Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United

Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United 02.01.2020, 01:24, Tomasz Kowalski 1576 komentarzy

Nie będzie przesadą, jeśli o starciu z Manchesterem United powiemy, iż był to najlepszy mecz od miesięcy. Kanonierzy w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i nie popełniali błędu za błędem, co pozwoliło wygrać z odwiecznym rywalem 2-0. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i to pierwszego stycznia. Lepszego wejścia w rok Arsenal nie mógł sobie zapewnić!

Kibice The Gunners podeszli do tego spotkania z nadzieją, że pierwsze 45 minut z Chelsea nie były dziełem przypadku. Wszystko wskazuje na to, że Mikel Arteta potrafił wpłynąć na zawodników i rozpocząć układanie indywidualności w zwarty zespół.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsena: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac (69' Saka) - Torreira, Xhaka - Pepe (63' Nelson), Özil, Aubameyang - Lacazette (82' Guendouzi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Matić (81' Mata), Fred - James (58' Greenwood), Lingard (58' Pereira), Rashford - Martial.

W początkowych minutach meczu to goście rozgrzewali defensywę Arsenalu. Pierwsza część gry, tak jak w meczu z Chelsea, należała jednak do ekipy z czerwonej części Londynu. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo agresji, jednak sędzia nie zamierzał temperować zapędów obu drużyn na tak wczesnym etapie.

Na otwarcie wyniku nie musieliśmy długo czekać, bowiem aktywny w ofensywie Sead Kolasinac dograł w pole karne, piłka odbiła się od nogi obrońcy United i trafiła do Nicolasa Pepe, który pokonał Davida de Geę i już w 8. minucie rozwiązał worek z bramkami.

Kilkadziesiąt sekund później Iworyjczyk przechytrzył dwóch defensorów Czerwonych Diabłów zwodami, a następnie dośrodkował do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który nieczysto trafił z woleja i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Alexandre Lacazette przykleił się do pleców Harry'ego Maguire'a i zwiódł go przemyślanym obrotem z piłką, znajdując się przed szansą na wpisanie się na listę strzelców, jednak Francuz chybił. Torreira również próbował pokonać De Geę, ale ta sztuka mu się nie udała.

W późniejszych minutach podopieczni Mikela Artety co i rusz ruszali na bramkę hiszpańskiego golkipera. Nicolas Pepe trafił w słupek, a 4 minuty później Sokratis kropnął z bliskiej odległości po rzucie rożnym wykonanym przez francuskiego skrzydłowego.

Goście mogli zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie pierwszej połowy, jednak uderzenie głową Maguire'a obronił Leno, a sędzia zaprosił zawodników do szatni.

Kanonierzy oddali inicjatywę Manchesterowi United i w ten sposób w 56. minucie Fred uderzył z dystansu, jednak jego strzał na raty bronił Bernd Leno. Chwilę później rezerwowy Andreas Pereira otrzymał świetne podanie, ale jego strzał powędrował w boczną siatkę.

W 70. minucie meczu Wan Bissaka próbował wymusić rzut karny, jednak Chris Kavanagh nie dał się nabrać.

Tuż przed 80. minutą Alexandre Lacazette spróbował swoich sił zza pola karnego, ale uderzył wysoko ponad bramką. Wynik meczu nie uległ zmianie, a Arsenal zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i zakończył niechlubną serię 5 meczów bez zwycięstwa.

Manchester UnitedPremier League autor: Tomasz Kowalski źrodło:
Jacek1s komentarzy: 764605.01.2020, 12:57

Boateng byłby spoko, można byłoby wypożyczyć w zamian Mustafiego do Bayernu :V

Mihex komentarzy: 2360405.01.2020, 12:55

@Przyjaciel1990: kto chce ten chce :p zdania są podzielone

silvano95 komentarzy: 979605.01.2020, 12:54

@TW_Szczepan Możliwe że jest błąd , albo to poprawili wczoraj jeszcze jak patrzyłem to było tak jak jest napisane teraz nie ma.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32205.01.2020, 12:54

Wy tutaj chcecie Boatenga?

Mihex komentarzy: 2360405.01.2020, 12:54

@mallen: czyli wiemy czemu nasi tyle czekali z zakontraktowaniem Mikela. Czekali na losowanke FA Cup

mallen komentarzy: 2123905.01.2020, 12:53

Arsenal rozpoczął negocjacje z Bayernem w sprawie transferu Boatenga. Kanonierzy są gotowi kupić lub ewentualnie wypożyczyć Niemca (i pokryć w 100% jego pensję).

Sky Sports

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 205.01.2020, 12:49

Wydaje mi się, że jednak tego lemara sobie odpuścimy.

mallen komentarzy: 2123905.01.2020, 12:47

Pierwszy mecz FA Cup Mikela Artety w barwach Arsenalu - Leeds United w 1/32.

