Man Utd 1-1 Arsenal. Kanonierzy wracają na 3. miejsce!

Man Utd 1-1 Arsenal. Kanonierzy wracają na 3. miejsce! 17.05.2015, 17:54, Sebastian Czarnecki 2162 komentarzy

Pierwsza połowa na Old Trafford nie mogła napawać optymizmem sympatyków Arsenalu. Kanonierzy zagrali wręcz fatalnie, jakby sparaliżowani przez strach przed koniecznością gry w barażach do Ligi Mistrzów. Na całe szczęście w drugiej części meczu potrafili odwrócić jego losy na swoją korzyść, doprowadzić do wyrównania i już raczej na pewno zapewnić sobie przynajmniej trzecie miejsce w tabeli.

Londyńczycy nawet w przypadku porażki wciąż mieliby o jeden mecz więcej do rozegrania, ale wtedy stanęliby pod presją. Oba spotkanie MUSIAŁYBY zostać przez nich wygrane. Teraz, po remisie i powrocie na 3. miejsce, Kanonierom wystarczy tylko jeden punkt do zrealizowania planu minimum.

Manchester United: De Gea (74. Valdes) - Valencia, Smalling, Jones, Rojo (73. Blackett) - Blind, Herrera - Mata, Fellaini, Young - Falcao (61. Van Persie)

Arsenal: Ospina - Bellerin (72. Walcott), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla (73. Wilshere), Özil, Sanchez (90. Flamini) - Giroud

Mecz rozpoczął się bardzo ospale, a obie drużyny czuły ogromny respekt do swojego przeciwnika. Nikt nie próbował ryzykownie szarżować na bramkę rywala, bo wiedział, że każdy błąd może zakończyć się ryzykownym kontratakiem.

Pierwszy strzał w światło bramki miał miejsce dopiero w 15. minucie, kiedy to Manchester United otrzymał rzut wolny z niebezpiecznej dla Arsenalu pozycji. Juan Mata nie potrafił jednak pokonać Davida Ospiny, który dobrze się ustawił i pewnie interweniował.

W kolejnych minutach gwiazdą spektaklu został Radamel Falcao, który dwukrotnie poślizgnął się na murawie, oddając tym samym swój pokłon dla Stevena Gerrarda, który wczoraj rozegrał swoje ostatnie spotkanie na Anfield Road w barwach Liverpoolu.

W 23. minucie show Kolumbijczykowi ukradł Phil Jones, który na czworaka podążył za szarżującym Giroudem, rzucił się ofiarnie na murawie i głową zatrzymał akcję Francuza. Murowany kandydat na interwencję kolejki oraz świetny materiał na internetowe memy.

Pół godziny meczu za nami, a Czerwone Diabły przeprowadziły akcję, która dała im prowadzenie. Young ograł Bellerina i dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie czekał zupełnie niepilnowany Herrera. Hiszpan oddał strzał, z którym Ospina ponownie powinien sobie poradzić. Warto zauważyć, że w tej akcji Monreal i Koscielny zderzyli się ze sobą pilnując Fellainiego. 1-0 dla United.

Gospodarze przejęli inicjatywę w meczu i coraz częściej, a także odważniej, atakowali na bramkę Ospiny. W 35. minucie na kolejny strzał zdecydował się Herrera, ale tym razem posłał piłkę obok bramki. Kilka chwil później na wolne pole wyszedł Juan Mata, który miał jednak za mało miejsca, by wykorzystać użytek z piłki. Dośrodkowanie do Falcao nie przyniosło żadnych korzyści.

W doliczonym czasie gry sporo pecha miał Daley Blind, który dwukrotnie uderzał na bramkę Ospiny, ale najpierw trafił prosto w Smallinga, a chwilę później jego strzał zablokowała defensywa Arsenalu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Manchester United wygrywa na Old Trafford z Arsenalem 1-0.

Na pierwszą akcję w drugiej połowie musieliśmy czekać do 50. minuty, kiedy to Ashley Young posłał niegroźny strzał na bramkę Ospiny. Kolumbijczyk nie mógł sobie pozwolić na błąd i pewnie złapał futbolówkę.

Minutę później Kanonierzy oddali swój pierwszy strzał w tym spotkaniu. Tak, kibice musieli na to czekać aż 51 minut. Alexis Sanchez nie trafił jednak nawet w bramkę.

W 61. minucie pierwsza zmiana w zespole Manchesteru United, Robin van Persie zastępuje Radamela Falcao. Czyżby pożegnanie Kolumbijczyka z Old Trafford?

Był pierwszy strzał Arsenalu w meczu, przyszedł również czas na pierwszy celny strzał. Mesut Özil dograł do Oliviera Girouda, który wygrał pojedynek siłowy z Rojo i... nie miał już siły, by huknąć na bramkę De Gei. Hiszpan nogami zatrzymał toczącą się w jego kierunku futbolówkę.

