London is red! Arsenal pokonuje Tottenham w derbach 1:0

London is red! Arsenal pokonuje Tottenham w derbach 1:0 01.09.2013, 17:51, Sebastian Czarnecki 2904 komentarzy

North London Derby to wydarzenie, w którym gra się nie tylko o trzy punkty, ale i o honor, a przede wszystkim o panowanie w północnym Londynie. Kanonierzy wygrali pierwszą część tej wojny i na własnym stadionie pokonali Tottenham 1:0. Mimo że nie obyło się bez szalonej końcówki pełnej nerwów, to jednak Arsenal zasłużenie zwyciężył i sprawił, że Londyn jest na ten moment czerwony.

Na Emirates Stadium obejrzeliśmy dziś wspaniale widowisko, pełne niesamowitych wrażeń, przepięknej, ofensywnej gry, widowiskowych akcji i efektownych pard bramkarskich. Mimo że padł dziś tylko jeden gol, to żaden neutralny kibic nie ma prawda narzekać na poziom spektaklu, bo ten stał na bardzo wysokim poziomie.

Arsenal: Szczęsny - Jenknson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Ramsey, Wilshere (43. Flamini) - Walcott (90+2. Sagna), Rosicky (79. Monreal), Cazorla - Giroud

Tottenham: Lloris - Walker, Dawson, Vertonghen, Rose - Paulinho, Capoue (75. Sandro) - Townsend (75. Lamela), Dembele (69. Defoe), Chadli - Soldado

Kanonierzy udanie weszli w mecz i już od samego początku wywierali presję na swoich przeciwnikach. Podopieczni Arsene'a Wengera zepchnęli Tottenham do defensywy i napierali na bramkę Llorisa. Co ciekawe, największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Atomowe uderzenie z rzutu wolnego posłał Santi Cazorla, ale francuski golkiper poradził sobie z tym strzałem i sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę później dośrodkowanie z kornera również mogło wyprowadzić Arsenal na prowadzenie, ale Olivier Giroud strzelił głową obok bramki. W 7. minucie Cazorla kolejny raz spróbował szczęścia z rzutu wolnego, ale tym razem zabrakło mi kilku centymetrów.

W okolicy 10. minuty przebudziła się drużyna gości. Podopieczni Villas-Boasa stwarzali sobie coraz to groźniejsze sytuacje, które stwarzały spore problemy defensorom Arsenalu. Roberto Soldado był bliski strzelenia bramki, po tym jak dostał dobrą piłkę w polu karnym, ale po profesorsku zachował się Per Mertesacker, który rzucił się przed linię strzału i ciałem zablokował lecącą futbolówkę.

Kolejne minuty to gra głównie w środku pola. Sytuacja na boisku się wyrównała, a żadna ze stron nie przejęła inicjatywy na tyle, by strzelić bramkę.

W 22. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie! Świetny rajd prawym skrzydłem przeprowadził Theo Walcott, który dograł do wchodzącego w pole bramkowe Girouda. Francuz wykorzystał katastrofalny błąd Dawsona i strzałem z najbliższej odległości pokonał Llorisa!

Kanonierzy wciąż atakowali i dwie minuty później mogli podwyższyć prowadzenie. Kapitalnie zachował się Aaron Ramsey, który sprytnym zagraniem ograł Rose'a jak dziecko i uruchomił wybiegającego Theo Walcotta. Anglik stanął oko w oko z Llorisem, ale ten tym razem nie dał się pokonać.

Ataki Arsenalu z minuty na minutę się nasilały, a bezradny Tottenham tylko obserwował, jak jego rywale zza miedzy kontrolują grę. W 31. minucie fenomenalne podanie na wolne pole otrzymał Theo Walcott, który powinien był wykorzystać tę sytuację i umieścić piłkę w bramce. Jeszcze lepiej zachował się natomiast Hugo Lloris, który odważnie wyszedł z bramki i czysto trafił w piłkę wślizgiem poza polem karnym, w porę oddalając zagrożenie.

W 43. minucie Jack Wilshere musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce na murawie zajął Mathieu Flamini, dla którego jest to pierwsze spotkanie po powrocie do Arsenalu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę.

Drugą część spotkania od mocnego ataku zaczęli Kanonierzy. Groźnym strzałem z szesnastki popisał się Aaron Ramsey, jednak minimalnie się pomylił.

Kolejne minuty to gra głównie w środkowej części boiska. Tottenham przejął inicjatywę, jednak nie potrafił wypracować sobie sytuacji, która przyniosłaby mu wyrównanie. Bardzo dobrze spisywała się defensywa Arsenalu, zwłaszcza środek obrony, która nie dopuszczała do sytuacji bramkowych. Zdenerwowane Koguty próbowały wszelkich możliwych sposobów, a z czasem nawet zaczęli nurkować w okolicy pola karnego.

W 64. minucie Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie, a swoją drugą bramkę w tym meczu mógł zdobyć Olivier Giroud. Tym razem strzał Francuza z dystansu dobrze wyczuł Hugo Lloris. Dwie minuty później z groźną sytuacją ruszyła drużyna gości, ale strzał Paulinho był daleki od ideału.

