Koniec serii, Man Utd 3-1 Arsenal

Koniec serii, Man Utd 3-1 Arsenal 04.09.2022, 18:28, Łukasz Wandzel 1934 komentarzy

Po 5 ligowych zwycięstwach Arsenal pojechał na Old Trafford, by zmierzyć się z Manchesterem United. Stadion Czerwonych Diabłów po raz kolejny okazał się dla podopiecznych bardzo trudnym terenem, mimo że wygrana w tym starciu była w zasięgu Kanonierów. Londyńczycy po pierwszej połowie przegrywali 0-1, by w drugiej na krótki moment doprowadzić do remisu. Gospodarze potrafili jednak skarcić wysokie ustawienie przyjezdnych. Wystarczyły im 2 świetne prostopadłe podania, by zdobyć 2 bramki. Tym samym podopieczni Erika ten Haga zwyciężyli w hicie kolejki 3-1 i zakończyli serię zwycięstw Arsenalu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (80' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (74' Vieira) – Lokonga (74' Nketiah), Xhaka – Saka, Odegaard (73' Smith Rowe), Martinelli – Jesus

Manchester United: De Gea – Dalot, Varane, Martinez (80' Maguire), Malacia – McTominay, Eriksen – Sancho (67' Fred), Bruno, Antony (58' Ronaldo) – Rashford (80' Casemiro)

Oba zespoły zaczęły nerwowo. Zamiast szukać krótkiego podania, wolały bezpiecznie wykopać daleko piłkę. Po chwili to Arsenal wyglądał na drużynę, która czuje presję, a Czerwone Diabły zepchnęły gości do defensywy. Gospodarze znajdowali luki na lewym oraz na prawym skrzydle, gdzie czarował Antony. W 7. minucie mogło być 1-0 dla United, gdyby Eriksen celnie trafił z woleja. Z kolei kilka minut później to londyńczycy mieli swoją szansę. Szybką kontrę po „odbiorze” Odegaarda wykorzystał Martinelli. Brazylijczyk popisał się sprintem z piłką i pokonał De Geę z kilkunastu metrów. Sędzia nie uznał gola po weryfikacji VAR-u, bo kapitan Arsenalu w oczywisty sposób faulował wcześniej w środku pola.

Martinelli pokazał się z dobrej strony także w 31. minucie po dośrodkowaniu Odegaarda. Celna główka skrzydłowego Arsenalu zmusiła De Geę do nie lada interwencji. Kilka minut później akcja przeniosła się na drugą stronę murawy. Wtedy Gabriel wykonał fatalny wślizg w Bruno Fernandesa, a United z przywilejem korzyści kontynuowało grę. Błąd popełnił też Zinczenko i Antony trafił w debiucie na 1-0.

Po przerwie przez długi czas to Kanonierzy prowadzili grę i jako jedyni atakowali. Bardzo aktywny zrobił się Bukayo Saka. Postawa młodego Anglika i reszty zespołu przełożyła się na wyrównującego gola W 60. minucie. Odegaard podał do Jesusa w polu karnym, a Saka trafił do siatki, gdy futbolówka odbiła się pod jego nogi. Po straconym golu Manchester United odpowiedział błyskawicznie i już 5 minut później Fernandes posłał świetne podanie na wybieg do Rashforda, który pobiegł na bramkę i pewnie wykończył akcję.

Mikel Arteta na ponad kwadrans wpuścił na boisko Smitha Rowe'a i Nketiaha, a także dał szansę na debiut Fabio Vieirze. Tuż po pojawieniu się na murawie tej trójki Manchester United rozegrał kolejną kontrę z udanym podaniem za linię obrony. Tym razem futbolówkę dostał Eriksen, który zagrał do Rashforda. Anglikowi wystarczyło strzelić w światło bramki. Po 2 szybkich ciosach londyńczycy nie zdołali już stworzyć bardzo groźnej sytuacji, która pozwoliłaby im wrócić do meczu, i mecz zakończył się dla nich porażką 1-3.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Furgunn komentarzy: 929006.09.2022, 19:49

@Slaviola: Może większa część tej strony odrabia właśnie lekcje by wyrobić się na LM xD

Slaviola komentarzy: 1237706.09.2022, 19:44

Pany!

