Koszmarna postawa w drugiej połowie: Benfica 2-1 Arsenal

Koszmarna postawa w drugiej połowie: Benfica 2-1 Arsenal 06.08.2011, 22:04, Sebastian Czarnecki 2043 komentarzy

O godzinie 20:45 czasu rozpoczęło się pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie w ramach Eusebio Cup, w którym rywalizowali ze sobą Kanonierzy oraz portugalska Benfica. Spotkanie jednak mocno rozczarowało - zwłaszcza w pierwszej połowie - a zawodnicy nie zachwycili nas jakąś nadzwyczajną grą. Co więcej: postawa Kanonierów w drugiej odsłonie meczu była wręcz skandaliczna i niegodna podziwu. Ostatecznie Portugalczycy wygrali z londyńczykami 2-1 i tym samym zdobyli Eusebio Cup.

Kanonierzy przystąpili do meczu w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Vermaelen, Djourou, Sagna - Song, Ramsey, Rosicky - Arszawin, Van Persie, Gervinho.

W ósmej minucie meczu kibice zgromadzeni na Estadio da Luz domagali się karnego po tym, jak w polu karnym zupełnie bez powodu wyłożył się Franco Jara. Co prawda wybiegał do niego Wojciech Szczęsny, ale nawet nie musnął argentyńskiego snajpera, który jednak chciał się pochwalić swoimi zdolnościami aktorskimi.

Pięć minut później całkiem niezłą sytuację przeprowadziła drużyna gości. Dobre podanie od kolegi z zespołu otrzymał Gervinho, który następnie wkręci w ziemię asystującemu mu Luisao, po czym huknął... w boczną siatkę. Wciąż wynik remisowy.

Minutę później Gervinho nie zdecydował się już na solową akcję, ale wystawił piłkę lepiej ustawionemu Arszawinowi, który jednak także nie potrafił pokonać golkipera gospodarzy.

W 28. minucie spotkania groźną akcję przeprowadziła drużyna ze stolicy Portugalii. Bruno Cesar sprytnie wymanewrował Songa, a następnie z dystansu uderzył obok bramki Szczęsnego. Niewiele brakowało...

Cztery minuty później Kanonierzy zmarnowali najlepszą sytuację do zdobycia gola. Świetne podanie od Songa otrzymał Robin van Persie, który w stylu Carlosa Veli postanowił podciąć piłkę nad bramkarzem. Niestety zabrakło kilku centymetrów, a piłka wyszła poza boisko.

Nie musieliśmy długo czekać na rehabilitację ze strony Van Persiego. Holender bez problemu poradził sobie z podaniem po ziemi od Kierana Gibbsa i strzałem z pierwszej piłki umieścił futbolówkę w bramce.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a żadna ze stron nie przeprowadziła żadnej sytuacji, która mogłaby zmienić oblicze meczu.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy Benfica doprowadziła do wyrównania. Ogromny błąd defensywy Arsenalu wykorzystał Pablo Cesar Aimar, który pewnym strzałem pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Kolejne minuty to fatalna gra defensywna w wykonaniu Arsenalu i praktycznie zero woli walki. Kanonierzy zachowywali się tak, jakby już im w ogóle nie zależało na losach tego spotkania, dając się całkowicie zepchnąć do defensywy. Powiedzmy.

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź. Zupełnie niepilnowany Nolito znalazł się w polu karnym i pewnym strzałem po ziemi umieścił futbolówkę w bramce strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego.

Trzy minuty później mogło być już 3-1. Javi Garcia oddał strzał z rzutu wolnego, a polski golkiper z olbrzymim trudem sparował piłkę na rzut rożny. Nikt jednak nie wie, co przy tym stałym fragmencie wyrabiał trzyosobowy mur Arsenalu, którego każdy pojedynczy człon w momencie strzału rozstąpił się we wszystkich kierunkach świata.

Przewaga gospodarzy była coraz bardziej widoczna, a Kanonierzy dali prawdziwy pokaz bezsilności. Warto też wspomnieć, że od początku drugiej połowy zespół prowadzony przez Arsene'a Wengera grał bez wysuniętego napastnika, bowiem Marouane Chamakh tylko przeszkadzał swojej drużynie, zamiast jej pomóc.

