Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
ZielonyLisc komentarzy: 2019816.08.2022, 17:39

@RIVALDO700: a piłka jest pusta w środku, tak to ty!

Moczyknur komentarzy: 173416.08.2022, 00:50

@RIVALDO700: gdzie można Ci składać hołd?

Marzag komentarzy: 40941 newsów: 116.08.2022, 00:15

Za tydzień United wygra 2-1 i będzie przed Liverpoolem w tabeli xd

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.08.2022, 00:08

Niesamowity ten wyścig 2 ekip. 2 statki kosmiczne które odlecialy reszcie stawki co.

Otóż R700 pisał Wam, taka moja rola, że skończył się wielki Lfc wraz z odejściem Mane.

Kaput. Ja znowu wygrałem, bo ja jestem piłką.

fabregas1987 komentarzy: 2570216.08.2022, 00:06

Alez się szykują Derby Anglii! Już w sobotę 20. w tabeli Manchester United podejmie w Teatrze Koszmarów 12. w tabeli Liverpool xd

Rynkos7 komentarzy: 653415.08.2022, 23:58

Rudzki na kanale powiedział, że dostał jakieś oferty pracy, musi się zastanowić co będzie najlepsze dla niego i od września będzie ogólnie ciekawie :D
Taka informacja dla tych co się tak cieszyli, że Rudzkiego nie ma w Viaplay :D

Bukayoforever komentarzy: 353615.08.2022, 23:56

i co z tym Caicedo, jeśli te plotki to prawda, to jaram się strasznie, ale szczerze nie wiem jak głupie by musiało być Brighton by po tym jak oddali Cucu i Yva, oddali kolejnego zawodnika z posdtawowej 11-stk

Lamoreaux komentarzy: 338415.08.2022, 23:56

Mikelek i Jesusek pracują na nagrody miesiąca Premier League.

Wisienki trzeba w sobotę wydrylować i będzie pięknie

lordoftheboard komentarzy: 819615.08.2022, 23:51

Patrząc na końcówkę sezonu, byłem gotów uwierzyć, że United będzie mieć mało pkt na początek, ale LFC? Zwłaszcza że tarczę wygrali?

Tym bardziej cieszą 3 pkt wywiezione z selhurst park

Spejsik komentarzy: 336915.08.2022, 23:38

@Freo98 napisał: "no rudzkiemu się lubi odkleić ale pozostała dwójkę mega dobrze się słuchało i do tego program miał bardzo przyjemna formę"
To prawda

MarkOvermars komentarzy: 907915.08.2022, 23:38

Nunez dał sie sprowokować niepotrzebnie

Kishev komentarzy: 1315.08.2022, 23:36

@Kiepomen: ten łysy to fan kogutów, wystarczy, że spojrzysz jakie typy dał przed sezonem.... kury na drugim miejscu a my z Evertonem jako rozczarowanie sezonu,

majormati (zawieszony) komentarzy: 189015.08.2022, 23:11

Nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu i stwierdzać, ze Liverpool przejedzie sie po United. Ci drudzy grają u siebie do tego z wielką presją na poprawę, a Liverpool po prostu jeszcze nie dojechał z formą, do tego Nunez pauza, Salah bez formy, brak kocura Mane.

Kanonier101090 komentarzy: 16415.08.2022, 23:09

Czyli Caisedo u nas ?

NaliniAFC komentarzy: 95815.08.2022, 23:08

@Simao12: w sezonie co Leicester wygrał pokonaliśmy ich 2 razy w lidzę i nic to nie dało

lordoftheboard komentarzy: 819615.08.2022, 23:03

@Slaviola: ja też pislawm że 0-0 biorę w ciemno.
1-1 też może byc

Kane się przełamał w sierpniu, a salah dalej w drugim meczu nie strzelił

Simao12 komentarzy: 775215.08.2022, 23:00

1 przeciwnik do mistrzostwa mniej, teraz tylko z City wygrać 2 razy i elo

ArsenalChampion komentarzy: 798415.08.2022, 22:59

@Kamilo9611 napisał: "To już City mistrzem po 2 kolejce?"
Arsenal mistrzem. Liverpool i United spadają z ligi.
Wszystko jest juz wiadome. Nie ma co oglądać Premier league w tym sezonie.
Chyba tylko ze jeśli chcemy zobaczyć nieuchronny triumf maszyny Artety.

El_Artillero komentarzy: 108315.08.2022, 22:58

@Ranczomen:

Zahy*

Moczyknur komentarzy: 173415.08.2022, 22:57

Ale się mecz na OT szykuje. Tam będzie pogrom maniurów.

Cesc1994 komentarzy: 444115.08.2022, 22:56

Remis, Diaz w FPL, bardzo udany wieczór :D

Slaviola komentarzy: 1236415.08.2022, 22:56

Brawo CP.

GunnersFan9 komentarzy: 8679 newsów: 815.08.2022, 22:56

Ciekawe do czego się doczepi Klopp po meczu ;)

Slaviola komentarzy: 1236415.08.2022, 22:55

O remisik prosiłem przed meczem, no i remisik jest.

Dziękuję :).

PS: jedynie Darwin Placek odjął mi 2 pkt w FPL - pajac xD

Garfield_pl komentarzy: 2699615.08.2022, 22:55

Brawo Palace !!

ksowa90 komentarzy: 142615.08.2022, 22:54

Też macie jakieś takie dziwne barwy? Piłka wydaje się lekko kremowa tak jak głowa Hughesa.

Elastico07 komentarzy: 1243615.08.2022, 22:48

@Jack_Herrer napisał: "Emery go chciał zamiast Pepe. Myślisz że ktory lepiej by sie sprawdził przez te wszystkie lata?"
Mimo wszystko zaha

Jack_Herrer komentarzy: 6184 newsów: 19215.08.2022, 22:46

@Elastico07: Emery go chciał zamiast Pepe. Myślisz że ktory lepiej by sie sprawdził przez te wszystkie lata?

Kredens komentarzy: 365315.08.2022, 22:45

Boże co to CP robi, grają w 11 i się bronią

Theo10 komentarzy: 817915.08.2022, 22:45

Ta gra od bramki CP… coś pięknego xD

Elastico07 komentarzy: 1243615.08.2022, 22:43

Zaha mocno irytujący zawodnik,nie zakłada presingu i mniej więcej 5x więcej razy machnął ręką niż dotknął piłki.Potrafi zagrać świetnie ale z tym gwiazdorzeniem i brakiem zakładania presingu nie pasuje do nas i cieszę się że go nie kupiliśmy.My potrzebujemy tytanów pracy takich jak Gabi Jesus czy zinczenko

Ranczomen komentarzy: 1224915.08.2022, 22:42

Chyba jakiś przelew w przerwie meczu doszedł dla Zaha'y

Freo98 komentarzy: 611615.08.2022, 22:41

Zaha to tak mierny gracz, dziwi mnie ze co jakiś czas pojawiają się komentarze ze on jest bardzo dobrym zawodnikiem, mocno przehypowany gosc

Moczyknur komentarzy: 173415.08.2022, 22:41

Ale ten Zaha... przyjęcie, strzał z pierwszej,.... porażka.

Slaviola komentarzy: 1236415.08.2022, 22:41

Dobra. Już wszystko zczaiłem. Dzięki chłopaki za pomoc.

Theo10 komentarzy: 817915.08.2022, 22:40