Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United

Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United 02.01.2020, 01:24, Tomasz Kowalski 1576 komentarzy

Nie będzie przesadą, jeśli o starciu z Manchesterem United powiemy, iż był to najlepszy mecz od miesięcy. Kanonierzy w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i nie popełniali błędu za błędem, co pozwoliło wygrać z odwiecznym rywalem 2-0. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i to pierwszego stycznia. Lepszego wejścia w rok Arsenal nie mógł sobie zapewnić!

Kibice The Gunners podeszli do tego spotkania z nadzieją, że pierwsze 45 minut z Chelsea nie były dziełem przypadku. Wszystko wskazuje na to, że Mikel Arteta potrafił wpłynąć na zawodników i rozpocząć układanie indywidualności w zwarty zespół.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsena: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac (69' Saka) - Torreira, Xhaka - Pepe (63' Nelson), Özil, Aubameyang - Lacazette (82' Guendouzi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Matić (81' Mata), Fred - James (58' Greenwood), Lingard (58' Pereira), Rashford - Martial.

W początkowych minutach meczu to goście rozgrzewali defensywę Arsenalu. Pierwsza część gry, tak jak w meczu z Chelsea, należała jednak do ekipy z czerwonej części Londynu. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo agresji, jednak sędzia nie zamierzał temperować zapędów obu drużyn na tak wczesnym etapie.

Na otwarcie wyniku nie musieliśmy długo czekać, bowiem aktywny w ofensywie Sead Kolasinac dograł w pole karne, piłka odbiła się od nogi obrońcy United i trafiła do Nicolasa Pepe, który pokonał Davida de Geę i już w 8. minucie rozwiązał worek z bramkami.

Kilkadziesiąt sekund później Iworyjczyk przechytrzył dwóch defensorów Czerwonych Diabłów zwodami, a następnie dośrodkował do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który nieczysto trafił z woleja i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Alexandre Lacazette przykleił się do pleców Harry'ego Maguire'a i zwiódł go przemyślanym obrotem z piłką, znajdując się przed szansą na wpisanie się na listę strzelców, jednak Francuz chybił. Torreira również próbował pokonać De Geę, ale ta sztuka mu się nie udała.

W późniejszych minutach podopieczni Mikela Artety co i rusz ruszali na bramkę hiszpańskiego golkipera. Nicolas Pepe trafił w słupek, a 4 minuty później Sokratis kropnął z bliskiej odległości po rzucie rożnym wykonanym przez francuskiego skrzydłowego.

Goście mogli zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie pierwszej połowy, jednak uderzenie głową Maguire'a obronił Leno, a sędzia zaprosił zawodników do szatni.

Kanonierzy oddali inicjatywę Manchesterowi United i w ten sposób w 56. minucie Fred uderzył z dystansu, jednak jego strzał na raty bronił Bernd Leno. Chwilę później rezerwowy Andreas Pereira otrzymał świetne podanie, ale jego strzał powędrował w boczną siatkę.

W 70. minucie meczu Wan Bissaka próbował wymusić rzut karny, jednak Chris Kavanagh nie dał się nabrać.

Tuż przed 80. minutą Alexandre Lacazette spróbował swoich sił zza pola karnego, ale uderzył wysoko ponad bramką. Wynik meczu nie uległ zmianie, a Arsenal zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i zakończył niechlubną serię 5 meczów bez zwycięstwa.

Manchester UnitedPremier League autor: Tomasz Kowalski źrodło:
Paul77 komentarzy: 965604.01.2020, 13:01

@lays: Ransey albo się leczy, albo grzeje ławkę. Taka jest prawda, w Turynie nic się pod tym względem nie zmieniło. Wiec nie bardzo wiem dlaczego można żałować jego odejścia. Może jak by nie ta straszna kontuzja w meczu ze Stoke, to inaczej by się jego kariera potoczyła.
A Arsenalu trzeba jeszcze trochę świeżej krwi i jakiegoś weterana, takich ludzi co by tu chcieli grać. Przechodząc klubowymi korytarzami, widząc zdjęcia kto tu grał i co osiągnął myśleli o tym by dorównać legendom Arsenalu. Mieli cholerną motywację.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32204.01.2020, 12:57

Nubel w Bayernie. Ciekawe czy coś pograć.

