Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United

Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United 02.01.2020, 01:24, Tomasz Kowalski 1576 komentarzy

Nie będzie przesadą, jeśli o starciu z Manchesterem United powiemy, iż był to najlepszy mecz od miesięcy. Kanonierzy w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i nie popełniali błędu za błędem, co pozwoliło wygrać z odwiecznym rywalem 2-0. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i to pierwszego stycznia. Lepszego wejścia w rok Arsenal nie mógł sobie zapewnić!

Kibice The Gunners podeszli do tego spotkania z nadzieją, że pierwsze 45 minut z Chelsea nie były dziełem przypadku. Wszystko wskazuje na to, że Mikel Arteta potrafił wpłynąć na zawodników i rozpocząć układanie indywidualności w zwarty zespół.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsena: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac (69' Saka) - Torreira, Xhaka - Pepe (63' Nelson), Özil, Aubameyang - Lacazette (82' Guendouzi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Matić (81' Mata), Fred - James (58' Greenwood), Lingard (58' Pereira), Rashford - Martial.

W początkowych minutach meczu to goście rozgrzewali defensywę Arsenalu. Pierwsza część gry, tak jak w meczu z Chelsea, należała jednak do ekipy z czerwonej części Londynu. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo agresji, jednak sędzia nie zamierzał temperować zapędów obu drużyn na tak wczesnym etapie.

Na otwarcie wyniku nie musieliśmy długo czekać, bowiem aktywny w ofensywie Sead Kolasinac dograł w pole karne, piłka odbiła się od nogi obrońcy United i trafiła do Nicolasa Pepe, który pokonał Davida de Geę i już w 8. minucie rozwiązał worek z bramkami.

Kilkadziesiąt sekund później Iworyjczyk przechytrzył dwóch defensorów Czerwonych Diabłów zwodami, a następnie dośrodkował do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który nieczysto trafił z woleja i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Alexandre Lacazette przykleił się do pleców Harry'ego Maguire'a i zwiódł go przemyślanym obrotem z piłką, znajdując się przed szansą na wpisanie się na listę strzelców, jednak Francuz chybił. Torreira również próbował pokonać De Geę, ale ta sztuka mu się nie udała.

W późniejszych minutach podopieczni Mikela Artety co i rusz ruszali na bramkę hiszpańskiego golkipera. Nicolas Pepe trafił w słupek, a 4 minuty później Sokratis kropnął z bliskiej odległości po rzucie rożnym wykonanym przez francuskiego skrzydłowego.

Goście mogli zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie pierwszej połowy, jednak uderzenie głową Maguire'a obronił Leno, a sędzia zaprosił zawodników do szatni.

Kanonierzy oddali inicjatywę Manchesterowi United i w ten sposób w 56. minucie Fred uderzył z dystansu, jednak jego strzał na raty bronił Bernd Leno. Chwilę później rezerwowy Andreas Pereira otrzymał świetne podanie, ale jego strzał powędrował w boczną siatkę.

W 70. minucie meczu Wan Bissaka próbował wymusić rzut karny, jednak Chris Kavanagh nie dał się nabrać.

Tuż przed 80. minutą Alexandre Lacazette spróbował swoich sił zza pola karnego, ale uderzył wysoko ponad bramką. Wynik meczu nie uległ zmianie, a Arsenal zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i zakończył niechlubną serię 5 meczów bez zwycięstwa.

Manchester UnitedPremier League autor: Tomasz Kowalski źrodło:
kwiatinho komentarzy: 1313202.01.2020, 20:17

@Paul77:
Dziwne żeby nie mówił lepiej. Przygoda w Evertonie 4 lata w Arsenalu i kolejne 4 jako trener menager....

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 20:09

Oglądam właśnie na spokojnie skróty wczorajszego spotkania na nc+ . Przecież mogli ich zjeść w pierwszej połowie.azkoda że mały pitbull , Auba i Pepe swoich sytuacji nie wykorzystali. Była by zemsta za srogie porażki.
Inna kwestia... Angielski Artety.... Mam wrażenie że za Emeryego to wyglądało trochę jak Kali kopać, Kali biegać....

Kowal96 komentarzy: 1759102.01.2020, 20:06

Bielik ma nowego kolegę w klubie. Bedzie gral z Rooneyem :D

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32202.01.2020, 20:03

@darek250s: śmiejcie się śmiejcie z Freda, a gdyby Linagrd uderzył to pilka by trafiła do któregoś z Was do domu.

Kowal96 komentarzy: 1759102.01.2020, 20:02

Szabelki po zwycięstwo dzisiaj!

