Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United

Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United 02.01.2020, 01:24, Tomasz Kowalski 1576 komentarzy

Nie będzie przesadą, jeśli o starciu z Manchesterem United powiemy, iż był to najlepszy mecz od miesięcy. Kanonierzy w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i nie popełniali błędu za błędem, co pozwoliło wygrać z odwiecznym rywalem 2-0. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i to pierwszego stycznia. Lepszego wejścia w rok Arsenal nie mógł sobie zapewnić!

Kibice The Gunners podeszli do tego spotkania z nadzieją, że pierwsze 45 minut z Chelsea nie były dziełem przypadku. Wszystko wskazuje na to, że Mikel Arteta potrafił wpłynąć na zawodników i rozpocząć układanie indywidualności w zwarty zespół.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsena: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac (69' Saka) - Torreira, Xhaka - Pepe (63' Nelson), Özil, Aubameyang - Lacazette (82' Guendouzi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Matić (81' Mata), Fred - James (58' Greenwood), Lingard (58' Pereira), Rashford - Martial.

W początkowych minutach meczu to goście rozgrzewali defensywę Arsenalu. Pierwsza część gry, tak jak w meczu z Chelsea, należała jednak do ekipy z czerwonej części Londynu. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo agresji, jednak sędzia nie zamierzał temperować zapędów obu drużyn na tak wczesnym etapie.

Na otwarcie wyniku nie musieliśmy długo czekać, bowiem aktywny w ofensywie Sead Kolasinac dograł w pole karne, piłka odbiła się od nogi obrońcy United i trafiła do Nicolasa Pepe, który pokonał Davida de Geę i już w 8. minucie rozwiązał worek z bramkami.

Kilkadziesiąt sekund później Iworyjczyk przechytrzył dwóch defensorów Czerwonych Diabłów zwodami, a następnie dośrodkował do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który nieczysto trafił z woleja i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Alexandre Lacazette przykleił się do pleców Harry'ego Maguire'a i zwiódł go przemyślanym obrotem z piłką, znajdując się przed szansą na wpisanie się na listę strzelców, jednak Francuz chybił. Torreira również próbował pokonać De Geę, ale ta sztuka mu się nie udała.

W późniejszych minutach podopieczni Mikela Artety co i rusz ruszali na bramkę hiszpańskiego golkipera. Nicolas Pepe trafił w słupek, a 4 minuty później Sokratis kropnął z bliskiej odległości po rzucie rożnym wykonanym przez francuskiego skrzydłowego.

Goście mogli zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie pierwszej połowy, jednak uderzenie głową Maguire'a obronił Leno, a sędzia zaprosił zawodników do szatni.

Kanonierzy oddali inicjatywę Manchesterowi United i w ten sposób w 56. minucie Fred uderzył z dystansu, jednak jego strzał na raty bronił Bernd Leno. Chwilę później rezerwowy Andreas Pereira otrzymał świetne podanie, ale jego strzał powędrował w boczną siatkę.

W 70. minucie meczu Wan Bissaka próbował wymusić rzut karny, jednak Chris Kavanagh nie dał się nabrać.

Tuż przed 80. minutą Alexandre Lacazette spróbował swoich sił zza pola karnego, ale uderzył wysoko ponad bramką. Wynik meczu nie uległ zmianie, a Arsenal zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i zakończył niechlubną serię 5 meczów bez zwycięstwa.

Manchester UnitedPremier League autor: Tomasz Kowalski źrodło:
JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.01.2020, 22:22

@filo94: jest wersja perfumowana tych perfum. Może warto jej spróbować, zamiast toaletowej

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.01.2020, 22:12

@Szogun: a testowałes inne od yvesSaintLaurenta?

Jacek1s komentarzy: 764603.01.2020, 22:12

@ZielonyLicz: Cimcirimci

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.01.2020, 22:11

@ZielonyLicz: a jak ogarnięta, to barszczyk jeszcze. barszczyk bym zrobił

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268303.01.2020, 22:10

@Placio napisał: "A do tego Mesut z United przebiegł najwięcej km ;) Przecież to taki leniuch"

3 mecze zagrane na wysokim poziomie przy 3-4 latach miernoty przeplatanej z jeszcze mierniejszą gestykulacją.

Ten filmik od @Marcinafc93 wygląda naprawdę fajnie ale musi minąć naprawdę sporo meczy takiego zaangażowania Ozila aby zmyć te mazy na swoim nazwisku na jakie sobie zasłużył swoją postawą w przeszłości więc zrób sobie chłopaku przysługę i nie zakrzywiaj rzeczywistości..

mallen komentarzy: 2123903.01.2020, 22:04

Arsenal jest jednym z kilku klubów zainteresowanych ściągnięciem do siebie Bruno Guimarãesa. 22-latek to środkowy pomocnik, występujący w Athlethico Paranaense najczęściej na pozycji nr 8.

