Lacazette strzela, Arsenal wygrywa z Sydney FC 2:0

Lacazette strzela, Arsenal wygrywa z Sydney FC 2:0 13.07.2017, 16:50, Mateusz Kolebuk 1175 komentarzy

Za nami pierwszy przedsezonowy mecz, który zakończył się zwycięstwem Kanonierów nad drużyną Sydney FC 2:0. Pomijając klasę przeciwnika, Arsenal prezentował się na ANZ Stadium bardzo dobrze.

Arsenal rozpoczął mecz w składzie: Cech, Bielik, Mertesacker, Kolasinac, Nelson, Coquelin, Willock, Bramall, Özil, Walcott, Welbeck.

Pierwszą bramkę już w 4. minucie spotkania strzelił Per Mertesacker, prezentując się jak rasowy wyjadacz pola karnego. Niemiec uderzył lecącą w powietrzu piłkę czymś pomiędzy nożycami a przewrotką i wpakował ją do siatki. Nowe umiejętności strzeleckie Bardzo Fajnego Gracza na pewno przydadzą się w nowym sezonie.

W kolejnych minutach swoje szanse na zdobycie bramki mieli Welbeck i Walcott, ale obaj strzelali niecelnie. Australijscy gracze nie mieli zbyt wielu okazji aż do 34. minuty, kiedy prawie udało im się wyrównać. Sparowana przez Petra Cecha piłka trafiła pod nogi Brillante, który z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

Minutę później brakiem przeglądu pola popisał się Theo Walcott, który wolał wykończyć akcje sam, niż podać piłkę do idealnie ustawionego Coquelina, który sygnalizował swoją gotowość do strzału machając wszystkimi kończynami.

W drugiej połowie w bramce Arsenalu zamiast Petra Cecha pojawił się Emiliano Martinez.

W 54. minucie Danny Welbeck przechwycił piłkę, którą obrońca próbował skierować do własnego bramkarza, wystawił ją Walcottowi, a ten trafił w... plecy obrońcy. Arbiter podyktował rzut karny, bo w Australii najwyraźniej nie można odbijać piłki plecami. Do karnego podszedł Welbeck i strzelił tak, że bramkarz drużyny gości zdołał obronić jego strzał.

Kilka minut później idealną piłkę od Mesuta otrzymał Walcott, ale i tym razem anemiczny strzał nie przyniósł bramki, co najwyżej wywołał uśmiech u bramkarza, który nie musiał się wiele wysilać, by złapać piłkę.

W 68. minucie Arsene Wenger dokonał drobnej korekty w składzie i na boisku pojawili się: Xhaka, Elneny, Nketiah, Lacazette, Chamberlain, Monreal, Maitland-Niles, Giroud, Malen i Iwobi.

W 83. minucie podanie z prawej strony od Iwobiego wykorzystał nowy nabytek Arsenalu - Alexandre Lacazette, pokonując bramkarza gospodarzy i tym samym zdobywając bramkę w przedsezonowym debiucie.

Skrót spotkania:

Raport pomeczowy autor: Mateusz Kolebuk źrodło: własne
emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10915.07.2017, 11:50

Przecież te sparingi są głównie do przygotowania pod względem fizycznym. Po prostu nie mamy na tourze 6 stoperów i ktoś musi tam zagrać

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 11:50

Xhaka grał na skrzydle w pierwszym meczu.Jak tylko na boisko wszedł to pierwsze kontakty z piłką miał na lewej flance.Poczytaj sobie komentarze na k.com jacy ludzie zdziwieni byli tym, że biega ma skrzydle.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.07.2017, 11:50

@MrArsenal1886
Arsenal Player.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 11:46

Ja tego płaczu to nie rozumiem.Elneny w obronie komuś nie pasuje i już jakieś pomysły, że on na ŚO będzie sprawdzany.Rozumiem, że ci co zostali w Europie + Kosa już się nie liczą.

