Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United

Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United 02.01.2020, 01:24, Tomasz Kowalski 1576 komentarzy

Nie będzie przesadą, jeśli o starciu z Manchesterem United powiemy, iż był to najlepszy mecz od miesięcy. Kanonierzy w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i nie popełniali błędu za błędem, co pozwoliło wygrać z odwiecznym rywalem 2-0. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i to pierwszego stycznia. Lepszego wejścia w rok Arsenal nie mógł sobie zapewnić!

Kibice The Gunners podeszli do tego spotkania z nadzieją, że pierwsze 45 minut z Chelsea nie były dziełem przypadku. Wszystko wskazuje na to, że Mikel Arteta potrafił wpłynąć na zawodników i rozpocząć układanie indywidualności w zwarty zespół.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsena: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac (69' Saka) - Torreira, Xhaka - Pepe (63' Nelson), Özil, Aubameyang - Lacazette (82' Guendouzi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Matić (81' Mata), Fred - James (58' Greenwood), Lingard (58' Pereira), Rashford - Martial.

W początkowych minutach meczu to goście rozgrzewali defensywę Arsenalu. Pierwsza część gry, tak jak w meczu z Chelsea, należała jednak do ekipy z czerwonej części Londynu. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo agresji, jednak sędzia nie zamierzał temperować zapędów obu drużyn na tak wczesnym etapie.

Na otwarcie wyniku nie musieliśmy długo czekać, bowiem aktywny w ofensywie Sead Kolasinac dograł w pole karne, piłka odbiła się od nogi obrońcy United i trafiła do Nicolasa Pepe, który pokonał Davida de Geę i już w 8. minucie rozwiązał worek z bramkami.

Kilkadziesiąt sekund później Iworyjczyk przechytrzył dwóch defensorów Czerwonych Diabłów zwodami, a następnie dośrodkował do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który nieczysto trafił z woleja i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Alexandre Lacazette przykleił się do pleców Harry'ego Maguire'a i zwiódł go przemyślanym obrotem z piłką, znajdując się przed szansą na wpisanie się na listę strzelców, jednak Francuz chybił. Torreira również próbował pokonać De Geę, ale ta sztuka mu się nie udała.

W późniejszych minutach podopieczni Mikela Artety co i rusz ruszali na bramkę hiszpańskiego golkipera. Nicolas Pepe trafił w słupek, a 4 minuty później Sokratis kropnął z bliskiej odległości po rzucie rożnym wykonanym przez francuskiego skrzydłowego.

Goście mogli zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie pierwszej połowy, jednak uderzenie głową Maguire'a obronił Leno, a sędzia zaprosił zawodników do szatni.

Kanonierzy oddali inicjatywę Manchesterowi United i w ten sposób w 56. minucie Fred uderzył z dystansu, jednak jego strzał na raty bronił Bernd Leno. Chwilę później rezerwowy Andreas Pereira otrzymał świetne podanie, ale jego strzał powędrował w boczną siatkę.

W 70. minucie meczu Wan Bissaka próbował wymusić rzut karny, jednak Chris Kavanagh nie dał się nabrać.

Tuż przed 80. minutą Alexandre Lacazette spróbował swoich sił zza pola karnego, ale uderzył wysoko ponad bramką. Wynik meczu nie uległ zmianie, a Arsenal zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i zakończył niechlubną serię 5 meczów bez zwycięstwa.

Manchester UnitedPremier League autor: Tomasz Kowalski źrodło:
Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 103.01.2020, 18:27

Kike Marin**
@Kike_Marin_
El #Arsenal lleva tiempo detrás del central francés del Leipzig, Dayot Upamecano (1998). Acaba
contrato en 2021, pero el club alemán venderá cara su salida. Parece evidente que Mikel Arteta necesita un central con urgencia. Veremos, gooners.

Kto zna Hiszpański ten ogarnie xd

sWinny komentarzy: 782703.01.2020, 18:18

Widzę masę komentarzy w top, że w tej dekadzie mamy już to i tamto itp. Nie chcę Was martwić, ale ta nowa dekada o której wszyscy piszą, rozpocznie się dopiero za rok.

