Mecz bez historii: Arsenal 2-0 Luton

Mecz bez historii: Arsenal 2-0 Luton 04.04.2024, 00:13, Trempa 714 komentarzy

Arsenal zwyciężył 2-0 z Luton w 31 kolejce Premier League po bramce Odegaarda i samobójczemu trafieniu Hashioki. Mikel Arteta wykorzystał spotkanie z The Hatters do rotacji w składzie i zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce.

Pierwsze 20 minut – jak się później okazało, również cały mecz - toczyło się w spokojnym tempie. Gospodarze kontrolowali sytuację na murawie, ale w trzeciej tercji boiska brakowało płynności, widoczny był brak zgrania ofensywnych piłkarzy desygnowanych do gry przez Artetę. Pierwszy gol padł w 24 minucie. Emil Smith-Rowe odebrał piłkę Mpanzu na połowie Luton i podał ją do Odegaarda. Ten rozegrał ją z Havertzem, otrzymując podanie w pole karne i płaskim strzałem z pierwszej piłki pokonał Kaminskiego.

Kolejne 20 minut przyniosło trzy ciekawe sytuacje. Najpierw po ładnej akcji kombinacyjnej strzał oddał Smith-Rowe, lecz bramkarz wybronił uderzenie Anglika. Chwilę później Kaminski znowu popisał się dobrą interwencją - finezyjne zagranie Bena White’a zakończyło się podaniem do Nelsona, który wypatrzył Havertza, a ten oddał celny strzał. Kanonierzy strzelili drugą bramkę w 44 minucie. Smith-Rowe otrzymał dobre podanie od Trossarda z lewej strony, pomknął do linii końcowej, wycofał piłkę na czwarty metr, a tę do własnej bramki skierował Hashioka. W ostatniej minucie pierwszej połowy Luton oddało swój jedyny celny strzał w meczu - Raya bez problemów obronił strzał Barkley’a z rzutu wolnego.

W pierwszej połowie widzieliśmy zaskakująco dużo niecelnych podań ze strony Arsenalu, co można tłumaczyć brakiem rytmu meczowego niektórych graczy. Na szczęście próby wyjścia z szybkimi atakami przeprowadzane przez gości nie przynosiły żadnych rezultatów.

W drugiej połowie Arsenal częściej pozwalał graczom Luton na rozgrywanie akcji, w pełni ufając swojej grze defensywnej. Kanonierzy nie musieli, a Luton nie potrafiło. W rezultacie na boisku nie działo się zbyt wiele, a pierwszy strzał w kierunku bramki został oddany w …80 minucie. W końcówce mieliśmy jeszcze trzy niecelne strzały gości i próbę Nketiaha.

Arsenal zainkasował 3 punkty w spotkaniu rozgrywanym w tempie niemal sparingowym, zachował czyste konto, nie odniósł żadnej kontuzji i co najmniej na 24 godziny rozsiądzie się na fotelu lidera. Zadanie zostało wykonane.

Arsenal: Raya, White, Saliba, Gabriel, Zinchenko, Odegaard, Partey, Smith-Rowe, Nelson, Havertz, Trossard. Zmiennicy: Tomiyasu, Rice, Jorginho, Nketiah, Martinelli

Luton: Kaminski, Onyedinma, Kabore, Mengi, Hashioka, Doughty, Mpanzu, Barkley, Clark, Townsend, Morris. Zmiennicy: Berry, Woodrow, Chong

Arsenal 2-0 Luton
Odegaard 24’, Hashioka (s.) 44’

Skrót meczu:

Luton TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
dtdtdod komentarzy: 43405.04.2024, 18:18

@johnyegzekutor1993 napisał: "Ale wiesz co? Spróbuję znaleźć. Specjalnie dla Ciebie, zeby obiektywizm poakzac, :D"
Czyli udowodnisz mi, że wysłana przesłana przez ciebie niezwykle "obiektywna" tabelka z błędami sędziowskimi, będzie uwzględniała wszystkie "what if?" i będzie przewidywała tzw. "efekt motyla"? Albo nie rozumiesz mojej puenty, albo masz dojścia do alternatywnej rzeczywistości.

dtdtdod komentarzy: 43405.04.2024, 18:12

@johnyegzekutor1993 napisał: "obiektywne bo staram się patrzeć na wszystkie zespoły"
A ty dalej nie rozumiesz co to obiektywizm. Ja dobrze wiem, że wszystko co pisze jest subiektywne, bo jest przemielone przez moje postrzeganie świata. Może kiedyś zmądrzejesz, albo dalej będziesz żył w bańce "tylko ja mam rację i tylko ja jestem obiektywny".

