London is red! Arsenal pokonuje Tottenham w derbach 1:0

London is red! Arsenal pokonuje Tottenham w derbach 1:0 01.09.2013, 17:51, Sebastian Czarnecki 2904 komentarzy

North London Derby to wydarzenie, w którym gra się nie tylko o trzy punkty, ale i o honor, a przede wszystkim o panowanie w północnym Londynie. Kanonierzy wygrali pierwszą część tej wojny i na własnym stadionie pokonali Tottenham 1:0. Mimo że nie obyło się bez szalonej końcówki pełnej nerwów, to jednak Arsenal zasłużenie zwyciężył i sprawił, że Londyn jest na ten moment czerwony.

Na Emirates Stadium obejrzeliśmy dziś wspaniale widowisko, pełne niesamowitych wrażeń, przepięknej, ofensywnej gry, widowiskowych akcji i efektownych pard bramkarskich. Mimo że padł dziś tylko jeden gol, to żaden neutralny kibic nie ma prawda narzekać na poziom spektaklu, bo ten stał na bardzo wysokim poziomie.

Arsenal: Szczęsny - Jenknson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Ramsey, Wilshere (43. Flamini) - Walcott (90+2. Sagna), Rosicky (79. Monreal), Cazorla - Giroud

Tottenham: Lloris - Walker, Dawson, Vertonghen, Rose - Paulinho, Capoue (75. Sandro) - Townsend (75. Lamela), Dembele (69. Defoe), Chadli - Soldado

Kanonierzy udanie weszli w mecz i już od samego początku wywierali presję na swoich przeciwnikach. Podopieczni Arsene'a Wengera zepchnęli Tottenham do defensywy i napierali na bramkę Llorisa. Co ciekawe, największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Atomowe uderzenie z rzutu wolnego posłał Santi Cazorla, ale francuski golkiper poradził sobie z tym strzałem i sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę później dośrodkowanie z kornera również mogło wyprowadzić Arsenal na prowadzenie, ale Olivier Giroud strzelił głową obok bramki. W 7. minucie Cazorla kolejny raz spróbował szczęścia z rzutu wolnego, ale tym razem zabrakło mi kilku centymetrów.

W okolicy 10. minuty przebudziła się drużyna gości. Podopieczni Villas-Boasa stwarzali sobie coraz to groźniejsze sytuacje, które stwarzały spore problemy defensorom Arsenalu. Roberto Soldado był bliski strzelenia bramki, po tym jak dostał dobrą piłkę w polu karnym, ale po profesorsku zachował się Per Mertesacker, który rzucił się przed linię strzału i ciałem zablokował lecącą futbolówkę.

Kolejne minuty to gra głównie w środku pola. Sytuacja na boisku się wyrównała, a żadna ze stron nie przejęła inicjatywy na tyle, by strzelić bramkę.

W 22. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie! Świetny rajd prawym skrzydłem przeprowadził Theo Walcott, który dograł do wchodzącego w pole bramkowe Girouda. Francuz wykorzystał katastrofalny błąd Dawsona i strzałem z najbliższej odległości pokonał Llorisa!

Kanonierzy wciąż atakowali i dwie minuty później mogli podwyższyć prowadzenie. Kapitalnie zachował się Aaron Ramsey, który sprytnym zagraniem ograł Rose'a jak dziecko i uruchomił wybiegającego Theo Walcotta. Anglik stanął oko w oko z Llorisem, ale ten tym razem nie dał się pokonać.

Ataki Arsenalu z minuty na minutę się nasilały, a bezradny Tottenham tylko obserwował, jak jego rywale zza miedzy kontrolują grę. W 31. minucie fenomenalne podanie na wolne pole otrzymał Theo Walcott, który powinien był wykorzystać tę sytuację i umieścić piłkę w bramce. Jeszcze lepiej zachował się natomiast Hugo Lloris, który odważnie wyszedł z bramki i czysto trafił w piłkę wślizgiem poza polem karnym, w porę oddalając zagrożenie.

