Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United

Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United 02.01.2020, 01:24, Tomasz Kowalski 1576 komentarzy

Nie będzie przesadą, jeśli o starciu z Manchesterem United powiemy, iż był to najlepszy mecz od miesięcy. Kanonierzy w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i nie popełniali błędu za błędem, co pozwoliło wygrać z odwiecznym rywalem 2-0. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i to pierwszego stycznia. Lepszego wejścia w rok Arsenal nie mógł sobie zapewnić!

Kibice The Gunners podeszli do tego spotkania z nadzieją, że pierwsze 45 minut z Chelsea nie były dziełem przypadku. Wszystko wskazuje na to, że Mikel Arteta potrafił wpłynąć na zawodników i rozpocząć układanie indywidualności w zwarty zespół.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsena: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac (69' Saka) - Torreira, Xhaka - Pepe (63' Nelson), Özil, Aubameyang - Lacazette (82' Guendouzi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Matić (81' Mata), Fred - James (58' Greenwood), Lingard (58' Pereira), Rashford - Martial.

W początkowych minutach meczu to goście rozgrzewali defensywę Arsenalu. Pierwsza część gry, tak jak w meczu z Chelsea, należała jednak do ekipy z czerwonej części Londynu. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo agresji, jednak sędzia nie zamierzał temperować zapędów obu drużyn na tak wczesnym etapie.

Na otwarcie wyniku nie musieliśmy długo czekać, bowiem aktywny w ofensywie Sead Kolasinac dograł w pole karne, piłka odbiła się od nogi obrońcy United i trafiła do Nicolasa Pepe, który pokonał Davida de Geę i już w 8. minucie rozwiązał worek z bramkami.

Kilkadziesiąt sekund później Iworyjczyk przechytrzył dwóch defensorów Czerwonych Diabłów zwodami, a następnie dośrodkował do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który nieczysto trafił z woleja i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Alexandre Lacazette przykleił się do pleców Harry'ego Maguire'a i zwiódł go przemyślanym obrotem z piłką, znajdując się przed szansą na wpisanie się na listę strzelców, jednak Francuz chybił. Torreira również próbował pokonać De Geę, ale ta sztuka mu się nie udała.

W późniejszych minutach podopieczni Mikela Artety co i rusz ruszali na bramkę hiszpańskiego golkipera. Nicolas Pepe trafił w słupek, a 4 minuty później Sokratis kropnął z bliskiej odległości po rzucie rożnym wykonanym przez francuskiego skrzydłowego.

Goście mogli zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie pierwszej połowy, jednak uderzenie głową Maguire'a obronił Leno, a sędzia zaprosił zawodników do szatni.

Kanonierzy oddali inicjatywę Manchesterowi United i w ten sposób w 56. minucie Fred uderzył z dystansu, jednak jego strzał na raty bronił Bernd Leno. Chwilę później rezerwowy Andreas Pereira otrzymał świetne podanie, ale jego strzał powędrował w boczną siatkę.

W 70. minucie meczu Wan Bissaka próbował wymusić rzut karny, jednak Chris Kavanagh nie dał się nabrać.

Tuż przed 80. minutą Alexandre Lacazette spróbował swoich sił zza pola karnego, ale uderzył wysoko ponad bramką. Wynik meczu nie uległ zmianie, a Arsenal zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i zakończył niechlubną serię 5 meczów bez zwycięstwa.

Manchester UnitedPremier League autor: Tomasz Kowalski źrodło:
Embix komentarzy: 71104.01.2020, 20:44

@kamil9: to żeś powiedział. Real zepnie się na LM i taka prawda. Roszady w składzie były. Casemiro Kroos Valverde to naprawde maszynka. Na lewej Mendy za Marcelo śmiało może iść. Carva na prawej 3 świetnych stoperów. Hazard kręci aż miło mimo że nie robi narazie liczb. Benzema bramki ładuje tak samo. Jedynie z prawym skrzydłowym zagwozdka.
Bale co raz na jakis czas mu sie chce
Vinicius co kręci aż miło tylko narazie nie umie strzelać
Rodrygo co 'błysnął" pare razy.
Real mial kryzys ale naprawde sie rozkręca.
PSG też miało rozgnieść Real. Wyrównali 2-głupimi szybkimi akcjami.
Nieporozumieniem Varana z Tibo
Spóźnionym Marcelo.
Ja bym sie nie zdziwil gdyby ten Real wygrał znów LM.
Barcelona to nie to co kiedyś teraz z każdym oceniałbym w półfinałach ich szanse 50/50.
Liverpool najwiekszym przeciwnikiem. Niby GengenPressing jednak nie widzialem chyba Kloppa w Ataku Pozycyjnym. Najlepszą na nich bronią jest zamurowanie bramki. Fajnie grają, szybko ale to bardziej taka gra z kontry

