Mecz bez historii: Arsenal 2-0 Luton

Mecz bez historii: Arsenal 2-0 Luton 04.04.2024, 00:13, Trempa 714 komentarzy

Arsenal zwyciężył 2-0 z Luton w 31 kolejce Premier League po bramce Odegaarda i samobójczemu trafieniu Hashioki. Mikel Arteta wykorzystał spotkanie z The Hatters do rotacji w składzie i zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce.

Pierwsze 20 minut – jak się później okazało, również cały mecz - toczyło się w spokojnym tempie. Gospodarze kontrolowali sytuację na murawie, ale w trzeciej tercji boiska brakowało płynności, widoczny był brak zgrania ofensywnych piłkarzy desygnowanych do gry przez Artetę. Pierwszy gol padł w 24 minucie. Emil Smith-Rowe odebrał piłkę Mpanzu na połowie Luton i podał ją do Odegaarda. Ten rozegrał ją z Havertzem, otrzymując podanie w pole karne i płaskim strzałem z pierwszej piłki pokonał Kaminskiego.

Kolejne 20 minut przyniosło trzy ciekawe sytuacje. Najpierw po ładnej akcji kombinacyjnej strzał oddał Smith-Rowe, lecz bramkarz wybronił uderzenie Anglika. Chwilę później Kaminski znowu popisał się dobrą interwencją - finezyjne zagranie Bena White’a zakończyło się podaniem do Nelsona, który wypatrzył Havertza, a ten oddał celny strzał. Kanonierzy strzelili drugą bramkę w 44 minucie. Smith-Rowe otrzymał dobre podanie od Trossarda z lewej strony, pomknął do linii końcowej, wycofał piłkę na czwarty metr, a tę do własnej bramki skierował Hashioka. W ostatniej minucie pierwszej połowy Luton oddało swój jedyny celny strzał w meczu - Raya bez problemów obronił strzał Barkley’a z rzutu wolnego.

W pierwszej połowie widzieliśmy zaskakująco dużo niecelnych podań ze strony Arsenalu, co można tłumaczyć brakiem rytmu meczowego niektórych graczy. Na szczęście próby wyjścia z szybkimi atakami przeprowadzane przez gości nie przynosiły żadnych rezultatów.

W drugiej połowie Arsenal częściej pozwalał graczom Luton na rozgrywanie akcji, w pełni ufając swojej grze defensywnej. Kanonierzy nie musieli, a Luton nie potrafiło. W rezultacie na boisku nie działo się zbyt wiele, a pierwszy strzał w kierunku bramki został oddany w …80 minucie. W końcówce mieliśmy jeszcze trzy niecelne strzały gości i próbę Nketiaha.

Arsenal zainkasował 3 punkty w spotkaniu rozgrywanym w tempie niemal sparingowym, zachował czyste konto, nie odniósł żadnej kontuzji i co najmniej na 24 godziny rozsiądzie się na fotelu lidera. Zadanie zostało wykonane.

Arsenal: Raya, White, Saliba, Gabriel, Zinchenko, Odegaard, Partey, Smith-Rowe, Nelson, Havertz, Trossard. Zmiennicy: Tomiyasu, Rice, Jorginho, Nketiah, Martinelli

Luton: Kaminski, Onyedinma, Kabore, Mengi, Hashioka, Doughty, Mpanzu, Barkley, Clark, Townsend, Morris. Zmiennicy: Berry, Woodrow, Chong

Arsenal 2-0 Luton
Odegaard 24’, Hashioka (s.) 44’

Skrót meczu:

Luton TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
Be4Again komentarzy: 349405.04.2024, 09:36

@damianARSENAL napisał: "Jeśli Liverpool w niedziele nie zgubi punktów, nasza sytuacja zrobi się skomplikowana."

Wszystko zależy od nas, póki sami nie będziemy tracić punktów to będziemy w grze do ostatniej kolejki. Po wyjeździe na OT mają jeszcze wyjazd na AV (nie leży im ten teren) i Everton, który potrafi się im postawić.

Mastec30 komentarzy: 625705.04.2024, 09:33

@1886gunner1886 napisał: "jak Arczi wyreguluje Sesko celownik to chyba najlepsza i najtańsza opcja"

Sesko jest fajny ale ja to powtarzam od początku. To będzie gośc jak Hojlund, który będzie potrzebował powiedzmy około pół roku żeby się ogarnąć. Havertz niby z doświadczeniem w PL ale zaczął oddawać dopiero w okolicach listopada. Jezeli uznamy, że poradzimy sobie w takim składzie personalnym do momentu aż Sesko zaliczy progres to ok ale problem będzie taki, że przy walce na kilku frontach może nie dostawać tylu minut ile by potrzebował.