Kanonierzy w natarciu. W 65. minucie Aaron Ramsey podciął piłkę nad De Geą i stanął przed pustą bramką, jednak Marcus Rojo w ostatniej chwili wybił piłkę głową sprzed linii bramkowej. Argentyńczyk odpokutował za błąd popełniony 2 minuty wcześniej.

Niewykorzystane sytuacje mogły się szybko zemścić. Jedna z akcji Arsenalu zakończyła się przechwyceniem piłki przez De Geę, a następnie błyskawicznym, dalekim wznowieniem gry. Doskonałe podanie Hiszpana przeszyło całą londyńską defensywę i trafiło do Ashleya Younga, który rozpoczął swój rajd na bramkę Ospiny. Hector Bellerin udowodnił jednak wszystkim, że nieprzypadkowo jest najszybszym piłkarzem w klubie i w ekspresowym tempie wyręczył Monreala świetnym wślizgiem.

73. minuta to szereg zmian w obu zespołach. Arsene Wenger posłał do boju Theo Walcotta i Jacka Wilshere'a, którzy zastąpili Hectora Bellerina i Santiago Cazorlę. Miejsce na prawej obronie zajął Francis Coquelin. Louis van Gaal zmienił głównie w defensywie. Wracający po kontuzji Rojo, który rozgrywał niezłe spotkanie, został zmieniony przez Blacketta, z kolei kontuzjowanego De Geę zastąpił Victor Valdes, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu Manchesteru United.

Dziesięć minut potrzebował Theo Walcott, by przeprowadzić akcję, która da Arsenalowi remis. Anglik pokonał Tylora Blacketta i oddał strzał na bramkę Valdesa. Piłka odbiła się jednak od nogi czarnoskórego obrońcy i zmyliła hiszpańskiego golkipera. Bramka uznana jako samobójcze trafienie Blacketta. 1-1 na Old Trafford!

Dwie minuty później londyńczycy mogli nawet objąć prowadzenie. Olivier Giroud nie wykorzystał dobrego podania od Mesuta Özila i oddał strzał w boczną siatkę.

Na dwie minuty przed końcem meczu to Manchester United stanął przed szansą na strzelenie gola. Do grobu swój były klub mógł wpędzić Robin van Persie, ale jego atomowy strzał poszybował ponad poprzeczką.

W 90. minucie Arsene Wenger wprowadził kolejnego gracza do środka pola. Flamini zastąpił Sancheza.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Arsenal wywiózł z Old Trafford jeden punkt i może spać spokojnie przed meczem z Sunderlandem.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

pytri
Idealna do meczow. Szczegolnie dla fana LFC. Kanapa chipsy i browar!

AaronJamesRamsey komentarzy: 457319.05.2015, 21:09

Redzik
Dlaczego akurat jemu? :P Wszystkim podeślij :D

pytri komentarzy: 38919.05.2015, 21:09

Idealna do hot-doga, zmieści ze 30 parówek ;)

AaronJamesRamsey komentarzy: 457319.05.2015, 21:08

hehe :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 21:08

simpllemann
Bym podal ci link do fejsa ale ze nie masz to musialem chwile wygenerowac link. A mowic od razu to bez sensu ^^bo lepiej zobaczyc samemu.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698219.05.2015, 21:08

pytri

Zakochałem się.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.05.2015, 21:07

Arsenal159
Jutro podeśle ci specjalne zdjęcie :P Przekonasz się, że dziewczyny powinny ćwiczyć :D

AJR

Znam pare. Znają tylko Messiego, Neymara i to wszystko.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457319.05.2015, 21:02

Jak już o dziewojach mowa. Też was bawią te wszystkie pseudo fanki Barcelony i Realu? W większości Barcy

pytri komentarzy: 38919.05.2015, 21:01

arsenal159
pomimo sentymentu do Arsene'a też jestem tego zdania, obecnie za duży chaos i za mała elastyczność, dostosowanie do przeciwnika, wszystko gramy na jedno kopyto

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 20:58

pytri: Tu trzeba zmiany trenera, który ma jaja i ogarnie i ten zespół taktycznie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.05.2015, 20:58

AJR
Taka jedna "dziewoja". :D

pytri komentarzy: 38919.05.2015, 20:58

arsenal159
racja, jako zmiennik jak najbardziej, do tego duży plus, że jest za darmo, tyle, że to nie jest piłkarz, dzięki któremu wejdziemy na wyższy poziom i do końca będziemy się bić o pierwsze miejsce w Anglii, tu raczej potrzeba jeszcze ze trzech piłkarzy klasy światowej, przecinak z rozegraniem, lewoskrzydłowy i napastnik

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 20:57

Pewnie zdjęcie Redzika przyszłej dziewczyny :D

Mimo, że na kuponie miałem Koronę, to bardzo miło oglądało mi się ten mecz. I gratuluję Łęcznej, pełne wsparcie za klubem z woj. lubelskiego!