MadMax14 komentarzy: 190604.01.2020, 20:40

Jakie macie sposoby na sesję?
Olewacie te najłatwiejsze i bierzecie je w drugim terminie by zaliczyć najpierw te najtrudniejsze czy zupełnie na odwrót?

pLYTEK komentarzy: 359004.01.2020, 20:39

@mitmichael:

Przy calym szacunku do Zmarzlika i jego głosu, inny wygrany niż Lewandowski to byłoby jakies nieporozumienie... cmon now

Marcinafc93 komentarzy: 3115804.01.2020, 20:33

facebook.com/typowaseriea/videos/2777959082318742/

mitmichael komentarzy: 4920004.01.2020, 20:32

Powinien wygrac Zmarzlik ale znajac zycie wygra Lewandowski. Oczywiscie najwazniejsza wiadomosc dla dziennikarzy to w jakiej sukience wystepuje na gali Lewandowska, strasznie jej właza w cztery litery

Argudo komentarzy: 10885 newsów: 604.01.2020, 20:30

@Argudo napisał: "Lewandowski faworytem myślę."

Robert oczywiście. Ale Marcinowi też szans nie odbieram.

Lewandowski faworytem myślę.
W ogóle w tym Przeglądzie ktoś pracuje jeszcze?

GunnerKaspi komentarzy: 61004.01.2020, 20:11

@kamil9 kompletnie niekonstruktywne są Twoje wypowiedzi. Nie wspomniałem ani razu o tym, że PL jest słabszą ligą od hiszpańskiej, a nawet jeśli tak bym uważał, to nie ma to żadnego związku z tym, że konkretna drużyna jest spisana od razu na straty. Atletico Madryt według Ciebie nie przeszłoby w LM Norwich, bo są ze słabszej ligi? Wyczilluj i obejrzyj Real w lutym ;)

adikovski_ komentarzy: 30904.01.2020, 20:10

Przydałby się taki Raul Jimenez w obecnej formie u Nas.

Argudo komentarzy: 10885 newsów: 604.01.2020, 20:07

Remis korzystny dla nas, zawsze jeden mecz więcej dla rywali z Top4.

kamilo_oo komentarzy: 2355504.01.2020, 20:07

Ciekawe kto zostanie sportowcem roku

Artu komentarzy: 154104.01.2020, 19:58

Wilki dziś na jakimś melanżu, zero dokładności, nic im się dziś nie klei

kamil9 komentarzy: 14104.01.2020, 19:56

@GunnerKaspi: zacznimy od tego ze Pep nienawidzi przescieradel, dwa to uwazam ze PL jest duzo silniejsza liga od PD, a jezeli wygrali dzisiaj 0:3 z rewelacja tego sezonu w hiszpanii, z tego co widzialem w byle jakim stylu to tym bardziej to duzo mowi o poziomie tej ligi

Womanizer komentarzy: 868504.01.2020, 19:46

@Tevez:

Zobaczymy też kto zagra, Laporte i Stones dają jeszcze nadzieję że City nie dostanie 2 strzałów na dzień dobry. Bo Otamendi z Fernandinho na ŚO to położą im dwumecz jak nic.

pLYTEK komentarzy: 359004.01.2020, 19:44

@lays:

Pope to wrzucil na twittera kilka lat temu. Dzis im zapakowal gola

lays komentarzy: 3987004.01.2020, 19:40

lfc wygra znow lm

Bez zrodla, bo pochodzi z fejsa od randomowego goscia, ktory nie wiem skad to nawet skopiował

NaliniAFC komentarzy: 73804.01.2020, 19:39

@thide: gram na wyspie, jak chcesz gdzieś zagrać pisz pw.

lays komentarzy: 3987004.01.2020, 19:39

Tom Pope pół roku temu:

Oglądam skrót meczu reprezentacji Anglii. Wiem, że jestem piłkarzem z League Two, wiem że on gra dla reprezentacji i zarabia 150 tysięcy funtów tygodniowo. Wiem, że jest ode mnie milion lepszych graczy, jednak byłbym zachwycony mogąc grać naprzeciwko Stonesa co tydzień. Strzelałbym po 40 goli na sezon.

Tom Pope dzisiaj:

Bramka przeciwko City. Stones w pierwszym składzie.

