Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United

Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United 02.01.2020, 01:24, Tomasz Kowalski 1576 komentarzy

Nie będzie przesadą, jeśli o starciu z Manchesterem United powiemy, iż był to najlepszy mecz od miesięcy. Kanonierzy w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i nie popełniali błędu za błędem, co pozwoliło wygrać z odwiecznym rywalem 2-0. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i to pierwszego stycznia. Lepszego wejścia w rok Arsenal nie mógł sobie zapewnić!

Kibice The Gunners podeszli do tego spotkania z nadzieją, że pierwsze 45 minut z Chelsea nie były dziełem przypadku. Wszystko wskazuje na to, że Mikel Arteta potrafił wpłynąć na zawodników i rozpocząć układanie indywidualności w zwarty zespół.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsena: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac (69' Saka) - Torreira, Xhaka - Pepe (63' Nelson), Özil, Aubameyang - Lacazette (82' Guendouzi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Matić (81' Mata), Fred - James (58' Greenwood), Lingard (58' Pereira), Rashford - Martial.

W początkowych minutach meczu to goście rozgrzewali defensywę Arsenalu. Pierwsza część gry, tak jak w meczu z Chelsea, należała jednak do ekipy z czerwonej części Londynu. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo agresji, jednak sędzia nie zamierzał temperować zapędów obu drużyn na tak wczesnym etapie.

Na otwarcie wyniku nie musieliśmy długo czekać, bowiem aktywny w ofensywie Sead Kolasinac dograł w pole karne, piłka odbiła się od nogi obrońcy United i trafiła do Nicolasa Pepe, który pokonał Davida de Geę i już w 8. minucie rozwiązał worek z bramkami.

Kilkadziesiąt sekund później Iworyjczyk przechytrzył dwóch defensorów Czerwonych Diabłów zwodami, a następnie dośrodkował do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który nieczysto trafił z woleja i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Alexandre Lacazette przykleił się do pleców Harry'ego Maguire'a i zwiódł go przemyślanym obrotem z piłką, znajdując się przed szansą na wpisanie się na listę strzelców, jednak Francuz chybił. Torreira również próbował pokonać De Geę, ale ta sztuka mu się nie udała.

W późniejszych minutach podopieczni Mikela Artety co i rusz ruszali na bramkę hiszpańskiego golkipera. Nicolas Pepe trafił w słupek, a 4 minuty później Sokratis kropnął z bliskiej odległości po rzucie rożnym wykonanym przez francuskiego skrzydłowego.

Goście mogli zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie pierwszej połowy, jednak uderzenie głową Maguire'a obronił Leno, a sędzia zaprosił zawodników do szatni.

Kanonierzy oddali inicjatywę Manchesterowi United i w ten sposób w 56. minucie Fred uderzył z dystansu, jednak jego strzał na raty bronił Bernd Leno. Chwilę później rezerwowy Andreas Pereira otrzymał świetne podanie, ale jego strzał powędrował w boczną siatkę.

W 70. minucie meczu Wan Bissaka próbował wymusić rzut karny, jednak Chris Kavanagh nie dał się nabrać.

Tuż przed 80. minutą Alexandre Lacazette spróbował swoich sił zza pola karnego, ale uderzył wysoko ponad bramką. Wynik meczu nie uległ zmianie, a Arsenal zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i zakończył niechlubną serię 5 meczów bez zwycięstwa.

Manchester UnitedPremier League autor: Tomasz Kowalski źrodło:
Arsenal96l komentarzy: 502602.01.2020, 22:43

@metjuAFC: Nawiedzony dom na wzgórzu sobie zobacz :p

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 102.01.2020, 22:42

Panowie możecie polecić jakiś kompletny serial na Netflixie? Chodzi mi o to żebym po obejrzeniu 4 czy 5 sezonów nie musiał czekać za kolejnym tylko mógł obejrzeć całość. Dobrze gdyby to był jakiś thriller lub coś z zagadką w tle. Z góry dziękuję.

Tevez komentarzy: 408702.01.2020, 22:40

Liverpool idzie po Potrójną Koronę.