Co jest z Wami?

Liga Mistrzów, zaraz 20, smerfy przegrywają, Arsenal liderem Premier League, a tu taka posucha?

Nosz kurłaaaaaa ja cie nie mogę...

chicken1990 komentarzy: 121006.09.2022, 19:41

@filo94 napisał: "z poznania własnie są po 39 zl :)"
Ale ja wylatuje 8 października na mecz z Liverpoolem. Wracam w poniedziałek. Nie wiem czy ryzykować i czekać dalej z cenami. Bo już w dwie strony mam ponad 50 zł taniej niż dwa tygodnie temu w jedną.

stanyal komentarzy: 140506.09.2022, 19:31

@arsenallord napisał: "Jutro może tak bym dał:"

Auba w Chelsea, w LM xD

Do tego jeszcze w jakimś śmiesznym kasku ;)

Catalonczyk komentarzy: 519906.09.2022, 18:29

Auba wraca do LM. Wychodzi w wyjściowym składzie Chelsea

Spejsik komentarzy: 344006.09.2022, 18:24

@arsenallord napisał: "Jutro może tak bym dał: Turner - Cerdic, Tomiyasu, Holding, Gabriel, Tierney - Lokonga, Xhaka - ESR, Vieira, Nketiah.

Zmiana formacji żeby wykorzystać jak najwięcej rezerwowych"

Aż sprawdziłem czy na pewno mecz jest w czwartek :D

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11706.09.2022, 18:18

Zmiana formacji żeby wykorzystać jak najwięcej rezerwowych

damianARSENAL komentarzy: 857606.09.2022, 18:12

Tez jestem zdania, ze Lokonga musi grać. Brakuje mu pewności siebie, a miejsce na ławce na pewno mu nie pomoże. Nie popelnia błędów ten co nic nie robi.

Garfield_pl komentarzy: 2837206.09.2022, 18:06

Big boost if Partey does return to full training this week. That's what he's aiming for. Whether Arteta would include him against Everton is another matter. He might take a more cautious approach. Positive news nonetheless.

Garfield_pl komentarzy: 2837206.09.2022, 18:04

@Arsenalsupporters napisał: "Chcielibyście White na ŚO zamiast Gabriela, a Japończyka na PO?"
Jest jeszcze opcja na LE Tomiyasu na LŚO a Cedric na prawej

Garfield_pl komentarzy: 2837206.09.2022, 18:02

Cały conte

jurasmolas44 komentarzy: 185106.09.2022, 17:55

@bizooon napisał: "@jurasmolas44: trzeba wziąć pod uwagę też że z Manu miał 3 sam na sam. w takiej sytuacji narzekaliśmy na Szczęsnego że w meczach tego typu nie dawał czegoś ekstra. Ramsdale to taki Szczęsny z większą agresją ale dużo lepiej rozpoczynający ataki (długie piłki na boki w meczu z Man U były ekstra)
Pope jest lepszy w bronieniu takich strzałów jak miał Rashford czy Antony"

Obronił strzał bru i z kilku metrów

Skotii komentarzy: 1715 newsów: 806.09.2022, 17:45

Ja mam za to nadzieję, że Vieira będzie mógł się nam pokazać przez 90 minut w czwartek.

Arsenalsupporters komentarzy: 63406.09.2022, 17:42

Chcielibyście White na ŚO zamiast Gabriela, a Japończyka na PO?

