Koniec przygody z Ligą Mistrzów - Bayern 1:1 Arsenal

Koniec przygody z Ligą Mistrzów - Bayern 1:1 Arsenal 11.03.2014, 21:37, Łukasz Kęczkowski 3268 komentarzy

Skończyła się przygoda Arsenalu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Drugi rok z rzędu Kanonierów odprawił Bayern Monachium. Gracze Arsenalu od początku spotkania wydawali się być pogodzeni z takim losem i nie wykazywali znacznej inicjatywy ani chęci odniesienia zwycięstwa. Nie pomógł kapitalny występ Fabiańskiego, któremu udało się nawet obronić rzut karny. Z pewnością Polak po odejściu z Arsenalu nie będzie narzekał na brak ofert, gdyż kolejny raz udowodnił, że jest kapitalnym golkiperem. Na plus zagrał również Chamberlain, który jako jedyny próbował szarpać w pierwszej połowie i miał kilka okazji na zdobycie bramki, jednak nie udała mu się ta sztuka.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Bayern Monachium: Neuer - Lahm, Dante, Martinez, Alaba - Schweinsteiger - Robben, Thiago, Götze, Ribéry - Mandzukić.

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Oxlade-Chamberlain - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Od pierwszych minut inicjatywę posiadał Bayern, Bawarczycy co chwilę próbowali atakować, jednak dobrze w defensywie spisywali się gracze Kanonierów.

W 8. minucie z kontrą wychodzili gracze Arsenalu, jednak Dante w nieprzepisowy sposób faulował Chamberlaina, za co obejrzał żółtą kartkę.

W 14. minucie po wysokim pressingu piłkę w okolicy pola karnego gości odebrali gracze Bayernu, próbowali oni rozegrać kombinacyjną akcję, jednak Lahm znalazł się na spalonym.

Cztery minuty później przebojową akcją lewym skrzydłem popisał się Podolski, jednak jego dośrodkowanie do Girouda zostało zatrzymane przez obrońcę.

W 20. minucie szybką kontrę wyprowadzili Bawarczycy, jednak piłkę po dośrodkowaniu Ribery'ego nieczysto uderzył Robben i poszybowała ona ponad bramką.

Sześć minut później za niesportowe zachowanie żółtą kartkę obejrzał Podolski.

W 27. minucie bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze Bayernu. Do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego doszedł Javi Martinez, pokonał Fabiańskiego, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną Hiszpana.

Trzy minuty później na indywidualną akcję ponownie zdecydował się Chamberlain. Anglik minął kilku rywali, jednak tuż przed polem karnym był nieprzepisowo zatrzymywany.

W 31. minucie celny strzał na bramkę Neuera oddał głową Giroud, jednak niemiecki bramkarz bez większego wysiłku złapał futbolówkę.

Po siedmiu minutach skórę Fabiańskiemu uratował Koscielny. Francuz szczęśliwie stał na trasie lotu piłki uderzonej przez Robbena i oddalił zagrożenie.

W 44. minucie po zamieszaniu w polu karnym niepilnowany z piłką znalazł się Mario Goetze, jednak jego strzał dobrze wybronił Fabiański.

W przerwie Wenger postanowił dokonać pierwszej roszady w składzie. Mesuta Ozila zastąpił Tomas Rosicky.

W 50. minucie w polu karnym padł rażony jak piorunem Arjen Robben, jednak sędzia nie dał się nabrać na tę marną próbę teatralną.

W 55. minucie na prowadzenie wyszli gracze Bayernu. Lewym skrzydłem ruszył Ribery, znalazł lukę między obrońcami Arsenalu i idealnie wyłożył piłkę Schweinsteigerowi, który musiał jedynie dopełnić formalności. 1:0 dla Bawarczyków.

Już dwie minuty później byliśmy świadkami odpowiedzi Arsenalu! Lukasowi Podolskiemu udało się przepchnąć Lahma, odzyskać piłkę i stanąć oko w oko z Neuerem. Niemiec huknął jak z armaty i ładnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali. 1:1 na Allianz Arenie!

W 67. minucie bliscy zdobycia bramki ponownie byli gracze Bayernu, jednak fenomenalną interwencją tuż przed nosem Mandżukicia popisał się Łukasz Fabiański.

W 76. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Robben i oddał strzał na bramkę Fabiańskiego, jednak Polak dobrze interweniował.

Minutę później na kolejną zmianę zdecydował się Wenger. W miejsce Artety wprowadził on młodego Gnabry'ego.

W 79. minucie z kontratakiem wychodził Podolski, lecz taktycznym faulem ratował się Martinez, za co otrzymał żółtą kartkę.

W 84. minucie Chamberlaina zmienił Flamini, natomiast za Ribery'ego wszedł Muller.

Pięć minut później ładnie na prawym skrzydle odnalazł się Gnabry, jednak jego strzał poszybował ponad bramką Neuera.

W 91. minucie Koscielny faulował Robbena, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Muller, jednak w kapitalnym stylu rzut karny obronił Fabiański! Wciąż 1:1 na Allianz Arena.

Bayern MonachiumRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Bolek komentarzy: 423215.03.2014, 20:30

Ramires idiota - prawie jak Charlie Adam w meczu z nami.