AaronJamesRamsey komentarzy: 457319.05.2015, 20:56

Redzik a jakie było wczoraj zdjęcie? ;p

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2219.05.2015, 20:54

Koronka idzie jak burza. Szkoda bo walczyli o grupę mistrzowską a prawdopodobnie skończy się na spadku. Ale oby nie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.05.2015, 20:54

Może jakieś zdjęcie tak jak wczoraj na rozluźnienie atmosfery ? :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 20:54

simpllemann
premier-league.canalplus.pl/flv/POTW37-1_1431982921400_1528.mp4

pytri komentarzy: 38919.05.2015, 20:54

moim zdaniem, to Wenger się strasznie pogubił, wiadomo, on to wie najlepiej co i jak, ale w czasach Invisibles nie było czegoś takiego, że ktoś grał gdzieś, bo musiał, każdy piłkarz wiedział jaka jest jego rola na boisku

AaronJamesRamsey komentarzy: 457319.05.2015, 20:54

arsenal159
Barcelona chyba wygrywa trofea najmniej fair i piłkarsko. Obok tego klubu można postawić jeszcze Real i mam parę drużyn, które niszczą futbol.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 20:52

pytri: Przy ilości kontuzji jakie są w Arsenalu, to taki "zapchajdziura", który praktycznie zawsze, czy to z ławki czy w podstawowej jedenastce prezentuje stałą dość wysoką formę, powinien być brany z pocałowaniem ręki.

pytri komentarzy: 38919.05.2015, 20:51

nie wiem czy w jakimś innym topowym klubie piłkarzę grają na różnych, często "nieswoich" pozycjach. Np. nie wyobrażam sobie Fabsa na skrzydle w Chelsea, tylko u nas takie eksperymenty, a efekt ten sam od kilku lat. Welbz przyszedł jako 9-tka, a grywa na skrzydle, z Theo tak samo, że niby może grać nca szpicy, a jakie są tego efekty, każdy widzi

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 20:50

FabsFAN: Piękno. Bo Barcelona potrafi pięknie grając wygrywać trofea? Niestety nie każdy klub tak potrafi. A obecnie w piłce niestety liczą się głównie trofea.
I taki klub jakim jest Arsenal chcąc liczyć się na świecie i zarabiać duże pieniądze, musi zacząć wygrywać. Nieważne w jakim stylu, ale wygrywać.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.05.2015, 20:50

FabsFAN
Tylko, że ja nie wyraziłem zdania na to co lubię. Napisałem po prostu, że JM mimo swojego stylu jest niezwykle skuteczny. I tego odbierać mu nie można.

Kanonier204
Gracz kolejki znany?

pytri komentarzy: 38919.05.2015, 20:48

jaką pozycję ma wzmocnić Milner? Zapchajdziura? Przebojowy lewoskrzydłowy? Mamy tylu niby uniwersalnych piłkarzy, a potem brakuje skrzydłowych, napastnika, zero ładu i składu

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 20:48

grzegorz1211: No bo jest za darmo!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 20:47

Aston Villa podpisała czteroletni kontrakt ze Scottem Sinclairem, który w styczniu wypożyczony został na Villa Park z Manchesteru City.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.05.2015, 20:46

simpleman
Nie tylko dla mnie, ale w porzadku ;) Kazdy kocha pilke z innych powodow, ja lubie jej piękno, ty wolisz zwycięzców i trofea.

grzegorz1211 komentarzy: 1030219.05.2015, 20:45

Debuchy przyszedł mając 28 lat za 12 mln więc dlaczego 29 latek za darmo ma być bez sensu???

Novazzy komentarzy: 351019.05.2015, 20:43

Ekstraklapa.
Korona ma niby 10 pkt wiecej od Zawiszy a w rzeczywistosci ma 1 wiecej :O

AaronJamesRamsey komentarzy: 457319.05.2015, 20:42

"Pilka nozna jest by zabawiac a nie murowac"

I mówi to kibic Barcelony...

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.05.2015, 20:41

FabsFAN
"Pilka nozna jest by zabawiac a nie murowac."
Dla Ciebie. Dla klubu, by zdobywać tytuły i pieniądze.

Mourinho jest mistrzem w 4 krajach. Ligę Mistrzów zdobył z dwoma różnymi klubami. A przed sobą jeszcze ładnych kilka lat trenerskiej kariery. Może murarka ale jaka skuteczna.

Gunner48 komentarzy: 792919.05.2015, 20:41

Jak mniemam, Jose mało obchodzą słowa typu "Pilka nozna jest by zabawiac a nie murowac." Najważniejsze są pieniądze i trofea w dzisiejszej piłce, myślałem że wszyscy to już pojęli. Bez obrazy FabsFAN.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457319.05.2015, 20:39

Milner dałby nam na pewno dużo więcej fizyczności niż Theo czy nawet wspominany Sterling. Zastanowiłbym się czy przyjście Milnera byłoby sensowne głebiej, bo on ma już 29 lat.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 20:36

FabsFAN
Nie chodzi tu tylko o Chelsea, a o poprzednie zespoły. W każdym, które trenował kończył w top3, w większości również zdobywał mistrzostwo. No może pobyt w Realu był średnio udany, ale też swoje zrobił.