Mecz bez historii: Arsenal 2-0 Luton

Mecz bez historii: Arsenal 2-0 Luton 04.04.2024, 00:13, Trempa 714 komentarzy

Arsenal zwyciężył 2-0 z Luton w 31 kolejce Premier League po bramce Odegaarda i samobójczemu trafieniu Hashioki. Mikel Arteta wykorzystał spotkanie z The Hatters do rotacji w składzie i zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce.

Pierwsze 20 minut – jak się później okazało, również cały mecz - toczyło się w spokojnym tempie. Gospodarze kontrolowali sytuację na murawie, ale w trzeciej tercji boiska brakowało płynności, widoczny był brak zgrania ofensywnych piłkarzy desygnowanych do gry przez Artetę. Pierwszy gol padł w 24 minucie. Emil Smith-Rowe odebrał piłkę Mpanzu na połowie Luton i podał ją do Odegaarda. Ten rozegrał ją z Havertzem, otrzymując podanie w pole karne i płaskim strzałem z pierwszej piłki pokonał Kaminskiego.

Kolejne 20 minut przyniosło trzy ciekawe sytuacje. Najpierw po ładnej akcji kombinacyjnej strzał oddał Smith-Rowe, lecz bramkarz wybronił uderzenie Anglika. Chwilę później Kaminski znowu popisał się dobrą interwencją - finezyjne zagranie Bena White’a zakończyło się podaniem do Nelsona, który wypatrzył Havertza, a ten oddał celny strzał. Kanonierzy strzelili drugą bramkę w 44 minucie. Smith-Rowe otrzymał dobre podanie od Trossarda z lewej strony, pomknął do linii końcowej, wycofał piłkę na czwarty metr, a tę do własnej bramki skierował Hashioka. W ostatniej minucie pierwszej połowy Luton oddało swój jedyny celny strzał w meczu - Raya bez problemów obronił strzał Barkley’a z rzutu wolnego.

W pierwszej połowie widzieliśmy zaskakująco dużo niecelnych podań ze strony Arsenalu, co można tłumaczyć brakiem rytmu meczowego niektórych graczy. Na szczęście próby wyjścia z szybkimi atakami przeprowadzane przez gości nie przynosiły żadnych rezultatów.

W drugiej połowie Arsenal częściej pozwalał graczom Luton na rozgrywanie akcji, w pełni ufając swojej grze defensywnej. Kanonierzy nie musieli, a Luton nie potrafiło. W rezultacie na boisku nie działo się zbyt wiele, a pierwszy strzał w kierunku bramki został oddany w …80 minucie. W końcówce mieliśmy jeszcze trzy niecelne strzały gości i próbę Nketiaha.

Arsenal zainkasował 3 punkty w spotkaniu rozgrywanym w tempie niemal sparingowym, zachował czyste konto, nie odniósł żadnej kontuzji i co najmniej na 24 godziny rozsiądzie się na fotelu lidera. Zadanie zostało wykonane.

Arsenal: Raya, White, Saliba, Gabriel, Zinchenko, Odegaard, Partey, Smith-Rowe, Nelson, Havertz, Trossard. Zmiennicy: Tomiyasu, Rice, Jorginho, Nketiah, Martinelli

Luton: Kaminski, Onyedinma, Kabore, Mengi, Hashioka, Doughty, Mpanzu, Barkley, Clark, Townsend, Morris. Zmiennicy: Berry, Woodrow, Chong

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102005.04.2024, 13:28

Ogólnie CP potrafiło ostatnio grać z City i im urywać pkt ,ale w tym sezonie są beznadziejni.

Śledzi ktoś Bayern co Gnabry tak cienko ?

Bartek_ komentarzy: 26605.04.2024, 13:27

Tę kolejkę widziałem tak: my wygrywamy z Brighton, Liverpool przegrywa z United i wskakujemy na 1 miejsce w tabeli. Chociaż po wczorajszym meczu United nadzieje te są jakby mniejsze. :p

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102005.04.2024, 13:23

Not in the squad

Manuel Neuer, Kingsley Coman,Leroy Sane, Aleks Pavlović and nous Mazraoui arę bot im the squad.

