Koszmarna postawa w drugiej połowie: Benfica 2-1 Arsenal

Koszmarna postawa w drugiej połowie: Benfica 2-1 Arsenal 06.08.2011, 22:04, Sebastian Czarnecki 2043 komentarzy

O godzinie 20:45 czasu rozpoczęło się pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie w ramach Eusebio Cup, w którym rywalizowali ze sobą Kanonierzy oraz portugalska Benfica. Spotkanie jednak mocno rozczarowało - zwłaszcza w pierwszej połowie - a zawodnicy nie zachwycili nas jakąś nadzwyczajną grą. Co więcej: postawa Kanonierów w drugiej odsłonie meczu była wręcz skandaliczna i niegodna podziwu. Ostatecznie Portugalczycy wygrali z londyńczykami 2-1 i tym samym zdobyli Eusebio Cup.

Kanonierzy przystąpili do meczu w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Vermaelen, Djourou, Sagna - Song, Ramsey, Rosicky - Arszawin, Van Persie, Gervinho.

W ósmej minucie meczu kibice zgromadzeni na Estadio da Luz domagali się karnego po tym, jak w polu karnym zupełnie bez powodu wyłożył się Franco Jara. Co prawda wybiegał do niego Wojciech Szczęsny, ale nawet nie musnął argentyńskiego snajpera, który jednak chciał się pochwalić swoimi zdolnościami aktorskimi.

Pięć minut później całkiem niezłą sytuację przeprowadziła drużyna gości. Dobre podanie od kolegi z zespołu otrzymał Gervinho, który następnie wkręci w ziemię asystującemu mu Luisao, po czym huknął... w boczną siatkę. Wciąż wynik remisowy.

Minutę później Gervinho nie zdecydował się już na solową akcję, ale wystawił piłkę lepiej ustawionemu Arszawinowi, który jednak także nie potrafił pokonać golkipera gospodarzy.

W 28. minucie spotkania groźną akcję przeprowadziła drużyna ze stolicy Portugalii. Bruno Cesar sprytnie wymanewrował Songa, a następnie z dystansu uderzył obok bramki Szczęsnego. Niewiele brakowało...

Cztery minuty później Kanonierzy zmarnowali najlepszą sytuację do zdobycia gola. Świetne podanie od Songa otrzymał Robin van Persie, który w stylu Carlosa Veli postanowił podciąć piłkę nad bramkarzem. Niestety zabrakło kilku centymetrów, a piłka wyszła poza boisko.

Nie musieliśmy długo czekać na rehabilitację ze strony Van Persiego. Holender bez problemu poradził sobie z podaniem po ziemi od Kierana Gibbsa i strzałem z pierwszej piłki umieścił futbolówkę w bramce.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a żadna ze stron nie przeprowadziła żadnej sytuacji, która mogłaby zmienić oblicze meczu.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy Benfica doprowadziła do wyrównania. Ogromny błąd defensywy Arsenalu wykorzystał Pablo Cesar Aimar, który pewnym strzałem pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Kolejne minuty to fatalna gra defensywna w wykonaniu Arsenalu i praktycznie zero woli walki. Kanonierzy zachowywali się tak, jakby już im w ogóle nie zależało na losach tego spotkania, dając się całkowicie zepchnąć do defensywy. Powiedzmy.

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź. Zupełnie niepilnowany Nolito znalazł się w polu karnym i pewnym strzałem po ziemi umieścił futbolówkę w bramce strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego.

Trzy minuty później mogło być już 3-1. Javi Garcia oddał strzał z rzutu wolnego, a polski golkiper z olbrzymim trudem sparował piłkę na rzut rożny. Nikt jednak nie wie, co przy tym stałym fragmencie wyrabiał trzyosobowy mur Arsenalu, którego każdy pojedynczy człon w momencie strzału rozstąpił się we wszystkich kierunkach świata.

Przewaga gospodarzy była coraz bardziej widoczna, a Kanonierzy dali prawdziwy pokaz bezsilności. Warto też wspomnieć, że od początku drugiej połowy zespół prowadzony przez Arsene'a Wengera grał bez wysuniętego napastnika, bowiem Marouane Chamakh tylko przeszkadzał swojej drużynie, zamiast jej pomóc.

W 75. minucie Nicolas Gaitan oddał groźny strzał z dystansu, ale Łukasz Fabiański bardzo dobrze wywiązał się ze swoich zadań defensywnych i od dłuższego czasu jako jedyny bez zarzutu wykonywał swoje obowiązki.