Do końca kontraktu Brazylijczyka z Athletico pozostały jeszcze 3 lata, ale brazylijski klub jest skłonny negocjować transfer swojego zawodnika, jeśli tylko pojawi się korzystna oferta, ponieważ Guimarães mocno nalega na transfer do Europy. Według plotek ma to być w okolicach 30 milionów funtów.

Południowoamerykańskie media dodają również, że kluby, które są zainteresowane ściągnięciem Bruno poza Arsenalem to Chelsea, Benfica, Atletico Madryt.

Globoesporte

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 303.01.2020, 22:02

@JanikK: Tak to ja chociaż nieco się mi już przejadły.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 103.01.2020, 22:00

@Placio: W ostatnich 3 meczach naprawdę grał bardzo dobrze od niepamiętnych czasów, oby wrócił w końcu do wysokiej dyspozycji.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.01.2020, 21:58

Btw apropos perfum ktoś polecał te La nuit de lhomme yvesSaintLaurent i szlag mnie trafi bo mam ochotę je wąchać cały czas

Paul77 komentarzy: 972503.01.2020, 21:58

@ArekKanonier: to pokaż mi przykład że ktoś przeszedł między tymi klubami od czasu Cambella.

Placio komentarzy: 255403.01.2020, 21:55

@Marcinafc93
A do tego Mesut z United przebiegł najwięcej km ;) Przecież to taki leniuch ;/

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.01.2020, 21:54

Arsenal are NOT FAR from agreeing a deal with Liepzig for Upamecano. The difficulty is that Liepzig don’t want the player to move until the summer. Arsenal want him now and will push hard to get it over the line. Player has told the club he will not be signing a new deal #AFC
To według tego McCanna, on dosyć rzadko wrzuca jakeis informacje, czekamy więc na inne źródełka.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 103.01.2020, 21:53

@mikowhy: tutaj na yt

m.youtube.com/watch?v=80tz9GB1-1Q&t=4s

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.01.2020, 21:50

@NineBiteWolf napisał: "Jacyś biznesowi geniusze muszą tam pracować."

No przecież Juve umie robić interesy jak mało kto. Powinniśmy się od nich uczyć.

mikowhy komentarzy: 3215 newsów: 1003.01.2020, 21:49

@GunnerKaspi napisał: "Fan Realu Madryt zmontował 2 minutowe wideo z wyczynami Ozila pod wodzą artety. Polecam.

Taki Ozil to jak transfer

ArekKanonier komentarzy: 190003.01.2020, 21:46

@Paul77:
Teraz nie ma już czegoś takiego jak "odwieczny rywal , nie pójdę tam". Kiedyś rzeczywiście tak było , ale od jakiegoś czasu ta mentalność się zatarła.
Poza tym Eriksen ostatnio nie był chyba w dobrych relacjach z klubem więc może mieć im coś do udowodnienia. Co nie zmienia faktu , że nie wierzę , że gracz z taką renomą wybierze akurat Arsenal.

silvano95 komentarzy: 979603.01.2020, 21:40

@NineBiteWolf Demiral gdy dostał szanse gra fantastycznie.

silvano95 komentarzy: 979603.01.2020, 21:39

@darek250s Romano Retweeted

Paul77 komentarzy: 972503.01.2020, 21:39

Lepiej popatrzeć jak Holender zmienił obronę Liverpoolu. Takiego zawodnika jak on trzeba w Arsenalu. Kogoś, kto zapewni spokój z tyłu, a wtedy w pomocy, czy ataku będzie łatwiej się grało. Potencjał jest spory, tylko obrona....

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.01.2020, 21:36

Nie tylko Lester
Leicester (€30m) and Borussia Dortmund (€40m) have made a bid for Juventus centre back Merih Demiral @DiMarzio.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.01.2020, 21:35

Coś się dzieje tak czy siak. Od tego okienka rządzi edu, zobaczymy co wymyśli. Liczę też na coś więcej o aaronsie, ale zdaje sobie sprawę że to bardzo duże koszta a musimy wpakować jeszcze CB i SP

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 503.01.2020, 21:32

@silvano95 napisał: "Di Marzio saying"

A jak Di Marzio saying to nie ma co się przejmować.

Paul77 komentarzy: 972503.01.2020, 21:29

@Simpllemann: ale Duńczyk raczej z racji tego że jest kurakiem nie przyszedł by do Arsenalu.

silvano95 komentarzy: 979603.01.2020, 21:29

Di Marzio saying both Leicester and Dortmund made bids for Merih Demiral

Arsenal pobudka!

Naburator komentarzy: 278403.01.2020, 21:28

@Simpllemann: Eriksen jest świetny. Pod względem ataku Ozil z najlepszych lat mozebyc od niego lepszy. Kevin tez kocur plus więcej daje na boisku, ale do przodu Eriksen czy KDB to podobne kozaki

- 8 bramek, 16 asyst

Chcę w Arsenalu takich średniaków i przereklamowanych piłkarzy.