Be4Again komentarzy: 349405.04.2024, 09:29

@Ech0z: Nie generalizuj, bo to infantylne. Znam masę kibiców LFC, nie raz oglądaliśmy razem mecze i to normalni kibice. Mam grupę społecznościową w pracy kibiców EPL i sympatyków the Reds jest chyba najwięcej i są to ludzie z całej Europy. Wiadomo lekka szyderka i wymiana uprzejmości w granicach zdrowego poczucia humoru jest co mecz. Jednak jeżeli chodzi o szczerą niechęć to kibice The Reds zgodnie przyznają, że dla nich wrogiem nr 1 jest ManU, a nr 2 City. ManU wiadomo, derby Anglii itd, a o City mają ból 4 liter bo gdyby nie finansowy doping to oni prawdopodobnie by dołożyli dwa mistrzostwa więcej za ery Kloppa. Jakieś zawiści względem Arsenalu nigdy nie odczułem z ich strony, wręcz przeciwnie. Jak luźno gadamy to sami przyznają, że jak im się nie uda to najlepiej jakby Arsenalowi się udało, a nie City. Jeden dzban z kompleksami z drugim udzielający się na tej stronie nie może być wyznacznikiem dla ogółu. Czy tam jakiś twitterowy oszust. Wejdź sobie dpage czy lfc.pl i oni dokładnie to samo piszą o nas… Tak w sumie jest wszędzie. Warto więc wyjść z tego bezsensownego generalizowania. Na Polskiej ziemii Arsenal ma akurat chyba najsilniejszą społeczność i reszta ma w głównej mierze o to ból 4liter. Nie mają gdzie i z kim podyskutować więc zlatują się tutaj i próbują się uzewnętrzniać.

Garfield_pl komentarzy: 2829905.04.2024, 09:29

Jeszcze 8 spotkań, zgubią nie jeden raz, natomiast nie ma co patrzeć na rywali, tylko trzeba przede wszystkim skupić się na naszych meczach, które musimy wygrywać, bo nic nam ze strat rywali, jeśli sami stracimy:)

Garfield_pl komentarzy: 2829905.04.2024, 09:27

Rob Edwards (Luton manager) on Smith Rowe: “I was lucky enough to do a few camps with him in the U20s when I was working at the FA & I thought he was outstanding. I’ve always been a big admirer of his, I think he’s an exceptional player.”

@HaytersTV

damianARSENAL komentarzy: 855805.04.2024, 09:26

arek0097 komentarzy: 23305.04.2024, 09:13

@miki9971 napisał: "Wiesz tutaj taki wysyp był wczoraj, ze może się okazać, że Pani Kicia2910 po jakimś czasie będzie się lubować w wyjazdach do Tajlandii.... :D"

No wiesz, też wpadłem na to, że to może nie być koniecznie "Pani", ale najzwyczajniej to przemilczałem :)

fabregas1987 komentarzy: 2582405.04.2024, 09:13

Tottki to chyba jedyny zespół, który może coś jeszcze przetasować w top3. Potrafią zaskoczyć w meczach z czołówką, mają patent na Guardiole, na derby z nami będą potrójnie zmotywowani, bo mogą pogrzebać nasze szanse na tytuł.
Wiadomo, ze teoretycznie każdy inny zespół może konus urwać punkty, ale realnie oceniając to City i Live raczej będą wygrywać do końca sezonu. U nas to niewiadoma, bo jednak Brighton, Villa, United, Chelsea i właśnie Spurs to bardzo wymagający terminarz na ostatnie kolejki.
Imo Liverpool ma największe szanse tak z 40%, City 35%, my 25%

Garfield_pl komentarzy: 2829905.04.2024, 09:11

@FabrizioRomano: “From what I’m hearing, Mikel Arteta is still a big fan of Martin Zubimendi — he believes Zubimendi is a very talented midfielder & could be perfect for any club around the world, so Zubimendi remains one - not the only one - on Arsenal’s list.” [YouTube] #afc

1886gunner1886 komentarzy: 147605.04.2024, 09:10

@Mastec30: jak Arczi wyreguluje Sesko celownik to chyba najlepsza i najtańsza opcja

Garfield_pl komentarzy: 2829905.04.2024, 09:09

@FabrizioRomano: “I’m always receiving many questions on Victor Osimhen, many clubs around Europe appreciate him, like Chelsea, PSG, also Arsenal - but Arsenal are focused on players like Gyökeres or Sesko - Sesko is also on the list at Chelsea.” [YouTube] #afc

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 205.04.2024, 09:09

@arek0097 napisał: "Wiadomo, , ale kultura musi być :) My nie gęsi, swój język mamy...