Henry1855 komentarzy: 74704.01.2020, 12:54

witam, taki maly offtop. Wie moze ktos z was, jak mozna obejrzec serial slepnac od swaitel zagranica (niemcy)? Zobaczylem jeden odcinek i wydaje mi sie, ze moze byc miazga.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.01.2020, 12:50

gracie może w GTA V RP?

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32204.01.2020, 12:46

@michass69:
O minutę zostały przesunięte wszystkie mecze III rundy FA Cup. Angielska Federacja Piłkarska zdecydowała się bowiem włączyć do kampanii organizowanej przez Heads Up i zachęca kibiców udających się na mecze, aby ci pomyśleli o swoim zdrowiu psychicznym.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że kibice zastanowią się przez minutę nad swoim samopoczuciem.

Gofer999 komentarzy: 1452304.01.2020, 12:44

Nahh. Ramsey jest zbyt podatny na kontuzje. Ile on spotkan zagral do tej pory w Juve, ile minut?

michass69 komentarzy: 4304.01.2020, 12:43

Ktoś wie czemu mecze FA Cup rozgrywane są z minutowym opóźnieniem?

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32204.01.2020, 12:40

☆Old

@Matelko: jest kozakiem. Przygarnalbym go na Ole Trafford.

Matelko komentarzy: 319404.01.2020, 12:37

o Jacku Gerliszu to ja pisałem jak Aston grała jeszcze na zapleczu Premier League. Większość userów mnie wyśmiała a ja twierdziłem, że za kilka sezonów jego wartość pójdzie w górę. Jeżeli pójdzie do lepszego klubu i utrzyma swój progres to będzie top graczem.

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812804.01.2020, 12:33

@lays napisał: "Arsenal strzelił sobie w stopę z tym Ramseyem, moim zdaniem do stylu jaki chce preznetować Arteta to Ramsey byłby tu absolutnym numerem jeden. Wybiegany, dobry technicznie i bramkostrzelny pomocnik. Chodziłby jak wściekły."

Gdyby był zdrowy.A znając jego standardy to pół sezonu,albo 3/4 leżakowałby z Tierney'em :-)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.01.2020, 12:33

Jeśli już miałbym brać kogoś z Norwich, to tylko Onel Hernandez.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32204.01.2020, 12:30

@silvano95: Buendia również

silvano95 komentarzy: 977604.01.2020, 12:29

@Kanonier204 Todd Cantwell świetny gracz

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32204.01.2020, 12:28

@silvano95: prawda jest taka, że Ole zostanie do końca sezonu w United, w lecie dostanie Maddisona i kogoś tam jeszcze, jak nie będzie wyników na początku to wyleci.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.01.2020, 12:28

Też warto zwrócić uwagę na McGinna. Początek miał mega, potem trochę gorzej, ale to też jest mega zawodnik.

Matelko komentarzy: 319404.01.2020, 12:27

@RIVALDO700 napisał: "swiat oprócz paru wyjatków ma dzis straszny problem by gole ładował środek pola. Polecam ci zobic research topu."

w poprzednim sezonie kiedy Eriksen był zdrowy strzelił 8 goli i zanotował 12 asyst w samym PL.
Obecnie gra mało, jest poza kadrą lub wchodzi z ławki.
Wydaje mi się, że jego aktualna sytuacja spowodowana jest brakiem porozumienia i chęci odejścia z klubu co w znacznym stopniu wpłynęło na formę całego zespołu. Taki gracz w zimie będzie kuszony przez wiele klubów. Dodam, że 14 lutego skończy 28 lat więc 3-4 sezony na wysokim poziomie spokojnie pociągnie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9204.01.2020, 12:23

Alexandre Lacazette made more opposition half defensive actions than any other player in the Premier League in matchday #21, with Mesut Özil also ranked 5th among the rankings. [StatsBomb]

