.

Trzy minuty później na indywidualną akcję ponownie zdecydował się Chamberlain. Anglik minął kilku rywali, jednak tuż przed polem karnym był nieprzepisowo zatrzymywany.

W 31. minucie celny strzał na bramkę Neuera oddał głową Giroud, jednak niemiecki bramkarz bez większego wysiłku złapał futbolówkę.

Po siedmiu minutach skórę Fabiańskiemu uratował Koscielny. Francuz szczęśliwie stał na trasie lotu piłki uderzonej przez Robbena i oddalił zagrożenie.

W 44. minucie po zamieszaniu w polu karnym niepilnowany z piłką znalazł się Mario Goetze, jednak jego strzał dobrze wybronił Fabiański.

W przerwie Wenger postanowił dokonać pierwszej roszady w składzie. Mesuta Ozila zastąpił Tomas Rosicky.

W 50. minucie w polu karnym padł rażony jak piorunem Arjen Robben, jednak sędzia nie dał się nabrać na tę marną próbę teatralną.

W 55. minucie na prowadzenie wyszli gracze Bayernu. Lewym skrzydłem ruszył Ribery, znalazł lukę między obrońcami Arsenalu i idealnie wyłożył piłkę Schweinsteigerowi, który musiał jedynie dopełnić formalności. 1:0 dla Bawarczyków.

Już dwie minuty później byliśmy świadkami odpowiedzi Arsenalu! Lukasowi Podolskiemu udało się przepchnąć Lahma, odzyskać piłkę i stanąć oko w oko z Neuerem. Niemiec huknął jak z armaty i ładnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali. 1:1 na Allianz Arenie!

W 67. minucie bliscy zdobycia bramki ponownie byli gracze Bayernu, jednak fenomenalną interwencją tuż przed nosem Mandżukicia popisał się Łukasz Fabiański.

W 76. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Robben i oddał strzał na bramkę Fabiańskiego, jednak Polak dobrze interweniował.

Minutę później na kolejną zmianę zdecydował się Wenger. W miejsce Artety wprowadził on młodego Gnabry'ego.

W 79. minucie z kontratakiem wychodził Podolski, lecz taktycznym faulem ratował się Martinez, za co otrzymał żółtą kartkę.

W 84. minucie Chamberlaina zmienił Flamini, natomiast za Ribery'ego wszedł Muller.

Pięć minut później ładnie na prawym skrzydle odnalazł się Gnabry, jednak jego strzał poszybował ponad bramką Neuera.

W 91. minucie Koscielny faulował Robbena, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Muller, jednak w kapitalnym stylu rzut karny obronił Fabiański! Wciąż 1:1 na Allianz Arena.

o jaa, byloby po meczu

Dopiero zobaczyłem gola akcja super brawo Aston Villa ;)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.03.2014, 20:21

dissault
nie, dostanie jeden mecz, bo to był faul taktyczny, a nie ostre wejście

dissault komentarzy: 326815.03.2014, 20:20

Kompany za czerwoną dzisiaj 3 mecze, czyli wychodzi na to że z nami nie zagra, dobrze mówię?

songoku95 komentarzy: 2348615.03.2014, 20:19

Benteke jakby miał obok siebie Ox'a, Rose, Theo, Ozila to miałby to 20 bramek.

Lemmy komentarzy: 33415.03.2014, 20:19

To wszystko przez to że Aston Villa nie chciała grać w piłkę.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2014, 20:19

Benteke to jest gość.

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 115.03.2014, 20:18

bartek2815, kiedyś mi kumpel mówił(z 5-6 lat temu) że Ronaldo ma plastry na uszach bo to niby znaczy, że tego dnia zaliczył jakąś dziewczynę, czy coś takiego. Więc teraz domyśl się co oznacza plaster na nadgarstku :D

mitmichael komentarzy: 4924315.03.2014, 20:13

Jak jutro wygramy to jeszcze nie wszystko bedzie stracone a moze United zagra dobry mecz i nie pozwoli Liverpoolowi wygrac

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 115.03.2014, 20:13

bartek2815, masz na mysli frotki do potu?

T0pal komentarzy: 14915.03.2014, 20:12

Ale brama :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.03.2014, 20:12

Jose już płacze :D

bartek2815 komentarzy: 84915.03.2014, 20:12

Siemka Chlopaki...wiecie moze po co pilkarze maja tejpy na nadgarstkach?

matt21 komentarzy: 541415.03.2014, 20:07

w sumie gadka mourinho też by mnie tak motywowała jak piłkarzy chelsea w tym meczu.

harry86 komentarzy: 81915.03.2014, 20:06

Delph też ciekawy grajek, można byłoby się o niego postarać w lato.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2014, 20:05

Jutro derby, a tu psioczenie na wengera..esencja k.com :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.03.2014, 20:05

Co powie Jose? Nic, będzie płakać jak zawsze.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.03.2014, 20:04

marzag
tak, tak samo jak np. z Artetą było w meczu z CP

Bolek komentarzy: 423215.03.2014, 20:04

Czerwona moim zdaniem niezbyt słuszna.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.03.2014, 20:03

Jak Benteke wygryzie Lukaku z pierwszego składu Belgii i Belgia zajdzie daleko na MŚ to może już być już za późno na transfer tego piłkarza do nas

Koroniarz komentarzy: 1020115.03.2014, 20:03

Ciśnie Villa ****sów czy mecz wyrównany ? czerwo słusznie ?