Womanizer komentarzy: 991703.01.2020, 18:17

Bellerin według transfermarkt jest 10 najdroższym PO na świecie. Wiadomo że żaden zawodnik typu Carvajal, Arnold, Walker czy Kimmich tu nie przyjdzie. A na półśrodki typu Meunier czy Hysaj szkoda czasu.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 103.01.2020, 18:10

@sWinny: Do końca stycznia

sWinny komentarzy: 782703.01.2020, 18:07

Wiecie do kiedy trwa okno transferowe?

schnor25 komentarzy: 1854603.01.2020, 18:04

Wątpię, że Hector nawiąże u Nas do najlepszych występów. Może przydałaby mu się zmiana otoczenia jak Szczęsnemu. No, ale najpierw niech się gość upora z kontuzjami.

kajkaj21 komentarzy: 50303.01.2020, 18:04

@kwiatinho: Według mnie powinni zmienić przepis, że spalonego sprawdza się od stopy. Tak to nie uznają bramki, bo kogoś PACHA znajdowała się na spalonym.

damianARSENAL komentarzy: 851903.01.2020, 17:48

Trzeba pognać Mikiego. Swoje lata już ma, szanse tez dostał a my zaczynamy nowa erę z Artetą. Niech Roma dorzuci więcej i po problemie

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.01.2020, 17:43

Bellerin gołym okiem nie jest już tym samym graczem. niestety, ale urazy zrobiły swoje. wydaje mi się też, że mu się zwyczajnie nie chce dawać z siebie wszystkiego. często jest spóźniony i wolniejszy od rywala, a przecież jego największą domeną była szybkość. dziś gra zbyt zachowawczo. nie płakałbym po jego odejściu.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32203.01.2020, 17:31

Dzień dobry, dzień!

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 403.01.2020, 17:24

@kwiatinho: A ja się nie zgadzam. Nie da się określić w 100% czy był spalony, jeśli wystaje paznokieć.. Te linie tylko mieszają w głowie i wcale nie pomagają, bo nakładają je ludzie, którzy sami ustalają w którym miejscu je dać, a na ujęciu nie widać czy kolano jest najbardziej wysunięta, czy bark. Teraz jak bark, to od którego miejsca ustalać linię itp.. Straszny zamęt, który nie zawsze rozwiewa wątpliwości i jest stratą czasu..

Moim zdaniem najlepszy jest pomysł Kloppa. Żadnych linii. Jest wyraźny spalony? No to spalony. Wystaje tam jakiś paznokieć albo i nie, to zamiast dywagować 3min, puścić dla atakujących.
Gdyby nie było varu i np przeszła bramka dla Wolves z Live, to jestem pewien, że nie byłoby żadnych kontrowersji. Jest var i kontrowersje są

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.01.2020, 17:20

No Arteta ostatnio rozgadany. Dużo dobrych cytatów ma już xd

silvano95 komentarzy: 981103.01.2020, 17:20

Roma have been in contact with Arsenal for the purchase of Mkhitaryan on permanent basis. Roma first offer of €10m rejected by Arsenal. Talks continue

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.01.2020, 17:19

@kwiatinho: Nie da się zrobić idealnej klatki czyt. Zdjęcia. Zawsze jest jakieś minimalne przesunięcie. https://twitter.com/efcefcefc3/status/1211665172563189761?s=19

kwiatinho komentarzy: 1312803.01.2020, 17:02

Przed Mistrzostwami chcą poprawić działanie systemu VAR
Ma być margines błędu w postaci lini spalonego o szerokości 12 cm

Powiem tak... Nie kroczcie tą drogą. Okaże się że można być na spalonym ale tylko trochę. 12 cm gol uznany 13 nie

Dla mnie nie może być trochę na spalonym tak samo jak trochę umieć pływać albo trochę być w ciąży. Jest się albo nie. Nie ma dyskusji.