Tevez komentarzy: 406504.01.2020, 19:34

@Womanizer: U buków City jest faworytem do końcowego tryumfu. Ja osobiście nie daje im nawet 1% szans. Ta ich obrona wcześniej czy później się skompromituje.

thide komentarzy: 32330 newsów: 185204.01.2020, 19:32

jutro 6. rocznica śmierci Eusebio

Womanizer komentarzy: 868504.01.2020, 19:29

U buków City nie dość że jest zdecydowanym faworytem na awans 1,45 vs 2,75. To jeszcze są minimalnym faworytem na Bernabeu xD
2,65 vs 2,50

Ziebka komentarzy: 256404.01.2020, 19:28

@Tevez:

Wydaje mi się ze dużo zależeć będzie kto będzie w jakiej formie za 6 tygodni. Teraz to takie wróżenie z fusów troszkę

Tevez komentarzy: 406504.01.2020, 19:21

Powiem więcej. Łysy w LM wypierdzielał się na pierwszej trudniejszej przeszkodzie. Jeśli dochodził do półfinału/ćwierćfinału to zazwyczaj eliminując po drodze słabiaków. Dla mnie Real jest faworytem bo w przeciwieństwie do City ma obronę z prawdziwego zdarzenia.

Ziebka komentarzy: 256404.01.2020, 19:20

Zróbcie jeszcze opcje minus, będzie ciekawie. Tak jak na meczyki.pl

GunnerKaspi komentarzy: 61004.01.2020, 19:16

@kamil9: ”Ogladam tak sobie teraz ten Real”.

Na to właśnie wygląda, że tak sobie oglądasz. Wygrali 3-0 na wyjeździe z Getafe(mała rewelacja sezonu la liga), które w tym sezonie osiągnęło najwyższą liczbę punktów w historii klubu. Do lutego jeszcze mnóstwo czasu i skreślanie Realu w walce z City to nonsens. Wróci James, Hazard, Ramos, Marcelo. Guardioli nie po drodze jest z LM od paru lat i nie ma tu wyraźnego faworyta do awansu.

lays komentarzy: 3987004.01.2020, 19:14

Ten Greenwood będzie niezłym graczem, dobrze się porusza i widać, że chłopak technikę ma.

thide komentarzy: 32330 newsów: 185204.01.2020, 19:13

@Ranczomen: ze mną jest trochę inaczej =D

Artu komentarzy: 154104.01.2020, 19:10

4 ligowy Port Vale strzela gola City na ich terenie... a potężny Arsenal ostatnio przegrywa do 0

arsenal159 komentarzy: 17108 newsów: 29704.01.2020, 19:04

@kwiatinho: Ludzie i tak nie uwierzą, bo PRZECIEŻ OZIL NIE BIEGA...

Jacek1s komentarzy: 746704.01.2020, 19:02

♪Czarna sarna rzuca czarny cień
Czarny dzięcioł kuje czarny pień
Czarny zając, czarne kły
Dzik jest dziki, dzik jest zły!♪

kamil9 komentarzy: 14104.01.2020, 18:49

@Naburator: zalezy jak sie odbiera slowo napastnik, dla mnie Laca to dziewiatka pracujaca na caly zespol, strzelcem jest Auba, ja cholernie doceniam jego wklad w zespol i prace jaka wykonuje na boisku, nie kazdy to dostrzega jak Firmino w lfc

Naburator komentarzy: 269504.01.2020, 18:46

@sWinny: raczej nikt na poważnie nie podważa tego ile laca daje zespołowi. Jednak ostatnio jako napastnik jest fatalny xd

kamil9 komentarzy: 14104.01.2020, 18:44

Romero klasa

sWinny komentarzy: 580904.01.2020, 18:41

Odnośnie tego gościa, co większość chce wysłać na ławkę.

kwiatinho komentarzy: 1114304.01.2020, 18:39

Widzieli już zestawienie zawodników najczęściej biorących udział w defensywie? Top15 to Lacazette nr1 a Özil nr5

Brane pod uwagę pressing wślizgi odbiory przechwyty na połowie przeciwnika w ostatniej kolejce.

Widać rękę Artety?!

Mihex komentarzy: 2359504.01.2020, 18:36

@Ranczomen napisał: "Niektórzy twierdzą, że facet jest dzieckiem całe życie :X"
Jak to mówią, pierwsze 40 lat dzieciństwa u mężczyzny jest najtrudniejsze. Potem już z górki.

kamil9 komentarzy: 14104.01.2020, 18:35

wrzucilem Wilki, ktos oglada to spotkanie?

Dominik11 komentarzy: 1962204.01.2020, 18:31

Transfer News
@TransfersLlVE
Juventus have rejected an offer of over €30m from Leicester for centre-back Merih Demiral, as well as a €40m offer from Borussia Dortmund.

Ranczomen komentarzy: 1147204.01.2020, 18:16

Niektórzy twierdzą, że facet jest dzieckiem całe życie :X

Simao12 komentarzy: 765104.01.2020, 18:09

Jeżeli Ramos nie walnie dwóch główek w pierwsze 30 minut to City powinno przejść

thide komentarzy: 32330 newsów: 185204.01.2020, 18:03

@Arsenal96l: no mam 24 lata, więc chyba się wpisuję =D?

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.01.2020, 17:46