Man Utd 1-1 Arsenal. Kanonierzy wracają na 3. miejsce!

Man Utd 1-1 Arsenal. Kanonierzy wracają na 3. miejsce! 17.05.2015, 17:54, Sebastian Czarnecki 2162 komentarzy

Pierwsza połowa na Old Trafford nie mogła napawać optymizmem sympatyków Arsenalu. Kanonierzy zagrali wręcz fatalnie, jakby sparaliżowani przez strach przed koniecznością gry w barażach do Ligi Mistrzów. Na całe szczęście w drugiej części meczu potrafili odwrócić jego losy na swoją korzyść, doprowadzić do wyrównania i już raczej na pewno zapewnić sobie przynajmniej trzecie miejsce w tabeli.

Londyńczycy nawet w przypadku porażki wciąż mieliby o jeden mecz więcej do rozegrania, ale wtedy stanęliby pod presją. Oba spotkanie MUSIAŁYBY zostać przez nich wygrane. Teraz, po remisie i powrocie na 3. miejsce, Kanonierom wystarczy tylko jeden punkt do zrealizowania planu minimum.

Manchester United: De Gea (74. Valdes) - Valencia, Smalling, Jones, Rojo (73. Blackett) - Blind, Herrera - Mata, Fellaini, Young - Falcao (61. Van Persie)

Arsenal: Ospina - Bellerin (72. Walcott), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla (73. Wilshere), Özil, Sanchez (90. Flamini) - Giroud

Mecz rozpoczął się bardzo ospale, a obie drużyny czuły ogromny respekt do swojego przeciwnika. Nikt nie próbował ryzykownie szarżować na bramkę rywala, bo wiedział, że każdy błąd może zakończyć się ryzykownym kontratakiem.

Pierwszy strzał w światło bramki miał miejsce dopiero w 15. minucie, kiedy to Manchester United otrzymał rzut wolny z niebezpiecznej dla Arsenalu pozycji. Juan Mata nie potrafił jednak pokonać Davida Ospiny, który dobrze się ustawił i pewnie interweniował.

W kolejnych minutach gwiazdą spektaklu został Radamel Falcao, który dwukrotnie poślizgnął się na murawie, oddając tym samym swój pokłon dla Stevena Gerrarda, który wczoraj rozegrał swoje ostatnie spotkanie na Anfield Road w barwach Liverpoolu.

W 23. minucie show Kolumbijczykowi ukradł Phil Jones, który na czworaka podążył za szarżującym Giroudem, rzucił się ofiarnie na murawie i głową zatrzymał akcję Francuza. Murowany kandydat na interwencję kolejki oraz świetny materiał na internetowe memy.

Pół godziny meczu za nami, a Czerwone Diabły przeprowadziły akcję, która dała im prowadzenie. Young ograł Bellerina i dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie czekał zupełnie niepilnowany Herrera. Hiszpan oddał strzał, z którym Ospina ponownie powinien sobie poradzić. Warto zauważyć, że w tej akcji Monreal i Koscielny zderzyli się ze sobą pilnując Fellainiego. 1-0 dla United.

Gospodarze przejęli inicjatywę w meczu i coraz częściej, a także odważniej, atakowali na bramkę Ospiny. W 35. minucie na kolejny strzał zdecydował się Herrera, ale tym razem posłał piłkę obok bramki. Kilka chwil później na wolne pole wyszedł Juan Mata, który miał jednak za mało miejsca, by wykorzystać użytek z piłki. Dośrodkowanie do Falcao nie przyniosło żadnych korzyści.

W doliczonym czasie gry sporo pecha miał Daley Blind, który dwukrotnie uderzał na bramkę Ospiny, ale najpierw trafił prosto w Smallinga, a chwilę później jego strzał zablokowała defensywa Arsenalu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Manchester United wygrywa na Old Trafford z Arsenalem 1-0.

Na pierwszą akcję w drugiej połowie musieliśmy czekać do 50. minuty, kiedy to Ashley Young posłał niegroźny strzał na bramkę Ospiny. Kolumbijczyk nie mógł sobie pozwolić na błąd i pewnie złapał futbolówkę.

Minutę później Kanonierzy oddali swój pierwszy strzał w tym spotkaniu. Tak, kibice musieli na to czekać aż 51 minut. Alexis Sanchez nie trafił jednak nawet w bramkę.

W 61. minucie pierwsza zmiana w zespole Manchesteru United, Robin van Persie zastępuje Radamela Falcao. Czyżby pożegnanie Kolumbijczyka z Old Trafford?

Był pierwszy strzał Arsenalu w meczu, przyszedł również czas na pierwszy celny strzał. Mesut Özil dograł do Oliviera Girouda, który wygrał pojedynek siłowy z Rojo i... nie miał już siły, by huknąć na bramkę De Gei. Hiszpan nogami zatrzymał toczącą się w jego kierunku futbolówkę.

