Koniec serii, Man Utd 3-1 Arsenal

Koniec serii, Man Utd 3-1 Arsenal 04.09.2022, 18:28, Łukasz Wandzel 1934 komentarzy

Po 5 ligowych zwycięstwach Arsenal pojechał na Old Trafford, by zmierzyć się z Manchesterem United. Stadion Czerwonych Diabłów po raz kolejny okazał się dla podopiecznych bardzo trudnym terenem, mimo że wygrana w tym starciu była w zasięgu Kanonierów. Londyńczycy po pierwszej połowie przegrywali 0-1, by w drugiej na krótki moment doprowadzić do remisu. Gospodarze potrafili jednak skarcić wysokie ustawienie przyjezdnych. Wystarczyły im 2 świetne prostopadłe podania, by zdobyć 2 bramki. Tym samym podopieczni Erika ten Haga zwyciężyli w hicie kolejki 3-1 i zakończyli serię zwycięstw Arsenalu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (80' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (74' Vieira) – Lokonga (74' Nketiah), Xhaka – Saka, Odegaard (73' Smith Rowe), Martinelli – Jesus

Manchester United: De Gea – Dalot, Varane, Martinez (80' Maguire), Malacia – McTominay, Eriksen – Sancho (67' Fred), Bruno, Antony (58' Ronaldo) – Rashford (80' Casemiro)

Oba zespoły zaczęły nerwowo. Zamiast szukać krótkiego podania, wolały bezpiecznie wykopać daleko piłkę. Po chwili to Arsenal wyglądał na drużynę, która czuje presję, a Czerwone Diabły zepchnęły gości do defensywy. Gospodarze znajdowali luki na lewym oraz na prawym skrzydle, gdzie czarował Antony. W 7. minucie mogło być 1-0 dla United, gdyby Eriksen celnie trafił z woleja. Z kolei kilka minut później to londyńczycy mieli swoją szansę. Szybką kontrę po „odbiorze” Odegaarda wykorzystał Martinelli. Brazylijczyk popisał się sprintem z piłką i pokonał De Geę z kilkunastu metrów. Sędzia nie uznał gola po weryfikacji VAR-u, bo kapitan Arsenalu w oczywisty sposób faulował wcześniej w środku pola.

Martinelli pokazał się z dobrej strony także w 31. minucie po dośrodkowaniu Odegaarda. Celna główka skrzydłowego Arsenalu zmusiła De Geę do nie lada interwencji. Kilka minut później akcja przeniosła się na drugą stronę murawy. Wtedy Gabriel wykonał fatalny wślizg w Bruno Fernandesa, a United z przywilejem korzyści kontynuowało grę. Błąd popełnił też Zinczenko i Antony trafił w debiucie na 1-0.

Po przerwie przez długi czas to Kanonierzy prowadzili grę i jako jedyni atakowali. Bardzo aktywny zrobił się Bukayo Saka. Postawa młodego Anglika i reszty zespołu przełożyła się na wyrównującego gola W 60. minucie. Odegaard podał do Jesusa w polu karnym, a Saka trafił do siatki, gdy futbolówka odbiła się pod jego nogi. Po straconym golu Manchester United odpowiedział błyskawicznie i już 5 minut później Fernandes posłał świetne podanie na wybieg do Rashforda, który pobiegł na bramkę i pewnie wykończył akcję.

Mikel Arteta na ponad kwadrans wpuścił na boisko Smitha Rowe'a i Nketiaha, a także dał szansę na debiut Fabio Vieirze. Tuż po pojawieniu się na murawie tej trójki Manchester United rozegrał kolejną kontrę z udanym podaniem za linię obrony. Tym razem futbolówkę dostał Eriksen, który zagrał do Rashforda. Anglikowi wystarczyło strzelić w światło bramki. Po 2 szybkich ciosach londyńczycy nie zdołali już stworzyć bardzo groźnej sytuacji, która pozwoliłaby im wrócić do meczu, i mecz zakończył się dla nich porażką 1-3.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Dziadyga komentarzy: 828606.09.2022, 21:12

Jak nie ma tego naszego Arsenalu w LM kolejny sezon,tak też kolejny sezon średnio mnie ta LM obchodzi,jakoś nie mam ochoty oglądać.. :(

Cysiowo komentarzy: 193106.09.2022, 21:11

Co to za dwa nieogary komentują juve na polsacie to szok

Traitor komentarzy: 10307 newsów: 2406.09.2022, 21:11

Dziala wam nc plus online?

Garfield_pl komentarzy: 2808506.09.2022, 21:10

Lee Mason AXED from Premier League games this weekend following massive error on VAR duty when disallowing Newcastle goal against Crystal Palace

Nie wiem czy było

Garfield_pl komentarzy: 2808506.09.2022, 21:09

Jutro Tavares i reszta byłych kanonierów jedzie kury i całkiem niezła ta LM ;)

Slaviola komentarzy: 1237706.09.2022, 21:06

Szybko PSG...

Furgunn komentarzy: 923606.09.2022, 21:05

Wow PSG 1:0

Furgunn komentarzy: 923606.09.2022, 20:59

@Slaviola: no ciekawe jak ta współpraca z Vlaho się ułoży.

Pitu88 komentarzy: 216606.09.2022, 20:46

@kwiatinho: no tak , jestes taki wyjątkowy, od razu widać, że odróżniasz się od "zwyklych" Kibiców. Prawda jest taka, że Auba zagrał Arsenalowi na nosie, zakpił z nas i wycyckał. Oczywiście fajnie, że swoje w Arsenalu strzelił, ale takie laska kibica na pstrym koniu siedzi, dla nas taki auba czy ozil to mendy, które pozostawiły po sobie niesmak i będziemy śmiać się z ich niepowodzeń.
P. S. Oczywiście nie jestem za rasistowskimi komentarzami.

Furgunn komentarzy: 923606.09.2022, 20:44