Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United

Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United 02.01.2020, 01:24, Tomasz Kowalski 1576 komentarzy

Nie będzie przesadą, jeśli o starciu z Manchesterem United powiemy, iż był to najlepszy mecz od miesięcy. Kanonierzy w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i nie popełniali błędu za błędem, co pozwoliło wygrać z odwiecznym rywalem 2-0. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i to pierwszego stycznia. Lepszego wejścia w rok Arsenal nie mógł sobie zapewnić!

Kibice The Gunners podeszli do tego spotkania z nadzieją, że pierwsze 45 minut z Chelsea nie były dziełem przypadku. Wszystko wskazuje na to, że Mikel Arteta potrafił wpłynąć na zawodników i rozpocząć układanie indywidualności w zwarty zespół.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsena: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac (69' Saka) - Torreira, Xhaka - Pepe (63' Nelson), Özil, Aubameyang - Lacazette (82' Guendouzi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Matić (81' Mata), Fred - James (58' Greenwood), Lingard (58' Pereira), Rashford - Martial.

W początkowych minutach meczu to goście rozgrzewali defensywę Arsenalu. Pierwsza część gry, tak jak w meczu z Chelsea, należała jednak do ekipy z czerwonej części Londynu. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo agresji, jednak sędzia nie zamierzał temperować zapędów obu drużyn na tak wczesnym etapie.

Na otwarcie wyniku nie musieliśmy długo czekać, bowiem aktywny w ofensywie Sead Kolasinac dograł w pole karne, piłka odbiła się od nogi obrońcy United i trafiła do Nicolasa Pepe, który pokonał Davida de Geę i już w 8. minucie rozwiązał worek z bramkami.

Kilkadziesiąt sekund później Iworyjczyk przechytrzył dwóch defensorów Czerwonych Diabłów zwodami, a następnie dośrodkował do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który nieczysto trafił z woleja i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Alexandre Lacazette przykleił się do pleców Harry'ego Maguire'a i zwiódł go przemyślanym obrotem z piłką, znajdując się przed szansą na wpisanie się na listę strzelców, jednak Francuz chybił. Torreira również próbował pokonać De Geę, ale ta sztuka mu się nie udała.

W późniejszych minutach podopieczni Mikela Artety co i rusz ruszali na bramkę hiszpańskiego golkipera. Nicolas Pepe trafił w słupek, a 4 minuty później Sokratis kropnął z bliskiej odległości po rzucie rożnym wykonanym przez francuskiego skrzydłowego.

Goście mogli zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie pierwszej połowy, jednak uderzenie głową Maguire'a obronił Leno, a sędzia zaprosił zawodników do szatni.

Kanonierzy oddali inicjatywę Manchesterowi United i w ten sposób w 56. minucie Fred uderzył z dystansu, jednak jego strzał na raty bronił Bernd Leno. Chwilę później rezerwowy Andreas Pereira otrzymał świetne podanie, ale jego strzał powędrował w boczną siatkę.

W 70. minucie meczu Wan Bissaka próbował wymusić rzut karny, jednak Chris Kavanagh nie dał się nabrać.

Tuż przed 80. minutą Alexandre Lacazette spróbował swoich sił zza pola karnego, ale uderzył wysoko ponad bramką. Wynik meczu nie uległ zmianie, a Arsenal zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i zakończył niechlubną serię 5 meczów bez zwycięstwa.

Manchester UnitedPremier League autor: Tomasz Kowalski źrodło:
Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 21:19

@Siller: skrzydłowy nie jest priorytetem, ale jeśli Arteta by chciał wzmocnić skrzydła i (nie dopuścić do wzmocnienia Tottenhamu) i była kasa na to jestem za. Tylko pierw środkowy obrońca i pomocnik.

Taki komentarzy: 204602.01.2020, 21:16

@simson16 napisał: "To, ze Liverpool zdobedzie Mistrzostwo Anglii, mozna bylo stawiac "domy" przed sezonem...."
Jasne. Bukmacherzy stawiali na City.

Tevez komentarzy: 408702.01.2020, 21:15

Mówcie co chcecie ale Henderson to jest obecnie pomocnik z najwyższej półki. Jest solidny w każdym elemencie gry. Praktycznie nie ma słabych punktów.

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 21:15

@thegunner4life: muszę skosztować kiedyś.

Siller komentarzy: 174702.01.2020, 21:15

@Paul77: Żeby nie było, nie jestem fanem transferu Lemara, uważam, że jak już kupować kogoś do ofensywy to są lepsze opcje, tylko nie zgadzam się z tezą, że nowy skrzydłowy jest nam kompletnie zbędny.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52402.01.2020, 21:13

Według kibiców to miał być sezon Nelsona. Nie minęło nawet pół roku i tego samego Nelsona "trzeba pogonić bo z niego nic nie będzie".

thegunner4life komentarzy: 905802.01.2020, 21:13

@Paul77:
A wino Komandos pijasz?

simson16 komentarzy: 461402.01.2020, 21:12

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 21:10

@Siller: Lemar ok, ale w zimie tylko na wypożyczenie. Jeśli już by się udało.

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 21:09

@Kaczaza: Nie pije za często alkoholu, a już na pewno z byle kim. Z szacunku dla przyjaciół, jeśli już to lepszy alkohol i lepiej podany.

Siller komentarzy: 174702.01.2020, 21:07

@kwiatinho: Nawet do rotacji zbędny? Nie wiem czy zauważyłeś, ale jak teraz wypadł Martinelli to grając z przodu trójką Auba - Laca - Pepe nie mamy na ławce nikogo, kto mógłby wejść z przodu i coś szarpnąć, bo Nelson ostatnio udowadnia, że nie można na nim polegać i po prostu prezentuje za niski poziom, a Saka musi teraz jeszcze robić za lewego obrońcę. Sorry, ale poza tą podstawową trójką mamy samych juniorów i potrzebujemy przynajmniej jednego ogarniętego zmiennika.