Kanonierzy w natarciu. W 65. minucie Aaron Ramsey podciął piłkę nad De Geą i stanął przed pustą bramką, jednak Marcus Rojo w ostatniej chwili wybił piłkę głową sprzed linii bramkowej. Argentyńczyk odpokutował za błąd popełniony 2 minuty wcześniej.

Niewykorzystane sytuacje mogły się szybko zemścić. Jedna z akcji Arsenalu zakończyła się przechwyceniem piłki przez De Geę, a następnie błyskawicznym, dalekim wznowieniem gry. Doskonałe podanie Hiszpana przeszyło całą londyńską defensywę i trafiło do Ashleya Younga, który rozpoczął swój rajd na bramkę Ospiny. Hector Bellerin udowodnił jednak wszystkim, że nieprzypadkowo jest najszybszym piłkarzem w klubie i w ekspresowym tempie wyręczył Monreala świetnym wślizgiem.

73. minuta to szereg zmian w obu zespołach. Arsene Wenger posłał do boju Theo Walcotta i Jacka Wilshere'a, którzy zastąpili Hectora Bellerina i Santiago Cazorlę. Miejsce na prawej obronie zajął Francis Coquelin. Louis van Gaal zmienił głównie w defensywie. Wracający po kontuzji Rojo, który rozgrywał niezłe spotkanie, został zmieniony przez Blacketta, z kolei kontuzjowanego De Geę zastąpił Victor Valdes, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu Manchesteru United.

Dziesięć minut potrzebował Theo Walcott, by przeprowadzić akcję, która da Arsenalowi remis. Anglik pokonał Tylora Blacketta i oddał strzał na bramkę Valdesa. Piłka odbiła się jednak od nogi czarnoskórego obrońcy i zmyliła hiszpańskiego golkipera. Bramka uznana jako samobójcze trafienie Blacketta. 1-1 na Old Trafford!

Dwie minuty później londyńczycy mogli nawet objąć prowadzenie. Olivier Giroud nie wykorzystał dobrego podania od Mesuta Özila i oddał strzał w boczną siatkę.

Na dwie minuty przed końcem meczu to Manchester United stanął przed szansą na strzelenie gola. Do grobu swój były klub mógł wpędzić Robin van Persie, ale jego atomowy strzał poszybował ponad poprzeczką.

W 90. minucie Arsene Wenger wprowadził kolejnego gracza do środka pola. Flamini zastąpił Sancheza.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Arsenal wywiózł z Old Trafford jeden punkt i może spać spokojnie przed meczem z Sunderlandem.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
lays komentarzy: 3987119.05.2015, 20:13

"Bardzo nam zależy, by został w klubie. Dla nas jest bezcenny. Myślę, że jakiekolwiek rozmowy zaczniemy od 50 mln euro"~ Jean-Michal Aulas (prezydent Lyonu) na temat Alexandre'a Lacazette'a

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11719.05.2015, 20:12

arsenal---> Milner lepszy od Theo przed kontuzją? Jak w ogóle tak można napisać :D

IMO dojście Milnera to AFC to powrót to przeszłości. A mamy ponoć patrzeć w przyszłość?

kaziu874 komentarzy: 673919.05.2015, 20:11

arsenal159 --> nie przesadzaj, gdyby nie kontuzje to zarowno Chambo, jak i Walcott (w formie) sa lepsi od Milnera. Tylko Milner to jest taki zawodnik, ktory ma stala, dobra forme.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 20:09

Ta, bo Walcott przed kontuzją to był normalnie świetnym skrzydłowym. Milner mógłby mu buty czyścić. Proszę Cie. Krytykujesz ciągle tego Milnera, chyba sam nawet nie wiesz dlaczego. Byłby na pewno lepszą opcją na skrzydle niż Walcott, czy Chamberlain.

kaziu874 komentarzy: 673919.05.2015, 20:08

Milner szrotem nie jest na pewno, bardzo solidny, wszechstronny zawodnik, tym bardziej za darmo, bedzie kilku chetnych na niego. Czy jest potrzebny Arsenalowi? Uwazam, ze nie, ale jesli by przyszedl to bym nie narzekal.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698219.05.2015, 20:07

Czytałem gdzieś, że Sterling ponoć kupił mieszkanie w Londynie. Wie ktoś może czy to prawda?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698219.05.2015, 20:02

Co ja czytam .. Milner szrot? aha.

grzegorz1211 komentarzy: 1030219.05.2015, 20:00

arsenallord
Nie nazwał bym Milnera szrotem. Zresztą według ostatnich doniesień City oferuje mu przedłużenie umowy i 165 tyś tyg. Więc chyba nawet szejki cenią ten "szrot"

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11719.05.2015, 19:59

arsenal---> Jest młodszym zawodnikiem, który nie może dojść do siebie po kontuzji.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 19:59

James Milner prowadzi intensywne rozmowy dotyczące nowej umowy z Manchesterem City. 29–letni pomocnik odrzucił poprzednią ofertę, którą klub przedstawił mu latem ubiegłego roku. Teraz „The Citizens” zaoferowali mu podobno zarobki na poziomie 165 tysięcy funtów tygodniowo. Chcą w ten sposób zapobiec odejściu Anglika na zasadzie wolnego transferu. Mówi się, że chętne na jego usługi są Arsenal i Liverpool.
ESPN FC

Ja rozumiem zeby to bylo Metro ale ESPN? az dziwne. W kazdym razie "smiechlem" :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 19:57

arsenallord: Jeśli Milner to szrot, to czym obecnie jest Walcott?

