Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United

Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United 02.01.2020, 01:24, Tomasz Kowalski 1576 komentarzy

Nie będzie przesadą, jeśli o starciu z Manchesterem United powiemy, iż był to najlepszy mecz od miesięcy. Kanonierzy w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i nie popełniali błędu za błędem, co pozwoliło wygrać z odwiecznym rywalem 2-0. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i to pierwszego stycznia. Lepszego wejścia w rok Arsenal nie mógł sobie zapewnić!

Kibice The Gunners podeszli do tego spotkania z nadzieją, że pierwsze 45 minut z Chelsea nie były dziełem przypadku. Wszystko wskazuje na to, że Mikel Arteta potrafił wpłynąć na zawodników i rozpocząć układanie indywidualności w zwarty zespół.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsena: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac (69' Saka) - Torreira, Xhaka - Pepe (63' Nelson), Özil, Aubameyang - Lacazette (82' Guendouzi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Matić (81' Mata), Fred - James (58' Greenwood), Lingard (58' Pereira), Rashford - Martial.

W początkowych minutach meczu to goście rozgrzewali defensywę Arsenalu. Pierwsza część gry, tak jak w meczu z Chelsea, należała jednak do ekipy z czerwonej części Londynu. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo agresji, jednak sędzia nie zamierzał temperować zapędów obu drużyn na tak wczesnym etapie.

Na otwarcie wyniku nie musieliśmy długo czekać, bowiem aktywny w ofensywie Sead Kolasinac dograł w pole karne, piłka odbiła się od nogi obrońcy United i trafiła do Nicolasa Pepe, który pokonał Davida de Geę i już w 8. minucie rozwiązał worek z bramkami.

Kilkadziesiąt sekund później Iworyjczyk przechytrzył dwóch defensorów Czerwonych Diabłów zwodami, a następnie dośrodkował do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który nieczysto trafił z woleja i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Alexandre Lacazette przykleił się do pleców Harry'ego Maguire'a i zwiódł go przemyślanym obrotem z piłką, znajdując się przed szansą na wpisanie się na listę strzelców, jednak Francuz chybił. Torreira również próbował pokonać De Geę, ale ta sztuka mu się nie udała.

W późniejszych minutach podopieczni Mikela Artety co i rusz ruszali na bramkę hiszpańskiego golkipera. Nicolas Pepe trafił w słupek, a 4 minuty później Sokratis kropnął z bliskiej odległości po rzucie rożnym wykonanym przez francuskiego skrzydłowego.

Goście mogli zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie pierwszej połowy, jednak uderzenie głową Maguire'a obronił Leno, a sędzia zaprosił zawodników do szatni.

Kanonierzy oddali inicjatywę Manchesterowi United i w ten sposób w 56. minucie Fred uderzył z dystansu, jednak jego strzał na raty bronił Bernd Leno. Chwilę później rezerwowy Andreas Pereira otrzymał świetne podanie, ale jego strzał powędrował w boczną siatkę.

W 70. minucie meczu Wan Bissaka próbował wymusić rzut karny, jednak Chris Kavanagh nie dał się nabrać.

Tuż przed 80. minutą Alexandre Lacazette spróbował swoich sił zza pola karnego, ale uderzył wysoko ponad bramką. Wynik meczu nie uległ zmianie, a Arsenal zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i zakończył niechlubną serię 5 meczów bez zwycięstwa.

Manchester UnitedPremier League autor: Tomasz Kowalski źrodło:
JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.01.2020, 00:14

Ale nie wiem czy było, ale
Skygermany informuje, że lipsk nie sprzeda upamecano w styczniu. Dopiero w wakacje będzie można zarzucic na niego sieć. W styczniu ma on klauzulę 80mln, za pół roku o 20mniej

Jacek1s komentarzy: 764603.01.2020, 00:11

@arsenal159 napisał: "Kto wyczuwa Boatenga w Arsenalu?"

Osobiście wolałbym młodszego obrońcę, ale może za Luiza, a Luiz na pomocnika defensywnego? Nie brzmi to tak źle.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.01.2020, 00:07

@DoomSlayer
O nie, po moim trupie!!!