Zbliżał się już koniec meczu, a Kanonierzy wciąż nie próbowali nawiązać walki. Nie poddawali się natomiast gracze Benfiki, a na pewno nie młody Urretaviscaya, który chciał podwyższyć wynik meczu, ale na jego drodze stanął Łukasz Fabiański.

Ostatnia minuta doliczonego czasu, a Portugalczykom wciąż było mało! Tym razem swój dorobek strzelecki próbował podwyższyć Nolito, ale kolejny raz świetnie interweniował Fabiański.

Koniec. Zakończył się mecz bez historii. Mecz, o którym każde będzie wolał zapomnieć. Tak nie powinna grać profesjonalna drużyna piłkarska, która mierzy w najwyższe cele. Żadnym usprawiedliwieniem jest fakt, że w drugiej połowie grali głownie piłkarze rezerwowi, bo dobre rezerwy to podstawa każdego klubu w razie kontuzji. Kolejny raz koszmarnie zaprezentowała się defensywa Arsenalu, a gdyby nie świetnie dysponowany dzisiejszego wieczora Fabiański, nasi ulubieńcy wróciliby do Londynu z bagażem o wielu więcej straconych bramek.

Arsenal: Szczęsny (45' Fabiański) - Gibbs (56' Traore), Vermaelen (85' Miquel), Djourou (45' Squillaci), Sagna (45' Jenkinson) - Song (45' Frimpong), Ramsey, Rosicky (65' Lansbury) - Gervinho, Van Persie (45' Chamakh), Arszawin (45' Miyaichi)

Benfica Lizbona autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
aRamsey komentarzy: 948608.08.2011, 01:21

**nieładnie :p

*ładnie

Stanek rzucił plotę i się zmył - niełanie! :D

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 308.08.2011, 01:20

aR: jak mogłeś zapomiec o naszym filarze defensywy....

aRamsey komentarzy: 948608.08.2011, 01:18

+ Squill out :D

Marcin,
Oby nie!

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 308.08.2011, 01:18

Nawet plotki transferowe coś ostatnio mało się pojawiają...

@Mid
Ale nie każdy jest Wilsherem :D

@A_1886
Cesk, Mata, Jags, Johnson, Benek in. Nasri, Maruane, Vela out

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.08.2011, 01:17

Kacper - budzisz się, a tam nic nowego :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.08.2011, 01:16

aR > Johnson i Jagielka tak ;p
Mata to wtedy tylko w przypadku odejścia Fabregasa .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.08.2011, 01:16

Dobra - wrócę do tematu Ryo. Ja tam widzę w nim spory potencjał i mam nadzieję, że szybko będziemy mieli z niego pożytek. Zwracam tu uwagę na słowa "mam nadzieję". Może nie patrzę na to realistycznie ale, GOD DAMN, kto się spodziewał, że Wilshere zrobi takie masakryczne postępy w tak krótkim czasie niech pierwszy rzuci kamień :D

aRamsey komentarzy: 948608.08.2011, 01:14

Nasri wywala, do nas Johnson, Jags i Mata - cud miód!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.08.2011, 01:14

No w sumie masz rację. Raczej trudno w to uwierzyć, chociaż A Johnson w Arsenalu? Fajnie by było ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.08.2011, 01:13

Stanek > Podaj linka :D

stefcio15 > Chodzi mi o to ,że oni nam praktycznie ostatnio nikogo nie sprzedają ,a od nas biorą tylko graczy ;p

Asiek69 komentarzy: 236608.08.2011, 01:12

@Stanek O.O to by było coś ^^ lepsze nawet rozwiązanie niz mata chyba, ale czy realne?

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 308.08.2011, 01:11

City nie jest głupie, tylko mają tyle kasy, że im to wszystko wisi.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.08.2011, 01:10

Arsenal - nie jest? City stać na wszystko...

aRamsey komentarzy: 948608.08.2011, 01:09

@Stanek
LOL, byłoby genialnie!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.08.2011, 01:08

Stanek > Marzenia :P Byśmy wyszli na + ,ale nie ma co marzyć :( City nie jest takie głupie ,aby stracić tak dobrego gracza .
Podaj linka :D

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34108.08.2011, 01:06

Ploty na twitterze głoszą, że City zaoferowało nam Adama Johnsona + 10 mln funtów za Nasriego. O_O

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 308.08.2011, 01:03

Czy ja się śmieje :(

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.08.2011, 01:02

xTH - smiejesz sie z mojego bloga? I tak go rozpowszechniam jak mogę! A staram się i piszę jak umiem. Nie wiem czy zawsze wychodzi, ale lubie sobie popisac.

aRamsey komentarzy: 948608.08.2011, 01:02

*bardziej niż Traore na LB

@imprecis
I to mnie martwi :/

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.08.2011, 01:02

Oj tam, Myiaichi jest spoko. Jest skośnooki - pole widzenia o 25% większe niż u Europejczyka. Jest tak szybki, że nikt nie zdąży go sfaulować. Same plusy!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.08.2011, 00:58

44 odwiedziny bloga, jeszcze kilka linków na k.com i bedzie rekord ogladalnosci!

aRamsey komentarzy: 948608.08.2011, 00:56

Jak już mamy komuś dawać szanse to Afobe, wykopmy Ciamaka i Velę, zostawmy Benka i wio!