W 70. minucie Theo Walcott otrzymał kolejne kapitalne podanie na wolne pole, jednak okazało się ono ciut za mocne, bowiem Anglika w porę uprzedził Hugo Lloris, który popisał się kolejną, kapitalną interwencją.

W 76. minucie Tottenham stworzył sobie idealną okazję do wyrównania. Najpierw potężny strzał z woleja oddał Jermaine Defoe, ale kapitalnie w bramce zachował się Wojciech Szczęsny, który sparował uderzenie do boku. Chwilę później do piłki dopadł jeszcze Roberto Soldado, którego uderzenie odbiło się od Oliviera Girouda.

Cztery minuty później przed znakomitą okazją znaleźli się Kanonierzy. Olivier Giroud z olbrzymią łatwością ograł Danny'ego Rose'a i przedarł się w pole karne. Francuz dograł do Walcotta, który przegrał jednak kolejny pojedynek z Hugo Llorisem. Piłkę do bramki mógł jeszcze wpakować Nacho Monreal, ale tego z kolei ubiegł obrońca Tottenhamu.

W końcowej fazie meczu Tottenham postawił wszystko na jedną kartę i przeszedł do hiperofensywy. Kanonierzy natomiast zawęzili szyki obronne i skupili się wyłącznie na odpieraniu ataków rozwścieczonych Kogutów. Do końca meczu wynik nie uległ już jednak zmianie, a Arsenal odniósł niezwykle cenne i bardzo prestiżowe zwycięstwo.

North London DerbyRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282402.09.2013, 09:52

Qarol
Nie wiem czy taki lepszy ten Ozil od Maty ale lepszy Hiszpan niż Ozil z beznadziejną kondycją. No i to je kebab, nie lubię ich :(

OFFO komentarzy: 354502.09.2013, 09:52

tykestv.eu/streams/skysports/skysportsnews/

arsenalfann komentarzy: 1024302.09.2013, 09:52

Ozil mówi nie. To może Di Maria?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10302.09.2013, 09:51

With Real open to offers, the biggest problem #afc have is convincing Ozil to join. Not saying it won't happen but not a foregone conclusion

pronik komentarzy: 517902.09.2013, 09:51

ma ktos link do DD na sky?

lukipuki komentarzy: 28702.09.2013, 09:50

Na razie nie ma co stresować w "deadline day" wszystko może się zdarzyć

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.09.2013, 09:49

@arsenalfcfanm

Kazdy chyba juz to widzial na stronce Realu :D ja Marce ogolnie tez nie wierze, ale zobaczymy jak to będzie.Trzeba czekac, czy Sky na ten temat cos napisze ;p

ArseneAl komentarzy: 2341702.09.2013, 09:49

@Berciak
To nie jest wypożyczenie tylko transfer definitywny.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.09.2013, 09:49

Berciak

Co ty mówisz - może i płacą, ale tylko część tygodniówki, bo dla Milanu zarobki ma zbyt duże.

aguero10 komentarzy: 857102.09.2013, 09:49

Jeśli Di Maria i Ozil zostaną to bedą wąchac murawe od święta chyba że przydazy sie kontuzja to wtedy wskoczą ale zmienników trzeba miec zobaczymy do wieczora .

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50302.09.2013, 09:49

wierzyć*. Ale fail, nie wierze, ze to napisałem...

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2702.09.2013, 09:48

ArseneAl, no na pewno jakby nie chcieli się pozbywać nikogo, to by byli z nami w "advanced talks" w sprawie Mesuta.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10302.09.2013, 09:48

Zabawę z transferami czas zacząć !

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.09.2013, 09:47

Ja tu przewiduję dzisiaj na stronie wysyp trolli co chwila podających informacje wyssane z palca - także na to również trzeba się przygotować.

Berciak komentarzy: 24202.09.2013, 09:47

Real Kake wypożyczył więc to i tak oni mu płacą :P

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2702.09.2013, 09:47

Nie srajcie, bo jakby ta Marca pisała jako pierwsza powiedzmy o tym, że Ozil zaakceptował kontrakt, to każdy by tu pisał jakie to nie jest słabe źródło i nie warto się podniecać. Teraz podali info, które z dużym prawdopodobieństwem jest wyssane z palca i każdy wierzy. Proszę o ogar, dopóki żadne poważne źródło nie potwierdzi tego co daje Marca, to ja się nie przejmuję.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.09.2013, 09:47

Mistique,
Myślałem, ze nikt o La sexcie nie wrzucal. :D

Co do Marci to spokojnie... Oni zawsze bzdury piszą, podobnie do the sun. Wszyscy o 47mlm, a marca 45...
Do tego kibice Realu mówią, aby shitu z Marci nie czytać bo oni kilka razy w dniu zmieniają zdanie ;)

Qarol komentarzy: 1450202.09.2013, 09:46

Wierzmy tym nieprzychylnym, będzie lepiej wieczorem ; d

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50302.09.2013, 09:45

Jan Aage Fjortoft ‏@JanAageFjortoft 1 min
You have to love the Spanish papers! Always disagree. Via “@Eftang: MARCA: Özil decided to stay in Madrid
AS: Özil will sign for Arsenal”

I komu tu wieżyc ? ;]

ArseneAl komentarzy: 2341702.09.2013, 09:44

A tak w ogóle to czemu twierdzicie, że Real musi się kogoś pozbywać.
Pozbyli się Kaki, który zarabiał u nich fortunę i już raczej nikogo więcej się nie pozbędą.

aguero10 komentarzy: 857102.09.2013, 09:44

Kaka chyba za free poszedł

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50302.09.2013, 09:44

19TOMEK91;
Podobno jego transfer to tylko formalność.