Garfield_pl komentarzy: 2837206.09.2022, 17:13

@stanyal napisał: "A powinno 12 ;)"
Będzie za 3 kolejki;)

Ashmadia komentarzy: 178006.09.2022, 17:07

Uważam, że Lokonga powinien zagrać w następnym meczu ligowym. Faktem jest że popełnił błędy, ale właśnie teraz ma szansę pokazać, że się czegoś z nich nauczył, a poza tym nigdy nie byłem fanem "dobijania" piłkarzy. Jeśli Arteta nie da mu zagrać tego meczu, to może go "złamać", tym bardziej, że po AoN widać, że psycha młodego jest jeszcze nie wprowadzona na ten najwyższy poziom, tak bardzo potrzebny do funkcjonowania w Arsenalu.

stanyal komentarzy: 140506.09.2022, 16:58

@Garfield_pl napisał: "W weekend będzie 6;)"

A powinno 12 ;)

Garfield_pl komentarzy: 2837206.09.2022, 16:46

@stanyal napisał: "Najpierw trzeba zakwalifikowac sie do top4. Nie ma co na teraz wrozyc LM gdy to beznadziejne ManU jest 3 pkt za nami :/"
W weekend będzie 6;)

stanyal komentarzy: 140506.09.2022, 16:28

@Jakubhaba11 napisał: "a grajac w lidze mistrzow nie ma opcji grac z lokonga albo jakims polsrodkiem."

bizooon komentarzy: 700706.09.2022, 16:27

@AR14 napisał: "Niemniej jednak, źródło problemu to Lokonga i jego wyjście do obrońców United, zupełne niepotrzebne. Dobrze, że człowiek na błędach się uczy i młody pewnie już miał rozmowę indywidualna z asystentem Mikela :D"
akurat jak go nasi komentatorzy zaczęli chwalić... Eh

damianARSENAL komentarzy: 857606.09.2022, 16:20

Jesus
Martinelli Odegaard Saka
Vieira Xhaka

Co powiecie na takie zestawieniu z Evertonem? Dzwonić do Mikela?

Wisnia44 komentarzy: 75906.09.2022, 16:18

@Jakubhaba11 napisał: "real mial casemiro i tchuameniego,"
Przecież Tchoumani przyszedł w tym okienku do Realu, więc nigdy nie mieli ich dwóch do gry w LM.

kamcio514 komentarzy: 15906.09.2022, 16:17

Ile kosztuje bilet na mecz z Bodo w LE? Macie podgląd?

Mastec30 komentarzy: 628506.09.2022, 16:16

@Goonder: to chyba trochę wynika też z tego że bramkarz chce chronić krótszy róg ale to była tak szybka i dynamiczna akcja że trochę jak w karnym. Musiał wybrać jeden róg i błyskawicznie się rzucić

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4206.09.2022, 16:10

@Alffik: z tego co wiem rodzina nie, ale się znają z branży (z jednej miejscowości).

AR14 komentarzy: 131806.09.2022, 15:44

@Goonder

Ciężko powiedzieć, w niższych ligach bramer zawsze wyciągał mi takie strzały, bo widział już jak się składam do strzału ;d

Alffik komentarzy: 104206.09.2022, 15:29

@majkel_majkel napisał: "ogłoszenie grzecznościowe (końcówka emisji) - jeśli ktoś chce parę złotych włożyć w ciekawy startup piłkarski to polecam, ostatni moment:) Ja włożyłem symboliczną cegiełkę, może kiedyś przyczynię się do wykreowania młodego Kanoniera;D

emisja.fcapp.pl"

Czy ten Rafał Warchoł to rodzina Waldemara Warchoła, który napisał podręcznik o przygotowaniu motorycznym pt.: "Gotowy Do Gry"?

silvano95 komentarzy: 985006.09.2022, 14:50

Vieria mi sie podobał w tym meczu z United , mam nadzieję że w przyszłości będzie grał w podstawie , może nawet za Ode . Wiem że za wcześnie , ale mam jakieś dobre przeczucia w związku z nim