Ranczomen komentarzy: 1230503.01.2020, 21:24

W sumie trochę śmiesznie, bo w pierwszym sezonie Artety jako zawodnika (11/12) też wracaliśmy z niskiej pozycji w tabeli.

Co prawda po 21 kolejkach mieliśmy 36 punktów i do 4 Chelsea traciliśmy 4 punkty, ale już do Tottenhamu, który był na 3 miejscu i miał 46 punktów traciliśmy 10 oczek, a jednak udało się rzutem na taśmę skończyć przed nimi.

Teraz mamy 9 punktów do 4 miejsca, więc trochę trudne zadanie, ale kto wie :X

Ja bym tam sobie pierwszy raz od dłuższego czasu chętnie obejrzał mecz :>

Paul77 komentarzy: 972503.01.2020, 21:22

@lays: wrócą, bo Miki słodko pierdzi jak to mu dobrze w Rzymie, do tego po włosku i makarony się w nim zakochali.

Paul77 komentarzy: 972503.01.2020, 21:20

Mam nadzieję że karta się odwróci. Powoli Arsenal będzie się piął do góry. Czym wyżej zakończy sezon, tym większa satysfakcja.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.01.2020, 21:19

@Kowal96 napisał: "Ktoś wie, czemu jutro mecze FA Cup są o takich dziwnych godzinach? 13:31, 16:01, 18:31? Nasz mecz też o dziwacznej godzinie :D"

Ponieważ przed każdym spotkaniem będzie emitowany na stadionach materiał o zdrowiu psychicznym twoim i twoich bliskich.

lays komentarzy: 3987103.01.2020, 21:17

Ja mam tylko nadzieję, że nasi nie będa bawić się w półśrodki zimą. Jeśli mają takowe przyjść to niech nikt nie przychodzi, bo tu trzeba budować, a nie dokładać kolejnych graczy jak Luiz, Elneny itp itd.

W sumie jestem trochę zdziwiony, że nie wzieliśmy 10 mln za Mikiego. Ma już tą 30, oby nie okazało się, ze Włosi z 2 ofertą nie wróca, a on przesiedzi u nas na dupie do końca kontraktu. 15 mln euro i sprzedawać jak najszybciej.

bokser83 komentarzy: 41003.01.2020, 21:14

Lionel Messi i Cristiano Ronaldo od 2010 roku zdobyli razem 704 gole w rozgrywkach ligowych, tyle samo co Arsenal w Premier League w tym samym okresie.
Ciekawa statystyka, co by było gdybyśmy ich obu mieli w składzie w tym czasie hehe

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2403.01.2020, 21:13

@kamil9

Eriksen overrated, zgadzam sie w 100%

Kowal96 komentarzy: 1758903.01.2020, 21:13

@JanikK napisał: "właściwie, jeśli artecie udałoby się wprowadzić nas do top4 po paru latach posuchy od LM, to to byłyby jaja patrząc na to jaką lokatę zajmowaliśmy jeszcze przed meczem z manu"

Jacek1s komentarzy: 764603.01.2020, 21:03

Z tego co czytam plotki, to Totki nam chcą wszystkie nasze cele transferowe podkradać xd

OFFO komentarzy: 354503.01.2020, 21:00

po za tym eriksen niby za darmo ale za podpis pewnie bedzie chciał 15-20 mln

Paul77 komentarzy: 972503.01.2020, 20:56

@hot995: dokładnie, miał po pięciu meczach już w szpitalu być. A tu zong.... Gość zasuwa.

kaman17 komentarzy: 497803.01.2020, 20:55

Top4 nie jest nierealne.
Wystarczy, że Arsenal zacząłby grać to co dawniej, czyli golić średniaków z miejsc 6-20, a z top 6 coś tam powalczyć.
Wtedy najważniejsze byłyby bezpośrednie mecze z Chelsea, United i Tottenhamem.
Poziom w tym sezonie jest tak żenujący, że to nie byłoby nic nadzwyczajnego. Jest to trudne do zrealizowania tylko i wyłącznie przez to, że Arsenal gra równie żenująco.

TW_Szczepan komentarzy: 188403.01.2020, 20:54

@Damaks: Wątpię żeby Lipsk wyciągnął 70 baniek za zawodnika z 1,5 rocznym kontraktem.

Paul77 komentarzy: 972503.01.2020, 20:53

Wszystkie siły trzeba na LE skupić. Ale oczywiście trzeba do końca walczyć o top 4. Bo inaczej się to zemści

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 503.01.2020, 20:52

Fekir podobno też nie ma kolana, a w poprzednim sezonie zaliczył niemal 40 meczów. W aktualnej kampanii zagrał w 15 na 18 spotkań ligowych.