Kris3Tears komentarzy: 442702.01.2020, 20:00

Chambers - wypada do końca sezonu
Tierney - 3 miesiace pauzy
Saliba - co chwilę kontuzjowany

Kiepsko to wygląda. Ciekawe czy Arteta będzie dawał grać Mavropanosowi. Chociaż on też dosyć czesto łapie te kontuzje z tego co czytałem :/

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 502.01.2020, 19:59

@GunnersFan9:

Dzieki. Totalny szef z tego Freda :D

Dominik11 komentarzy: 2023002.01.2020, 19:58

'One contact suggested Arsenal might be one of the clubs enquiring about Lille's Boubakary Soumare' -
@DeanJonesBR

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 19:55

Arsenal potrzebuje kogoś, kto ogarnie cała obronę. Ok Sokratis i Luiz zagrali bardzo dobre spotkanie, ale wiemy jakie volty potrafi odwalić każdy z naszych obrońców.
Jak by miał być tylko jeden transfer ale konkretny, to właśnie środkowy obrońca. Szkoda że teraz nie da się Mikiego i faraona sprzedać. Zapewne było by trochę grosza za nich.

Siller komentarzy: 174702.01.2020, 19:44

@silvano95: Nie no błagam, takich ruchów nie chcemy oglądać. Nie dla odrzutów z innych klubów.

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 19:43

@Przyjaciel1990: trzy opcje: PSG za Paredes a, do Borussii i do United.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32202.01.2020, 19:43

@rreddevilss: no jak mówię, wnioskuje po meczu z Arsenalem :)

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466902.01.2020, 19:42

@Womanizer:

Panie tak moglbys napisac o Fredzie do pazdziernika, listopad i grudzień bardzo dobre w jego wykonaniu

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32202.01.2020, 19:39

@Paul77: w sensie, że Can do United. xD

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 19:37

@Przyjaciel1990: ja czytałem o Ruganim, a Can do PSG w jakiejś wymianie.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32202.01.2020, 19:35

@Paul77: nam wciskają Cana. Ale nam się przyda

silvano95 komentarzy: 984502.01.2020, 19:34

Arsenal have contacted Bayern Munich in order to sign Jerome Boateng. Boateng wants to leave and Bayern Munich are willing to sell him for €15M. (
@SkyDeutschland

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 19:33

@Marcinafc93: chyba że na wypożyczenie, bez opcji wykupu.
Kibice Juve wciskają nam Ruganiego. Oby do nas nie trafił.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32202.01.2020, 19:31

@Womanizer: proponuję oglądnięcie pozostałych meczów w tym sezonie, prócz tego z Arsenalem.
Bo wydaje mi się, że nie masz pojęcia o nim i wnisokujesz po jednym meczu. W meczu z City zrobil cala robote.
Sam fakt, że został nominowany do gracza miesiąca w MU i przegrał tylko z Rashfordem.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 102.01.2020, 19:28

Atletico Madrid have engaged Jorge Mendes to broker a move for Thomas Lemar to Arsenal. [Marca]

Womanizer komentarzy: 993602.01.2020, 19:20

Fred to chyba najgorszy transfer po Alexisie w Utd ostatnich lat. 57 mln euro a prawda jest taka że typ funta kłaków nie jest wart. Ni to defensywy pomocnik ni rozgrywający, brakuje techniki i jaj do ostrej gry. Takie nie wiadomo co

Sopel123 komentarzy: 90502.01.2020, 19:12

macie skrot z polskim komenatrzem?

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 19:08

U Artety bardzo podoba mi się że wali prosto z mostu. Nie piwoszy o jakimś quality, tylko czego chce od danego zawodnika. Że chce by dany zawodnik grał w jego teamie. To mi się bardzo podoba, bez zbędnego owijania w bawełnę. Tym może pociągnąć ludzi za sobą. Konkretami.

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 19:00

@kwiatinho: święta prawda. Mam nadzieję że z Ruganim płota. To kolejny Mustafi, albo jeszcze gorzej.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 802.01.2020, 19:00

11:45

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 502.01.2020, 18:59

Ma ktos jakis link do tego fantastycznego strzalu Freda z meczu?

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 18:56

@bobslej22: dlatego mam nadzieję że odejdzie. Tylko transfer definitywny. Ok 20/35 baniek, to zastrzyk kasy przy transferze jakiegoś solidnego obrońcy.

schnor25 komentarzy: 1854602.01.2020, 18:56

@Przyjaciel1990: nie dziwota, że United jest gdzie jest mając w szeregach takich asów jak Lingard. Pięknie się samozaorali błędnymi decyzjami. Przecież to ile tam siana wpompowali pod odejściu SAF`a, a jakie wyniki osiągnęli, to śmiech na sali. Ale, żeby nie było, powoli depczemy im po piętach w katastrofalnym zarządzaniu i uporaniu się po odejściu Wengera.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.01.2020, 18:56

@Przyjaciel1990
Jak będzie miał te 30-32 to weźmiemy na wypożyczenie.

kwiatinho komentarzy: 1313202.01.2020, 18:56

@Paul77:
Każdy trener na świecie chciałby Koulibaly'ego w składzie. To od kilku sezonów top obrońców

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32202.01.2020, 18:54

@schnor25: no właśnie. Kurde.. gdybyście nie widzieli jego wieku to wzielibyscie. Mówię, młody wilczek.

bobslej22 komentarzy: 836202.01.2020, 18:50

@Paul77: Mustafi to na ten moment nie powinien być brany pod uwagę nawet jak nie będziemy mieli obrońców , to tak trochę żartem . No ale jak być poważnym jak na tą chwilę w obronie gra lepiej Auba ? :) Mustafi jest spalony w tym zespole i on też doskonale o tym wie. Dostał już tyle szans że głowa mała. Tylko zmiana otoczenia i raczej ligi pomoże mu odbudować formę.