Alonso komentarzy: 1282402.01.2020, 22:37

Barcelona dwa lata temu szła na sezon bez porażki. W 37 kolejce po hokejowym wyniku przegrali z Levante.

pedro61 komentarzy: 219902.01.2020, 22:34

A ja jestem daleki od pokpiwania z MU.Wyrzucone w błoto pieniadze przez van Gala i Mourinho odbiły się właścicielom czkawką i w zaistniałej sytuacji OSG dostał za zadanie odmłodzenie składu oraz pozbycie się podstarzałych(może z wyjątkiem Pogby)i słono przepłacanych obcokrajowców-gwiazdorów.OSG bez żadnych oporów sadza na ławie gwiazdy ,a stawia na młodych wychowanków bądź piłkarzy zakupionych z niższych poziomów rozgrywkowych.Zasadą jest,że to Brytyjczycy ,którzy nie będą uciekać za granicę.Moim zdaniem-pomysł zaczerpnięty z SAF-a z początku lat 90-tych.Jeśli będą cierpliwi pomysł może wypalić,niezależnie od moich wątpliwości co do kompetencji menedżerskich OSG.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 22:33

Papiez Franciszek na Famemma

Artu komentarzy: 190502.01.2020, 22:32

Ancelotti ma patent na czerwonke...

Cesc1994 komentarzy: 447202.01.2020, 22:32

Ja to się zastanawiam czy ktoś w Europie jest w stanie ich zatrzymać. Może Bayern w kolejnej fazie? Bo na Atletico raczej nie ma co liczyć.

Oldgunner3 komentarzy: 982402.01.2020, 22:32

Szrek wrócił zza oceanu do Derby i trzeba przyznać ,pokazał klasę parę razy;podania ,palce lizać do tego asysta z rz. wolnego;choć swego czasu napsuł nam sporo krwi to muszę przyznać,że graczem był wybitnym;niezlego kumpla ma Bielik choć dziś nie gra przez czerwo;szkoda.

OFFO komentarzy: 354502.01.2020, 22:31

Sky: Eriksen do wyciągnięcia w tym okienku za 17 milionów funtów.

on chce isc do realu wiec albo tam trafi teraz albo w lecie za darmo

Artu komentarzy: 190502.01.2020, 22:28

Spokojnie City lub Wilki ich ukłują, jak Arsenal zacznie grać swoje to też są w stanie zgarną 3 pkt z live.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 22:27

Pamietajcie ze Lfc moze miec mistrza w marcu. I kolejne mecze moga byc skladem shaka- origi-japonczyk.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466902.01.2020, 22:25

@Marcinafc93:

Wkoncu sie zdarzy, ze beda mieli pecha i rywal wykorzysta, podejrzewam ze jak dojdzie LM, nie mniej tak grajac maja szasne przejsc przez sezon beez porazki i juz nie jest to talie mission imposible, ale typuje 2 porazki zobaczymy w maju :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.01.2020, 22:25

Live na totalnym luzie, aż nudne to się robi xD

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 102.01.2020, 22:23

Nie widzę godnego kandydata, aby mógł pokonać Liverpool w tym sezonie.

gunner1990 komentarzy: 372602.01.2020, 22:23

Easy. Nowocześni The invicibles

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 22:22

Lfc w tym sezonie wyglada przy innych jakby grali w Championship.

Tevez komentarzy: 408702.01.2020, 22:22

Wystarczyło że Sheffield raz wychyliło nos z własnej połowy i do razu poszła kontra bramkowa LFC. Maszyna.

Artu komentarzy: 190502.01.2020, 22:14

Oglądam powtórkę QPR- Cardiff, przyznam że ekipa z Londynu gra fajną piłkę. Mają dwóch kozaków którzy mają niesamowity ciąg na bramkę - Eze i Osai-Samuel. Tylko czekać jak któraś z ekip BPL obu wyciągnie z QPR

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.01.2020, 22:11

@rreddevilss napisał: "Lata uplyna nim United bedzie REALNYM kandydatem na mistrza, niestety ale Arsenal i United sie rozmienili na drobne i smak dawnej rywalizacji ulecial bezpowrotnie :("

Jesli glazery wywala United na transfery z 300 mln i uderza w deale 10/10 jak czerwonka to wcale nie musi to tak dlugo trwac typu Wernery,Dybale, Sanche. Bardziej mysle ze kazdy fan AFC zastanawia sie kto bedzie wybrańcem po Aubameyangu, bo to bedzie wazny element tego klubu w ktora strone pojdzie na kolejne 3-4 lata.