AntonioThe komentarzy: 3819 newsów: 515.07.2017, 11:46

@pauleta19
Obejrzyj sobie choćby kompilacje występu Laca vs Sydney i powiedz mi w którym momencie widziałeś żeby biegał po skrzydle jak choćby Iwobi. Zdobyta bramka to też było wbiegnięcie ze środka boiska w pole karne.

MrArsenal1886 komentarzy: 29915.07.2017, 11:43

Macie jakis link do meczu?

Maciek_AFC komentarzy: 248615.07.2017, 11:40

Jak widze te jeczenie wasze to az sie boje pomyslec, co bedzie w trakcie sezonu :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.07.2017, 11:40

Ile w tym torunee było okresu przygotowawczego to się okaże w pierwszym meczu sezonu. Chyba, że Wenger znowu powie, że nie byli przygotowani.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.07.2017, 11:38

@AntonioThe: przecież Lacazette grał na skrzydle, a nie żadnego cofniętego napastnika.

pLYTEK komentarzy: 412015.07.2017, 11:35

Myślę, że Wenger chce niejako udobruchać Oliviera i pokazać mu że jesteśmy w stanie grać dwójką Lacazette- Giroud z przodu. Stąd Laca dziś na skrzydle i dlatego też grali razem w poprzednim meczu.
Mam nadzieję, że to podziała i Oli nie zdecyduje się na zmianę barw latem. Potrzebujemy takiej siły z ławki. Giroud to świetne uzupełnienie składu i joker jakich w lidze mało.

berno90 komentarzy: 72915.07.2017, 11:32

Mecz jest o 12:00?

patryksz komentarzy: 365115.07.2017, 11:32

@CzerwonaRoza: Pytanie czy go interesuje gra dla Legii.

CzerwonaRoza komentarzy: 54615.07.2017, 11:30

Gdzieś widziałem, że Legia interesuje się Barazite. Liczby w holenderskiej ma ciekawe...pytanie czy kibice go zaakceptują po tym incydencie gdzie ze względów religijnych nie podał ręki dziennikarce?

Kobrzec komentarzy: 9615.07.2017, 11:21

Witam szanowne grono Kanonierów. Czy któryś z użytkowników skończył może filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim, albo na jakiejkolwiek innej uczelni? I jeśli tak, to czy faktycznie znalezienie innej pracy niż jako nauczyciel praktycznie graniczy z cudem?

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 11:21

@Simpllemann: Ten serial to będzie jakieś nieporozumienie.Jak na te kostiumy patrzę to się zastanawiam kto odpowiada za choreografię

Mihex komentarzy: 2360415.07.2017, 11:15

youtube.com/watch?v=4ClTqRjlXBM

Szczęsny w Romie lepsze wywiady przeprowadzał xD

AntonioThe komentarzy: 3819 newsów: 515.07.2017, 11:14

Jakie skrzydło Lacazette? Oglądaliście końcówkę meczu z Sydney? Ewidentnie Laca grał cofniętego napastnika za Giroud. Dzisiaj będzie podobnie. Oli będzie robił miejsce blokując obrońców a Laca będzie wbiegał za jego pleców.

Kysio2607 komentarzy: 1336015.07.2017, 11:13

Spinacie sie o te sklady na te mecze jakbyśmy o zlote kalesony grali :D takie wyjazdy too przede wszystkim marketing oraz wiadomo trening przygotowawczy. Sparngi z jakimis polamatorami sa, bo być muszą. A to jakim skladem gramy mnie nie obchodzi, bo to i tak nie ma zadnego odniesiennia do sezonu.

lays komentarzy: 3987115.07.2017, 11:06

@pierre_afc

Wiemy, napisało o tym już xxx osób.