Centymetrowy spalony to wciąż spalony po co z tym kombinować?!

Supertramp21 komentarzy: 64003.01.2020, 16:43

@Womanizer: Faktycznie, ten mecz wypadło mi z głowy.

mallen komentarzy: 2123903.01.2020, 16:40

WYGRANA Z UNITED TO MINIMUM, KTÓREGO ZAWSZE BĘDĘ WYMAGAŁ OD ZESPOŁU.

MIKEL ARTETA

Womanizer komentarzy: 991703.01.2020, 16:36

@Supertramp21:

Z Wiśniami było 1:0 na Emirates i strzelił Luiz.

Supertramp21 komentarzy: 64003.01.2020, 16:32

@miki9971: @Womanizer: nie wiecie? To wam podpowiem - To pierwszy taki przypadek w tym sezonie.

kamilo_oo komentarzy: 2356703.01.2020, 16:30

@Ranczomen:

Paryż to podobno światowa stolica mody, więc dla Hectora idealnie

bartas1984 komentarzy: 36903.01.2020, 16:25

Jak przyjdzie do nas Boateng to prawdopodobnie będzie najbardziej wydziaranym Kanonierem w historii. Przynajmniej mi się tak wydaje.

Ranczomen komentarzy: 1233003.01.2020, 16:20

Arsenal potrzebuje wincyj młodych Brazylijczyków, bo Angole zawodzą :X

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.01.2020, 16:18

Był Aaron, będzie Aarons.

Prawie robi wielką różnicę.

silvano95 komentarzy: 981103.01.2020, 16:18

Tottenham remain interested in Norwich's Max Aarons and RB Leipzig's Nordi Mukiele as they look to strengthen at right-back.

silvano95 komentarzy: 981103.01.2020, 16:17

Alisher Usmanov has said he is ready to invest in Everton with a potential equity stake or the naming rights to the club’s new stadium at Bramley-Moore Dock

Siller komentarzy: 174703.01.2020, 16:16

O, Aaronsem bym w Arsenalu nie pogardził, tym bardziej, że z Hectorem ostatnio różnie bywa, także dogadywać go.

Jacek1s komentarzy: 764603.01.2020, 16:08

@JanikK: A to jestem za, jak najbardziej. Na pewno sam piłkarz będzie wolał iść do nas zważając na to xD

Jacek1s komentarzy: 764603.01.2020, 16:06

@JanikK napisał: "No I Aarons jest kanonierem z krwi i kości:)"

Kibic Arsenalu?

silvano95 komentarzy: 981103.01.2020, 16:00

#Arsenal are concerned that Hector Bellerin is not the same player after returning from a serious knee injury & Aarons has been identified as having the pace & stamina required to feature for new boss Mikel Arteta.

Ranczomen komentarzy: 1233003.01.2020, 16:00

Czyli, jak każdy Kanonier z krwi i kości wyląduje w tottenhamie xD

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 803.01.2020, 15:58

Z naszego Bellerinka to prędzej wyjdzie jakiejś światowej klasy modnisia, niż światowej klasy obrońca.

miki9971 komentarzy: 6508 newsów: 203.01.2020, 15:55

@Supertramp21: W środę z Manchesterem.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.01.2020, 15:54

Wiecie, że agentem Maxa Aaronsa jest syn Deina?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189903.01.2020, 15:54

Zaraz zaraz co to za FA Cupa w weekend? Takie pierdoły może lepiej w środku tygodnia?

Womanizer komentarzy: 991703.01.2020, 15:54

2 dni temu

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.01.2020, 15:53

No I Aarons jest kanonierem z krwi i kości:)

Womanizer komentarzy: 991703.01.2020, 15:53

Ciekawe ile Real zagęga za Ceballosa, póki co przeciętne występy z kilkoma przebłyskami.
IMO 30 mln euro max.

Supertramp21 komentarzy: 64003.01.2020, 15:53

Panowie kiedy ostatni raz wygraliśmy ligowy mecz w którym a Auba nie strselil gola?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.01.2020, 15:52