W 75. minucie Nicolas Gaitan oddał groźny strzał z dystansu, ale Łukasz Fabiański bardzo dobrze wywiązał się ze swoich zadań defensywnych i od dłuższego czasu jako jedyny bez zarzutu wykonywał swoje obowiązki.

Zbliżał się już koniec meczu, a Kanonierzy wciąż nie próbowali nawiązać walki. Nie poddawali się natomiast gracze Benfiki, a na pewno nie młody Urretaviscaya, który chciał podwyższyć wynik meczu, ale na jego drodze stanął Łukasz Fabiański.

Ostatnia minuta doliczonego czasu, a Portugalczykom wciąż było mało! Tym razem swój dorobek strzelecki próbował podwyższyć Nolito, ale kolejny raz świetnie interweniował Fabiański.

Koniec. Zakończył się mecz bez historii. Mecz, o którym każde będzie wolał zapomnieć. Tak nie powinna grać profesjonalna drużyna piłkarska, która mierzy w najwyższe cele. Żadnym usprawiedliwieniem jest fakt, że w drugiej połowie grali głownie piłkarze rezerwowi, bo dobre rezerwy to podstawa każdego klubu w razie kontuzji. Kolejny raz koszmarnie zaprezentowała się defensywa Arsenalu, a gdyby nie świetnie dysponowany dzisiejszego wieczora Fabiański, nasi ulubieńcy wróciliby do Londynu z bagażem o wielu więcej straconych bramek.

Arsenal: Szczęsny (45' Fabiański) - Gibbs (56' Traore), Vermaelen (85' Miquel), Djourou (45' Squillaci), Sagna (45' Jenkinson) - Song (45' Frimpong), Ramsey, Rosicky (65' Lansbury) - Gervinho, Van Persie (45' Chamakh), Arszawin (45' Miyaichi)

Benfica Lizbona autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Mizzou komentarzy: 605308.08.2011, 00:08

@armata
ale anonimy nie zdobędą trofeów, nie mając w składzie nazwisk :P

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 408.08.2011, 00:07

Nie mając tzw. "nazwisk" po wygraniu jakiegoś trofeum te anonimy stają się nazwiskami :P

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 308.08.2011, 00:07

stefcio --> Witaj. Rozkminialiśmy pewnego suchara ;P

Pinguite komentarzy: 1502008.08.2011, 00:05

Mid -> Nazwiska nie grają? To kto gra? Pieniądze czy sędzia? A może trenejro ?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1508.08.2011, 00:02

fabri04---> Czy ja wiem 380 km i jesteś, a w nagrodę 5 dziewczyn kochające Arsenal ? No może być coś lepszego, co do jego kawału to jak to usłyszałem to mi monitor zbetonowało :D Jerry is here.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.08.2011, 00:02

ToMo_18

Z takimi to ja się dzisiaj użerałem przy newsie o Valdesie. Takim to nic rozumu do głowy nie wbijesz.

fabri04 komentarzy: 338508.08.2011, 00:01

ToMo_18> Kurcze, trochę daleko z Wrocławia :p

youtube.com/watch?v=iG5-Q-f2EeY&feature=related

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 308.08.2011, 00:00

Pingu -> Tak się wyrywa chwasty youtube.com/watch?v=k23V4nC1t6s !

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.08.2011, 00:00

DeadShoot

Nazwiska nie grają. Nie ważne kto ma lepszych zawodników - ważne kto ma lepszą drużynę.