Qarol komentarzy: 1450202.09.2013, 09:43

@Alonso

Jeśli chodzi o pozycję ŚPO to Ozil jest lepszy od Maty ; )

Druga sprawa, że ta pozycja u nas i tak wygląda nieźle, także nie ma co się spinać, że nie będzie transferów.

Kanonier25 komentarzy: 175802.09.2013, 09:43

Bedzie dzisiaj takie okienko na zywo, jak co roku? :>

Oggy komentarzy: 948902.09.2013, 09:42

Macie pierdoły, o Frugusie nic nowego bbc.co.uk/sport/0/23881003

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.09.2013, 09:42

ahaha a w necie w ogóle inne ploty widze, że Ozil juz jedzie na medical testy :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.09.2013, 09:41

Poza tym - to standardowy scenariusz w DD - raz ktoś jest już na testach, by ostatecznie zrobić zwrot o 180 stopni. Kogoś kupimy na pewno.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.09.2013, 09:40

Coraz więcej mediów donosi, że transfer Mesuta Özila do Arsenalu jest już wyłącznie kwestią czasu. Informacje, o których pisaliśmy kilka godzin temu, potwierdziły między innymi BBC i Sky Sports. Teraz La Sexta, która nie ma w zwyczaju podawania niesprawdzonych informacji, sygnalizuje, że Niemiec trafi na Emirates za 47 milionów euro plus trzy miliony zmiennych. W Londynie Mesut będzie zarabiać 7 milionów euro rocznie i jutro podpisze kontrakt na pięć lat. Brytyjski Mirror informuje z kolei, że możliwe jest wypożyczenie Özila do końca sezonu.

Jak można wyczytać to La sekta poważne źródło - ze strony Realu.

pronik komentarzy: 517902.09.2013, 09:39

Oficjalnie: Kaká w Milanie!

AC Milan za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej ogłosił, że Ricardo Kaká wraca do swojej dawnej drużyny. Więcej szczegółów wkrótce.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.09.2013, 09:39

Ja zawsze do njusów z hiszpańskiej prasy podchodzę z dystansem.

turysta komentarzy: 608902.09.2013, 09:38

twentyfour7 Football ‏@twentyfour7 3 min
AC Milan have confirmed that Kaka is set to undergo a medical before completing a return to the club from Real Madrid. #tf7

Hans_Zimmer komentarzy: 594602.09.2013, 09:38

haha no to co, ile trwala podjarka? 10 godzin? :P Przyznac sie ktory sobie kupil go w fifie hle hle.

Theo10 komentarzy: 828502.09.2013, 09:38

A co niektórzy już się zastanawiali kogo następnego kupimy. Wiedziałem, że tak to się skończy z Ozilem.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50302.09.2013, 09:38

Podobno Tottenham jest faworytem do zakontraktowania Thomasa Ince'a.jeszcze im mało transferów ?

paw3u komentarzy: 563002.09.2013, 09:38

@mistiqueAFC
i Benayoun z wolnego ;d

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.09.2013, 09:37

"There was a certain irony there. Giroud cost £13m last summer, exactly half the price of Soldado and yet Arsenal’s match winner had the last laugh. Giroud is in his second season, improving all of the time, and what he lacks in pace and mobility he is making up for in goals and passion."

Z Mirror. Święta racja :]

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.09.2013, 09:37

ale na Di Marie mozna sie skusić :)

aguero10 komentarzy: 857102.09.2013, 09:37

As well as chasing Mesüt Ozil, Arsenal could try and pursue Palermo ace Abel Hernandez before the 11pm deadline.(Telegraph)

Matt Spiro ‏@mattspiro 1 min
Lille received a €10m offer for Florian Thauvin from #LFC, bids of €12m from #AFC and #NUFC, but will sell to Marseille for €15m (L'Equipe)

aguero10 komentarzy: 857102.09.2013, 09:35

Wiadomo ze Real opchnie kogoś z dwójki Di Maria Ozil musza jakoś wyrównać kase po transferze Bale ale ja i tak jestem za transferem Draxlera bo chyba on tak naprawde chce zmienić klub a panowie z Realu tylko pod naciskiem Pereza

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.09.2013, 09:35

no spoko, Ozil na pozycji Cazorli i Rosickiego mi nie pasowal, wiec nie narzekam, choc jest to world class player

ArseneAl komentarzy: 2341702.09.2013, 09:35