Koniec przygody z Ligą Mistrzów - Bayern 1:1 Arsenal

Koniec przygody z Ligą Mistrzów - Bayern 1:1 Arsenal 11.03.2014, 21:37, Łukasz Kęczkowski 3268 komentarzy

Skończyła się przygoda Arsenalu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Drugi rok z rzędu Kanonierów odprawił Bayern Monachium. Gracze Arsenalu od początku spotkania wydawali się być pogodzeni z takim losem i nie wykazywali znacznej inicjatywy ani chęci odniesienia zwycięstwa. Nie pomógł kapitalny występ Fabiańskiego, któremu udało się nawet obronić rzut karny. Z pewnością Polak po odejściu z Arsenalu nie będzie narzekał na brak ofert, gdyż kolejny raz udowodnił, że jest kapitalnym golkiperem. Na plus zagrał również Chamberlain, który jako jedyny próbował szarpać w pierwszej połowie i miał kilka okazji na zdobycie bramki, jednak nie udała mu się ta sztuka.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Bayern Monachium: Neuer - Lahm, Dante, Martinez, Alaba - Schweinsteiger - Robben, Thiago, Götze, Ribéry - Mandzukić.

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Oxlade-Chamberlain - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Od pierwszych minut inicjatywę posiadał Bayern, Bawarczycy co chwilę próbowali atakować, jednak dobrze w defensywie spisywali się gracze Kanonierów.

W 8. minucie z kontrą wychodzili gracze Arsenalu, jednak Dante w nieprzepisowy sposób faulował Chamberlaina, za co obejrzał żółtą kartkę.

W 14. minucie po wysokim pressingu piłkę w okolicy pola karnego gości odebrali gracze Bayernu, próbowali oni rozegrać kombinacyjną akcję, jednak Lahm znalazł się na spalonym.

Cztery minuty później przebojową akcją lewym skrzydłem popisał się Podolski, jednak jego dośrodkowanie do Girouda zostało zatrzymane przez obrońcę.

W 20. minucie szybką kontrę wyprowadzili Bawarczycy, jednak piłkę po dośrodkowaniu Ribery'ego nieczysto uderzył Robben i poszybowała ona ponad bramką.

Sześć minut później za niesportowe zachowanie żółtą kartkę obejrzał Podolski.

W 27. minucie bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze Bayernu. Do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego doszedł Javi Martinez, pokonał Fabiańskiego, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną Hiszpana.

Trzy minuty później na indywidualną akcję ponownie zdecydował się Chamberlain. Anglik minął kilku rywali, jednak tuż przed polem karnym był nieprzepisowo zatrzymywany.

W 31. minucie celny strzał na bramkę Neuera oddał głową Giroud, jednak niemiecki bramkarz bez większego wysiłku złapał futbolówkę.

Po siedmiu minutach skórę Fabiańskiemu uratował Koscielny. Francuz szczęśliwie stał na trasie lotu piłki uderzonej przez Robbena i oddalił zagrożenie.

W 44. minucie po zamieszaniu w polu karnym niepilnowany z piłką znalazł się Mario Goetze, jednak jego strzał dobrze wybronił Fabiański.

W przerwie Wenger postanowił dokonać pierwszej roszady w składzie. Mesuta Ozila zastąpił Tomas Rosicky.

W 50. minucie w polu karnym padł rażony jak piorunem Arjen Robben, jednak sędzia nie dał się nabrać na tę marną próbę teatralną.

W 55. minucie na prowadzenie wyszli gracze Bayernu. Lewym skrzydłem ruszył Ribery, znalazł lukę między obrońcami Arsenalu i idealnie wyłożył piłkę Schweinsteigerowi, który musiał jedynie dopełnić formalności. 1:0 dla Bawarczyków.

Już dwie minuty później byliśmy świadkami odpowiedzi Arsenalu! Lukasowi Podolskiemu udało się przepchnąć Lahma, odzyskać piłkę i stanąć oko w oko z Neuerem. Niemiec huknął jak z armaty i ładnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali. 1:1 na Allianz Arenie!

W 67. minucie bliscy zdobycia bramki ponownie byli gracze Bayernu, jednak fenomenalną interwencją tuż przed nosem Mandżukicia popisał się Łukasz Fabiański.

W 76. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Robben i oddał strzał na bramkę Fabiańskiego, jednak Polak dobrze interweniował.

