Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
IPiotrek komentarzy: 214014.08.2022, 19:38

@fabregas1987: Xhaka dostałby bana conajmniej na 3 mecze.

lordoftheboard komentarzy: 822914.08.2022, 19:37

@Ech0z: tylko lekko technicznie nie poprawią i będzie pięknie.
Canal+ to już myślał, że nic się nie trzeba wysilać

fabregas1987 komentarzy: 2582214.08.2022, 19:37

Romero na bank będzie zawieszony

Theo10 komentarzy: 829714.08.2022, 19:36

Podsumowując - Tottenham nic nie grał, ale strzelił dwa gole, z których żaden nie powinien być uznany.

Koyki79 komentarzy: 5814.08.2022, 19:36

Druga kolejka i dwa zespoły bez starty punktów.

enrique komentarzy: 1922514.08.2022, 19:36

Czerwoną kartkę dostał Conte za bijatykę pomeczową. Nie ogarniam tego sędziego, może był pijany ?

lordoftheboard komentarzy: 822914.08.2022, 19:36

To najlepszy wynik dla Arsenalu jaki mógł być.

Plis, ale to akurat przykre, wypadnięcie Kante powoduje duże osłabienie Chelsea. Za tydzień mają Leeds to nie powinno być problemu, ale potem Lester może ich postraszyć

thegunners101 komentarzy: 248114.08.2022, 19:36

Przecież najlepszy wynik dla nas - Spurs grali beznadzieję i tylko indolencja w ataku czelskich ich uratowała. Zagramy swoje to jednych i drugich ogramy.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698214.08.2022, 19:36

Cieszmy się że to nie nam się trafiło:)

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 19:36

@Ech0z:

Fakt, to jest super.

Niech tylko zmienią jakość transmisji bez zacinania i będzie super.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 19:35

Ale ten faul Romero na Cucu?

Przecież to jest nieprawdopodobne!

Ech0z komentarzy: 1042414.08.2022, 19:34

Prawie po każdym meczu studio i omówienie meczu . Canal Plus to było nieporozumienie

pestjusz komentarzy: 260814.08.2022, 19:34

Nie no dobra nie ma co marudzić. Dobry wynik. A to że sędziowie odwalają to nic nowego. Miłego wieczoru kanonierzy

enrique komentarzy: 1922514.08.2022, 19:34

Ja tam się wcale nie cieszę, bo za parę tygodni możemy trafić na tego samego sędzia i kto wie czy tym razem taki sam wałek nie trafi na nas.
Wolę zdrowe sędziowanie niż debila z gwizdkiem.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 19:34

VAR jak VAR, ale sędzia kalosz i to konkretny!

Ranczomen komentarzy: 1234614.08.2022, 19:34

Remis chyba najlepszy z naszej perspektywy więc nie ma co płakać. Nie zmienia to faktu, że piłkarze tottenhamu są największymi burakami w lidze.

coooyg11 komentarzy: 319714.08.2022, 19:33

Tottenham grający gówno strzelający gola w ostatnich minutach meczu, nowe nie znałem …

ArsenalChampion komentarzy: 808914.08.2022, 19:32

Ja to juz kompletnie nie ogarniam jak ten VAR działa. No *****, niech sprawdzają tam wszystko, a nie tylko co się podoba. Bo to nadal bedą wałki

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 19:32

I jedni i drudzy dostaliby od Kanonierów dzisiaj łomot!

#TakaJestPrawda

Theo10 komentarzy: 829714.08.2022, 19:31

Wynik dla nas idealny, ale tez mocno niesprawiedliwy.

Przy pierwszym golu dla spurs ewidentny spalony Richarlisona, który aktywnie brał udział w akcji zasłaniając widok bramkarzowi Chelsea.

No i ta sytuacji przed ostatnim kornerem Chelsea…. dla mnie tu jest faul Romero i żadnego kolejnego kornera nie powinno być.