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.01.2020, 00:07

Kto wyczuwa Boatenga w Arsenalu?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.01.2020, 00:05

Piatek to jest na mojej liscie top 8 ze moze byc zastepstwem Aubameyanga w lato , wiec kro wie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.01.2020, 00:00

Piatek to niech idzie do Evertonu. Fajne miejsce na uratowanie kariery + 800 do medialności.

pedro61 komentarzy: 219902.01.2020, 23:55

@RIVALDO700: Tyle ,że Benzema to piłkarz przez nich sprawdzony, natomiast Auba to takie "ryzyko po 30-ce".. Wymagające przy tym dużo kasy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 23:55

mallen strolował sky i zwiał. Jest pierwszy troll 2020 roku

Klopp12 (zawieszony) komentarzy: 23802.01.2020, 23:52

@kamil47

To tyś jasnowidz jakiś xD

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 23:52

@DoomSlayer: Haha fan liverpoolu dobre. Juve i czerwonka, to kluby które nigdy nie lubiłem. Reszta mi jest totalnie obojetna w futbolu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 23:50

@DoomSlayer: a to zgoda.@El_Artillero: Trudno. Pisze co uwazam, nie szukam po klasku.

El_Artillero komentarzy: 108302.01.2020, 23:49

@RIVALDO700: @RIVALDO700 napisał: "bo dzisiejsza topowa pika to niska póleczka"

Często piszesz głupoty, ale takiej już dawno nigdzie nie czytałem

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 23:47

@DoomSlayer napisał: "70mln + Isco albo Vinicius to bym wziął."

Na razie cienkie bolki, choc na dziesiejsza jakosc piłki moze i top, bo dzisiejsza topowa pika to niska póleczka.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282102.01.2020, 23:47

#thfc are closely monitoring midfielder Todd Cantwell. Norwich City would demand around £30M for any potential transfer. [Daily Mail]

Promocja

ZielonyLisc komentarzy: 2029402.01.2020, 23:46

Rok 2020 rozpoczynam z grupą jelitową, super! Cały dzień bez żadnego posiłku.

GKS_AFC komentarzy: 872002.01.2020, 23:45

Mozecie byc spokojni Real nie planuje zakupow zima.
Wiem to bo oni nigdy zima nie szaleli na rynku tylko w wypadku niesmowitego pecha z kontuzjami kogos kupowali.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.01.2020, 23:44

Moje źródła nic o Aubie nie donoszą:>

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 23:44

@pedro61 napisał: "mallen:Nie wiem,na czym opierasz przypuszczenie ,że Real złoży ofertę za Aubameyanga.Moim zdaniem on jest dla nich już za stary.Oni takich piłkarzy już nie potrzebują."

Własnie przedłużają kontrakt z Benzema do 2022 roku.

pedro61 komentarzy: 219902.01.2020, 23:42

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 23:42

@Naburator napisał: "Przeceiz to bzdura xd nikt by takie oferty nie odrzucil"

W ta zime? Na luziku idzie do kosza.

Naburator komentarzy: 278402.01.2020, 23:41

@mallen: Przeceiz to bzdura xd nikt by takie oferty nie odrzucil

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 23:39

Jakie sky? Skysports niby tak pisze?

mallen komentarzy: 2123902.01.2020, 23:38

Real Madryt złoży ofertę opiewającą na £70mln. + zawodnik, za Aubameyanga! (Sky)

Jednak Mikel Arteta nie zamierza sprzedawać najlepszego piłkarza "Kanonierów":

"Nie myślę nawet o żadnych innych możliwościach. Chcę go tutaj. Powiedziałem klubowi "nie", powiedziałem jemu "nie", reszta nie jest już w moich rękach".

Było?

pedro61 komentarzy: 219902.01.2020, 23:37

kamil47: Mane i Salah tak się rozjeżdzają od końcówki poprzedniego sezonu .Efekt - w obecnym sezonie "aż" jeden remis w EPL.Nie wiązałbym z brakiem empatii międy tymi panami specjalnych skutków.mam wrażenie ,że" początek końca " tego giganta wyniknie z bardziej prozaicznych okoliczności.Jakich? Chwilowo nie potrafię powiedzieć.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282102.01.2020, 23:32

@RIVALDO700: Johnny Sins?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 23:31

@Przyjaciel1990 napisał: "Szukam tutaj dla siebie jakiegoś avatara i za nic nie mogę znaleźć. Co Wy tutaj za wymagania macie...?"

musi byc łysy facet po 40

kamil47 komentarzy: 268502.01.2020, 23:31

@Przyjaciel1990: avatara można sobie stworzyć robiąc edycje zdjęcia.

kamil47 komentarzy: 268502.01.2020, 23:30

Nic nie może wiecznie trwać:)
Barcelona też była genialna ale gdzieś ta maszynka zaczęła nie trybic. City to też potwór ale kilka kontuzji i posypali się. Liverpool też kiedyś końcu popsuje się. Czynniki mogą być różne: jak np wypalenie czy kontuzje.