Minutę później na kolejną zmianę zdecydował się Wenger. W miejsce Artety wprowadził on młodego Gnabry'ego.

W 79. minucie z kontratakiem wychodził Podolski, lecz taktycznym faulem ratował się Martinez, za co otrzymał żółtą kartkę.

W 84. minucie Chamberlaina zmienił Flamini, natomiast za Ribery'ego wszedł Muller.

Pięć minut później ładnie na prawym skrzydle odnalazł się Gnabry, jednak jego strzał poszybował ponad bramką Neuera.

W 91. minucie Koscielny faulował Robbena, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Muller, jednak w kapitalnym stylu rzut karny obronił Fabiański! Wciąż 1:1 na Allianz Arena.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.03.2014, 20:45

Dawid, ale żeby utrzymać się w walce o mistrzostwo musimy zgarnąć 5,7 lub 9 punktów. Ewentualnie 6pkt przy wygranych z City, Chelsea i przegranej z Tottenhamem.

SzamanTheGunner komentarzy: 87415.03.2014, 20:44

Noooo To teraz tylko 9pkt z Kurami, Chelsea i Swansea i lecimy na mistrza... Teraz jest czas by chłopaki pokazali na co naprawdę ich stać. A bez kitu stać ich na pojechanie z wszystkimi, co pokazali w tym sezonie bez wątpienia.

Kanyeast komentarzy: 315715.03.2014, 20:44

a no chyba, ze tak. to w sumie mają mocno naładowany kalendarz. bo za tydzień United, potem zaległy i 4 dni później z nami.

dissault komentarzy: 326815.03.2014, 20:42

City gra 25 marca jeszcze zaległy mecz przecież z tego co pamiętam więc mecz z nami będzie trzecim, dobrze mówie?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.03.2014, 20:40

gol Delpha, kto nie widział
vine.co/v/MbVFKEntn9z

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.03.2014, 20:40

carlosV, gg to skrót od good game?

Kanyeast komentarzy: 315715.03.2014, 20:40

przecież z City gramy od razu po chelsea więc dwa mecze pauzy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2014, 20:40

@marzag

Rzeczywiście nie zauważyłem dzięki.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2014, 20:39

Dokladnie, za bezposrednie czerwo sa 2 mecze z automatu.

I kompany z tego co czytam też z nami nie zagra ^^
Gdybysmy nie mieli tylko tylu kontuzjowanych...

Ale to chyba nie wina sztabu bo jakoś Gibbs ma prywatnego ale przygotowanie do sezonu ma dużą rolę.
Sam wiem bo teraz od dwóch miesiecy lecze powalone pachwiny czy przywodziciele i nie przestaja boleć...

Kanyeast komentarzy: 315715.03.2014, 20:39

jutro musimy wykorzystać to, bo to jest super szansa dla nas.

mitmichael komentarzy: 4924315.03.2014, 20:39

@Marzag
Jezeli sie wczesniej nie posramy na samo słowo Manchester City na musl o meczu z United juz mielismy w porach przez co remis 0-0 to tym bardziej tak moze byc z The Citizens. Gdybysmy grali z kazdym tak jak w pierwszych 45 minutach pierwszego meczu z Bayrnem Monachium to bysmy sie nikogo nie bali. Oni ciagle atakuja, ciagle sa przy pilce dlatego leja wszystkich w lidze jak chca - dopiero jak im sie postawilismy i zaczelismy atakowac mieli problemy

SzamanTheGunner komentarzy: 87415.03.2014, 20:38

W tabeli ligowej tu na k.com jest chyba błąd, CZELSI ma 66 pkt. chyba nie? :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2014, 20:38

Może się kiedyś dowiem co tam się stało z tym Ramirezem.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.03.2014, 20:38

kanyest
jeden dostanie, z nami już zagra

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1415.03.2014, 20:38

Pauleta, no oczywiście, że jesteśmy. Tylko się poje, że jak zwykle dostaniemy te mecze już w szatni. Tak na prawdę, to trzeba te mecze wygrać, chociaż dwa z nich, a będzie o to ciężko. Zważywszy na brak Theo, Aarona, Mesuta, Jacka 9 punktów w tyych trzech szlagierach jest poza naszym zasięgiem. Obym się mylił.

dissault komentarzy: 326815.03.2014, 20:38

Nawet jak Kompany 2 mecze to i tak z nami gra, także mała różnica

zuczek1987 komentarzy: 640315.03.2014, 20:37

ramirez dosrtał bespośredni czerwo a nie 2 zołte ;/ może dostac do 5 meczy max zawieszenie