W 43. minucie Jack Wilshere musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce na murawie zajął Mathieu Flamini, dla którego jest to pierwsze spotkanie po powrocie do Arsenalu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę.

Drugą część spotkania od mocnego ataku zaczęli Kanonierzy. Groźnym strzałem z szesnastki popisał się Aaron Ramsey, jednak minimalnie się pomylił.

Kolejne minuty to gra głównie w środkowej części boiska. Tottenham przejął inicjatywę, jednak nie potrafił wypracować sobie sytuacji, która przyniosłaby mu wyrównanie. Bardzo dobrze spisywała się defensywa Arsenalu, zwłaszcza środek obrony, która nie dopuszczała do sytuacji bramkowych. Zdenerwowane Koguty próbowały wszelkich możliwych sposobów, a z czasem nawet zaczęli nurkować w okolicy pola karnego.

W 64. minucie Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie, a swoją drugą bramkę w tym meczu mógł zdobyć Olivier Giroud. Tym razem strzał Francuza z dystansu dobrze wyczuł Hugo Lloris. Dwie minuty później z groźną sytuacją ruszyła drużyna gości, ale strzał Paulinho był daleki od ideału.

W 70. minucie Theo Walcott otrzymał kolejne kapitalne podanie na wolne pole, jednak okazało się ono ciut za mocne, bowiem Anglika w porę uprzedził Hugo Lloris, który popisał się kolejną, kapitalną interwencją.

W 76. minucie Tottenham stworzył sobie idealną okazję do wyrównania. Najpierw potężny strzał z woleja oddał Jermaine Defoe, ale kapitalnie w bramce zachował się Wojciech Szczęsny, który sparował uderzenie do boku. Chwilę później do piłki dopadł jeszcze Roberto Soldado, którego uderzenie odbiło się od Oliviera Girouda.

Cztery minuty później przed znakomitą okazją znaleźli się Kanonierzy. Olivier Giroud z olbrzymią łatwością ograł Danny'ego Rose'a i przedarł się w pole karne. Francuz dograł do Walcotta, który przegrał jednak kolejny pojedynek z Hugo Llorisem. Piłkę do bramki mógł jeszcze wpakować Nacho Monreal, ale tego z kolei ubiegł obrońca Tottenhamu.

W końcowej fazie meczu Tottenham postawił wszystko na jedną kartę i przeszedł do hiperofensywy. Kanonierzy natomiast zawęzili szyki obronne i skupili się wyłącznie na odpieraniu ataków rozwścieczonych Kogutów. Do końca meczu wynik nie uległ już jednak zmianie, a Arsenal odniósł niezwykle cenne i bardzo prestiżowe zwycięstwo.

North London DerbyRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41271 newsów: 102.09.2013, 09:34

ozil na szczescie nie jest tak bardzo potrzebny, ale i tak szkoda

Ars3n komentarzy: 1235402.09.2013, 09:33

lepiej rano przeczytac, ze Ozil nogdzie nie idzie niz po 24:00.

Barney komentarzy: 2095202.09.2013, 09:33

w ogole Wenger powinien szukac w klubach slabszych taki Draxler chcial by do nas przyjsc pilkarze Realu nie koniecznie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.09.2013, 09:33

Marca to jest lipa straszna, nie ma sie czym przejmowac narazie.Trzeba spokojnie czekac :P

Ale ogólnie moze tak byc, bo sam Ozil niedawno mówil, ze nie chce odchodzic

Gunner_93 komentarzy: 25302.09.2013, 09:33

Marca to w temacie Realu bardzo dobre źródło. Podawali kwotę 91 mln euro za Bale i tyle transfer wyniósł jak podała klubowa TV Realu.

Qarol komentarzy: 1450202.09.2013, 09:32

Boże, Radwańska znowu odpadła w IV rundzie US Open... żenada trochę.

aguero10 komentarzy: 856902.09.2013, 09:31

BREAKING: MARCA saying Ozil has turned down Arsenal and wants to stay at Real Madrid.

