Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United

Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United 02.01.2020, 01:24, Tomasz Kowalski 1576 komentarzy

Nie będzie przesadą, jeśli o starciu z Manchesterem United powiemy, iż był to najlepszy mecz od miesięcy. Kanonierzy w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i nie popełniali błędu za błędem, co pozwoliło wygrać z odwiecznym rywalem 2-0. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i to pierwszego stycznia. Lepszego wejścia w rok Arsenal nie mógł sobie zapewnić!

Kibice The Gunners podeszli do tego spotkania z nadzieją, że pierwsze 45 minut z Chelsea nie były dziełem przypadku. Wszystko wskazuje na to, że Mikel Arteta potrafił wpłynąć na zawodników i rozpocząć układanie indywidualności w zwarty zespół.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsena: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac (69' Saka) - Torreira, Xhaka - Pepe (63' Nelson), Özil, Aubameyang - Lacazette (82' Guendouzi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Matić (81' Mata), Fred - James (58' Greenwood), Lingard (58' Pereira), Rashford - Martial.

W początkowych minutach meczu to goście rozgrzewali defensywę Arsenalu. Pierwsza część gry, tak jak w meczu z Chelsea, należała jednak do ekipy z czerwonej części Londynu. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo agresji, jednak sędzia nie zamierzał temperować zapędów obu drużyn na tak wczesnym etapie.

Na otwarcie wyniku nie musieliśmy długo czekać, bowiem aktywny w ofensywie Sead Kolasinac dograł w pole karne, piłka odbiła się od nogi obrońcy United i trafiła do Nicolasa Pepe, który pokonał Davida de Geę i już w 8. minucie rozwiązał worek z bramkami.

Kilkadziesiąt sekund później Iworyjczyk przechytrzył dwóch defensorów Czerwonych Diabłów zwodami, a następnie dośrodkował do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który nieczysto trafił z woleja i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Alexandre Lacazette przykleił się do pleców Harry'ego Maguire'a i zwiódł go przemyślanym obrotem z piłką, znajdując się przed szansą na wpisanie się na listę strzelców, jednak Francuz chybił. Torreira również próbował pokonać De Geę, ale ta sztuka mu się nie udała.

W późniejszych minutach podopieczni Mikela Artety co i rusz ruszali na bramkę hiszpańskiego golkipera. Nicolas Pepe trafił w słupek, a 4 minuty później Sokratis kropnął z bliskiej odległości po rzucie rożnym wykonanym przez francuskiego skrzydłowego.

Goście mogli zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie pierwszej połowy, jednak uderzenie głową Maguire'a obronił Leno, a sędzia zaprosił zawodników do szatni.

Kanonierzy oddali inicjatywę Manchesterowi United i w ten sposób w 56. minucie Fred uderzył z dystansu, jednak jego strzał na raty bronił Bernd Leno. Chwilę później rezerwowy Andreas Pereira otrzymał świetne podanie, ale jego strzał powędrował w boczną siatkę.

W 70. minucie meczu Wan Bissaka próbował wymusić rzut karny, jednak Chris Kavanagh nie dał się nabrać.

Tuż przed 80. minutą Alexandre Lacazette spróbował swoich sił zza pola karnego, ale uderzył wysoko ponad bramką. Wynik meczu nie uległ zmianie, a Arsenal zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i zakończył niechlubną serię 5 meczów bez zwycięstwa.

Manchester UnitedPremier League autor: Tomasz Kowalski źrodło:
thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.01.2020, 16:41

gracie w GTA V RP?

Sandbead komentarzy: 341904.01.2020, 16:39

A co do poziomu skoków, to w aktualnym sezonie jest on zdecydowanie wyższy i dużo bardziej wyrównany niż rok temu. Generalnie w ostatniej dekadzie skoków, najbardziej wyrównane sezony o najwyższym poziomie to te z lat 2013-2016 z rywalizacją trzech bardzo mocnych skoczków Prevc-Stoch-Freund i sezony 16/17 i 17/18 gdzie o końcowy triumf w PŚ walczyło na równym poziomie przynajmniej dwóch skoczków w wysokiej formie. Oczywiście niczego nie ujmuję Prevcowi czy Kobayashiemu bo w swoich zwycięskich sezonach osiągali kosmiczną formę ale tak zazwyczaj w skokach jest, że dominacja jednego skoczka w sezonie nachodzi się ze słabszą formą rywali, a może nawet nie tyle słabszą co brakiem regularności.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52404.01.2020, 16:36

@wojt3q napisał: "Przelicznik za belki był od zawsze."

Nie. Od 2009 roku.

Sandbead komentarzy: 341904.01.2020, 16:30

Generalnie z punktami za wiatr jest tak, że każdy na nie psioczy, a prawda jest taka, że bez nich przy dzisiejszym sprzęcie do skakania nie dałoby rady przeprowadzić w miarę sensownego konkursu. Pokazały to między innymi mistrzostwa Polski z 2018 roku, gdzie Stoch przy skoku na 140m przy ewidentnym wietrze pod narty miał notę 165 punktów! Co by nie mówić jednak te punkty w ostatecznym rozrachunku dają więcej korzyści niż szkód. Idealne nie są i nigdy nie będą ale lepsze to niż ich brak bo w dzisiejszych skokach, przy tej przepuszczalności kombinezonów jaką mamy, 0.2 z tyłu, a 0.2 pod narty to ogromna różnica.

