Koscielny: Zadecydowało zmęczenie

Koscielny: Zadecydowało zmęczenie 07.03.2012, 16:54, Marcin Stefaniak 32 komentarzy

Laurent Koscielny przyznał, że we wczorajszym spotkaniu z Milanem Kanonierzy dali z siebie absolutnie wszystko, ale w końcowej fazie meczu dało o sobie znać zmęczenie, które zadecydowało o ostatecznym wyniku.

Podopieczni Wengera rozegrali fenomenalne zawody i po pierwszej połowie prowadzili już trzema bramkami. W drugiej części spotkania nie zdołali jednak dołożyć czwartego trafienia i ostatecznie pożegnali się z Ligą Mistrzów. Jednym ze strzelców był właśnie Koscielny, który otworzył wynik już w 6. minucie po świetnie rozegramy rzucie rożnym.

Francuz równie dobrze radził sobie w defensywie, gdzie był odpowiedzialny za opiekę nad Zlatanem Ibrahimovicem. 26-latek przyznał, że pod koniec spotkania Kanonierom zabrakło sił.

- To było bardzo trudne, ponieważ byliśmy zmęczeni po pierwszych 45 minutach. Daliśmy z siebie wszystko, ale zadecydował wysoko przegrany mecz na San Siro.

- Każdy z nas walczył o piłkę. Jestem pewien, że taki występ dobrze wpłynie na naszą postawę. Chcemy potwierdzić wysoką formę w lidze. Liczymy na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, więc musimy skończyć na trzecim lub czwartym miejscu.

- Musieliśmy jak najszybciej zdobyć gola. To mnie udała się tak sztuka i byłem bardzo szczęśliwy, bo na stadionie znajdowała się moja rodzina. Wpłynęło to także na grę drużyny, bowiem po chwili wpadła druga bramka. Rozegraliśmy dobre zawody, ale musimy teraz zapomnieć o tym i skupić się na nadchodzącym meczu z Newcastle.

- Kiedy rozgrywasz spotkanie na takim poziomie jesteś głodny gry i czekasz na kolejny mecz. To bardzo ekscytujące. Wszyscy w Klubie są już skupieni na poniedziałkowym starciu, ponieważ chcemy je wygrać i skończyć przynajmniej na czwartym miejscu.

nie daliśmy milanowi rozegrać piłki
taka chęć gry powinna być w każdym meczu a nie tylko dlatego że trzeba gonić wynik z pierwszego meczu
miło się oglądało pierwszą połowę (jak za starych lat :D ) 3 dobrych zmienników i było by 5:0 conajmniej

technik1302 komentarzy: 14207.03.2012, 21:13

Zawalili pierwszy mecz z Acm...ot cala Filozofia!!!!

Robin_mat_Persie komentarzy: 3207.03.2012, 20:29

marex - polać mu ! :D

dicpauca komentarzy: 296607.03.2012, 20:23

skoro nawet zawodnicy o tym wiedza i mowia, terner doskonale zdaje sobie z tego sprawe i przeciez sam o tym wspominal to CO ***** STOI NA PRZESZKODZIE wzmocnic sklad takimi 2-3 zawodnikami ktorzy posadziliby na lawce obecnych podstawowych? momentalnie mielibysmy lepszy zespol, i gdyby gral np u nas skrzydlowy typu Eden to Theo moglby spokojnie wchodzic z lawki (wczoraj za Gervinho np.) i kasic ich tam wszystkich od 60 minuty... bardzo jestem ciekaw czy gdybysmy mogli zobaczyc taki scenariusz to czy doprowadzilibysmy do dogrywki...
a jesli nam juz naprawde tak niewiele brakuje to ja sie pytam: porque?

melek90 komentarzy: 65707.03.2012, 20:05

Oby nam urosły jaja po tym meczu bo to najwyższa pora.

limonka95 komentarzy: 96607.03.2012, 19:58

Wczoraj czułem niedosyt, bo zabrakło naprawdę nie wiele. Ale dzisiaj jestem dumny z tego, że piłkarze walczyli do końca i z ich gry bo była wyśmienita!

Szef komentarzy: 1303507.03.2012, 19:50

jedna sytuacja ktora mial robin i bylibymsy w niebie, tzn w dogrywce :D

Kangur96 komentarzy: 158607.03.2012, 19:19

Mam lekki niedosyt, ale nie jest źle :D

Kebo komentarzy: 388 newsów: 307.03.2012, 19:10

Mimo wszystko ten mecz można zaliczyć do udanych, pierwsza połowa była po prostu genialna klepaliśmy ich jak chcieliśmy aż strach pomyśleć co by było gdyby Robin wtedy w 2. połowie wpakował piłkę do siatki i wygralibyśmy w karnych po paradch Wojtka

KanonierTH1411 komentarzy: 482807.03.2012, 19:01

Zabrakło wczoraj rezerwowych. Wyobrażacie sobie że zamiast Chamakha gra Thierry.... Ten koleś mając ponad 50 lat będzie lepszym zawodnikiem niż taki Chamakh czy Park w najlepszych okresach swoich karier. Brakowało wczoraj głównie rezerwowych którzy potrafiliby jeszcze rozruszać grę, bo nie ukrywajmy, Milan też ledwo chodził. Park i Chamakh znów udowodnili że są zwyczajnie zdecydowanie za słabi na taki klub jak Arsenal.