Nie to co prowokatorzy z innych stron :)"
@arek0097 napisał: "Witaj Kanonierko :)"

Mastec30 komentarzy: 625705.04.2024, 09:09

No to ciekawe info

Mastec30 komentarzy: 625705.04.2024, 09:07

@Adi17 napisał: "Jutro mecz więc można podyskutować na poważne termaty."

I to ważny mecz. Strata punktów moim zdaniem wyrzuca nas z wyścigu. Nawet z pozoru łatwe mecze (nie mam na myśli tego jutro ale ogólnie) bedą wywoływały mase stresu

Adi17 komentarzy: 301305.04.2024, 08:54

@3rdpitch napisał: "United skonczylo sezon kilka miesiecy temu, nie wiem czemu jeszcze kogos obchodzi ten podklub ktory po 30 meczach ma ujemny bilans bramkowy co swiadczy o antyfutbolu lysego imbecyla i farcie ze jakims cudem sa w TOP6"

Ja mam wrażenie, że niektórzy bardziej interesuja się innymi klubami i więcej siedzą na tychże forach (dla mnie śmieszne, żeby wchodzić na te strony :D)

I łatwo niektórych podpalić, tak jak zrobił ten gość wojtekynwa czy jak mu tam. Nikt nie wie czy to rzeczywiście fan LFC czy ktoś sobie jaja robi czy fan Tottenhamu czy United.

Jutro mecz więc można podyskutować na poważne termaty.

arek0097 komentarzy: 23305.04.2024, 08:48

@miki9971 napisał: "Tego jeszcze nie wiemy..."

Wiadomo, , ale kultura musi być :) My nie gęsi, swój język mamy...

Nie to co prowokatorzy z innych stron :)

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 205.04.2024, 08:43

Tego jeszcze nie wiemy...

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 205.04.2024, 08:28

Eric Ten Haag po meczu: "Przegraliśmy, pomimo tego, że graliśmy nieźle. Wróciliśmy z 2:0 na 2:3, gdyby nie błędy sędziowskie i ten karny z czapki, zapewne mecz zakończyłby się takim wynikiem. Spójrzcie też na mecz z Arsenalem, tam mogliśmy a nawet powinniśmy wygrać, ale sędziowie uznali inaczej. Jesteśmy na dobrej drodze przebudowy."

arek0097 komentarzy: 23305.04.2024, 08:27

@Kicia2910 napisał: "Witam wszystkich."

Witaj Kanonierko :)

3rdpitch komentarzy: 456705.04.2024, 08:25

arek0097 komentarzy: 23305.04.2024, 08:23

@Mastec30 napisał: "Nie kumam czym wg nich ich prowokujemy. Tak jakby samo bycie w czołówce jest dla nich niewybaczalne"

W istocie rzeczy tak jest. Obrali sobie za cel teraz Kanonierów. Nadal żyją po prostu przeszłością.

Jestem zdania, że powinna powstać ranga moderatora, który mógłby zawieszać konta. Dobrze byłoby, aby było ich kilku, bo jak wiadomo każdy ma ograniczony czas.

Kicia2910 komentarzy: 505.04.2024, 08:23

Witam wszystkich.

Mastec30 komentarzy: 625705.04.2024, 08:14

A co do United to jest to jeden z najbardziej bezużytecznych klubów w tym sezonie. Mógłby np urwać punkty Liverpoolowi ale pewnie wystawią tyłek i dadzą się wyruchać jak z Chelsea. A jak przyjdzie nam z nimi zagrać to zepna dupkę, do tego mają się jako tako ogarną i będzie problem

Mastec30 komentarzy: 625705.04.2024, 08:01

@Paul77 napisał: "Nie przez przypadek FC Liverpool jest najbardziej znienawidzonym klubem w Anglii."