Elastico07 komentarzy: 1255614.08.2022, 19:31

ALez tam meczycho i koncwka była.Jest to najlepszy wynik dla nas co nie zmienia faktu ze chelsea została okradzione przez wiernego kibica totkow Deana.Faul na cucureli i conajmniej zolta kartka powinna byc.Dopuszczanie deana do sedziowania meczów totenhamu to jest jakas paranoja i dla mnie totalnie rzecz niezrozumiała i ktora nie powinna miec miejsca

Rynkos7 komentarzy: 682414.08.2022, 19:31

@pestjusz:

Ok, dzięki. Właśnie lekko mi umknęło i widziałem tylko ujęcie z Conte

aaron komentarzy: 336614.08.2022, 19:31

Kiedyś Guendouzi identycznie faulowany przez bodaj Fellainiego, teraz Cucurella przez Romero i znowu zero konsekwencji. Jakim cudem to nie są czerwone kartki? Takie faule to czyste chamstwo

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 19:31

@lordoftheboard:

XDD

Właśnie ;)

bizooon komentarzy: 693914.08.2022, 19:31

@Dzulian: Totki tak grają że gole nie wiadomo skąd. Dlatego tacy grozni. No Chelsea Aube kupi oby gral dla nich jak ostatni sezon u nas...

Thoneick komentarzy: 198414.08.2022, 19:30

Nowy właściciel Chelsea chyba nie chce smarować dla sędziów i federacji to i Varu nie używają

pestjusz komentarzy: 260814.08.2022, 19:30

@Rynkos7: oboje dostali

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698214.08.2022, 19:30

Przecież tam czerwo powinno być jak nic. Ale dla nas to bardzo dobrze, potracili punkty, piękny weekend.

bizooon komentarzy: 693914.08.2022, 19:30

@krzykus1990: idz sie schowaj.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.08.2022, 19:29

Zamiast rzutu wolnego i czerwonej dla Romero, toty strzelają gola XD

Dzulian komentarzy: 257814.08.2022, 19:29

Kiepski mecz jednych i drugich. Małpiarze zdominowani przez 95% meczu Mogli z 4 gole tu stracić. A Chelsea sie ewidentnie męczy bez napastnika, taka wykastrowana drużyna w wersji demo.

Grać to co potrafimy i będzie dobrze :)

bizooon komentarzy: 693914.08.2022, 19:29

No dlanas nienajgorzej ze sie punktami podzielili

pestjusz komentarzy: 260814.08.2022, 19:29

@krzykus1990: Jesus > ten cwok

Rynkos7 komentarzy: 682414.08.2022, 19:28

To Conte dostał czerwo? Przecież to Tuchel był tym co go sprowokował.

Oldgunner3 komentarzy: 978114.08.2022, 19:28

No jeśli Tort. będzie grał na takim farcie to faktycznie ciężko będzie ich wyprzedzić chociaż z walką o mistrza to mega przesada.Inna sprawa,że będą groźni przy st. fragm. bo mają sporo dryblasów.

BizoNxd6 komentarzy: 288114.08.2022, 19:28

Hahahahahaha co tam się dzieje hit

lordoftheboard komentarzy: 822914.08.2022, 19:28

@Slaviola: PPV nie pvp ;)

Furgunn komentarzy: 925414.08.2022, 19:28

Chelsea skrzywdzona dziś i to bardzo. Ale mam to w dupie. Mamy wynik ;)

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 114.08.2022, 19:27

Tuchel ma ochotę zrobić gonga. Fame mma!

Furgunn komentarzy: 925414.08.2022, 19:27

To następny mecz na trybunach będą oglądać :D

mck95 komentarzy: 42814.08.2022, 19:27

Obie bramki kurczaków po faulach XDDDDDDDD Sędziowie w PL to jakiś żart

fabregas1987 komentarzy: 2582214.08.2022, 19:27

Wynik dobry dla nas, ale chamskie zachowanie Romero powinno być odgwizdane i faul dla Chelsea