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976206.09.2022, 14:47

@Goonder: wydaje mi sie że w takiej sytuacji musiał wybrać jeden róg, wybrał krótszy i tyle, raczej bez szans

Zloty komentarzy: 77306.09.2022, 14:47

@Goonder: Według mnie rzucił się z wyprzedzeniem,powinien przeczekać i spróbować interweniować po strzale Antka

Jakubhaba11 komentarzy: 799 newsów: 406.09.2022, 14:47

W przyszlym sezonie albo najlepiej jeszcze zimą sciągnąłbym milijkovica savica albo verattiego, partey nie gra polowe spotkan, a grajac w lidze mistrzow nie ma opcji grac z lokonga albo jakims polsrodkiem. Tu potrzeba dwoch klasy swiatowej pomocnikow. City ma philipsa i rodriego, live ma fabinho i keite, real mial casemiro i tchuameniego, barca ma bousqetsa pedriego i de jonga itd itd. Ławką wygrywasz lige a my jej nie mamy zwyczajnie na ten moment

Furgunn komentarzy: 929006.09.2022, 14:41

@BizoNxd6: ja na jutro wybieram Inter - Bayern ;)

Goonder komentarzy: 442 newsów: 106.09.2022, 14:34

Panowie, mam pytanie do tych co grają na bramce - czy Ramsdale nie zawalił trochę przy golu na 1:0? Czy nie wyszedł za późno? I mam wrażenie, że długo było widać jak Antony się układa i oczywistym było, że strzeli po długim - a Ramsdale poszedł w drugą stronę. Chyba, że będąc na bramce tego tak się nie czuje

Trequartista komentarzy: 536606.09.2022, 14:26

@Simao12:
Wyczuwam Douglasa Luiza zimą za 10 baniek

Simao12 komentarzy: 775206.09.2022, 14:07

Rozumiem że polityka mówi sprowadzaj graczy którzy są młodzi i mają potencjał odsprzedaży. Ale tu konieczna była zapchaj dziura z doświadczeniem. Ileż można "z Parteyem Arsenal jest top"

miki9971 komentarzy: 6639 newsów: 206.09.2022, 14:02

Ja tam sadzę na Tottenham over 1,5 , albo na podbitkę. Imo wygrają z Marsylią u siebie.

bizooon komentarzy: 700706.09.2022, 13:55

@BizoNxd6: nono yebać kogutofiuty, nich ich Marsylia rozjezie

BizoNxd6 komentarzy: 288306.09.2022, 13:53

A jutro OM z Spurs. Ciekawe jak sobie poradzi Tavares.

PSG - Juve zdecydowanie

Furgunn komentarzy: 929006.09.2022, 13:45

Dziś wraca LM, co tam zamierzacie oglądać? Ja chyba PSG - Juventus

stanyal komentarzy: 140506.09.2022, 13:34

@Moczyknur napisał: "mnie też ciepłym potraktował. Odczytał i echo."

Dzis sie odezwal chop. Z urolpu wrocil albo siedzi na k.com I czyta komemtarze :V

Furgunn komentarzy: 929006.09.2022, 13:29

Przenosiny Diego Costy do Wolves stoją pod znakiem zapytania. Napastnik ostatecznie nie otrzymał pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii Klub odwołał się oczywiście od tej decyzji.

- The Athletic

NaliniAFC komentarzy: 97406.09.2022, 13:29

Ogólnie na YT wleciał fajny 6 częściowy filmik o Hale End, na razie 2 odcinki.

bizooon komentarzy: 700706.09.2022, 13:09

Czyli musimy oczekiwać że nasza obrona nie dopuści do sam na sam. Bo w bronieniu strzałów z dystansu czy w sytuacji gdy nie musi dobiec do atakującego Ramsdale robi to lepiej niż OK

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.09.2022, 13:09

@chicken1990: ryanair jakby co

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.09.2022, 13:08

@chicken1990: z poznania własnie są po 39 zl :)