Ma3ie21 komentarzy: 160215.03.2014, 20:30

Ronaldo ładnie na 1-0 .
Szkoda po meczu.

dissault komentarzy: 326815.03.2014, 20:30

Ramires to chyba 3 dostanie bo na faul taktyczny to mi nie wygladało ;p

darek250s komentarzy: 10294 newsów: 515.03.2014, 20:28

JUz czuje co sie na stronie Aston dzieje, wszystkie SMERFY hejtują!

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1415.03.2014, 20:28

Niebieski.. "Śmieciu" to ty se możesz pisać ale na cfc.kom.peel.

Swoją drogą, powoli możesz ten zegar restartować. ;D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2014, 20:28

Ból dupy hue hue hue : D

Dobrze wam tak :)

Kanonierro komentarzy: 150315.03.2014, 20:28

aaa właśnie czerwo Ramiresa to 1 czy 2 mecze ?

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.03.2014, 20:28

Kanonierro, tak

zuczek1987 komentarzy: 640315.03.2014, 20:28

no to bajka szkoda że mamy tak złą sytuacje kadrowa ale moze wroci ramsey bedzie o wiele lepiej :)

Kanonier25 komentarzy: 175815.03.2014, 20:28

@Niebieski

Taki sam, jak wasz bez ruska.

Bolek komentarzy: 423215.03.2014, 20:28

Jeśli jutro wygramy walka o mistrza pozostaje otwarta. To był dobry dzień.

No prawie dobry, bo Jelavić pozostawił rysę...

Smerfy sfrustrowane teraz się panoszą po innych serwisach i wylewają frustracje :D

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.03.2014, 20:27

dissault
tak, taka sama sytuacja była np. z Artetą w meczu z CP

songoku95 komentarzy: 2348615.03.2014, 20:27

redaktor jest żeby gościu wyłapał bana, bo widać że frustrat.
Za bezpośrednią chyba jest 3 meczowa kara.
Np. Flamini

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2014, 20:27

@
NiebieskiCFCFan

Spierdalaj ****sie

Kanonierro komentarzy: 150315.03.2014, 20:27

Niech zgadne Ramires dostał czerwo bo to psychol i komuś tak ostro wjechał ?? Zgadłem ?

damianARSENAL komentarzy: 851715.03.2014, 20:27

panowie, zaciela sie transmisja w 93min..
Co tam się stało?

lays komentarzy: 3987115.03.2014, 20:27

Super! Chelsea bez Ramiresa, Williana i Mou

Ale mam dzis farta. Obstawilem 2 kupony.

Everton wszedl mi w 90 min i dalem tez bayern- leverkusen 2.5 gola :) w 93 min gol leverkusen.

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 515.03.2014, 20:27

Delph fantastyczny mecz tak samo jak cała Aston Villa.

dissault komentarzy: 326815.03.2014, 20:26

jimmykanonier1886
mimo że czerwona bezpośrednia to 1 mecz?

NiebieskiCFCFan komentarzy: 3915.03.2014, 20:26

sam jestes smerf smieciu!!
lepiej mi powiedz jak wasz zegar odliczajacy lata bez pucharu? :D

schnor25 komentarzy: 1854615.03.2014, 20:26

Ten wynik to znak, że walka o mistrza jest otwarta. Co niektórzy za szybko przekreślili nasze szanse na zdobycie mistrza (owszem przy obecnej kadrze nie są wielkie, ale są!) i wskazywali na City lub Chelsea. Grajmy swoje, punktujmy, nie oglądajmy się na innych...

zuczek1987 komentarzy: 640315.03.2014, 20:26

chelsea na nas bez williama i ramireza ?

mitmichael komentarzy: 4924315.03.2014, 20:25

@NineBiteWolf
Czujemy ale pewnie Nasi sie znowu przesraja i mimo brakow w Chelsea nie beda The Blues mieli z Nami problemu

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2014, 20:25

Ja to mam szczęście wchodzę patrze 1-0 i zonk potem sztanga a powinno być 2-0 i transmisja się zacieła i czytam że Ramires schodzi za czerwo szkoda że nie widziałem tego ; /

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.03.2014, 20:25

bartek2815, to by się zgadzało, Giroud ma kryzys w małżeństwie więc teraz się musi zaspokajać sam :D

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1415.03.2014, 20:25

Niebieski, jeśli przyszedłeś tutaj tylko by to napisać, to zrobiłeś to i Do widzenia. Albo nie, dobranoc :d I nie bądź taki pewny, nie takie Smerfy straszne jak ich malują.

zly_kanonier komentarzy: 511115.03.2014, 20:24

Niestety dla zawodnika AV, ale dobrze ze ten debil Ramires nie zagra z nami.

NiebieskiCFCFan komentarzy: 3915.03.2014, 20:23

nie smiejcie sie!! za tydzien dostaniecie wpjerdal na Stamford!!!

songoku95 komentarzy: 2348615.03.2014, 20:23

ale chyba za bezpośrednia(?) czerwień są 3 mecze. Jak się dostanie 2 żółte w konsekwencji czerwoną to wtedy chyba 1 mecz.

Ma3ie21 komentarzy: 160215.03.2014, 20:23