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.08.2011, 00:55

@imprecis
Popieram. Rok w Feye, potem rok w EPL i można się zastanawiać na 1 składem Arsenalu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.08.2011, 00:54

Ryo to przede wszystkim musi iść na siłkę :D
Podczas tournee w Azji to nawet Azjaci go przepychali ;/

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 308.08.2011, 00:53

Wiecie może na jakim kanale będą klubowe MŚ ?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.08.2011, 00:53

Słyszeliście, że Liverpool ma dać 5,5 mln funtów za Enrique.

A moim zdaniem Vela właśnie dlatego się zmarnował, że za dużo czasu spędził w Hiszpanii. Ryo zostałby u nas, pograł w CC i pierwszych fazach FA. Powoli by się go wprowadzało do składu. Na drugą połowę sezonu wypożyczyć do PL. I już w następnym sezonie Ryo może wymiatać.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 308.08.2011, 00:50

Ryo ma 18 lat, a niektórzy już go chcą widzieć na ławce kanonierów o.O

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.08.2011, 00:50

DeadShoot - nie pisz po angielsku :( Nie kazdy rozumie!

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.08.2011, 00:49

@imprecis
Od początku to mówiłem.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 308.08.2011, 00:47

Szkoda, że na początku sezonu wiele meczów rozgrywamy w sobotę, nie zawsze mam wtedy czas, tym bardziej po południu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.08.2011, 00:47

imprecis > Dokładnie .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.08.2011, 00:46

Arsenal_1886

Po pierwsze primo - CB. Najlepiej Cahill lub Samba.
Po drugie primo - jeśli odejdzie Samir lub Cesc to chciałbym Matę.
Reszta to tylko dodatki na przyszłość.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223708.08.2011, 00:44

xTH - może masz rację, ale zapowiedź miala byc skromna :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.08.2011, 00:44

thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/3737822/Arsenal-star-Robin-van-Persie-in-amazing-Benfica-ruck.html

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.08.2011, 00:43

Mid > Wiem ,że inny ,ale chodziło mi o to ,aby Wenger sprzedając Nasriego , nie zastąpił go tylko Chamberlainem :D Ciekawe kto do końca tygodnia nas zasili ;p Oby przynajmniej ktoś jeden z dwójki -
Nasri czy Cesc został ,a do tego przyszedł AOC i nowy ŚO . Campbell na koniec ;p

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 308.08.2011, 00:43

Stefcio: napisałeś to w sposób, który jakoś nie wywołuje złych emocji, gdybyś odzwierciedlił wynik za pomocą cyfr, a nie pko od razu by się przypomiał ten mecz :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.08.2011, 00:40

Alex to zupełnie inny typ zawodnika niż Nasri. To bardziej wzmocnienie składu na przyszłość niż na teraz. Matę już bardziej można porównać do Samira, ale mam wątpliwości czy on jednak do nas trafi. Ja z kolei mam nadzieję, że Ryo dostanie pozwolenie na pracę i zostanie u nas by się ogrywał.

Pinguite komentarzy: 1502008.08.2011, 00:40

rege -> Nie rozwiązywali. Kurde... jemu pozwolili przejść do innej drużyny za free.

BTW. kto takie herezje głosi, że Barton rozwiązał kontrakt? :P

rege komentarzy: 96008.08.2011, 00:38

Aha OK teraz kapuje, jeśli prowadzi rozmowy to spoko ale po co rozwiązywali z nim kontrakt. Tak jak niżej napisałem- tak jest tutaj napisane, na tej stronie.

rege komentarzy: 96008.08.2011, 00:37

stefcio15- "Sensacyjna wiadomość dotarła dzisiaj z obozu Newcastle United - kontrakt z Joey'm Bartonem został rozwiązany i pomocnik może odejść teraz za darmo do jakiegokolwiek klubu zgodnie z własnymi preferencjami."

Taka jest treść newsa z tej strony. Pisze wyraźnie, że kontrakt już został rozwiązany i zawodnik może przejść na zasadzie wolnego transferu.

Z drugiej strony na oficjalnej stronie Srok Joey ciągle widnieje w składzie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.08.2011, 00:37