Oglądam niektóre ich mecze i widzę że bardzo często Mane patrzy z pretensja w kierunku Salaha gdy ten samolubnie kończy akcje. Tutaj myślę że powstanie pierwsze rozjechanie.

mizio komentarzy: 65802.01.2020, 23:29

@metjuAFC:
Nawiedzony dom na wzgórzu
Jak nas widzą

Glajskor komentarzy: 106102.01.2020, 23:26

Łapcie jeszcze nic nie znaczącą ciekawostkę na dobranoc. :P

Liverpool made a total of 969 passes against Sheffield United.

That is the highest number by any team ever in a Premier League match.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.01.2020, 23:25

Też uważam, że jak już to Mane pójdzie do Realu.

Salah z De Bruyne przecież pójdą do Chelsea. (¬‿¬)

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32202.01.2020, 23:23

Spejsik komentarzy: 343702.01.2020, 23:21

@Glajskor: Fajny jest ten dystans angielskich kibiców do siebie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 23:21

To nie chodzi o to czy Lfc jest mocne czy nie. Najwyzszy top to milionerzy gdzie nie idzie juz o trofea szczególnie ze wszystko pada ich łupem. Czasami dany X chce nowego impulsu. No i badzmy szczerzy Barcelona i Madryt, a Liverpool to klimatycznie 2 różne światy do mieszkania. Ja akurat przewiduje, ze jeden z nich zrobi out tylko albo teraz albo za rok, ale oczywiście mogę nie trafić to nie jest pewnik.

Jacek1s komentarzy: 764602.01.2020, 23:14

Myślę, że jakby miał ktokolwiek odchodzić z Liverpoolu to Mane do Realu.

Glajskor komentarzy: 106102.01.2020, 23:08

@simson16 napisał: "a co nie?;D"

Dlaczego mieliby gdziekolwiek odchodzić? To nie 2014, budzimy się. :P

Glajskor komentarzy: 106102.01.2020, 23:07

Podczas meczu miała miejsce zabawna sytuacja. xD

FANI LIVERPOOLU - “Jesteśmy mistrzami świata"

FANI SHEFFIELD - “Jesteśmy mistrzami League One, tego nie zaśpiewacie nigdy" ❤️

simson16 komentarzy: 461402.01.2020, 23:07

@Glajskor: a co nie?;D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 23:02

@ZelGrey: A co do Lukaku , to on był trafiony , po prostu United go olało i w pełni nie wykorzystało.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 23:01

przeciez w tym poscie napisałem, wlasnie ze trzeba trafic XD

ZelGrey komentarzy: 252402.01.2020, 23:00

@RIVALDO700 napisał: "Jesli glazery wywala United na transfery z 300 mln i uderza w deale 10/10 jak czerwonka to wcale nie musi to tak dlugo trwac typu Wernery,Dybale, Sanche. Bardziej mysle ze kazdy fan AFC zastanawia sie kto bedzie wybrańcem po Aubameyangu, bo to bedzie wazny element tego klubu w ktora strone pojdzie na kolejne 3-4 lata."
Kasę trzeba nie tylko wydać, ale jeszcze z transferami trafić.
Już raz co najmniej raz po erze Fergusona United miało wrócić do swiatowej czołówki, gdy sprowadzili Pogbę, Lukaku, Sancheza.
Wiemy jak wyszło...

Glajskor komentarzy: 106102.01.2020, 22:59

@simson16 napisał: "jak wygraja lige, ktorys odejdzie na bank.."

xD

simson16 komentarzy: 461402.01.2020, 22:58

@RIVALDO700: jak wygraja lige, ktorys odejdzie na bank..

softgreat komentarzy: 208102.01.2020, 22:55

duzo jest plotek w kontekscie srodkowego obroncy i pomocnika

softgreat komentarzy: 208102.01.2020, 22:54

eriksena chcialem u nas jak gral jeszcze w ajaxie. zreszta wtedy pisalem na tej stronie ze bedzie swietny

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 22:54

Ja to jestem ciekaw czy ktos z Salah/Mane nie zapragnie ligi hiszpańskiej po wygraniu wszystkiego co mozna bylo z Czerwonka i poszukaniu nowych wyzwań.

Taki komentarzy: 204602.01.2020, 22:50

Jak to wygrywanie wygląda łatwo i prosto.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282102.01.2020, 22:47

@metjuAFC: Jeśli lubisz uniwersum Batmana to polecam serial Gotham.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282102.01.2020, 22:45

pedro61 komentarzy: 219902.01.2020, 22:45

Liverpool zacznie przegrywać gdzieś koło marca -kwietnia,kiedy będzie musiał grać mecze o duzą stawkę co 3-4 dni. A jeśli jeszcze zdarzą sie kontuzje kluczowych piłkarzy...Pytaniem jest jeszcze to,na ile są przygotowani fizycznie do tego sezonu. W przeszłości Klopp potrafił zajechać drużynę.