Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Theo10 komentarzy: 826015.08.2022, 22:36

To Liverpool czy CP gra w 10? Bo oglądam i juz straciłem pewność.

Ranczomen komentarzy: 1232115.08.2022, 22:33

@Slaviola napisał: "No mam Jesusa.

Co dalej mam zrobić, jak chce się pozbyć Nuneza i do pomocy wziąć Martinellego?

Mam aktualnie 4:4:2

A chce typowo z jednym Jezusem."

Wchodzisz w zakładkę Pick Team, potem klikasz na zawodnika z ławki, następnie Switch, klikasz na zawodnika, którego chcesz zmienić i ponownie Switch.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 215.08.2022, 22:31

Arsenal now look unlikely to make a move for Youri Tielemans this month unless room is made in the squad by moving Granit Xhaka on.

[The Athletic]

#AFC #Arsenal #Tielemans

Chyba po sprawie….

kwiatinho komentarzy: 1312815.08.2022, 22:31

@Slaviola:
Nie. W drużynie musisz mieć 2 bramkarzy 5 obrońców 5 pomocników i 3 napastników.

Wymieniasz jeden do jednego. Napastnika za Napastnika pomocnika za pomocnika itd.

Dziadyga komentarzy: 826315.08.2022, 22:29

@Slaviola napisał: "Sprzedałem sobie Nuneza, i nie mam opcji wyboru w jego miejsce Gabiego!"

Bo Gabi jest pomocnikiem w grze a Nunez napastnik,więc tak nie można.Musisz napastnika z listy całej.

Ranczomen komentarzy: 1232115.08.2022, 22:28

@Slaviola napisał: "Czy np. mogę sprzedać Nuneza I kupić Martinellego?"

Martinelli jest pomocnikiem w FPL, więc nie będziesz mógł wymienić 1 do 1 jako transfer. Jeżeli chodzi o samo wystawienie do składu to jak najbardziej. Musisz mieć natomiast przynajmniej 1 napastnika wystawionego (innego niż Nunez)

Slaviola komentarzy: 1237715.08.2022, 22:28

No dobra.

Sprzedałem sobie Nuneza, i nie mam opcji wyboru w jego miejsce Gabiego!

Dziadyga komentarzy: 826315.08.2022, 22:27

Możesz WSZYSTKO :D

Slaviola komentarzy: 1237715.08.2022, 22:25

@Ranczomen:

Czy np. mogę sprzedać Nuneza I kupić Martinellego?

Mastec30 komentarzy: 621015.08.2022, 22:24

@Slaviola: możesz

Ranczomen komentarzy: 1232115.08.2022, 22:23

@Slaviola: Zmienia Ci się automatycznie jak wprowadzasz pomocnika/napastnika za obrońcę albo inne warianty. Minimum musisz mieć 3 obrońców.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698215.08.2022, 22:23

Live farciarze jeszcze to wygrają

Slaviola komentarzy: 1237715.08.2022, 22:22

Mam pytanko: czy w FPL mogę zmienić formacje?

Slaviola komentarzy: 1237715.08.2022, 22:21

Kolejne świetne meczycho się szykuje, właściwie jego ostatnie 30 minut.

Garfield_pl komentarzy: 2795315.08.2022, 22:21

@Herus napisał: "beż przesady. Gramy w październiku"
Faktycznie, nie wiem dlaczego wydawało mi się że mamy mecz z mułami a potem live u siebie.

mck95 komentarzy: 42215.08.2022, 22:21

zejście Nuneza ewidentnie pomogło Liverpoolowi, był zbednym balastem

Slaviola komentarzy: 1237715.08.2022, 22:20

No i mamy remis.

Ale tak też może zostać.

damianARSENAL komentarzy: 851715.08.2022, 22:20

Za tydzień United objeżdża Liverpool i się okaże ze to Czerwonka zaliczyła gorszy start od mułów jahha

Mastec30 komentarzy: 621015.08.2022, 22:19

Ale mam kolejkę w FPL. Saliba minusowe punkty, Nunez też ... Porażka jakaś. Jedynie Jesus ratuje sytuację

damianARSENAL komentarzy: 851715.08.2022, 22:18

Nie mogę wlaczyc Viaplay. Powodem może być moja obecność na Majorce czy nie ma to nic wspólnego?

Ech0z komentarzy: 1040715.08.2022, 22:18

Nunez drugi Pepe.

Paul77 komentarzy: 976315.08.2022, 22:18

Nunez chyba siedział w ławce z Toreirrą....

Dziadyga komentarzy: 826315.08.2022, 22:17

Jak zawsze poniedziałkowe mecze zajebiste :D

Garfield_pl komentarzy: 2795315.08.2022, 22:17

To sobie z nami może nie zagrać jak będzie miał pecha.

mck95 komentarzy: 42215.08.2022, 22:17

Nie lubię takich czerwonych kartek, ale Nunez sam się o to prosił w tym meczu. Katastrofalny występ

AR14 komentarzy: 130415.08.2022, 22:13

Współczuję Darwinowi, jeżeli skończy mecz bez bramy, będzie niezła jazda na niego ;f