Nie zmienia faktu, że obrona i środek pomocy ma większy priorytet, ale nie możemy udawać, że z przodu jest wszystko perfekcyjnie ogarnięte.

Tevez komentarzy: 408702.01.2020, 21:05

Znów Van Dick jednym długim podaniem robi akcje bramkową.

SzopenWWA komentarzy: 73902.01.2020, 21:04

@Arsenal96l napisał: "@kwiatinho: Nelsona trzeba pogonić bo z niego nic nie będzie ."
No no, z Gnabrym podobnie mówili ;)))

mitmichael komentarzy: 4924302.01.2020, 21:03

A Ci juz 1-0 xD

Kaczaza komentarzy: 724902.01.2020, 21:02

@Paul77: no to szacun, lubię. Ostatnio u ziomeczków ktoś Balalajkiem się zachwycał i kazał mi to na czysto pić. Już nie będzie zapraszany :P

Arsenal96l komentarzy: 502702.01.2020, 21:02

@kwiatinho: Nelsona trzeba pogonić bo z niego nic nie będzie .

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 21:01

@kwiatinho: my mamy inne mankamenty. Niech tam idzie, choć to facet, co może odpalić.

kwiatinho komentarzy: 1313202.01.2020, 20:57

Ponoć Tottenham rozpoczął rozmowy z Atletico w sprawie transferu Lemara. Nie wierzyłem że media mogą go z nami łączyć. Kolejny skrzydłowy? Nawet do rotacji jest zbędny. Nelson musi wskoczyć na wyższy level a jest jeszcze Pepe Martinelli Saka i Auba który regularnie już biega po lini bocznej

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 20:57

@Kaczaza: aaa! Chodzi o whisky... To jedyny mocniejszy alkohol, który piję. Glenfiddich akurat na tapecie.

Kaczaza komentarzy: 724902.01.2020, 20:55

chodziło mi o rudą

SzopenWWA komentarzy: 73902.01.2020, 20:55

@Ranczomen napisał: "Tottenham podjął rozmowy z Atlético Madryt w sprawie transferu Thomasa Lemara - podaje Footmercato.net.

( ͡° ͜ʖ ͡°)"

Niech go biorą, będzie w szpitalu z ndombele leżał, u nas już łóżek nie ma wolnych ;p

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32202.01.2020, 20:53

@rreddevilss: no dokładnie mordko

Ranczomen komentarzy: 1236102.01.2020, 20:52

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 20:52

@Kaczaza: chodzi o wódkę z pieprzem? Tak, to rozgrzewa żołądek. Kieliszek wódki i pieprzu parę gram. Ew colą i przegotowaną wodę i potem nie jeść jakiś czas
Pomaga w 109%
Zdrowa życzę

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466902.01.2020, 20:52

@hot995:

Nie jest kozakiem, ale OSTATNIO gral bardzo dobrze i to jest FAKT np w meczu z City czyli najbardziej wymagajacym przeciwnikiem bo tam biega De Bruyne, Silva i Silva a jednak na spolke z Mc Tominayem (jak znam zycie jego atutow też nie widzisz) ich nakryli czapka a ze gra bo sa ubytki to oczywiste u was z tego samego powodu grywa Guendouzi, a to ze nie widzisz jego atutow to moze poprostu nie chcesz widziec i jak zawsze umniejszasz bo jak wiadomo wszystko co zwiazane z United jest ujowe, beznadziejne itd

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32202.01.2020, 20:50

@Damaks: i będzie jak u nas z Maguire :/

Kaczaza komentarzy: 724902.01.2020, 20:47

@Paul77: Jak jest dobra ?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 502.01.2020, 20:44

@rreddevilss napisał: "Panie tak moglbys napisac o Fredzie do pazdziernika, listopad i grudzień bardzo dobre w jego wykonaniu"
Jakie są atuty Brazylijczyka, bo ja po obejrzeniu kilkunastu meczów United w jego wykonaniu odkąd tam się znalazł, kompletnie nie potrafię powiedzieć, w czym jest dobry. Chyba jedynie to, że jest wybiegany, jak 90% pomocników na świecie. Wygląda mi na drugiego Elneny'ego, ale 4x droższego. Właściwie to gra, bo nie ma kto grać, jeżeli chodzi o drugą linię.

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 20:43

@ZielonyLicz: kieliszek wódki z pieprzem, ew przegotowaną woda z colą.

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 20:41

Zaprosiłem na jutro dwóch przyjaciół na dobrą 18 letnia whisky. Zapytali z jakiej okazji. A ja na to, Arsenal wygrał z United!

anolis komentarzy: 107302.01.2020, 20:40

Wypowiedź trenera Sheffield przed dzisiejszym meczem na Anfield:
"Mam nadzieję, że sędzia pozwoli tam naszym zawodnikom strzelić gola."
Spodobał mi się facet !

ZielonyLisc komentarzy: 2029402.01.2020, 20:39

@Paul77: możliwe

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282102.01.2020, 20:37

@Przyjaciel1990: @Kanonier204: wjedzie wpłata klauzuli za Ake i będzie spokój :D

BizoNxd6 komentarzy: 288202.01.2020, 20:36

Iana* jezu ciągle błędy walę przez zmianę telefonu, sory pany.

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 20:31

@kwiatinho: Oczywiście wiem o tym. Tylko chodzi mi o to tak to pomaga w kontakcie z zawodnikami. Emery był przez brak znajomości języka bardzo ograniczony

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.01.2020, 20:28