johnyegzekutor1993 (zawieszony) komentarzy: 3605.04.2024, 18:11

@dtdtdod: jestem w pracy i nie mam możliwości szukać... Ale wiesz co? Spróbuję znaleźć. Specjalnie dla Ciebie, zeby obiektywizm poakzac, :D

johnyegzekutor1993 (zawieszony) komentarzy: 3605.04.2024, 18:06

@dtdtdod: @dtdtdod: obiektywne bo staram się patrzeć na wszystkie zespoły, a nie tylko na jeden. Jako kibic Liverpoolu jesten w stanie bronić Evertonu co jest wielkim PARADOKSEM. Ale Ty tego nie widzisz bo wyciągasz wnioski z tego co pisze takie, jakie Ty chcesz wyciągnąć, a nie takie, jakie powinieneś

dtdtdod komentarzy: 43405.04.2024, 18:06

@johnyegzekutor1993 napisał: "była gdzieś statystyka"
Aha, to fajnie, że gdzieś coś jest.

alexis1908 komentarzy: 363405.04.2024, 18:05

@johnyegzekutor1993: piękny będzie następny sezon jak bez Kloppa wrócicie na swoje 8 miejsce . ;)

johnyegzekutor1993 (zawieszony) komentarzy: 3605.04.2024, 18:04

@dtdtdod: była gdzieś statystyka z tymi pkt i Liverpool był na 2, 3 miejscu w lidze jeśli chodzi o zabrane pkt. Wyżej było chyba Luton i ktoś ze środka tabeli, już nie pamiętam kto. Pewnie można gdzieś to znaleźć w necie

dtdtdod komentarzy: 43405.04.2024, 18:04

@johnyegzekutor1993: I dla twojej "obiektywnej" wiedzy: to co wypisujesz tutaj to są opinie, a opinie są z natury subiektywne. Już w podstawówce tego uczą, ale chyba nie bardzo uważałeś.

sickstick komentarzy: 280405.04.2024, 18:04

@johnyegzekutor1993 napisał: "nie porownuj tych dwóch sytuacji. Tutaj Ode powinien jeszcze czerwo zoabczyc bo wykonał ewidentny ruch do piłki i ją zgarnął pod siebie."
Powinien też dostać 5x20pkt od sędziów bo zrobił telemark.

johnyegzekutor1993 (zawieszony) komentarzy: 3605.04.2024, 18:03

@sickstick: nie porownuj tych dwóch sytuacji. Tutaj Ode powinien jeszcze czerwo zoabczyc bo wykonał ewidentny ruch do piłki i ją zgarnął pod siebie.

dtdtdod komentarzy: 43405.04.2024, 18:02

@johnyegzekutor1993 napisał: "ja zawsze obiektywnie podchodzę do wyników i błędów sędziów"
Wiadomo, obiektywnemu kibicowi Liverpoolu wyszło, że najwięcej błędów sędziowskich popełniono na niekorzyść Liverpoolu, przecie to cały świat wie.
@johnyegzekutor1993 napisał: "i wszyscy wiemy ile pkt w tym sezonie zabrali Liverpoolowi, a ile Arsenalowi, albo komu ile dali. :D"
Oświeć nas: ile? Jako najbardziej "obiektywny" człowiek świata na pewno masz dokładne wyliczenia dla każdego zespołu w PL. Dodatkowo dokładnie wiesz co by się wydarzyło w każdym meczu po każdym błędzie sędziowskim. Np. dokładnie wiemy jak by się potoczył mecz po podyktowaniu karnego w meczu Liverpoolu z Arsenalu w pierwszej połowie. Przecież to każdy wie, prawda?

johnyegzekutor1993 (zawieszony) komentarzy: 3605.04.2024, 18:01

@alexis1908: Nottingham? Oglądałeś mecz? Sam bramkarz leżał 4 minuty w doliczonym plus zmiany, plus zawodnik z pola minute leżał na środku boiska xD i po co te nory? Wszyscy wiemy, kto w jakiej norze bardziej siedzi. ;)

sickstick komentarzy: 280405.04.2024, 18:00

Liverpool w meczu z Arsenalem nie dostał karnego za rękę Ode - o czym fani Liverpoolu lubią wspominać, zaś kilka kolejek wcześniej za identyczną rękę karnego nie dostał WHU w meczu właśnie z Liverpoolem - czym fani Liverpoolu już nie wspominają.