Serduszko komentarzy: 117902.01.2020, 22:09

Liverpool niezwalnia tempa . Ciekawe czy chociażby raz przegrają .

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466902.01.2020, 21:51

@thegunner4life:

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 102.01.2020, 21:51

Ten Pan też sobie poradził z Holenderską wieżą ;)

thegunner4life komentarzy: 905202.01.2020, 21:49

@rreddevilss:
Wolalem 10x Manchester United nawet z niektórymi kibicami niż Liverpool. Do roboty się tam weźcie The Reds to Wasza dzialka.

Tevez komentarzy: 408702.01.2020, 21:41

Liverpool prowadzi sobie 1:0 i nie oddaje piłki. Ależ to musi być frustrujące dla rywali.

KapitanJack10 komentarzy: 5440 newsów: 402.01.2020, 21:39

Czy tylko ja nie chcę dodawać komentarza w newsie o podsumowaniu roku, bo widzę 44 i nie chce zaburzać doskonałości?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 502.01.2020, 21:36

@rreddevilss napisał: "i jak zawsze umniejszasz bo jak wiadomo wszystko co zwiazane z United jest ujowe, beznadziejne itd"
Zły adres. Doceniam bardzo Rashforda, to dla mnie jeden z największych młodych talentów na świecie. Znakomicie wprowadził się też James i widać po nim nieprzeciętny talent. Dynamika połączona z dobrym odejściem, świetny strzał z dystansu. Martiala też swoją drogą cenię. Pogba to dla mnie absolutny top, jeżeli skupia się na grze. Coś by się jeszcze pewnie znalazło.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466902.01.2020, 21:34

Tottenham gra z Liverpoolem 11 stycznia a 19 stycznia Liverpool-United

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.01.2020, 21:33

@Kondziu10:
>offtop
>kanonierzy.com

wiecie, że bliżej nam do 2050 niż do 1990 =(?

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 102.01.2020, 21:31

@thegunner4life: Gra, 11 stycznia ze Spurs też gra na wyjezdzie.

thegunner4life komentarzy: 905202.01.2020, 21:30

A Manchester United gra jeszcze z Liverpoolem na Anfield w tym roku prawda?

Kondziu10 komentarzy: 89102.01.2020, 21:29

Wiem, że trochę offtop, ale nigdy nie umiem złapać momentu, w którym zawodnik się starzeje. Zawodnik, który jeszcze niedawno był młody, nagle ma 25-27 lat. Miałem tak z naszym british corem, teraz mam tak z Chambersem. Kiedy to minęło?

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282102.01.2020, 21:28

Paul77 komentarzy: 989902.01.2020, 21:28

@Tevez: ciekawy zawodnik, ale znając tendencje zawodników Arsenalu do kontuzji, to już się boję.

Kowal96 komentarzy: 1759102.01.2020, 21:27

Tzn. Grali tak przez kilkanaście minut, teraz znowu sie zamienili. Klopp testuje chyba każdy wariant.

Kowal96 komentarzy: 1759102.01.2020, 21:24

TAA gra na lewej, Robertson na prawej, interesujące :D

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.01.2020, 21:23

Mo Salah? Poziom niżej od Nicolasa Pepe.

Tevez komentarzy: 408702.01.2020, 21:22

Myślicie że Umtiti tu przyjdzie? Z jednej strony mocny fizycznie stoper a z drugiej mega podatny na kontuzje. Raczej nie jest to materiał na prawdziwego lidera obrony.

Paul77 komentarzy: 989902.01.2020, 21:21

@SzopenWWA: ja w szkole, to bankietowe. Taka legenda z moich okolic. Winko lekko gazowane. Suuuuper