Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Kiepomen komentarzy: 432915.08.2022, 22:13

Wiem, że dopiero drugi mecz ale mam niedparte wrażenie, że Gabriel będzie dużo lepszym nabytkiem.

Garfield_pl komentarzy: 2795315.08.2022, 22:13

.@FabrizioRomano on Yeremy Pino: “As for the rumours about Arsenal - Edu was not travelling to Spain to meet Villarreal, also because Pino’s agents are based in the UK (Stellar Group).” [@caughtoffside] #afc https://t.co/vnUByR5hiA

Paul77 komentarzy: 976315.08.2022, 22:10

Pepe po dwóch latach miał dostać jeszcze zaufanie, a Nunez po dwóch meczach niewypałem... Trzeba mieć wyobraźnię...

Garfield_pl komentarzy: 2795315.08.2022, 22:10

At least three Premier League clubs have been monitoring winger Yeremy Pino for some time, but no proposals have been made to Villarreal yet, who would like more than €50m. It will not be an easy negotiation. [@FabrizioRomano via @caughtoffside] #afc https://t.co/nxZyJd3bff

kwiatinho komentarzy: 1312815.08.2022, 22:09

Panowie mam problem ze stroną Strumyk. Podrzućcie linka do Liverpoolu

Kiepomen komentarzy: 432915.08.2022, 22:06

Zaha do Rywalizacji z Saka i mamy atak na poziomie City. Naprawdę szkoda, że jednak nigdy do tego transferu nie doszło.

@damianARSENAL:

Ciężko będzie, ale wszystko w ich rękach.

Pires9999 komentarzy: 118015.08.2022, 22:02

Pałace naprawdę gra dobra piłkę .my mieliśmy trochę szczęścia z nimi .ale wygraliśmy i to mega trudne 3pkt.teraz inni niech się męczą my patrzymy dalej .teraz bmouth i jazda

damianARSENAL komentarzy: 851715.08.2022, 21:59

Crystal przetrwa druga polowe?

Slaviola komentarzy: 1237715.08.2022, 21:58

Jak to pisali na debilpage?

Że my grali w 1szej kolejce z jakimiś cieniasami?

Blahahah

XD

Joker_224 komentarzy: 520015.08.2022, 21:58

Co ten Milner gada xd że przedsezon to tylko treningi i dopiero teraz będą się zgrywać przez kilka tygodni

mizio komentarzy: 65715.08.2022, 21:58

City chyba sobie pluje w brodę z tym Jezusem, bo teraz będą się musieli z nami walczyć o majstra do końca sezonu :P

jedi133 komentarzy: 147015.08.2022, 21:57

@KySiO: Bo chciał wygrywać. Wtedy Serie A była naprawdę mocna.
Natomiast sam Wenger przyznał później, że dużą rolę odgrywały pieniądze i wiek piłkarza.

Dziadyga komentarzy: 826315.08.2022, 21:54

@krzykus1990 napisał: "Liverpool zeszły początek sezonu też miał słaby :)"

Faktycznie...10pkt w 4 kolejkach to był słaby początek :D

cobi90 komentarzy: 125715.08.2022, 21:54

@Piotrek95: Jak się spóźnił? Zaha po prostu był kasowany w każdej akcji przez Bena obejrzyj sobie jeszcze raz mecz. W ogóle dziś Palace gra inaczej niż z nami. Zaha byl przyklejony do lewej strony, a dzis biega bardziej w środku.

Slaviola komentarzy: 1237715.08.2022, 21:52

Caroll Nunez?

Piotrek95 komentarzy: 962015.08.2022, 21:52

Ale Arsenal oszukał przeznaczenie, zawsze to na nas na początku sezonu Zaha gra jakbym był jakimś Pele w swojej najlepszej wersji, teraz się spóźnił kolejkę XD

Slaviola komentarzy: 1237715.08.2022, 21:51

W takich sytuacjach, zawsze mina Kluppa bezcenna.

krzykus1990 komentarzy: 516715.08.2022, 21:47

Liverpool zeszły początek sezonu też miał słaby :) Ciekawe czy dziś wygra jednak to mimo wszystko z City na równi główny faworyt!

Dziadyga komentarzy: 826315.08.2022, 21:44

@Garfield_pl napisał: "Szkoda że to nie ostatnie 2 kolejki;)"

City niech jeszcze zacznie tracić..

Garfield_pl komentarzy: 2795315.08.2022, 21:43

@Dziadyga napisał: "Wirtualnie 5 pkt przewagi nad nimi..coś pięknego"
Szkoda że to nie ostatnie 2 kolejki;)

Dziadyga komentarzy: 826315.08.2022, 21:42

Wirtualnie 5 pkt przewagi nad nimi..coś pięknego.

Garfield_pl komentarzy: 2795315.08.2022, 21:41

Ak gdyby zaha dobrze przyjął

KySiO komentarzy: 66715.08.2022, 21:40

Dwa pytanka mam o Vieirę. Wiadomo czemu od nas odszedł w tym 2005 roku? I czy on darzy nas jeszcze jakimś sentymentem, mówił coś w którymś wywiadzie przedmeczowym z nami?

Garfield_pl komentarzy: 2795315.08.2022, 21:40

Jakby tak live dziś nie wygrało, to czeka nas ciekawy pojedynek z mułami;)

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11715.08.2022, 21:40

Ja jestem mega zadowolony po meczu z Palace. Uważam że po TOP6 i West Hamie to najcięższy wyjazd.

Ranczomen komentarzy: 1232115.08.2022, 21:40

Co ten Andy Caroll takie nury marne wali :X

SzamponArsenal komentarzy: 25315.08.2022, 21:38

Zaha w Arsenalu : ) kumacie te wzmocnienie!?

DeWu komentarzy: 85415.08.2022, 21:38

White to zjadł Zahę, serio jesteśmy w świetnej formie. Mikel chapeau bas

IPiotrek komentarzy: 213915.08.2022, 21:38

CP to nie są leszcze, z nimi trzeba pilnować tyłów. Jeszcze niech Liverpool kilka razy zapędzi się całą ekipą pod pole karne CP i dostaną następną kontrę.

Ech0z komentarzy: 1040715.08.2022, 21:37

Taktyka Liverpoolu od 5 lat. Niech Trent dobrze poda do Salah i coś wyczaruje. Kurde chyba się skapneli

Oldgunner3 komentarzy: 969815.08.2022, 21:37

Teraz widać dlaczego zwycięstwo w pierwszym meczu nie przyszło nam lekko.Brawo Zaha i podający,chyba Że.

Dziadyga komentarzy: 826315.08.2022, 21:37

Zaha za kilka godzin widziany w Londynie! Tak przepowiadam.

Ech0z komentarzy: 1040715.08.2022, 21:36

Lubię patrzeć jak Klopp zgrzyta tą swoją sztuczna szuflada.

Garfield_pl komentarzy: 2795315.08.2022, 21:35

@Yave napisał: "to co, panie Klopp? Boisko było suche czy trawa była zła?"