johnyegzekutor1993 (zawieszony) komentarzy: 3605.04.2024, 17:59

@nielegalny: akurat jestem wyluzowany. Czytam te wasze komentarze i chodzi mi o waszą krótkowzroczność... Nie pije, nie pale! :D

alexis1908 komentarzy: 363405.04.2024, 17:57

@johnyegzekutor1993: Za to Liverpool powinien miec o 2 mniej za Nottingham bo tam bramka już poszła po doliczonym czasie gry . Liverpool 2 razy przegrywał mistrzostwo jednym punktem chwalisz się czy żalisz ? Oj mam nadzieję że to United wygra żebyście wrócili do nor bo już nawet to śmieszne nie jest .

nielegalny komentarzy: 46505.04.2024, 17:56

@johnyegzekutor1993: ok, powinien być karny, ale to nie dało by Live z automatu 3 pkt, nawet bramki nie musiało po tym karnym być. Mówisz, że "sramy się" o te pkt. No sorry ale to ty ciągle zafiksowany o nich gadasz. Jest piątek, idź sobie na spacer, piwko sobie wypij, zapał sobie jak lubisz i zluzuj majty bo strasznie marudzisz

johnyegzekutor1993 (zawieszony) komentarzy: 3605.04.2024, 17:52

@johnyegzekutor1993: tak samo Everton... Zabrali im pkt i grozi im widmo spadku, a City co? Gowno... Im nic nie zrobią bo jest posmarowane

johnyegzekutor1993 (zawieszony) komentarzy: 3605.04.2024, 17:50

@dtdtdod: ja zawsze obiektywnie podchodzę do wyników i błędów sędziów i wszyscy wiemy ile pkt w tym sezonie zabrali Liverpoolowi, a ile Arsenalowi, albo komu ile dali. :D

johnyegzekutor1993 (zawieszony) komentarzy: 3605.04.2024, 17:48

@nielegalny: sens... Sens jest taki, że sracie się o te pkt, a dobrze wiemy że Varsenal powinien mieć ich mniej o 2. I o to, ze Wy jaracie się tym wszystkim i nikt nie widzi i nie widział problemu, jaki wtedy zaistniał. Liverpool 2 razy przegrywał mistrzostwo o 1pkt, a tutaj masz 2pkt, więc myślę, że to calkiem sporo biorąc pod uwagę LE i LM całej trójki. :)

dtdtdod komentarzy: 43405.04.2024, 17:48

@johnyegzekutor1993 napisał: "nie boli, tylko o obiektywizm chodzi" @johnyegzekutor1993 napisał: "Myślę, że najwięcej zabrane miał Liverpool."
Świetne XD

nielegalny komentarzy: 46505.04.2024, 17:38

@johnyegzekutor1993: nie wiem o co Ci chodzi w takim razie :D jeśli 1993 w nicku oznacza Twój rocznik no to najwyższy czas nauczyć się pisać z sensem i tak żeby inni rozumieli ;) taki duży chłopak, a takie banialuki pisze

johnyegzekutor1993 (zawieszony) komentarzy: 3605.04.2024, 17:33

@Dzulian: nie boli, tylko o obiektywizm chodzi, a jak widac niektórzy mają krótka pamięć... Tym bardziej, że chodzi o mecz bezpośredni. A co do tego, że Liverpool jest słaby... Hmmm... Mysle, ze nie jest taki słaby skoro tworzy cała masę sytuacji, ale nie zamienia ich na bramki A jak sami wiecie Arsenal też miał dołek na początku stycznia czy jakoś tak, a po przerwie reprezentacyjne wygrali 3, czy 4 mecze z 5 bramkami do przodu, więc to może się zmienić szybko, tym bardziej, że wraca Jota niedługo... A to jest taki szczur, ze zawsze jest tam gdzie piłka w polu karnym. Mi głównie chodzi o uczciwą walkę, a nie o to, żeby komuś coś powiedzieć bo jest kibicem innego zespołu. Dla mnie to i nawet tottenham czy United może być mistrzem oby uczciwie.

johnyegzekutor1993 (zawieszony) komentarzy: 3605.04.2024, 17:25

@nielegalny: nie chodzi które miejsce bo mam to gdzieś... Tylko tak sracie się tymi pkt. a z piłkarskiego punktu widzenia są drużyny którym więcej w tym sezonie zabrano niż dano. Myślę, że najwięcej zabrane miał Liverpool. Akurat Ciebie przeczytałem, więc zacytowałem :D

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.04.2024, 17:20

Gabriel i Zinchenko w TOTW 30 kolejki

Dzulian komentarzy: 258605.04.2024, 17:07

@johnyegzekutor1993: Chłopie ale co cie boli? Że Rychu Peja ma dziś szanse uczciwie zarobić?