Pierwszy mecz FA Cup Mikela Artety w roli szkoleniowca Arsenalu - Leeds United w 1/32.

Przypadek?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 205.01.2020, 12:46

Thomas Lemar has received offers from Premier League clubs. [@DiMarzio]

TW_Szczepan komentarzy: 188405.01.2020, 12:44

@silvano95: Na tym wykresie z kontuzjami Upamecano dwie się ze sobą pokrywają xD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2020, 12:42

@Mihex
To Yamato Ishida, starszy brat Takeru.

Mihex komentarzy: 2360405.01.2020, 12:40

@Kanonier204: no wygląda mi jak ten rywal protaga z Digimonów, ale ostatnio oglądałem je będąc chyba jeszcze w podstawówce na fox kids xd

ArsenalChampion komentarzy: 802005.01.2020, 12:39

Upamecano na najwyższym poziomie(Bundesliga) rozegrał ponad 70 spotkań
Demiral na najwyższym poziomie Serie A (Sassuolo i Juventus) około 20 spotkan
Wiek zawodników ten sam,zarówno Francuz i Turek zbierają dobre recenzje, ale jeśli Arsenal miałby wybierać pomiędzy tymi zawodnikami, to wybór powinien być prosty, czyli wybór Upamecano

Mihex komentarzy: 2360405.01.2020, 12:36

@Womanizer: sprzedać Mustafiego jak najbardziej, ale jak Jerome będzie grał jak gra w tym sezonie to kupilibyśmy drugiego Mustafiego tylko starszego i mającego chyba wyższy kontrakt (co do tego 2 pewny nie jestem). Mogliby poszukać kogoś innego, nie koniecznie młodego, ale takiego co nie zawala bramek :p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2020, 12:35

@Mihex
No nie mów, że tej postaci nie znasz :(

kamilo_oo komentarzy: 2356705.01.2020, 12:34

Tak w ogóle, to wczoraj Luca Toni rzucał sobie lotkami z Fallon Sherrock :D

silvano95 komentarzy: 979605.01.2020, 12:32

@ArsenalChampion Oglądałem Sassuolo z 10-15 meczy do tego w Juve gdy grał parę meczy. Bardzo agresywny , nieustępliwy zawodnik który potrafi wyprowadzić piłkę ,z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi + mało urazów . Nie dziwię sie że Lisy , Dortmund tak bardzo chcą go kupić , cena 40-50 mln może przekonać Juve do jego sprzedaży.

Womanizer komentarzy: 989205.01.2020, 12:32

Sprzedać Mustafiego w styczniu za ~15 mln i brać Boatenga za 13 mln funtów? Chyba każdy idzie w taki deal.

losnumeros komentarzy: 1318905.01.2020, 12:31

Pytanie do graczy w FPL.

Co byście powiedzieli na takie zmiany? Jestem 45k OV i gdybym trafiał z kapitanami, to byłbym jeszcze wyżej.

Mihex komentarzy: 2360405.01.2020, 12:30

@Kanonier204: czy to avek z digimonow xd?

Danielo_Gunners komentarzy: 264005.01.2020, 12:29

Kto pamięta ostatni mecz z Leeds i kto tam brameczke zdobył.W składzie mieliśmy nawet Chińczyka:)

ArsenalChampion komentarzy: 802005.01.2020, 12:23

@silvano95: ile ten Demiral zagrał w Juventusie tych meczy 3 czy 5, ty może jeszcze napiszesz że oglądałeś je wszystkie i na podstawie tylko kilku meczy wiesz ze będzie to kozak, czy może niby oglądałeś mecze Sassuolo rok temu? Oceniając zawodnika tylko na podstawie paru meczy to się można nieźle przejechać

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2020, 12:22

@polandblood
O 21:15 na TVP 1 Sanatorium Miłości!

Bo życie jedno mam...

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 105.01.2020, 12:19

Na tv puls komedia goście goście jakby kogoś interesowało.

silvano95 komentarzy: 979605.01.2020, 12:19

Saliba-Tierney-Upamecano-Bellerin razem mogą zagrać ze sobą tylko w Szpitalu na PSP4

Nie wiem dlaczego nie patrzymy na urazy danego zawodnika , jak już jednego sobie upatrzymy to musi być on. Tierney jak dotąd nie wiem czy z 10 meczów rozegrał. Demiral to jego powinniśmy kupić.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.01.2020, 12:18

Pomnik Zlatana runął ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2020, 12:18

@Matelko
Zamurować co najwyżej kibiców, kiedy zobaczą co oni odwalają w defensywie.

To wtedy tak, mnie by zamurowało.