Ja tam sam klub lubię. Mój nr2. Gdyby nie Arsenal to byłbym 100% za Liverpoolem ale fanbasa internetową the Reds mają zdecydowanie najgorszą. A w tym sezonie to oni mają jakąś nagonkę na nas. Nie kumam czym wg nich ich prowokujemy. Tak jakby samo bycie w czołówce jest dla nich niewybaczalne

Paul77 komentarzy: 989905.04.2024, 07:38

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52405.04.2024, 07:24

Biorąc pod uwagę 5 najsilniejszych lig, tylko Sheffield (18.47) pozwala na oddanie więcej strzałów niż United - 17.53.

aguero10 komentarzy: 860405.04.2024, 07:12

@Marzag:

Za Fergiego było na odwrót.

Ech0z komentarzy: 1043105.04.2024, 05:12

Kibice Liverpoolu? Mam doświadczenie mogę doradzić tym którzy nie mają z nimi dużo do czynienia. Nigdy ale to nigdy nie wchodzccie w dyskusję z kibicami Liverpoolu. Omijajcie szerokim łukiem, jeżeli już jest taki w gronie i musicie wysłuchać to tylko przytakujcie jak do dziecka z Tourretem które wyzywa na lewo i prawo. Ich największy guru w Polsce niejaki Bill Shankly na Twitterze przez wiele lat nimi sterował i mówił jak mają żyć na grupach po 70 osób na czacie głosowym słuchali niczym proroka. Wiecie co się niedawno okazało? Koleś był dużym konikiem i mocno oszukiwał na biletach własnego klubu.Ale spokojnie jeszcze do końca sezonu trzeba wytrzymać i wrócą do jaskini jak kibice Chelsea.

Ech0z komentarzy: 1043105.04.2024, 05:02

Oglądałem ten mecz i to wyglądało jakby dać pada dzieciom i włączyć Fifę 17. Bieganie od bramki do bramki bez żadnego ładu. W drugiej połowie już tylko 4 biegło reszta zostawała bo nie mieli siły jak n Orliku. Ten łysy to naprawdę odklejeniec.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 105.04.2024, 03:29

United znów stracili gola w Ten Hag time? Niezle ciekawe czy jakas druzyna z premier league stracila tyle goli po 90 min co United w tym sezonie.

praptak komentarzy: 883805.04.2024, 03:05

Całkiem fajna wymiana uprzejmości. Spodobało mi się zacięcie naukowe kibiców lfc w badaniu inteligencji fanów Arsenalu.
Zwłaszcza, że we trzech zrobili więcej błędów ortograficznych w 2 godziny, niż całe k.com w miesiąc.

RahU pewnie znowu na zlocie właścicieli lambo, wpada tutaj czasem tylko po gitarę i znika!

markiz0 komentarzy: 75505.04.2024, 02:28

@Patriko: Nie ogladam meczow Chelsea i nie wiem jak gra. Slyszalem wypowiedzi Guardioli, ze wedlug niego byl niewiele gorszy od Fodena. Fakty sa jednak takie, ze los podarowal mu 8 karnych i skierowany na niego blask jupiterow jest zdecydowanie zbyt jasny. Mialby 8 goli i 3 asysty na finiszu sezonu, czyli na pierwszy rzut oka przecietny pilkarz w przecietnym zespole. Zamiast tego ma 2 gole straty do Haalanda i bije sie o korone krola strzelcow. Dobrze dla niego, ale wole ocenic go za 2/3 sezony. Nie mam nic do niego, a nawet podoba mi sie ta historia. Strzelil z nami gola w meczu o Tarcze Wspolnoty, zmienil klub na taki w ktorym regularnie gra i robi dobre liczby. Przyklad dla mlodych, ze mozna sie przebic.

Patriko komentarzy: 530205.04.2024, 02:01

@markiz0 napisał: "Palmer na 16 goli w PL 8 strzelil z karnych. Powinnismy go kupic za 80mln euro, alez to bedzie chodzic w Trabzonsporze."
A nie no to strasznie mu to ujmuję, że potrafi strzelać jedenastki, na pewno jest słaby. Gdyby tylko można było ocenić grę piłkarza poprzez oglądanie meczów a nie kierować się tylko statystykami które nigdy nie są omylne a które i tak ma bardzo dobre...

markiz0 komentarzy: 75505.04.2024, 01:43

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.04.2024, 00:54

koniec dyskusji, chłopaki poszli spać bo mama router wyłączyła

Mickeylo komentarzy: 277905.04.2024, 00:42

@Dawid03333 napisał: "co z tego że byliście 20 razy wyżej wygraliście wtedy pl albo UCL? Albo jakieś puchary?"