ArekKanonier komentarzy: 189004.01.2020, 12:22

@lays:
Ramsey , wilshere i torreira to byłoby dobre zestawienie. Szkoda tylko, że mogliby nie mieć okazji razem zagrać bo wymieniali by się w gabinetach lekarskich.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.01.2020, 12:21

Znacie dzis w ogole kolesi do 25 roku życia który jest w stanie ze środka strzelić 6-8 goli na sezon z mniej medialnych klubów ?

silvano95 komentarzy: 977604.01.2020, 12:20

lays komentarzy: 3987104.01.2020, 12:17

@RIVALDO700:

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.01.2020, 12:15

@lays: Pełna zgoda, tylko ogólnie swiat oprócz paru wyjatków ma dzis straszny problem by gole ładował środek pola. Polecam ci zobic research topu. To nie tylko problem Arsenalu.

lays komentarzy: 3987104.01.2020, 12:12

Brakuje tu najbardziej strzelających pomocników. Niekoniecznie Laca, ale kiedyś więcej strzelał Ozil, strzelał też Ramsey, Miki, a teraz? Jest Auba i nie ma komu innemu strzelać. To nie przypadek, ze parę goli w tym sezonie strzelili obrońcy, a środek pola totalne dno.

Matelko komentarzy: 319404.01.2020, 12:11

@FabsFAN: Chambers wypadł do końca sezonu więc ktoś musi wskoczyć na jego miejsce. Podaj mi nazwisko stopera którego można wypożyczyć w zimie i nie będzie "półśrodkiem".

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.01.2020, 12:10

Oho juz spokojnie z tym mocnym atakiem. 20 kolejka a Pepe dopiero wbił 2 gola z gry, a Laca ma 5 goli w lidze.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 304.01.2020, 12:03

@bokser83 napisał: "Gdyby nie kulawa obrona to pewnie bylibyśmy na miejscach 3-4 bo atak wygląda całkiem nieźle"

Arsenal zdobyl w tym sezonie 28 goli. Mniej niz 7 druzyn w lidze. Atak tez kulal.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 304.01.2020, 12:01

@Matelko:
Na co komu polsrodki? W systemie Artety dobrze gra Luiz, a ostatnio poprawil sie Sokratis. Wystarczy, ze broni cala druzyna a nie jak wczesniej 2 obibokow stalo sobie z przodu.

Matelko komentarzy: 319404.01.2020, 11:55

Wydaje się, że jedynym sensownym obrońcą dostępnym w zimie za stosunkowo niewielkie pieniądze jest Rugani.
Może warto negocjować z Juve i wypożyczyć gracza do końca sezonu z opcją pierwokupu. Wiem, że nie jest to szczyt marzeń ale lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Nie ma co się łudzić w zimie na super spektakularne transfery. Musimy tylko uzupełnić braki i wierzyć w Artetę, że to poukłada.
Eriksen do nas nie przyjdzie, chodziło mi bardziej o to , że jest do wyjęcia za grosze taki top gracz.

ArekKanonier komentarzy: 189004.01.2020, 11:55

@ejmati:
Myślę, że nasz zarząd czaka na jakąś dobrą okazję ;)

silvano95 komentarzy: 977604.01.2020, 11:52

Van Persie wypowiedział się na temat pracy Solskjaera po porażce Manchesteru United z Arsenalem. Jego zdaniem Norweg jest zbyt miękki i nie potrafi wyegzekwować odpowiedniego zaangażowania od swoich piłkarzy.

Taka opinia wstrząsnęła Solskjaerem. Menedżer Manchesteru United zdecydowanie odpowiedział Holendrowi.

- Nie znam Robina, a on mnie. Nie ma prawa krytykować mojego stylu pracy. Nie zmienię się - wypalił Solskjaer.