Matelko komentarzy: 320505.01.2020, 12:15

@Kanonier204: swojego czasu Mustafi jeździł do Berlina po kontrabandę natomiast Boateng się tam urodził to daje niezbite dowody aby Arsenal mógł zamurować obronę na oczach wszystkich.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9205.01.2020, 12:12

@JanikK: No wiadomix. :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2020, 12:12

Ewentualnie mur "niemiecki"

Matelko komentarzy: 320505.01.2020, 12:06

Boateng z Mustafim utworzyli by mur berliński:)

Ranczomen komentarzy: 1230305.01.2020, 12:02

@filo94 napisał: "Z Saliba stworzą francuski mur!"

W szpitalu, znając Arsenal :X

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 205.01.2020, 12:00

Fajnie by było wziąć za darmo Frasera i Meuniera jako uzupełnienie kadry latem. Zimą priorytet to środkowy obrońca, Upamecano! Z Saliba stworzą francuski mur!

mitmichael komentarzy: 4924305.01.2020, 11:57

@JanikK: jasne ale jeszcze bardziej stopera i prawego obronce bo Bellerin to wiecznie kontuzjowany i zostajemy wtedy z Nilesem

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 205.01.2020, 11:56

Chcielibyście Zyiecha?

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 105.01.2020, 11:56

oglądał ktos serial see ?

kamilo_oo komentarzy: 2356705.01.2020, 11:53

Tylko czekać, aż nominacje na sportowca roku dostanie koleś stukający godzinami w klawiaturę, czy innego pada

Matelko komentarzy: 320505.01.2020, 11:50

a z tym plebiscytem jest jak z meczem, są kontrowersje ale zawsze na koniec wygrywa lepszy więc nie wiem po co tyle szumu.

losnumeros komentarzy: 1318905.01.2020, 11:48

@hot995 napisał: "Niech każdy sam sobie odpowie, co powinno zostać bardziej docenione. 50+ bramek w całym roku kalendarzowym w sporcie, który uprawia praktycznie cała kula ziemska czy może wygranie Mistrzostw Świata w żużlu, gdzie rywalizuje 5-6 krajów. Jeżeli to drugie, to nie rozumiem, dlaczego nagrody dla najlepszego sportowca roku nie wygrał nigdy Igor Tracz, który sięgał po największe tytuły w psich zaprzęgach."

To jest plebiscyt sportowca, a nie piłkarza. Może niektórzy samych piłkarzy byście tylko chcieli w tym plebiscycie? Więc nie rozumiem o co ludzie mają pretensję? Tak zostało wybrane i mi to nie przeszkadza, widocznie bardziej liczą sie dokonania dla kraju, a w tym Lewandowski nigdy nic nie osiągnie niestety. Sport to nie tylko piłka nożna więc nie ma co pomijać innych dyscyplin sportowych.

softgreat komentarzy: 208105.01.2020, 11:47

Real Madryt wkrótce ma ogłosić pozyskanie Reiniera Jesusa z Flamengo.

Matelko komentarzy: 320505.01.2020, 11:46

@GKS_AFC: Oczywiście , że najważniejszy jest obrońca, jeżeli nie kupimy żadnego stopera w zimie to będzie klęska ale uważam , że pomoc też strasznie u nas kuleje.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32205.01.2020, 11:44

@mitmichael: dobrze by było gdyby sobie 'tylko' tyle zażyczyli, spokojnie mogą żądać 100 albo i wyżej.

GKS_AFC komentarzy: 871705.01.2020, 11:43

@Matelko:
No ok zalozmy ze dostaniemy za nich lacznie 45 mln euro. To i tak pierwszeństwo ma stoper nie atakujacy.
Atakujacy tylko jesli odszedlby Ozil/Auba/ Laca.
A szczerze wolabym zeby oni zostali.

Matelko komentarzy: 320505.01.2020, 11:41

@GKS_AFC: za Mikiego Roma rzuciła pierwsza oferte 10 mln wiec 15-18 jest do wyjęcia. Za Elnenego około 8-10 mln tylko najgorzej z Mustafim lecz myślę, że 10-15 mln da rade od kogoś wyciągnąć. A to już i tak spora kwota za zawodników którzy albo nie grają w naszym klubie albo siedzą na ławce.

mitmichael komentarzy: 4924305.01.2020, 11:41

@Przyjaciel1990: musiałby ich jeszcze przejac Pochettino zeby w tym klubie cos zadziałało bo na razie nikt nie moze sobie tam poradzic.

btw Maddison ma kontrakt do 2023 roku wiec Lisy moga sobie zazyczyc tyle ile chca, nawet 70-80mln

GKS_AFC komentarzy: 871705.01.2020, 11:40

I czy wogole ktos ich bedzie chcial kupic.
A po drugi stoper to jest piorytet a nie atakujacy.

GKS_AFC komentarzy: 871705.01.2020, 11:38