EdekSilva9 komentarzy: 273107.03.2012, 18:54

prawda zabrkało sił. Ale fajnie było patrzeć jak Kosa wygrywał na biegi z Robinho :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.03.2012, 18:26

Tak naprawdę to przy takiej intensywnej grze ok 55 minuty Wenger powinien zrobić 1-2 zmiany. Niestety nie było kogo wpuścić...tzn. Ozyakup na pewno lepiej by się sprawdził niż nasi 'snajperzy'.
Nie chcę zwalać na Parka i Chamakh, a to nie jest normalne, że przy taki intensywnym meczu robi się zmiany w 75 i 86 minucie, w dodatku tylko dwie z trzech [sic!].
Enty sezon z rzędu brakuje szerokiej ławki, nie ma co liczyć, że kontuzje nas opuszczą. Słowami Wenger przydałoby się więcej jakości na ławce.

mitmichael komentarzy: 4924307.03.2012, 18:02

Dlatego koniecznie musimy miec mocna ławke rezerwowych

fabregas1987 komentarzy: 2582207.03.2012, 17:56

4 to teraz jestesmy !!! musimy celowac wyzej !!!

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 207.03.2012, 17:36

Newcastle może dostać kolejne 5 bramek od nastepnego zespolu z Londynu :D

Kitaz komentarzy: 69207.03.2012, 17:31

czesiek - Tylko w drugiej połowie nie byliśmy przy piłce :)

amadeo komentarzy: 514907.03.2012, 17:30

Cieszę się, że nie opadła atmosfera w drużyna, a chłopcy już nie mogą doczekać się poniedziałku.
Co do wczorajszego meczu analizując go "na chłodno" trzeba przyznać, że wygrało zmęczenie...po pierwszej połowie nasi tymi ciągłymi atakami i pressingiem byli wykończeni bardziej niż po nie jednym pełnym spotkaniu. Na domiar złego nie mieliśmy ławki i w drugiej połowie bliżej nam było do straty gola na 3-1, aniżeli strzelenie czwartego. Owszem, Robin miał swoją szansę, ale dodatkowe 30 minut mogło by mieć dla nas zgubne skutki : nie tylko fizyczne, ale też mentalne.
Pamiętny, wygrany mecz 5-2 z Tottenhamem (a właściwie odrodzenie się po 0-2) odmieniło drużynę nie do poznania...i aż żal, że chociaż jednej bramki nie udało się zdobyć na San Siro

Kitaz komentarzy: 69207.03.2012, 17:29

No i co do Ramseya, to zauważcie, że gdy go nie ma na ławce/boisku Arsenal gra wyśmienicie :p
I dobrze też że nie było Djorou bo obrona była by jakaś Djourawa

czesiek_4 komentarzy: 111207.03.2012, 17:29

Kitaz - Już raz wygraliśmy z nimi w 1 połowie cały mecz ;)

Kitaz komentarzy: 69207.03.2012, 17:27

Hmm. Jeżeli gralibyśmy tak dobrze w pierwszej połowie z Newcastle jak z Milanem, wynik meczu moglibyśmy rozstrzygnąć w pierwszej połowie, a w drugiej szanować piłkę :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223707.03.2012, 17:23

Agher - no to raczej normalne, że skoro mamy szpital, to ławką nie powalamy. Trudno mieć dwa składy na podobnym poziomie.

Agher komentarzy: 278407.03.2012, 17:12

taa, rotować składem... nie wiem kim tam chcesz rotować, skoro mamy taki szpital, albo miernoty na ławce. Trochę sytuacje uratuje powrót Artety. Mam nadzieje też, że albo AOC, albo Wallcot będą dostępni. Benayoun też mogłby się szybko wykurować. Na Newcastle niestety musimy wyłożyć wszystko co mamy najlepsze i tak robić już do końca sezonu. Koniecznie są potrzebne transfery - Wenger musi stworzyć solidną pakę na ławkę rezerwowych...

Korss komentarzy: 234207.03.2012, 17:04

Kosa potwierdził tylko swoją klasę, kto by pomyślał, że ten zawodnik tak wspaniale się rozwinie. Ja osobiście uważałem, że jest to jedynie "zapchajdziura" ale wyrósł nam niezwykle solidny obrońca. Zobaczymy jak będzie z Perem, mam nadzieję, że będzie on się dużo lepiej prezentował w następnym sezonie i chociaż przybliży się do poziomu jaki reprezentuje aktualnie francuski defensor.

Ciekawe co by było

Falka5 komentarzy: 69007.03.2012, 17:03

Niewiem jak wy ale odpadnięcie nie daję nam wstydu przynajmniej wq mnie po meczu z milanem ES jestem bardzo dumny

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223707.03.2012, 17:03

madderns - to chyba nie czas na rotacje, nie gramy w poniedziałek z Wigan czy Blackburn, a Newcastle. Bardzo ważne spotkanie i IMO rotacja nie wchodzi w grę.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 207.03.2012, 17:02

Dużo dali z siebie w meczu z Liverpoolem i wczoraj było widać to zmęczenie w drugiej połowie. Szczególnie u Rosy, który w pierwszej połowie dał z siebie wszystko, a w drugie =j ledwo biegał, a zastanawiano się czy w ogóle wystąp w meczu. Arsenal ma teraz 6 dni odpoczynku, mam nadzieję, że Wenger też trochę po rotuje składem.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 407.03.2012, 16:58

W drugiej połowie nasi już nie dawali rady, widać było ile kosztowała ich ta pierwsza połówka.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.03.2012, 16:56

Kosa i Rosa MoTM, gdyby nasza obrona grała tak co kolejke to tracilibyśmy gola raz na 20 spotkań ;)