Oggy komentarzy: 948902.09.2013, 09:31

La - nominalnie tak ale teraz jeszcze bardziej Cie zaskoczę czasem i on zostawał dłużej na skrzydle. Anyway deal is dead możemy sobie pogadać o walorach cabaye :(

Barney komentarzy: 2095202.09.2013, 09:31

marca to gowniane źródło, trzeba czekac.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.09.2013, 09:31

dawac mu 170 k tygodniówki, to przejdzie. Jak nie to jade na własną rękę rozliczać Wengera z tego okienka transferowego!

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2702.09.2013, 09:30

Marca to chyba gazeta sprzyjająca Realowi, więc bym traktował tę informację z dużym dystansem.

turysta komentarzy: 608902.09.2013, 09:30

marca.com/2013/09/02/futbol/equipos/real_madrid/1378104249.html

jak ktoś zna hiszpański (albo ma chrome'a)

ArseneAl komentarzy: 2341702.09.2013, 09:30

@Oggy
Mi chodzi o Ozila.
Praktycznie we wszystkich meczach w zeszłym sezonie był ustawiany jako ŚPO.
A to, że sobie czasem schodził do skrzydła to jest naturalne dla ofensywnych pomocników.

mar12301 komentarzy: 2313702.09.2013, 09:30

a już niektórzy numeru szukali dla Yzila... Ehh. I masz. Znów nic z tego..

pronik komentarzy: 517902.09.2013, 09:29

Jak donosi Marca, Mesut Özil zdecydował się pozostać w Realu Madryt. Niemiec nie chce opuszczać klubu, mimo tego, że Florentino Pérez osiągnął porozumienie z Arsenalem, zgadzając się na sprzedaż zawodnika za 45 milionów euro. Jeżeli nie stanie się nic niespodziewanego, Özil nie zmieni barw klubowych. Okno transferowe zostanie zamknięte dziś w nocy i wydaje się, że włodarze Królewskich pragną sprzedać piłkarza, jednak Mesut i jego ojciec, Mustafa, nie są tym zainteresowani.

Oggy komentarzy: 948902.09.2013, 09:29

Hahahah LóL Wspaniale! Kto w takim razie za niego? Kabajec:>

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.09.2013, 09:28

Kurfa juz sie zaczynam w*****ac na to wszystko.Juz jest godzina 9.30, a mi juz brak cierpliwosci.Znając Wengera bedzie trzeba czekac minimum do wieczora, chyba, ze naprawde chlop sie zmotywuje i nie pozwoli kibicom niektórym zejść na zawał :D

Metro Sport ‏@Metro_Sport 3 min
Uh oh, look away now Arsenal fans... Spanish paper Marca now claiming Ozil deal is OFF! They claim the player is refusing to leave Madrid.

mar12301 komentarzy: 2313702.09.2013, 09:26

Wg Marci Ozil odrzucił ofertę Arsenalu. ;/

Oggy komentarzy: 948902.09.2013, 09:26

AL- nie trolling tylko w Realu zamiana stronami skrzydłowych w czasie meczu to standard.:D

Qarol komentarzy: 1450202.09.2013, 09:26

@Hans_Zimmer

Rok temu był news, a transferów nie bardzo.

Może działamy na przekór i dzisiaj bez newsa, a z transferami ; D

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.09.2013, 09:26

80M spending spree for Ozil, Di Maria and Abel Hernandez according to The Telegraph.

Z każdego byłym zadowolony, tylko chyba ten Abel to obniżył loty lekko w porównaniu z wcześniejszym sezonem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.09.2013, 09:26

@Oggy

Ale faza podobno mniej wiecej taka sama jak po czystej heroinie :D

ArseneAl komentarzy: 2341702.09.2013, 09:25

@carlosV
Ciekawe. Bo Di Maria w zeszłym sezonie zagrał w 55 meczach i w 99% z nich grał na prawej flance.
A Modrić nie gra w Realu na ŚPO tylko jako ŚP (b2b).

Nie no to musi być trolling.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.09.2013, 09:25

Belzebub
Dokładnie. Ale koniec końców schodził ZE SKRZYDŁA, więc był tam ustawiany. Taki jest nowoczesny futbol, Theo również często spierdziela do srodka, tylko że z tym passem do napastnika bywa gorzej :(

Hans_Zimmer komentarzy: 594602.09.2013, 09:24

dlaczego nie ma dedlajn dejowego njusa? co za skandal.