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11719.05.2015, 19:54

simpllmann---> Nie. Powiedziałem sobie kiedyś, że nigdy w życiu nie wykupię PPV.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11719.05.2015, 19:52

grzegorz---> Jak niby sygnał, bo nie czaję? Milner to z całym szacunkiem, ale szrot.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.05.2015, 19:51

arsenallord
A wykupujesz dostęp do KSW?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 19:50

Kanonier: Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Jose tam wrócił.

grzegorz1211 komentarzy: 1030219.05.2015, 19:48

Ciekawe jak potoczą się losy Milnera, co prawda nigdy nie byłem jakimś fanem jego umiejętności ale to dobry zawodnik, doświadczony,ograny i jest do wyciągnięcia za darmo. Byłby to też sygnał że my również możemy wyciągnąć gracza bogatym klubom i możemy rywalizować z szejkami na rynku transferowym

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 19:48

Jose Mourinho zaprzeczył, jakoby otrzymał ofertę ponownego poprowadzenia Realu Madryt. Wczoraj hiszpańska „Marca” informowała, że portugalski menedżer rozmawiał przez telefon o powrocie na Santiago Bernabeu z prezesem klubu, Florentino Perezem. Trener londyńczyków wprawdzie potwierdził, że nawiązał kontakt z Perezem, ale jedynie po to, by pogratulować mu zwycięstwa koszykarzy „Królewskich” w Eurolidze.

Jak widzę co się wydarzy w przyszły weekend, to aż mnie ciarki przechodzą :D
Najlepszy wieczór/noc z MMA w historii chyba. Już doczekać się nie mogę.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 19:33

Oglądam mecz Korona - Łęczna i powiem Wam, że Łęczna gra bardzo fajne akcje. Chyba, że to Korona jest po prostu taka słaba.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.05.2015, 19:32

Arsenal - Middlesbrough 64 zwycięstwa, 33 remisy, 33 porażki.
Arsenal - Norwich 26 zwycięstw, 18 remisów, 11 porażek.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457319.05.2015, 19:29

a na towarzyski mecz Polska-Grecja ktoś się wybiera?

kaziu874 komentarzy: 673919.05.2015, 19:28

Aaron --> ja chyba odwrotnie, wole Middlesbrough zeby awansowalo, no ale ciekawy mecz bedzie.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.05.2015, 19:27

Jestem zdania, że szansę kupna biletów na Emirates Cup powinien mieć każdy. Bez względu na to czy ma czy nie Red Membership lub inne karty.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457319.05.2015, 19:24

kaziu
i pocisną i ich wole

kaziu874 komentarzy: 673919.05.2015, 19:23

Ale myslicie, ze Norwich ich pocisnie czy po prostu wolicie Kanarkow zamiast Middle? ;>

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.05.2015, 19:23

kaziu874
Bez różnicy.

lawian komentarzy: 21719.05.2015, 19:22

MaciekGoooner

Na EC nie trzeba Red Membershipa, wystarczy mieć konto założone na stronie i można normalnie kupić bilety.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 219.05.2015, 19:21

Hahaha wiedźmin jest wykorzystywany do kompanii wyborczej. Szok. Juz widzę Bronka przed kompem z Nvidia Titanem X i jakimś koksowym telewizorem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 19:19

Moze ktos mi pomoze to bede wdzieczny. Szukam monitora do lapka (oczywiscie pod HDMI) do Pes 2015 / Fify 15 (zeby podlaczyc pada i cieszyc sie gra i tez pograc z kumplami) i LED-owy.

Jesli chodzi o cale to 22-27 i cene to tak do 800 zl.

kaziu

Ja wolę Norwich, bo w meczach z ich udziałem padały piękne bramki ;)

gothegunners1886 komentarzy: 309819.05.2015, 19:16

kanonier995

13 czerwca..

kaziu874 komentarzy: 673919.05.2015, 19:14

Ostatnio nie widzialem tutaj tematu, wiec zapytam - Middlesbrough czy Norwich w BPL?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457319.05.2015, 19:07

MG
Jeśli Greń się wybiera na ten mecz, chyba jest szansa

AaronJamesRamsey komentarzy: 457319.05.2015, 19:06

23-25 lat to najlepszy wiek żeby kupić piłkarza, bo w tym wieku już naprawde nieźle może grać a nadal się rozwija.

kanonier995 komentarzy: 54419.05.2015, 19:03