Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:13

Sędzia zapomniał żółtych kartek czy co?

ostriket komentarzy: 672114.08.2022, 18:13

Chelsea gra skrzydłami, mają okazję do wrzutki, podnoszą głowę, widzą Sterlinga i cofają piłkę do bocznych obrońców zamiast wrzucać. Ciekawy to może być sezon CFC że Sterlingiem na 9 :D

Garfield_pl komentarzy: 3140314.08.2022, 18:09

@Slaviola napisał: "Też macie wrażenie że Sterling jest cienki jak sik pająka?"
Tak, zdecydowanie to my jednak kupiliśmy z City lepszych graczy;)

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:08

Hehe.

Pewnie Conte już patrzy na loty do Włoch

XDDD

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:06

Ja to jestem pod wrażeniem Kante. Ten gość nigdy nie schodzi poniżej swojego, świetnego poziomu.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:04

@Castillo:

Też tego nie ogarniam.

Przecież już same transfery mówią za siebie.

Może to przez Conte, który się zwinie do Włoch kiedy nie pójdzie jak po jego myśli XD.

Yave komentarzy: 170514.08.2022, 18:03

@Slaviola: yep, wyczuwam wtopę transferową

Castillo komentarzy: 222614.08.2022, 18:02

Pomijając wynik dzisiejszego meczu, bo jeszcze wszystko się może wydarzyć, bawi mnie robienie z tottenhamu pretendenta do mistrzostwa, jednocześnie zakładając, że Arsenal to max 3-4 miejsce, a tym bardziej dziwi mnie kiedy robią to kibice Arsenalu, bo też już tutaj widziałem takie rokowania.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:02

Też macie wrażenie że Sterling jest cienki jak sik pająka?

DeWu komentarzy: 85414.08.2022, 18:01

@fabregas1987: polecam tt. bardzo często tam są odklejeni fani s*urs. W Polsce możemy trafic na fanów polskiej ligi, ciezko o dobrą rywalizację na tym poziomie mając ukochany klub za granicą

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:01

Ale Koulibaly ma dziś dzień!

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 17:59

@NaZawszeArsenal:

Tu nie chodzi mi o kibiców, jak w innych przypadkach (ManU, Chealsea, Live).

Po prostu cały ten śmieszny klubik mnie obrzydza!

Ranczomen komentarzy: 1251514.08.2022, 17:59

@Slaviola: Ja zawsze biorę Harryego Kane, bo wypełniam swój obowiązek. Teraz mamy pewność, że nie będzie strzelał :P

fabregas1987 komentarzy: 2605714.08.2022, 17:59

@Dzulian: Roslon w JWPL na pytanie Rudzkiego o okienko transferowe Arsenalu odpowiedział: "Arsenal to jedno, ale ja cały czas wracam do Tottenhamu" xddddd

Zloty komentarzy: 79914.08.2022, 17:59

@fabregas1987: Najbardziej w chwili obecnej cieszył bym się z wygranej naszej druzyny nad Liverpoolem.Ukrecic nosa kloppowi coś pięknego

NaZawszeArsenal komentarzy: 124514.08.2022, 17:57

@fabregas1987 napisał: "mam podobnie, United najgorsi, potem Chelsea, Tottki to obojętne"

Bo kibiców Tottenhamu jest jest tyle w Polsce co kot napłakał. Nie mają przebicia, by wkurzać i w konsekwencji, nienawidzić ich. Za to pełno latało tu kibiców United, Chelsea czy Liverpoolu i w większości przypadków szydziła z Arsenalu.

Furgunn komentarzy: 983414.08.2022, 17:57

Koulibaly znowu nie pilnowany przy dośrodkowaniu.

barto32 komentarzy: 164814.08.2022, 17:57

I ci odklejeni dziennikarze ze Tottki przy takich SUPER TRANSFERACH powalczy o mistrza he he

Dzulian komentarzy: 289114.08.2022, 17:53

Pewna wygrana Smerfów będzie zbawieniem, dla odklejeńców pokroju Rosłonia, że KFC powalczy o mistrza. Ciśniem dalej panie Tuchel.

kylo100 komentarzy: 378214.08.2022, 17:52

Mam tak samo jak Wy ale Manutd... potem obojetne...

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 17:51

No i gdzie ten totenham na mistrza?

XD

schnor25 komentarzy: 1854714.08.2022, 17:51

Dla takich akcji jak ta bramkowa Chelsea kibice przychodzą na stadiony. Kapitalnie rozegrany korner.

pestjusz komentarzy: 261414.08.2022, 17:51

Mocny ten tot*****

fabregas1987 komentarzy: 2605714.08.2022, 17:50

@Yave napisał: "ja nie potrafię nienawidzić tottenhamu, wzruszeniem ramionami na nich reaguje, no nie obchodzą mnie kompletnie. Mecze z nimi przeżywam, ale do nienawiści mi daleko - o wiele bardziej nie cierpię United i Liverpoolu"

mam podobnie, United najgorsi, potem Chelsea, Tottki to obojętne

mck95 komentarzy: 46014.08.2022, 17:50

ależ przypierdzielił Koulibaly, klasa bramka

ArsenalChampion komentarzy: 841314.08.2022, 17:50

Ale Tottenham stłamszony. Oni w ogóle wyszli z własnej połowy?

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 17:50

Smerfy 1 - Koulibaly

Kury 0

Furgunn komentarzy: 983414.08.2022, 17:50

Ładna piłka, świetny strzał. Spurs na razie śpi.

ostriket komentarzy: 672114.08.2022, 17:49

Nooo Spurs idą na mistrza ewidentnie. Zenujacy eksperci, zaskakująco dobra Chelsea póki co

fabregas1987 komentarzy: 2605714.08.2022, 17:48

@Slaviola: Juz kilku ekspertów polskich tak wypowiadało sie o Spurs. Dobre okienko transferowe, wybitny trener, który juz poukladal drużynę po swojemu i Kane z Sonem osiągający szczyt możliwości. Będąc obiektywnym Tottenham będzie mocny, ale no z City nie maja najmniejszych szans oczywiście.
Natomiast przy calej sympatii do naszych chłopaków i "wesołego futbolu", który chcemy grac to powiem szczerze, ze jak patrze na doświadczony i silny fizycznie skład Spurs to cieżko widzę derby np

pLYTEK komentarzy: 415914.08.2022, 17:48

Kante to jest Pan Pilkarz

Kris3Tears komentarzy: 448714.08.2022, 17:48

Havertz blisko teraz

Chelsea trzecia wrzutka na Sterlinga. Nie maja pomyslu w ataku pozycyjnym

Yave komentarzy: 170514.08.2022, 17:48

nie wiem, ja nie potrafię nienawidzić tottenhamu, wzruszeniem ramionami na nich reaguje, no nie obchodzą mnie kompletnie. Mecze z nimi przeżywam, ale do nienawiści mi daleko - o wiele bardziej nie cierpię United i Liverpoolu, pewnie dlatego, że to z ich najgorszym sortem kibiców mam najczęściej do czynienia

fabregas1987 komentarzy: 2605714.08.2022, 17:46