Koniec przygody z Ligą Mistrzów - Bayern 1:1 Arsenal

Koniec przygody z Ligą Mistrzów - Bayern 1:1 Arsenal 11.03.2014, 21:37, Łukasz Kęczkowski 3268 komentarzy

Skończyła się przygoda Arsenalu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Drugi rok z rzędu Kanonierów odprawił Bayern Monachium. Gracze Arsenalu od początku spotkania wydawali się być pogodzeni z takim losem i nie wykazywali znacznej inicjatywy ani chęci odniesienia zwycięstwa. Nie pomógł kapitalny występ Fabiańskiego, któremu udało się nawet obronić rzut karny. Z pewnością Polak po odejściu z Arsenalu nie będzie narzekał na brak ofert, gdyż kolejny raz udowodnił, że jest kapitalnym golkiperem. Na plus zagrał również Chamberlain, który jako jedyny próbował szarpać w pierwszej połowie i miał kilka okazji na zdobycie bramki, jednak nie udała mu się ta sztuka.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Bayern Monachium: Neuer - Lahm, Dante, Martinez, Alaba - Schweinsteiger - Robben, Thiago, Götze, Ribéry - Mandzukić.

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Oxlade-Chamberlain - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Od pierwszych minut inicjatywę posiadał Bayern, Bawarczycy co chwilę próbowali atakować, jednak dobrze w defensywie spisywali się gracze Kanonierów.

W 8. minucie z kontrą wychodzili gracze Arsenalu, jednak Dante w nieprzepisowy sposób faulował Chamberlaina, za co obejrzał żółtą kartkę.

W 14. minucie po wysokim pressingu piłkę w okolicy pola karnego gości odebrali gracze Bayernu, próbowali oni rozegrać kombinacyjną akcję, jednak Lahm znalazł się na spalonym.

Cztery minuty później przebojową akcją lewym skrzydłem popisał się Podolski, jednak jego dośrodkowanie do Girouda zostało zatrzymane przez obrońcę.

W 20. minucie szybką kontrę wyprowadzili Bawarczycy, jednak piłkę po dośrodkowaniu Ribery'ego nieczysto uderzył Robben i poszybowała ona ponad bramką.

Sześć minut później za niesportowe zachowanie żółtą kartkę obejrzał Podolski.

W 27. minucie bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze Bayernu. Do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego doszedł Javi Martinez, pokonał Fabiańskiego, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną Hiszpana.

Trzy minuty później na indywidualną akcję ponownie zdecydował się Chamberlain. Anglik minął kilku rywali, jednak tuż przed polem karnym był nieprzepisowo zatrzymywany.

W 31. minucie celny strzał na bramkę Neuera oddał głową Giroud, jednak niemiecki bramkarz bez większego wysiłku złapał futbolówkę.

Po siedmiu minutach skórę Fabiańskiemu uratował Koscielny. Francuz szczęśliwie stał na trasie lotu piłki uderzonej przez Robbena i oddalił zagrożenie.

W 44. minucie po zamieszaniu w polu karnym niepilnowany z piłką znalazł się Mario Goetze, jednak jego strzał dobrze wybronił Fabiański.

W przerwie Wenger postanowił dokonać pierwszej roszady w składzie. Mesuta Ozila zastąpił Tomas Rosicky.

W 50. minucie w polu karnym padł rażony jak piorunem Arjen Robben, jednak sędzia nie dał się nabrać na tę marną próbę teatralną.

W 55. minucie na prowadzenie wyszli gracze Bayernu. Lewym skrzydłem ruszył Ribery, znalazł lukę między obrońcami Arsenalu i idealnie wyłożył piłkę Schweinsteigerowi, który musiał jedynie dopełnić formalności. 1:0 dla Bawarczyków.

Już dwie minuty później byliśmy świadkami odpowiedzi Arsenalu! Lukasowi Podolskiemu udało się przepchnąć Lahma, odzyskać piłkę i stanąć oko w oko z Neuerem. Niemiec huknął jak z armaty i ładnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali. 1:1 na Allianz Arenie!

W 67. minucie bliscy zdobycia bramki ponownie byli gracze Bayernu, jednak fenomenalną interwencją tuż przed nosem Mandżukicia popisał się Łukasz Fabiański.

W 76. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Robben i oddał strzał na bramkę Fabiańskiego, jednak Polak dobrze interweniował.

Minutę później na kolejną zmianę zdecydował się Wenger. W miejsce Artety wprowadził on młodego Gnabry'ego.

W 79. minucie z kontratakiem wychodził Podolski, lecz taktycznym faulem ratował się Martinez, za co otrzymał żółtą kartkę.

W 84. minucie Chamberlaina zmienił Flamini, natomiast za Ribery'ego wszedł Muller.

Pięć minut później ładnie na prawym skrzydle odnalazł się Gnabry, jednak jego strzał poszybował ponad bramką Neuera.

W 91. minucie Koscielny faulował Robbena, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Muller, jednak w kapitalnym stylu rzut karny obronił Fabiański! Wciąż 1:1 na Allianz Arena.

Bayern MonachiumRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Kysio2607 komentarzy: 1336015.03.2014, 23:29

haxball.com/?roomid=~214be254cda4297f5de4d3ccbda940acd4f813b842112ca1eca516c9ffc862d19

odświeżom!!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2014, 23:24

Ltg
Na spursmanii redaktorzy tak maja, anale, kondonierki(nogabene tak nazywaja swojego managera) i tak dalej..

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2014, 23:22

Ogladam skroty i juz 4ty raz ktos nie potrafi trafic w pile majac pusta przed soba

LoveTheGunners komentarzy: 914015.03.2014, 23:21

a na taką perełkę trafiłem z zapowiedzi meczu na spursmanii

"A ostatnie sezony to punkt, dwa punkty za Analami, wcześniej trwoniąc kilkunasto punktową przewagę… "

myślałem że to komentarz jakiegoś frustrata , ale przetarłem oczy i to jednak dalej była zapowiedź

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2014, 23:18

Allord
Nie mowie, ze jest ktos lepszh. Smieszy mnie to ze takie wiekowe drewno tyle strzela..mnie to vawi, bo on nawet dobry nie jest w pryzmacie europejskim.

Btw, wiecie ze widzew ma najwiecej porazek z rzedu na wyjazdach w CALUTKIEJ EUROPIE? klasa

mar12301 komentarzy: 2310115.03.2014, 23:18

Costa byłby jeszcze cięższy do ogarnięcia niż Mario. No i pewnie kupi go CFC.

baranek19 komentarzy: 134115.03.2014, 23:13

Diego Costa!

rafi_i komentarzy: 421815.03.2014, 23:13

Musimy kupic Costę, to jest po prostu CZOŁG.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11715.03.2014, 23:11

carlosV---> Chyba tylko ciebie. Kto niby lepszy w tej żałosnej lidze?

Sewer komentarzy: 157015.03.2014, 23:10

Ja już nie mogę się doczekać meczu,nie wyobrażam sobie innego rozstrzygnięcia niż nasza wygrana i liczę na świetny występ Rosy.

endar14 komentarzy: 4115.03.2014, 23:09