London is red! Arsenal ogrywa bezradny Tottenham 2-0

London is red! Arsenal ogrywa bezradny Tottenham 2-0 04.01.2014, 19:02, Sebastian Czarnecki 2708 komentarzy

Jak już wielokrotnie było wspominane przed tym spotkaniem: mecze derbowe rządzą się swoimi prawami, zwłaszcza jeżeli chodzi o te pomiędzy Arsenalem a Tottenhamem. Zgodnie z przewidywaniami, obejrzeliśmy wspaniałe widowisko, jednak górowała tylko jedna drużyna. Oczekiwano, że będzie to wyrównany pojedynek dwóch bardzo dobrych zespołów, jednak to Kanonierzy zdominowali swojego przeciwnika i nie pozwolili mu rozwinąć skrzydeł. 2-0 to na dobrą sprawę najniższy wymiar kary, bo Arsenal miał wystarczająco dogodnych sytuacji, by zakończyć to wynikiem co najmniej 6:0, jednak zła skuteczność nie pozwoliła na taki rezultat.

Mimo to, The Gunners rozegrali dzisiaj fenomenalny mecz, a widok zagubionego i zdominowanego Tottenhamu, który gdzieś błąkał się między sektorami boiska, tylko sprawił, że kibice Arsenalu odebrali to zwycięstwo jeszcze lepiej. Derbowa wygrana w pucharze to coś, co może dać ogromnego kopa w kolejnych meczach, na pewno podbuduje morale zawodników i zasili ich potężną dawką pewności siebie. Teraz podopiecznym Arsene'a Wengera pozostało tylko czekać do jutra na swojego kolejnego rywala w czwartej rundzie. Oby tym razem losowanie okazało się łaskawe.

Arsenal: Fabiański - Sagna, Koscielny, Vermaelen (46. Mertesacker), Monreal - Arteta (75. Özil), Wilshere (71. Flamini) - Gnabry, Rosicky, Cazorla - Walcott (do 81.)

Tottenham: Lloris - Walker, Dawson, Chiriches - Lennon, Bentaleb, Dembele, Eriksen - Soldado (63. Chadli), Adebayor

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 9. minuty spotkania, kiedy to dogodną sytuację na strzelenie gola wypracowała sobie drużyna gości. Christian Eriksen wykorzystał fatalny błąd Laurenta Koscielnego i wyszedł sam na sam z Łukaszem Fabiańskim. Polski golkiper odpowiednio wyczekał jednak duńskiego pomocnika i pewnie obronił to uderzenie, parując je na rzut rożny.

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź ze strony Kanonierów, bo już trzy minuty później zagrozili bramce Llorisa. Serge Gnabry odebrał piłkę na własnej połowie i uruchomił wybiegającego Theo Walcotta. Anglik wykonał świetny ruch do piłki i jeszcze lepiej ją przyjął, mijając obrońcę i wychodząc na czystą pozycję. Jego strzał po ziemi jednak bardzo dobrze obronił francuski golkiper.

W końcu było widać, że w drużynie Arsenalu gra dzisiaj środkowy napastnik. Walcott grał zupełnie odwrotnie do Oliviera Girouda - nie opóźniał gry i nie starał się na siłę wyprowadzać ataków pozycyjnych, a starał się robić to, co umie najlepiej, czyli spustoszenie w szeregach obronnych rywala. Już minutę po swojej poprzedniej akcji, ponownie znalazł się w podobnej, jednak tym razem został zablokowany przez któregoś z obrońców.

Rzut rożny nie przyniósł co prawda zagrożenia, jednak pozwolił Kanonierom na przygotowanie kolejnego ataku. Tym razem świetnie odnalazł się Serge Gnabry, który umiejętnie przeniósł sobie piłkę z prawej nogi na lewą i huknął na bramkę Tottenhamu. Niestety, strzelił tuż nad poprzeczką. Było jednak bardzo blisko.

Przewaga Arsenalu rosła z minuty na minutę. Tottenham prowadzony przez Tima Sherwooda stwarzał wrażenie zagubionego i zupełnie nie wiedział, jak wyjść z opresji. Ratowało ich jedynie to, że Kanonierzy nie grzeszyli dzisiaj skutecznością. W 19. minucie z dystansu uderzał Santiago Cazorla, ale i jemu zabrakło kilku-kilkunastu centymetrów.