Oziii komentarzy: 46815.03.2014, 20:37

Hahah ta odpowiedź mnie satysfakcjonuje ^^

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.03.2014, 20:36

mitmichael, Bez Aguero grają gorzej, mamy sporą szansę ich pokonać u siebie ;p

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511615.03.2014, 20:36

Smerfów ostro dupka boli, bo widzę że gdzie niegdzie wylewają żale, że sędzia ich tak bardzo wydymał. ;d

Kanyeast komentarzy: 315715.03.2014, 20:35

Kompany będzie pauzował dwa mecze. 1 mecz zawodnik pauzuje jeśli dostaje dwie żółte.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.03.2014, 20:35

oziiii
jeden mecz, czerwień za 2 żółte

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.03.2014, 20:35

Fajnie się oglądało, a to dopiero przystawka przed jutrzejszymi szlagierami.

Nadal jesteśmy w grze o mistrzostwo.

Tottenham-Arsenal
Chelsea-Arsenal
Arsenal-City

zweryfikują czy będziemy się liczyć w walce o trofeum do końca.

zuczek1987 komentarzy: 640315.03.2014, 20:35

do 5 max zawieszenie

mitmichael komentarzy: 4924315.03.2014, 20:34

Na razie wszystko układa sie pod City, ktore traci do Chelsea 6 punktow a ma 3 mecze mniej od The Blues oczywiscie licze, ze z Nami zdobeda okragłe 0 co uniemozliwi im prowadzenie. Jezeli jutro wygramy a mamy jeszcze 1 mecz zaległy to strata moze byc tylko punktowa do 1 miejsca (oczywiscie zanim rozegramy ten zaległy mecz moze sie jeszcze wiele wydarzyc) + pozostaje jeszcze potyczka z Chelsea na Stamford. Jeszcze nic nie jest przesadzone musimy tylko jutro wygrac a moze jeszcze Liverpool straci punkty.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.03.2014, 20:34

Oziii, wystarczająco wiele by z nami nie zagrać.

Oziii komentarzy: 46815.03.2014, 20:33

Ej panowie i panie bo nie wiem Wiliam na ile może dostać jak on sfaulwał??
Proszę o odpowiedz

kaziu874 komentarzy: 673215.03.2014, 20:33

Super ze chelsea przegrala i Ramires i Willian z nami nie zagraja. Trzeba to wykorzystac, a nie znowu z kupa w majtkach wyjsc na mecz.

Tak poza tematem, wie ktos o ktorej dokladnie walczy Wawrzyk dzisiaj?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.03.2014, 20:33

jak jest czerwona za brutalne wejście, tak jak Ramires, czy Flamini to 3 mecze, a jak za faul taktyczny, np. Arteta czy Kompany to 1 mecz

pierre_afc komentarzy: 1207115.03.2014, 20:33

Zostawcie tego osobnika ze Smerfolandi. Większość fanów CFC to aroganckie dziecaki, które znają ten klub od momentu przyjścia Romka do niebieskiej części Londynu. Szkoda, że chłopakom tak dobrze nie szło przed przyjściem Ruska. Teraz trzeba się skupić na meczu z KFC :) Jak wygramy z nimi to czuję, że będzie dobrze ^_^

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1415.03.2014, 20:32

Mnie dziwi jedna rzecz, czemu tyle tych kibiców innych drużyn wchodzą na k.com.. Ja tam sie nie pcham na manusajt czy inne liwerpulpeel. Jest kilku takich co sie tu loguje i pisze sensownie, udziela sie na poziomie i szanuje Arsenal, ale reszta wchodzi tylko po porażce Kanonierów, lub swojego zespołu i tu sie wypłakują.

dissault komentarzy: 326815.03.2014, 20:32

To zdecydujcie się z tym Kompanym ;p

zuczek1987 komentarzy: 640315.03.2014, 20:32

Ramirez jesli dostanie jeszcze jedną zólta to bedzie zawieszony jeszcze na 2 mecze tak ?

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.03.2014, 20:32

Kanonierro, umyślnie skoczył obiema nogami na nogi przeciwnika gdy ten robił wślizg

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2014, 20:32

Ktoś mi powie co tam się stało od sztangi Delpha nie widziałem transmisji aż do 94 dopiero jak Mourinho gada z asystentem.

Kanonierro komentarzy: 150315.03.2014, 20:32