A po co Sancheza na wahadło? XDDD

Co ty bierzesz :D

Nim blizej bramki tym Sanchez jest LEPSZy.

pierre_afc komentarzy: 1207115.07.2017, 11:05

Chłopaki dopiero jakiś czas temu zaczęli trenować i to na wysokich obrotach. Nie można dawać zawodnikowi w takim momencie przygotowań dwa razy po kilkadziesiąt minut. Dlatego Egipcjanin musi grać na CB. Jak dla mnie jest to rozsądny wybór, nawet jeśli Elneny tam grać nie będzie. Ponadto zawsze będzie można przejść w 4-3-3 z Oxem na RB.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 615.07.2017, 11:04

Trochę się dziwię, że zamiast rzucania Lacazette'a na skrzydło, Wenger nie wypróbuje ustawienia z Iwobim na ŚPO i dwójką napastników Giroud-Lacazette. Gra na dwóch z przodu mogłaby wypalić już w sezonie. Ale zobaczymy. Może to tylko grafika, a na boisku będzie to wyglądało inaczej.

GKS_AFC komentarzy: 872015.07.2017, 11:01

Jakby sie Laca sprawdzil na tej pozycji to Sanchez moglby robic za Wahadlo a Ozil i Laca graliby za Giroud.

DikeAFC komentarzy: 52615.07.2017, 10:56

Przecież to są mecze towarzyskie na tourne, Wenger chce dać każdemu pograć a przy okazji może się okazać, że np. taki Elnany jest lepszym obrońcą niż defensywnym pomocnikiem.

-------------Giroud------------
Wiec Laca gra jako lop a nie skrzydlowy.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.07.2017, 10:54

Ławka:
Mertesacker, Ozil, Walcott, Welbeck, Martinez, Kolasinac, Coquelin, Bielik, Bramall, Nelson, Nketiah, Willock.

lays komentarzy: 3987115.07.2017, 10:53

Laca moglby zagrac te 90 min i za Giroud mowglby Ozil potem wejsc i zmienic ustawienie :D

Ale spookjnie, jeszcze mecze w Chinach i Emirates Cup, Wenger tam juz na pewno bedzie powazniejszy.

DikeAFC komentarzy: 52615.07.2017, 10:52

@czesiek_4: Dostaniesz na pewno, spokojnie. Napisałeś, że dostałeś e-maila z potwierdzeniem zakupu i tam na pewno jest napisane, że gdybyś nie dostał biletów (co raczej sie nie zdarzy) to od 27 lipca będzie otwarta linia telefoniczna dla takich osób. Dzwonisz wtedy tam mówisz, że nie masz biletów i pewnie będziesz mógł je odebrać pod stadionem w dniu meczu. Jednak jestem pewien, że dostaniesz bilety może jeszcze dziś :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.07.2017, 10:52

Powtórzę - graliśmy zaledwie 48 godzin temu. A tam podstawowy skład grał prawie 70 minut. Pewne było, że teraz wybiegną rezerwowi z meczu z Sydney.

tomek_13 komentarzy: 243215.07.2017, 10:52

po prostu Wenger chciał wyymienić cały skład względem ostatniego meczu, a nie miał już do dyspozycji ŚO a Elneny został to tam go ustawił

Gerwciu komentarzy: 372215.07.2017, 10:51

Skąd macie skład ? Twiter?

SoulStorm komentarzy: 744515.07.2017, 10:51

@MrArsenal1886: 12:00

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.07.2017, 10:51

Po to są przecież mecze sparingowe, by testować różne ustawienia. Poza tym pamiętajcie, że brakuje w składzie Mustafiego i Holdinga. Dlatego Mertesacker, Kolasinac i Bielik nie zaczną w podstawowym składzie kolejnego meczu w ciągu zaledwie 2 dni.

lays komentarzy: 3987115.07.2017, 10:50

Mimo, że sparing to szkoda, ze AW nie dał Laci na szpicy, Ozila do niego i ten Elneny na ŚO D:

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068715.07.2017, 10:49