W 26. minucie kolejny raz na dobrą pozycję wyszedł Theo Walcott, który ponownie stanął oko w oko z Llorisem. Tym razem reprezentant Anglii mógł jednak wybrać nieco inne rozwiązanie i posłać piłkę na całkowicie osamotnione lewe skrzydło, gdzie czekał Cazorla, a tak to francuski golkiper zatrzymał jego strzał.

Ciągłe ataki Arsenalu w końcu zdały rezultat! Świetnie w polu karnym Tottenhamu odnalazł się Serge Gnabry, który posłał bardzo dobre podanie do wychodzącemu z lewego skrzydła Cazorli, a Hiszpan atomowym uderzeniem pokonał Hugo Llorisa!

Koguty wciąż nie mogły otrząsnąć się z szoku, a przewaga Arsenalu w dalszym ciągu narastała. W 40. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego posłał Santiago Cazorla, ale żaden z zawodników nie potrafił dojść do tej piłki. Chwilę później strzał z pierwszej piłki oddał Theo Walcott, ale uderzył nad poprzeczką.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Mark Clattenburg zaprosił oba zespoły na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu Arsenalu.

Na drugą część meczu podopieczni Arsene'a Wengera wyszli w nieco innym składzie. Per Mertesacker profilaktycznie zastąpił Thomasa Vermaelena, który rozciął sobie kolano.

Małe deja vu z pierwszej połowy, bo na pierwszą akcję drugiej musieliśmy czekać do 9. minuty i w natarciu była drużyna gości. Roberto Sodado nie miał jednak tak dobrej sytuacji jak Eriksen i wyraźnie się pomylił.

Dwie minuty później Koguty miały kolejną dobrą sytuację. Tym razem piłkę w polu karnym otrzymał Adebayor, jednak Togijczyk w iście komediowym stylu próbował ją przyjąć, w rezultacie czego tylko się przewrócił.

Minęła dokładnie godzina gry, a Theo Walcott po raz czwarty znalazł się w świetnej okazji do strzelenia gola. Tym razem, po ograniu Hugo Llorisa, miał jednak zbyt ostry kąt, więc nie można go w tym przypadku winić, że trafił tylko w boczną siatkę, podczas gdy żaden z partnerów nie pokazywał mu się do gry.

W 62. minucie fatalny błąd na swojej połowie popełnił Danny Rose, który w dziecinny sposób dał się ograć Tomasowi Rosicky'emu, dzięki czemu ten wyszedł w sytuacji sam na sam z Llorisem. Czech, który w tym roku skończy 34 lata, zachował się jak wytrawny snajper i podbił piłkę nad francuskim golkiperem. Klasa, klasa i jeszcze raz klasa, aż ciężko uwierzyć, że Mały Mozart jest już tak wiekowym zawodnikiem, bo gra jak nowo narodzony!

Siedem minut później Koguty spróbowały szczęścia z dystansu, jako że w ogóle nie potrafili znaleźć sposobu na przedarcie się przez defensywę Arsenalu. Dembele pomyślał, że bezczynny do tej pory Fabiański przepuści piłkę strzeloną z okolicy 25. metra, jednak mocno się zdziwił, bo polski golkiper pewnie złapał futbolówkę.

Arsenal wciąż dominował. W 77. minucie przed KOLEJNĄ sytuację znalazł się Theo Walcott, ale Anglik i tym razem minimalnie się pomylił. Mimo że dzisiejszy środkowy napastnik był bardzo aktywny, to jednak skuteczność nie była jego najmocniejszą stroną.

Cztery minuty później reprezentant Anglii doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą grę w tym spotkaniu. Pech chciał, że Wenger wykorzystał już wszystkie zmiany i Arsenal został zmuszony do zakończenia tego meczu w dziesięciu. Theo Walcottowi towarzyszył jednak świetny humor, kiedy fizjoterapeuci znosili go z boiska - zrobił jeszcze rundkę przed trybunami i pokazał kibicom Tottenhamu wynik 2-0 na swoich palcach.

Mimo że Kanonierzy kończyli to spotkanie w dziesięciu, to drużyna gości nie potrafiła znaleźć żadnego sposobu na strzelenie gola. Skończyło się na tym, że w 90. minucie, to... gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Serge Gnabry posłał świetne podanie do Özila, a ten minimalnie się pomylił.

