Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne

Lysy1111 komentarzy: 50815.08.2022, 21:34

Zaha i Tielemans to dwa brakujące ogniwa w Arsenalu.

Yave komentarzy: 170315.08.2022, 21:33

to co, panie Klopp? Boisko było suche czy trawa była zła?

Freo98 komentarzy: 612815.08.2022, 21:28

@Spejsik: no rudzkiemu się lubi odkleić ale pozostała dwójkę mega dobrze się słuchało i do tego program miał bardzo przyjemna formę

Freo98 komentarzy: 612815.08.2022, 21:27

Ale Zaha jest męczącym gościem. Ja to bym oszalał z gościem który ma pretensje do każdego złego zagrania, nawet jak sam podejmuje zła decyzje

gregory3213 komentarzy: 82615.08.2022, 21:21

wytrzymali dłużej niż z nami

Spejsik komentarzy: 338615.08.2022, 21:13

@fabregas1987 napisał: "Najlepszy program o PL to było English breakfast z Rudzkim, Kolinskim i Gutka"
Nie zgodzę się.
Rudzki czasami takie głupoty gadał.

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812815.08.2022, 21:10

Liverpool prędzej czy później rypnie bramę,nie ma się co oszukiwać.

Slaviola komentarzy: 1236415.08.2022, 21:03

Chociaż CP w zeszłym sezonie dobrze wyglądało głównie u siebie.

Barney komentarzy: 2058615.08.2022, 21:02

Siema kiedy jest jej wysokość epl , ten nowy soft Canal plus to jest żart. Dobrze ,że umowa tylko do grudnia i rezygnuje.

Slaviola komentarzy: 1236415.08.2022, 21:02

Mocno Live zaczyna.

Ciekawe jak będzie wyglądać dziś CP.

MarkOvermars komentarzy: 908415.08.2022, 21:01

Jadon Sancho has played under more managers at Man United (4) than he has goals in the Premier League (3)

lordoftheboard komentarzy: 819815.08.2022, 20:56

@Supertramp21: barka zawsze wola za swoich graczy więcej "bo grali w wielkiej barce"

Dlatego Depay i braithwaite dostali takie długie kontrakty, bo myśleli że ich jeszcze sprzedadzą z górką

domino178 komentarzy: 241615.08.2022, 20:45

@Supertramp21: W Arsenalu inkasował 350k p/w w Barce chyba 1/5 z tego.

mizio komentarzy: 64715.08.2022, 20:42

Trzymam kciuki żeby na początku września zrewanżować się MU za 8:2 :)

Furgunn komentarzy: 916115.08.2022, 20:37

Rudzki to zostanie sam w tym c+..

Theo10 komentarzy: 818415.08.2022, 20:34

@Supertramp21: Bo poszedł do Barcy i coś zagrał. A w Arsenału udawał, że nie potrafi strzelić do pustej czy chociaż przyjąć piłki.

gunner1704 komentarzy: 131915.08.2022, 20:30

Rosół to za kurami, a myślałem kiedyś, że on za AFC.

Supertramp21 komentarzy: 63915.08.2022, 20:29

Kurde powiedzcie mi jak to jest, że pol roku temu nikt nie chciał zapłacić choćby 50 groszy za Aube, a dziś Barca wola za niego cenę z kosmosu. Like WTF...

gunner1704 komentarzy: 131915.08.2022, 20:29

@M4rcin: Dokładnie, do tego o WHU głównie gada.

gunner1704 komentarzy: 131915.08.2022, 20:27

Do tego Rosłoń nieporadnie się tłumaczył, z tego frazesa.

M4rcin komentarzy: 146215.08.2022, 20:26

Co to za pomysl wogole zeby fabianski robil za eksperta? Przeciez on bedzie mówił same ogólniki bo nadal gra w tej lidze. Kazdą kontrowersje kibice by mu wypominali wiec nie powie nic nowego

gunner1704 komentarzy: 131915.08.2022, 20:25

@Thoneick: Kosowski ostatnio zgasił Rosołka mówiąc, że widzi Arsenal na 3 pozycji, wyjaśnił dlaczego.

kwiatinho komentarzy: 1311415.08.2022, 20:25

Wesley Fofana jest sfrustrowany działaniem Leicester. Piłkarz jest przekonany, że został wyceniony za wysoko i Chelsea nie zapłaci oczekiwanej kwoty przez Leicester, czyli ponad 80 mln funtów.

- Sky Sports

Co On jeszcze nie ma dosyć? Gdyby został w Leicester to Martinelli ośmieszył by go tylko jeszcze raz ale jeśli przejdzie do Chelsea to będzie robił z niego pachołka jeszcze 2x w samej lidze

Thoneick komentarzy: 196315.08.2022, 20:22

@Hans_Zimmer napisał: "Ciekawe ile razy Rosłoniowi zapłonie dzisiaj konar nad tottenhamem w JWPL."
Typ wali kapucyna na myśl o męskiej drużynię kurczaków. Czyli świr i debil. Aż dziw, że jeszcze go nie utemperowali w studiu

Furgunn komentarzy: 916115.08.2022, 20:11

@lordoftheboard: remis bardzo dobry wynik, tyle wystarczy. Jednak chciałbym zobaczyć przy tym jakieś bramki ;)

- Freuler
26.12 na Old Trafford Jessie i spółka zapakują 3-0 w formie prezentu pod choinkę mułom"