Lacazette strzela, Arsenal wygrywa z Sydney FC 2:0

Lacazette strzela, Arsenal wygrywa z Sydney FC 2:0 13.07.2017, 16:50, Mateusz Kolebuk 1175 komentarzy

Za nami pierwszy przedsezonowy mecz, który zakończył się zwycięstwem Kanonierów nad drużyną Sydney FC 2:0. Pomijając klasę przeciwnika, Arsenal prezentował się na ANZ Stadium bardzo dobrze.

Arsenal rozpoczął mecz w składzie: Cech, Bielik, Mertesacker, Kolasinac, Nelson, Coquelin, Willock, Bramall, Özil, Walcott, Welbeck.

Pierwszą bramkę już w 4. minucie spotkania strzelił Per Mertesacker, prezentując się jak rasowy wyjadacz pola karnego. Niemiec uderzył lecącą w powietrzu piłkę czymś pomiędzy nożycami a przewrotką i wpakował ją do siatki. Nowe umiejętności strzeleckie Bardzo Fajnego Gracza na pewno przydadzą się w nowym sezonie.

W kolejnych minutach swoje szanse na zdobycie bramki mieli Welbeck i Walcott, ale obaj strzelali niecelnie. Australijscy gracze nie mieli zbyt wielu okazji aż do 34. minuty, kiedy prawie udało im się wyrównać. Sparowana przez Petra Cecha piłka trafiła pod nogi Brillante, który z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

Minutę później brakiem przeglądu pola popisał się Theo Walcott, który wolał wykończyć akcje sam, niż podać piłkę do idealnie ustawionego Coquelina, który sygnalizował swoją gotowość do strzału machając wszystkimi kończynami.

W drugiej połowie w bramce Arsenalu zamiast Petra Cecha pojawił się Emiliano Martinez.

W 54. minucie Danny Welbeck przechwycił piłkę, którą obrońca próbował skierować do własnego bramkarza, wystawił ją Walcottowi, a ten trafił w... plecy obrońcy. Arbiter podyktował rzut karny, bo w Australii najwyraźniej nie można odbijać piłki plecami. Do karnego podszedł Welbeck i strzelił tak, że bramkarz drużyny gości zdołał obronić jego strzał.

Kilka minut później idealną piłkę od Mesuta otrzymał Walcott, ale i tym razem anemiczny strzał nie przyniósł bramki, co najwyżej wywołał uśmiech u bramkarza, który nie musiał się wiele wysilać, by złapać piłkę.

W 68. minucie Arsene Wenger dokonał drobnej korekty w składzie i na boisku pojawili się: Xhaka, Elneny, Nketiah, Lacazette, Chamberlain, Monreal, Maitland-Niles, Giroud, Malen i Iwobi.

W 83. minucie podanie z prawej strony od Iwobiego wykorzystał nowy nabytek Arsenalu - Alexandre Lacazette, pokonując bramkarza gospodarzy i tym samym zdobywając bramkę w przedsezonowym debiucie.

Skrót spotkania:

Raport pomeczowy autor: Mateusz Kolebuk źrodło: własne
patryksz komentarzy: 365115.07.2017, 12:39

Daaaaamn

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.07.2017, 12:39

Kapitalne podanie Monreala i udany strzał Ramseya.

GKS_AFC komentarzy: 872015.07.2017, 12:38

@lays: tylko pytanie kto za niego, bo znów wrocimy do punktu wyjscia.

lays komentarzy: 3987115.07.2017, 12:37

XDDD

Czuje, e Giroud odejdzie w tym okienku xd

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 12:36

Też na to uwagę zwróciłem.Przydalaby się jeszcze jedna powtórka, ale ja to odebrałem taj jakby Oli go olał

SoulStorm komentarzy: 744515.07.2017, 12:36

Giroud pokazuje,że to on chce być napastnikiem numer 1.

GKS_AFC komentarzy: 872015.07.2017, 12:36

Giroud musi zostać , na pewno swoje minuty dostanie.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.07.2017, 12:36

@Shogun: jak dla mnie to go zlał po całości.

patryksz komentarzy: 365115.07.2017, 12:36

Giroud nawet w strone Lacazette nie spojrzal XD
Ale bedzie radosci z tej parki

Gofer999 komentarzy: 1473215.07.2017, 12:36

Theo jest słaby, bo jest słaby. xD

Laca tez swoją cegłówkę do tej akcji dołożył.Giroud pewne wykończenie, ale największe brawa dla Monreala.Poszedł jak przecinak

DikeAFC komentarzy: 52615.07.2017, 12:35

Laca pierwszy podbiegł do Oliego a on udał że go nie widzi :) nie wiem czy ta rywalizacja między nimi dobrze odpali.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.07.2017, 12:35

@illpadrino: brzydkie zachowanie :/

GKS_AFC komentarzy: 872015.07.2017, 12:35

Giroud chyba nie przepada za Laca.

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 315.07.2017, 12:35

Giroud nie zauważył Laci czy nie chciał mu przybić piątki??

Traitor komentarzy: 10330 newsów: 2415.07.2017, 12:34

A co tam w meczu sie dzieje? Ramsey odwala koncert bezsensownych ruletek, rabon, podań piętkami z zespołem na poziomie 3 ligi polskiej i niektórzy się tym podniecają?

Eustachy komentarzy: 77415.07.2017, 12:34

Stroje tak źle dobrane, bo wyjazdówki nie zaprezentowane, a dwa razy w 3 stroju grać nie będą. A z drugiej strony Sydney gra u siebie, ale faktycznie słabo to wygląda.

Monreal, wahadłowy jak marzenie :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 12:34

Piękna akcja Nacho.Brawo

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.07.2017, 12:34

Giroud 1-0

Cieszę się, że nasz duży napastnik się nie poddaje. Jest rywalizacja i gitara.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 215.07.2017, 12:34

@imprecis: A Walcott jest słaby bo 110 tysięcy tygodniówki. Przykre.

@Rafson95
Co ty tam ćpasz? Przecież Ramsey gra dobrze...[ nie "kaleczy" ] niektórzy są juz chyba nieco uprzedzeni do Walijczyka ale bądźmy obiektywni ...

GKS_AFC komentarzy: 872015.07.2017, 12:30

@pauleta19: Ok rozumiem :) bez spiny

Ranczomen komentarzy: 1236115.07.2017, 12:29

Ciekawe kiedy będziemy mieli przyjemność oglądać Lacazette na szpicy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.07.2017, 12:28

@GKS_AFC: to była ocena jednej sytuacji, a nie zawodnika, jakbyś nie zauważył różnicy.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.07.2017, 12:28

Bardzo dobra wrzutka Granita.

GKS_AFC komentarzy: 872015.07.2017, 12:27

jestem ciekaw jak Laca zagra z Ozilem i Alexisem :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.07.2017, 12:27

Ale kto tu opinie o nim wydaje? Mógł zachować się lepiej, to się ocenia i tyle.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 215.07.2017, 12:27

@mitmichael: Ale tylko Walcotta będzie się za to mieszać z błotem xD

Dominik11 komentarzy: 2023015.07.2017, 12:27

@lays: fakt były lepsze tylko obcisłe, a ja nie lubię obcisłych ale wyglądały najlepiej .

mitmichael komentarzy: 4924315.07.2017, 12:26

Jak kazdy napastnik bedzie marnowal okazje, nie kazda bedzie zamienial na bramke, jeszcze sie taki pilkarz nie narodzil