Po pięciu doliczonych minutach, Mark Clattenburg zakończył spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem Arsenalu 2-0.

FA CupNorth London DerbyRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341706.01.2014, 10:39

Buehehe
#socloseWill

DzejCoop komentarzy: 326406.01.2014, 10:38

Jak w taki chłam można grać? XD

KibicTheGunners komentarzy: 192106.01.2014, 10:31

Jest ktoś chętny do zagrania w fifa world?

KanonierKage komentarzy: 22606.01.2014, 10:01

Wiadomość z ESPN: "Walcott expected out for a month".

Arsenalfcfan komentarzy: 1320706.01.2014, 09:54

Rivaldo

G.B jest czarny? Przecież Bale jest miały... ;)

Brak Gomisa w kadrze? A za co on ma w niej być? To już nasz Kłodinho więcej strzelił, ale dodatkowo dołożył asysty. A jest jeszcze Remy, który jest dużo lepszy niż Gomis.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 106.01.2014, 09:38

w sumie rooney jest bardzo realną opcją w lipcu

Qarol komentarzy: 1450206.01.2014, 09:26

@Marzag

Pewnie nie tylko on będzie się zwijał z United ; D

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 106.01.2014, 09:24

Tak się zastanawiam, czy Rooney by nie chciał zmienić otoczenia w styczniu, myślę że najpóźniej i tak w lecie odejdzie.

Mikko komentarzy: 47406.01.2014, 08:43

Myślałem że już na serio rozmawiamy o diego costa[ nie bedę tego odmieniać] ale patrze na źródło i przestaje wierzyć

KibicTheGunners komentarzy: 192106.01.2014, 08:36

Ok, już mam. Teraz mi powiedzcie, czy w to można na padzie grać?

KibicTheGunners komentarzy: 192106.01.2014, 08:14

Pobrałem fifa world i teraz mi wyskakuje okienko z aktywajacją gry. Wczoraj mówiliście, że za darmo jest :D

piootrek2 komentarzy: 101806.01.2014, 05:06

youtube.com/watch?v=gEknqkpahok
Naprawdę świetny reportaż o Patricku Vieirze i Royu Keanie. Wspomnień czar!:) Reklamy się kończą koło 6 minuty:P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41206.01.2014, 02:22

Spadam.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41206.01.2014, 02:12

"Arsenal and Fulham have agreed a fee for the transfer of Berbatov but the deal has fallen through as the player is too lazy to move."

Boskie :]

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.01.2014, 02:07

natemat.pl/87499,45-letni-brytyjczyk-brian-taylor-jest-uzalezniony-od-picia-benzyny

niezłe co

RafixTheOne komentarzy: 67206.01.2014, 02:04

Ogląda ktoś NBA?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41206.01.2014, 02:00

ToMo_18

Wiadomo, że rozważa jego sprowadzenie - W Bayernie nie gra się przypadkowo, a my celujemy w JAKOŚCIOWYCH piłkarzy. No a przybycie Lewandowskiego skomplikuje jego sytuację - skoro już nawet Gőtze i Mőller są wystawiani na szpicy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.01.2014, 01:57

Tomo 18

Mandzu zostanie w Bayernie. Prezes Bayernu to dzis potwierdzil.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1506.01.2014, 01:54

Wenger ostatnio w wywiadzie jakby potwierdził ploty o Mandzukiciu.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41206.01.2014, 01:50

mrsomebody

Ja konta na tłiterze nie posiadam, ale udzielam się mniej, bo mam inne rzeczy na głowie. Choć i tak komentarze nabijam :D

Kowalczyk11 komentarzy: 325306.01.2014, 01:44

W przypadku braku powołania dla Gomisa to radze wam zacząć się martwić o to czy mistrzostwa we Francji w 2016 się odbędą , o zamieszkach to już nawet nie wspominam

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.01.2014, 01:40

pauleta19

jest to prawdopodobne, szczegolnie, ze G.B jest czarnoskory i moze byc to potraktowane jako rasizm.

kuba289 komentarzy: 216006.01.2014, 01:40

pauleta Zamieszki? Chyba wojna domowa.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.01.2014, 01:37

R700, czy myślisz, że ewentualny brak Gomisa w kadrze na MŚ może wywołać zamieszki we Francji?