ZelGrey komentarzy: 252402.01.2020, 18:49

Gramy dopiero w poniedzialek, wiec pilkarze wreszcie beda mieli nieco wiecej czasu na odpoczynek po swiateczno-noworocznym maratonie, ale jednak trzeba i tak postawic na dosc solidna rotacje, bo nie mozemy sobie pozwolic na kontuzje kluczowych graczy.
Jezeli Gabriel i Hector dojda do siebie to mysle, ze warto postawic na sklad:
Martinez - Hector, Sokratis, Holding, Kola - Guendo, Ceballos - Martinelli, Smith Rowe, Pepe - Nketiah.

Laca nie wyrabial ostatnio meczow, Auba z kolei gra wszystko praktycznie od deski do deski, a Eddie bedzie mial motywacje, zeby sie pokazac na tle swoich - juz bylych - kolegow i z treningow bedzie wiedzial jak graja ich obroncy.

schnor25 komentarzy: 1854602.01.2020, 18:48

@Simpllemann: wymieniona czwórka nadaje się na trzeci komplet obrońców.

O kurdebalans, Lingard ma 27 lat XDD Myślałem, że coś koło 23 lat ma typ.

bobslej22 komentarzy: 836202.01.2020, 18:47

@kamil47: powodzenia z szukaniem takiego kogoś. Pamiętajcie że jak RVP odszedł to też miał być problem ale siła ognia rozłożyła się na kilku zawodników. Teraz po prostu graliśmy piach jakiego kibice Arsenalu chyba nie widzieli a Auba po prostu był tam gdzie miał być. Nie zapominajmy że przed kryzysem inni też potrafili strzelać.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52402.01.2020, 18:47

@Dominik11 napisał: "Tak może wkrótce wyglądać u nas obrona jak będą wszyscy zdrowi i kupimy Upamecano.

Tierney - Saliba - Upamecano - Bellerin"

Bellerin w 2019 roku pauzował 249 dni, opuścił 33 mecze.
Saliba w 2019 roku pauzował 180 dni, opuścił 20 meczów.
Tierney w 2019 roku pauzował 218 dni, opuścił 35 meczów.
Upamecano w 2019 roku pauzował 154 dni, opuścił 23 mecze.

Paul77 komentarzy: 990002.01.2020, 18:46

Lemar i Rabiot na wypożyczenie, to ma sens. Mustafi odejdzie jedynie gdy przyjdzie kolejny stoper. Bo kolejna kontuzja i mamy sporą dziurę. Jednak liczę że majstrują coś z jakimś klasowym obrońcą. Ciekawe czy Arteta faktycznie chciałby Koulibaly.

Kowal96 komentarzy: 1759102.01.2020, 18:34

Jeden z krajów w Europie zmienia swoją nazwę. "Holandia" przestaje istnieć. Wszystko przez to, z czym się kojarzy na świecie. Oficjalnie od 1 stycznia powinno się używać już nazwy "Niderlandy".

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.01.2020, 18:33

@polandblood: próbowałem chyba 3 modów i zawsze coś było nie tak:

w 1 brak Martinellego, mimo że miał być
w 2 mix zawodników - zamiast Ceballosa grał ktoś inny, buty ustawiało wszystkim na czarne
w 3 Upamecano był biały, a Mawropanos łysy

Trempa (redaktor) komentarzy: 1148 newsów: 12502.01.2020, 18:32

Ciekawe jak wyjdziemy Leeds, stawialem na w miarę mocny skład. Ale jak nasi faktycznie oddychają rękawami po 60min, to Artchi może sypnie mlodzikami, a skupi sie na rozgrywkach dających prawo gry w pucharach w przyszłym sezonie

bartas1984 komentarzy: 36902.01.2020, 18:28

@Przyjaciel1990: Za młody. Syndrom Krzysia Ibisza jest tutaj niemile widziany.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32202.01.2020, 18:27

Panowie, nie chcecie Linagrda? Młody wilczek, utalentowany, a w dodatku Angol.

kamil47 komentarzy: 268502.01.2020, 18:22

@Womanizer: Auba jak ma odejść to musi przyjść inny napastnik który potrafi wbić 25+ w sezonie. Laca słabo ogarnia jak na ten moment.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.01.2020, 18:21

@thide: nowe stroje da radę zrobic przeżyć frosty manager, co do martinellego, nie wiem, składy mniej lub bardziej na czasie dodają na moddingway.