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.04.2024, 17:05

@Ech0z napisał: "Piotrek jest jak Kibole. Nikt ich nie lubi ale jak przyjdzie wróg to pierwsi będą nas bronić."

XDDDD

nielegalny komentarzy: 46505.04.2024, 17:00

@johnyegzekutor1993: ale czemu ty mnie cytujesz? :D spoko, z czterema przewagi też 3cie miejsce będzie dla Live :)

johnyegzekutor1993 (zawieszony) komentarzy: 3605.04.2024, 16:48

@nielegalny: przypomnijcie sobie rękę odegaarda w polu karnym z Liverpoolem... Powinno być 4 pkt przewagi, a nie 2... Varsenal też dobrze gra w piłkę.

praptak komentarzy: 883805.04.2024, 16:36

@Ech0z napisał: "Mam dla was propozycję. Jeżeli wbije jakiś troll to niech nikt mu nie odpisuje. Piszmy wtedy o Barszczu czerwonym i innych głupotach."
No nie wiem, wtedy też łatwo o ryzyko. Może lepiej o pomidorowej? Barszcz czerwony i ogórkową lepiej odpuścić. Jak będziemy gadać o zupie zrobionej z jego krewnych to może być poruszony.

alexis1908 komentarzy: 363405.04.2024, 16:26

@ozzy95: a moim zdaniem możemy zrobić serię 8 zwycięstw do końca sezonu . I tak patrzeć Everton ostatnia kolejka jak będą mieli przyklepane utrzymanie wątpię że beda się nas szczególnie spinać i pomagać Llfc . United przedostania kolejka podobna sytuacja . Z tych meczów które nam zostały to chyba najbardziej tego Brighton się boję bo oni nie leżeli nam w tamtym sezonie .

Ech0z komentarzy: 1043105.04.2024, 16:02

Mam dla was propozycję. Jeżeli wbije jakiś troll to niech nikt mu nie odpisuje. Piszmy wtedy o Barszczu czerwonym i innych głupotach. Jego wiadomość zniknie raz dwa. Nie karmcie trolla, zginie śmiercią głodową

ozzy95 komentarzy: 1993 newsów: 105.04.2024, 15:56

Kwiecień jest szalony, gramy co trzy dni, wyczuwam problemy z wrzucaniem newsów z zapowiedziami spotkań :P jeszcze na domiar złego Rahu dalej na zlocie miłośników Lambo (jako wystawca, a nie widz :o) i nie ma czasu pozamiatać tego syfu, który tutaj włazi od wczoraj. Dookoła pylą różne drzewka i krzaczki i tego czerwonego pyłu tu się pcha trochę przez okno.

Ech0z komentarzy: 1043105.04.2024, 15:56

kaziu874 komentarzy: 674905.04.2024, 15:48

@Lamoreaux napisał: "te kleksy z lfc.com czy innych fanbejzów to są jak cyganie

wbijają do cywilizowanej społeczności swoją grupą, próbują się zadomowić, wygłaszają te swoje niezrozumiałe mądrości, nagle zaczyna śmierdzieć, giną dywany i inne rzeczy. Jak Piotraz zmieni awatar na Artetę bez rowerka, to wiadomo czyja to sprawka."

Wyciekło nagranie jak Rahu gadał z WojtekYNWA i pytał go o wieczorną wymianę uprzejmości na stronie wraz z kilkoma swoimi kolegami, ale chyba nie otrzymał konkretnej odpowiedzi.

sickstick komentarzy: 280405.04.2024, 15:28

@nielegalny napisał: "odpowiem klasykiem: Chyba Ty!"
Ja to zostałem okrzyknięty przez piotrka kibicem Liverpoolu bo ich pochwaliłem po wygraniu Myszki Miki, nie muszę tam nawet zakładać konta :D

ozzy95 komentarzy: 1993 newsów: 105.04.2024, 15:24

@sickstick napisał: "Logujecie się na stronach United czy Liverpoolu, robicie tam wiochę, a potem się dziwicie że United czy Liverpool przychodzą tutaj i odpowiadają wiochą."

pics or it didn't happen!

nielegalny komentarzy: 46505.04.2024, 15:15

odpowiem klasykiem: Chyba Ty!