Belzebub666 komentarzy: 280102.09.2013, 09:24

Yoan Mollo ponownie wypożyczony do Saint Etienne

OFFO komentarzy: 354502.09.2013, 09:24

amadeo
rejected

Belzebub666 komentarzy: 280102.09.2013, 09:23

aaa też widziałem ten filmik, dla mnie to nic obrzydliwego, wbijcie na bestgore.com tam jest fajniej :O

amadeo komentarzy: 514902.09.2013, 09:23

Ponoć McCarthy z Wigan w Evertonie

Belzebub666 komentarzy: 280102.09.2013, 09:22

@carlos, grał tak jak Isco w Maladze, z lewego skrzydła do środka i jakiś pass do napastnika

Oggy komentarzy: 948902.09.2013, 09:22

carlosV- tak to ten filmik, makabra :|
mistyc- tam jest podobno benzyna, kodeina i rozpuszczalnik też:D

Belzebub666 komentarzy: 280102.09.2013, 09:21

Abel Hernandez to ciekawy piłkarz, bardzo się zdziwiłem, że jeszcze nikt go nie wykupił ze zdegradowanego Palermo, gośc ma 23 lata, świetną technike i lewą nogę, po Suarezie i Cavanim to najbardziej utalentowany Urugwajski napastnik, miał poważną kontuzje dwa lata temu, za 6-7 mln powinni go sprzedac

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.09.2013, 09:21

Di Maria grał na ławce, a na ŚPO grał Modrik.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.09.2013, 09:21

Im bliżej do zakończenia okienka, tym gorzej mi się śpi. Poszedłem spać przed o 4:45, a obudziłem się o 8:45 - i już zasnąć nie mogłem.

mar12301 komentarzy: 2313702.09.2013, 09:21

Panowie, jest już transmisja Sky Sports z DD ? Macie linka ?

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.09.2013, 09:21

@Oggy

Ruska heroina :d

Oggy
Chyba kojarzę. Odpiłowywanie już nawet nie nogi, bo ta została zeżarta przez narkotyk, a kości piszczelowej? Blah.

ArseneAl komentarzy: 2341702.09.2013, 09:20

@carlosV
To w takim razie ciekawe gdzie grał Di Maria i kto grał na ŚPO.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.09.2013, 09:19

ArseneAl
Nie, żaden trolling, po cholerę miałbym to robić? Nie wiem ile spotkań Realu widziałeś w tamtym sezonie, ale ja obejrzałem ich sporo, i właściwie w każdym Ozil był na skrzydle. Prawym.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.09.2013, 09:19

Ruscy to mają nasrane w tych łbach.Wóda im mózgi powyżerała, bo takie cyrki co oni wyprawiają i później na neta wrzyucają to przechodzi czase ludzkie pojęcie :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.09.2013, 09:19

no przeczytalem o Hernandezie - wyniki nie powalaja na kolana, ma 185cm wzrostu - cos tam strzela, ale jak by nie ma tendencji rosnacej odnosnie statystyk, 23 lata ( jesli bedzie sie rozwijal jak Ramsey ostatnio to ok )

Lepsze to niz nic, a moze bedzie dobry?

To sam z Demba Ba, jest podobny do Girouda, nie powala jak Benteke, ale skoro nie ma konkurencji w ataku, a sezon jest dlugi z checia powitam obu Panow na Ashburton Grove.

Nie chodzi o to, ze ktos jest slaby czy dobry, ale o mozliwosc zmiany gry Arsenalu, kiedy jest taka potrzeba - tak samo jak wczoraj nie bylo kogo wpuscic pod koniec meczu z defensywnych graczy, to musial wchodzic oslabiony Sagna i to do obrony, kiedy nam kulal srodek pola i dawalismy kurczakom za duzo miejsca.

ArseneAl komentarzy: 2341702.09.2013, 09:17