Paul77 komentarzy: 976104.01.2020, 16:24

@DanielDaniel: każdy jest do wyjęcia, kwestia ceny i dogadania, oczywiście preferencji zawodnika.

DanielDaniel komentarzy: 45904.01.2020, 16:17

@Paul77 napisał: "Wiem że sporo z Was jest anty, ale ja z Juve chciałbym Bentacura. Chłop to taka słabsza wersja SMS z Lazio. Kolega Toreirry"
On jest nie do wyjęcia.

mitmichael komentarzy: 4924304.01.2020, 16:06

Super Dawid zwłaszcza w tych warunkach, powinien wygrac bo Lindvik zachwiał ladowanie i powinien miec słabsze noty za pierwsza serie. Ale jest ogromna szansa na wygranie całego turnieju, trzymam kciuki bo Dawid zasluguje na taki triumf

karmel567 komentarzy: 346604.01.2020, 15:59

Wgl oglądalem pare razy skoki w tym sezonie i to jest dla mnie słabe.
Kiedyś były bitwy na rekordy, dużo emocji i ogólnie brawurowe skoki, a teraz przeliczniki belki punkty za wiatr i zrobiło się z tego celowanie w zielona linie, która dla jednego jest na 120 metrze a za chwile dla drugiego na 130 xd

PrzeArs komentarzy: 278404.01.2020, 15:55

Brawo dawid !!

karmel567 komentarzy: 346604.01.2020, 15:54

Skoki zrobiły się jakieś dziwne albo mi się wydaje... Poprawnie skaczący Kubacki, ma na wyciągnięcie reki turniej czterech skoczni...

kaman17 komentarzy: 498404.01.2020, 15:54

A może właśnie wyższy? Bo skacze daleko, równo, a wygrać nie może. Jednak najrówniej z wszystkich.
Jak Stoch czy Kobayashi wygrywali ze sporą przewagę to poziom był zawyżony tylko przez nich, reszta w kratkę tak samo.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020404.01.2020, 15:52

Brawo Dawid dobry występ dzisiaj no i lider turnieju.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32204.01.2020, 15:51

@kamilo_oo: w sumie nie tylko on.
Ale jest duża szansa, że wygra TCS.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.01.2020, 15:50

Ciekawe jakie były kursy, że Kubacki wygra cały TCS, bo przed ostatnim konkursem jest liderem :D

Paul77 komentarzy: 976104.01.2020, 15:50

Tylko przybycie Pogby, na.pewno by pozycje Bentancoura zachwiało i zmniejszyło.

Paul77 komentarzy: 976104.01.2020, 15:45

@fcescf: u Sarriego to podstawowy pomocnik.

fcescf komentarzy: 255404.01.2020, 15:42

@Paul77:
Gdzieś czytałem od kibica Juve, że Bentacur w tym sezonie gra najlepiej z ich pomocników

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52404.01.2020, 15:40

@fabregas1987
Jak zakładałem konto na wp.pilot to wystarczył adres poczty elektronicznej. I chyba przez Facebooka też można. Nie potrzebowałem żadnego konta bankowego czy skanu dowodu osobistego.

Paul77 komentarzy: 976104.01.2020, 15:38

Wiem że sporo z Was jest anty, ale ja z Juve chciałbym Bentacura. Chłop to taka słabsza wersja SMS z Lazio. Kolega Toreirry.

KapitanJack10 komentarzy: 5380 newsów: 404.01.2020, 15:36

@fabregas1987: na yt zawsze są live'y

DzejCoop komentarzy: 326404.01.2020, 15:31

A z bardziej medialnych i starszych zawodników to nawet tak wyszydzany Pogba potrafi robić ładne cyfry. W zeszłym sezonie miał 16 goli i 11 asyst. Wiadomo kilka karnych wpadło.

fabregas1987 komentarzy: 2578004.01.2020, 15:30

@paw3u: Polak zawsze sobie poradzi, dzięki!

DzejCoop komentarzy: 326404.01.2020, 15:28

@RIVALDO700 napisał: "Znacie dzis w ogole kolesi do 25 roku życia który jest w stanie ze środka strzelić 6-8 goli na sezon z mniej medialnych klubów ?"

Lekki odkop ale nadrabiam zaległości a takich herezji aż żal słuchać.

No więc tak, znacie. Chociażby pierwszy z brzegu Wylan Cyprien z Nicei, Lees Melou również z Nicei, Suat Serdar z Schalke, James Ward-Prowse, Mario Pasalic również. Jakbym miał zaliczyć Lazio do mniej medialnych to i SMS u nich robi robotę w środku.

paw3u komentarzy: 562804.01.2020, 15:26

@fabregas1987: na YouTube wpisz "skoki narciarskie na żywo" i znajdziesz retransmisje.

fabregas1987 komentarzy: 2578004.01.2020, 15:26

@Henry1855: wp pilot chce w ramach weryfikacji nr konta bankowego lub zdjęcie dowodu osobistego, a nie podaję takich rzeczy na podobnych stronach

Paul77 komentarzy: 976104.01.2020, 15:20

@kamil9: tym bardziej ja

Henry1855 komentarzy: 74704.01.2020, 15:19

@fabregas1987: wp pilot, tylko musissz zalzoyc konto