- Van Persie wziął moją koszulkę z numerem "20". To prawdopodobnie jedyna rzecz, którą mi zabierze. Nie żyjemy w średniowieczu - dodał Norweg.

lays komentarzy: 3987104.01.2020, 11:47

In the three Arteta games, Lucas Torreira has made more ball recoveries than he did in ten Premier League selections under Emery this term. [
@TheAthleticUK]

;oo

ejmati komentarzy: 94804.01.2020, 11:45

Jest 4 stycznia, od kilku miesięcy wiadomo, że trzeba ściągnąć środkowego obrońcę, dlaczego ktoś taki jeszcze się u nas nie pojawił? Na co ten zarząd w ogóle czeka

Naburator komentarzy: 278404.01.2020, 11:41

@thide: Za Unaia kazdy byl sredni. Dani moze cos jeszcze pokazac. Wiadomo, chcialbym Eriksena ale to nie jest nasz priorytet. Jak dla mnie to obronca i ktos obok Torreiry tak jak napisales. Wtedy pozbyc sie tez generala

bokser83 komentarzy: 40904.01.2020, 11:40

Jeśli chodzi o loserpool to np. taki Salah w tym sezonie zdobywa bramka lub zalicza asyste co 114 minut, Mane co 88 minut, a Firmino co 136 minut.
Man $ity: Aguero co 74 minuty, Sterling co 89, Mahrez co 91, Kevin co 97. Na tel innych drużyn wpadamy całkiem nieźle. Tylko te dwie drużyny nas deklasuja jeśli chodzi o atak. To są statystyki wszystkich meczów nie tylko BPL, nie są wliczane tylko towarzyskie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.01.2020, 11:32

@mallen: a jeszcze niedawno był żalsenal...

@Naburator: pozycja środkowego pomocnika czy ofensywnego pomocnika w Arsenalu jest do wzmocnienia. Obrona go oczywiście priorytet ale zaraz za tym trzeba ściągnąć konkretnego ROZGRYWAJACEGO. ceballos go średniak. 1 dobry mecz z burnley i to tyle. Premier league go zweryfikowała. Ozil to ozil, potrzeba partnera dla torreiry

bokser83 komentarzy: 40904.01.2020, 11:30

Te dane dotyczą wszystkich meczów nie tylko BPL

Naburator komentarzy: 278404.01.2020, 11:30

@Matelko: Problem jest taki, ze na ta pozycje jest Ozil i Dani. Sciaganie tam zawodnika przy braku obroncow lub zmienników na SPD jest slaba decyzja

bokser83 komentarzy: 40904.01.2020, 11:29

Dla porównania Laca w tym sezonie zdobywa bramka lub zalicza asyste co 161 minut a w zeszłym było to 103 minuty.
Auba natomiast w tym sezonie co 129 minut a w zeszłym sezonie co 98 minut.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 304.01.2020, 11:26

@bokser83:
Jeżeli dane transfermartku są zaktualizowane , to PEPE zalicza gola/asystę w lidze co 216 minut.

Matelko komentarzy: 319404.01.2020, 11:26

Dziwi mnie , że wg opinii mediów w wyścigu po Eriksena prowadzi Inter Mediolan. Jego kontrakt wygasa w czerwcu bieżącego roku i jest do wyjęcia za około 25 mln. Szkoda, że i tak do nas nie trafi to mógłby być strzał w 10.
No ale nierealne niestety. Środkowy obrońca: Dayot + środkowy pomocnik: Christian plus postać Artety i sezon można jeszcze uratować.

Naburator komentarzy: 278404.01.2020, 11:25

@mallen: Patrząc na styl gry Torreiry to akurat nic dziwnego. Zwłaszcza, ze za Unaia bym naszym Ozilem w niektórych meczach xd

Kowal96 komentarzy: 1758104.01.2020, 11:25

Baleron tylko do tego się nadaje obecnie...

:D

bokser83 komentarzy: 40904.01.2020, 11:23

Nie wiem czy wiecie ale Pepe w tym sezonie zdobywa bramka lub zalicza asyste co 137 minut. Natomiast w zeszłym sezonie taki współczynnik wynosił 101 minut. Patrząc na to jak bardzo różnią się od siebie obie ligi angielska i francuska to nie jest to wcale najgorszy wynik

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.01.2020, 11:18