Pierwsze to się naucz czytać ze zrozumieniem, później wszczynaj dyskusje. A co do pucharów to tak, wygraliśmy, 5 pucharów Anglii, podczas gdy wy 2. W ostatnich 20 latach.

Patriko komentarzy: 530205.04.2024, 00:38

Wiecie, ze Palmer ma overall 66 w EA FC(Fifie)? osobiście sam nie gram w tę grę, ale właśnie się dowiedziałem xD trochę zabawne, bo jest gorszy od połowy zawodników ekstraklasy w tej grze a już w poprzednich latach gdy gdzieś tam czasami Guardiola dawał mu jakieś minuty w City było widać w nim potencjał na co najmniej niezłego piłkarza na poziomie ligi angielskiej.

XandeR komentarzy: 971505.04.2024, 00:26

a majstra i tak zgranie City, jeszcze nie wiem jak ale zawsze sie tak konczy xP

XandeR komentarzy: 971505.04.2024, 00:25

YNWA mnie zawsze smieszy. You never won anything, a sie panosza jakby cos znaczyli.

Dawid03333 (zawieszony) komentarzy: 3105.04.2024, 00:25

@Mastec30: co z tego że byliście 20 razy wyżej wygraliście wtedy pl albo UCL? Albo jakieś puchary?

dzamil komentarzy: 18805.04.2024, 00:24

WojtekYNWA jak wklejasz wybiórczo komentarze na LFC to weź ogarnij bo najpierw piszesz o tym że nienawidzisz jak Ci wyskakują z historią a później wklejasz jak to bronisz się wygranymi w LM i jakie dostajesz od nas odpowiedzi. Przecież tam na stronie LFC mają Cię za dzbana zapewne nawet. dodatkowo dodaj komentarze jak wyzywasz tutaj ludzi a napewno dostaniesz pochwały za swoją hipokryzję.

Dawid03333 (zawieszony) komentarzy: 3105.04.2024, 00:24

@dzamil: wieciej niż wy

alexis1908 komentarzy: 363405.04.2024, 00:23

@mar12301: ajajaj miało być 2005 a napisałem 2006 ;)

mar12301 komentarzy: 2315505.04.2024, 00:17

@alexis1908: w 2005. W 2006 grał Arsenal z Barceloną.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.04.2024, 00:15

@alexis1908 napisał: "Ja to jestem ciekaw czy jakby się tak ich spytać na szybko na ulicy czy wymienia chociaż 5 zawodników z finału LM w 2006 roku bo szczerze mam wątpliwości ;)"

Oni 5 województw Polski nie byliby w stanie wymienić

Mastec30 komentarzy: 625705.04.2024, 00:13

@dzamil napisał: "Mówiłem najwięksi hipokryci to kibice LFC i zdania prędko nie zmienię."

No LFC w tym sezonie pokazuje najgorszą fanbaze

dzamil komentarzy: 18805.04.2024, 00:10

Wojtek tutaj wszystkich obraża jedynie a pisze o wielkich poważnych kibicach LFC co kultura tam tylko jest i wszędzie ją okazują. Mówiłem najwięksi hipokryci to kibice LFC i zdania prędko nie zmienię.

Mastec30 komentarzy: 625705.04.2024, 00:10

@Dawid03333 napisał: "2 dobry sezon od 20 lat"

Aż se sprawdziłem ostatnie 20 lat skoro mówisz że mamy 2 dobry sezon. I przez te 20 lat byliśmy 10 razy nad Liverpoolem w lidze. 10 razy wyżej był Liverpool. I przez te 20 lat oba kluby wygrały po 1 mistrzostwie. Tyle z lekcji historii.

alexis1908 komentarzy: 363405.04.2024, 00:09

@Mastec30: Ja to jestem ciekaw czy jakby się tak ich spytać na szybko na ulicy czy wymienia chociaż 5 zawodników z finału LM w 2006 roku bo szczerze mam wątpliwości ;)

Garfield_pl komentarzy: 2829905.04.2024, 00:08

@WojtekYNWA napisał: "Zmień najlepiej nick na" Loosepool " frajerze je**ny bo masz jakiś kompleks"