Teraz czekam na pochwały jakim to zajedobrym tekstem walnąłem :D

Pinguite komentarzy: 1502008.08.2011, 00:00

Dziewczyny się podrywa, a nie wyrywa. Wyrywa to się chwasty, chociaż... polemizowałbym :D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.08.2011, 23:59

Jeśli ktoś jest to w Stargardzie znam 5 dziewczyn kibicujące Arsenalowi. Może na to je wyrwiecie ^^

Mid---> Jeszcze z United ujedzie, gorzej jak marz przed sobą 10 latka barcy

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34107.08.2011, 23:59

Dobra, jutro powrócę, dodatkowo z nowym avkiem. Teraz żegnam ; ) I dzięki za informacje ^ ^ ;)

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 307.08.2011, 23:58

Spójżmy wszyscy na 11 $ity ? O>o

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.08.2011, 23:57

Nic nie przebije Liverpool-Milan 3-3, bo ostatecznie Milan odpadł. Ale nie da się ukryć, że Newcastle-Arsenal 4-4 to było frajerstwo sezonu.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3007.08.2011, 23:57

@bmwz5
No niestety, o ile pamiętam, drugi mecz jest 24 również o 20.45.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.08.2011, 23:57

youtube.com/watch?v=Qx-5E5ocG_4 proszę bardzo czapki z głów panowie

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.08.2011, 23:56

pauleta19

A ty myślisz, że faceci mają lepiej? Z kim nie pogadam o piłce to kibic United albo Barcy.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34107.08.2011, 23:56

@Charles,@Mid
Szkoda. Miałem nadzieję że drugi meczyk będzie na Emirates, bo pierwszego nie będę miał okazji obejrzeć, nie będzie mnie w domu, dopiero 20 wracam :

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3007.08.2011, 23:56

@bmwz5
Nigdy ;)

@Mizzou
Ty też, wiesz?

fabri04 komentarzy: 338507.08.2011, 23:56

aRamsey> Masz coś do Newcastle? :p Jednak prawda, nasz wyczyn jest historyczny i nie sądzę, żeby ktoś zdołał się chociażby zbliżyć do tego, choć już próbował Bayer Leverkusen, ale on z 3-0 zrobił 3-3 i przegrał po dogrywce w Pucharze Niemiec, jednak to jeszcze nie to :p

Pijesz, nie prowadź :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2011, 23:55

Przy pozostaniu Nasriego i Fabregasa można liczyć na co najwyżej takie transfery - Campbell , AOC i nowy ŚO . Na więcej bym nie oczekiwał .
Natomiast jak odejdzie jeden z dwójki - Cesc lub Samir to być może przyjdzie ktoś taki jak Mata .

Pinguite komentarzy: 1502007.08.2011, 23:55

"Pytanie: Kiedy mężczyzna mówi do rzeczy?
Kiedy otwiera damską szafę."

Suchar Karola. Boski.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 307.08.2011, 23:55

pauleta --> Nawet nie wiesz jak sexownie wygląda kobieta w koszulce Arsenalu :D Ah... :D

Mizzou komentarzy: 605307.08.2011, 23:55

@Charles
Dziwny jesteś, wiesz ;/

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34107.08.2011, 23:55

Postanowiłem że od jutra ponownie zacznę się tu udzielać, jak na lubiącego spam fana Arsenalu przystało :P Mam nadzieję że moda na wieczorny spam pod głównym tematem nie przeminęła ?; >

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 307.08.2011, 23:54

DeadShoot --> PZDR ziom, mada faka też loffciam Arsenal.
Chazard, Cachil, tylko ten z Fulcham! i możemy walczyć o utrzymanie!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.08.2011, 23:54

Prosiłbym o więcej szacunku dla kibicek, szczególnie Arsenalu. Idę do pubu na mecz, a tam prawie sami faceci. Jak się jakaś fanka trafi to najczęściej w koszulce Man Utd czy Barcy.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3007.08.2011, 23:54

@bmwz5
Tak. 16 sierpnia o 20.45 polskiego czasu.

adamandium komentarzy: 127707.08.2011, 23:53

deadshoot@ w czym z 2:0 jest gorsze od 4:0 ?
nie zdziwie się jak dostaniemy z nimi w dupę. transfery transfery i jeszcze raz transfery wenger

aRamsey komentarzy: 948607.08.2011, 23:53

@DeadShoot
Sądzę, że nasze 4-4 jest gorsze, przynajmniej City miało dobrego przeciwka, a my?