Garfield_pl komentarzy: 2829905.04.2024, 15:14

Ansu Fati and Valentín Barco will be in the squad.

Bart Verbruggen will start.

Evan Ferguson, Billy Gilmour and Adam Webster are unavailable for selection.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.04.2024, 14:53

Nikomu dywanu nie ukradłem nigdy...

sickstick komentarzy: 280405.04.2024, 14:47

Ups147 komentarzy: 349605.04.2024, 14:45

Goście wbili trollowac i prowokować,a Piotrek wszedł w ich grę i zaczął nimi podłogę wycierać xd przecież to hit, musicie chyba potrenować i dopiero wrócić chłopaki :P

Ech0z komentarzy: 1043105.04.2024, 14:44

I Cyyk 3 miesiące L4 na wypalenie zawodowe bo mnie w Januszexie zaczęli wkur**iac

Paul77 komentarzy: 989905.04.2024, 14:42

Real ponoć wysłucha ofert za Valverde, tylko cena chora bo może osiągnąć 150 mln euro.

Lamoreaux komentarzy: 347505.04.2024, 14:31

te kleksy z lfc.com czy innych fanbejzów to są jak cyganie

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.04.2024, 14:10

@WojtekYNWA napisał: "miałeś trudne dzieciństwo, eidac po twoim zachowaniu"

XDD, świetny argument, mam nadzieję że fanbaza lfc jest z ciebie dumna tak jak z twojego kumpla wczoraj.

WojtekYNWA (zawieszony) komentarzy: 3805.04.2024, 13:53

@Piotrek95: miałeś trudne dzieciństwo, eidac po twoim zachowaniu

nielegalny komentarzy: 46505.04.2024, 13:48

@Piotrek95 napisał: "I to głównie City trzeba się obawiać. Liverpool trzy ostatnie zwycięstwa w lidze przepchnął po podarowanych bramkach albo golami w 99 minucie"
To prawda, ale w końcu forma może im się bujnąć. Nie skreślałbym ich. Jednak nie martwię się tą ich przewagą za bardzo i też patrzę na City jako głównego kandydata do tytułu.
Co by nie było, mega końcówka EPL się szykuje :D a jeszcze za chwilę LM!!! COYG!!!

FlameDood komentarzy: 147205.04.2024, 13:44

@Bartek_ napisał: "Tę kolejkę widziałem tak: my wygrywamy z Brighton, Liverpool przegrywa z United i wskakujemy na 1 miejsce w tabeli. Chociaż po wczorajszym meczu United nadzieje te są jakby mniejsze. :p"
Po wczorajszej porażce United w fatalnym stylu widzę większe szanse na urwanie pkt LFC, niż gdyby ewentualnie wczorajszy mecz wygrali. Oni zawsze po kilku wtopach z rzędu (aktualnie Brentford i Chelsea) potrafią się spiąć na jeden mecz i coś ugrać.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.04.2024, 13:42

Za 5 kolejek w walce o mistrza zostanie City i ArsenaI

I to głównie City trzeba się obawiać. Liverpool trzy ostatnie zwycięstwa w lidze przepchnął po podarowanych bramkach albo golami w 99 minucie i były to takie tuzy jak Sheffield i Brighton u siebie oraz Nottingham na wyjeździe.

Właśnie zakończyli najłatwiejszy mecz sezonu gdzie męczyli się niemiłosiernie. Do tego Atalanta też nie jest aż tak słaba jak Sparta Praga, tam też ich przeczołga konkretnie w środku tygodnia. Nie mają przewagi w tej materii że nie grają w LM.

Zdecydowanie najsłabszy i najbardziej chaotyczny zespół zaraz odpadnie z walki o mistrza.

Imtari komentarzy: 4505.04.2024, 13:37

@Bartek_ napisał: "Chociaż po wczorajszym meczu United nadzieje te są jakby mniejsze. :p"

:-0
Wczoraj ostatni raz zerknąłem na wynik w 90 minucie i myślałem, że tak się skończyło :-p

Erik to jest jednak profesor :-D No i muszę przyznać, że Palmer to się akurat Chelsea udał