kuba289 komentarzy: 216006.01.2014, 01:37

Mico Dzisiaj to w sumie nic. W ciągu 1,5h to za dużo się nie zrobi.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 106.01.2014, 01:35

miotam rapem, kręcę światem czy jakoś tak
co tam dzisiaj ciekawego robiliście kanoniery?

mrsomebody komentarzy: 602106.01.2014, 01:32

W sumie to trochę prawda. Dużo nowych userów się pojawiło, badź wyszło z kamuflaża

kuba289 komentarzy: 216006.01.2014, 01:32

Maciek Oglądasz kosza? :D

Poldi121 komentarzy: 3406.01.2014, 01:32

youtube.com/watch?v=Z08Q-z9RN0o

kuba289 komentarzy: 216006.01.2014, 01:31

RIVALDO A co sądzisz o Julianie Schieberze? Wg mnie transfer Schiebera i Gomisa to mistrzostwo Anglii zdobyte bez żadnych problemów.

Poldi121 komentarzy: 3406.01.2014, 01:31

widzieliście ?

kuba289 komentarzy: 216006.01.2014, 01:30

mrsomebody Bo tu się zrobił syf :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.01.2014, 01:30

pauleta19

niestety mam zle zdanie na temat trenera Francuzow, przez to ze pomija B.G. On ma bardzo dobry sezon i mam nadzieje,ze na mundial pojedzie. Jesli nie bedzie to duzy skandal we Francji.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34106.01.2014, 01:30

@Simon
Problem w tym, że nie mam jak ustawić, cokolwiek bym naciskał to w tej zakładce nic się nie dzieje. Ehh. Obejrzę jakiś serial i spróbuję jeszcze raz jutro.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.01.2014, 01:27

DzejCoop, a tak to wyglądało
youtube.com/watch?v=PNjSJx7zPsQ

mrsomebody komentarzy: 602106.01.2014, 01:26

Tak w ogóle, to o co chodzi tym spamersom, którzy nie udzielają się już na k.com, lecz wyłącznie na twitterze?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34106.01.2014, 01:26

@Maciek
Hmm, ja nigdy nie grałem w Ultimate Team (brak oryginalnej fify jak do tej pory :P) i na pierwszy rzut oka wydało mi się to czymś ciekawym. Tylko triggery mam pozamieniane względem moich ustawień w normalnej fifie i niewygodnie mi się gra :/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.01.2014, 01:25

napastnikoznawco, Dlaczego Francja gra tylko jednym napastnikiem skoro ma dwóch takich napadziorów jak Bamberimi i Benzyna? Ribery nie powinien powąchać ławki?

DzejCoop komentarzy: 326406.01.2014, 01:24

transfery.info/61744,kolejna-powana-kontuzja-rossiego

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34106.01.2014, 01:17

Mam pytanie - wie ktoś jak zmienić ustawienia pada w Fifa World?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.01.2014, 01:13

1½= 1,5

Arsene on Lewandowski: "We looked into it but honestly he [Lewandowski] signed 1½ years ago" via @JWTelegraph

AW: "Bayern will not sell Mandzukic now. Maybe at the end of the season." via @JWTelegraph

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.01.2014, 01:08

MaciekGoooner

,,Nam jest potrzebny duży koleś w ataku.'' Widze ze myslimy o tym samym pilkarzu userze hehe.

pauleta
z wnukami i prawnukami ogladam mecze, od kolysania maja rodzicow.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320706.01.2014, 01:06

pauleta19,

U niego teraz jest dzień, przecież on z Los Angeles.

carlosV,

Nie w meczu z Kogutami nie brałem remisu w ciemno. Kogutów to jakoś aż tak się nie obawiam, chociaż te punkty ciułają. Ale oni grają przeciętnie, więc na WHL tylko zwycięstwo.

W ciemno brałem remis z Chelsea czy z City, chociaż tutaj to raczej marzeniem byl remis.

To samo jak będzie mecz na Stamford, to remis będzie bardzo dobrym wynikiem.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.01.2014, 01:05

Drugie pytanie. Czy Newcastle zdobędzie mistrzostwo jeżeli przyjdzie do nich Gomis?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.01.2014, 01:03

RIVALDO700; dlaczego dniami i nocami siedzisz na kanonierach zamiast bawić się z wnukami?