They all have problems. Therefore they are a doubt for Arsenal as well.

dtdtdod komentarzy: 43605.04.2024, 13:22

@Garfield_pl napisał: "Pepe had 18 goal contributions in his first season at Arsenal, whilst also winning the FA cup. Antony has 4 goals in 2 seasons

Lubię takie statystyki:D"

Szkoda, że to kolejne statystyki z dupy wzięte.
Wg Transfermarkt Pepe w Arsenalu we wszystkich rozgrywkach w pierwszym sezonie miał 8 goli i 10 asyst.
Antony na ten moment w dwóch sezonach ma 10 goli i 5 asyst.
Obecnie w necie pojawia się wiele fejkowych porównań piłkarzy i statystyk, sprawdzaj je przed podawaniem dalej.

pablofan komentarzy: 201005.04.2024, 13:21

Trzeba czekać na konferencję. Oby dał mu odpocząć bo pół środków nie potrzebujemy na starcia z mocniejszymi ekipami.

krzykus1990 komentarzy: 525205.04.2024, 12:53

Nie macie źródła czy Saka będzie gotów na jutro ?

Imtari komentarzy: 4505.04.2024, 12:49

@nielegalny napisał: "Jeszcze 8 kolejek, to lekko ponad 20% meczów w sezonie EPL. Ciężko mi sobie wyobrazić scenariusz, w którym wszystkie 3 drużyny łapią komplet punktów, niezależnie od tego z kim się będą mierzyć."

Dokładnie, to w końcu Premier League i różne wyniki mogą nas jeszcze zaskoczyć.

Na ten moment na 30 rozegranych meczów każdy z pretendentów tracił punkty w 9-10, więc przy utrzymaniu formy z sezonu każdy jeszcze ze 2-3 wpadki może zaliczyć. Musimy się spiąć, żeby zaliczyć mniej niż pozostali ;-)

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 12:42

Mikel Arteta on if we’ve seen the best of Havertz yet: “I don’t think so. At his age & he’s just started with us, it’s his first season, he’s building those relationships. He’s moving in those positions as well & he’s that good, with the intelligence that he has, he can be much better.” #afc

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 12:40

Lubię takie statystyki:D

nielegalny komentarzy: 46505.04.2024, 12:34

ozzy95 komentarzy: 1995 newsów: 105.04.2024, 12:31

@alexis1908 napisał: "jak wygramy wszystko do końca to mistrzem będziemy nawet jeśli City zaliczy taką samą serię ;"

ale jeżeli dokona tego również Liverpool to nie, zostajemy wtedy tylko wicemistrzem. Ale to się nie wydarzy, prawdopodobnie cała trójka jakieś punkty jeszcze straci, najważniejsze dla nas jest to, by rywalom poszło gorzej niż nam.

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 12:16

Mikel Arteta on Havertz’s contribution this season: “I’m very pleased. He’s got incredible qualities to occupy different spaces in the attacking phase, to threaten the goal, to link up play & when you have to be more direct as well, he’ll give you that layout.”

“Not only that, but I also think his contribution defensively is outstanding for the team, with his work rate & the effort he is putting in the high press especially. He’s got more to come, more games to come, he needs to improve the numbers & I’m sure he will try to do it.” #afc

alexis1908 komentarzy: 363505.04.2024, 12:12

@Simpllemann: jak wygramy wszystko do końca to mistrzem będziemy nawet jeśli City zaliczy taką samą serię ;)

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 12:11

Mikel Arteta on intimidating teams with ‘aura’ in the tunnel pre-match: “It’s very difficult to have the feeling of what the opponents are feeling. I’ve been in the tunnel playing with a different shirt & looking at the Invincibles & I did have the feeling that tonight is going to be really tough. Hopefully we can create that & that’s something very positive for the team.” #afc

Thomas Tuchel says Bayern Munich have 5 injury doubts for the Champions League game against Arsenal:

Manuel Neuer
Kingsley Coman
Leroy Sané
Aleks Pavlović (ill)
Nous Mazraoui

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 12:08

| Arsenal vs. Bournemouth moved to 12:30 (UK) kick off on Saturday 4th May.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52405.04.2024, 12:00

@Embix napisał: "Martw się o wyniki i abyśmy my jak najwięcej wygrali a nie jak zwykle na koniec sezonu kilka wpadek Arsenalu i głupie kalkulacje i nadzieje że ktoś się potknie"

Już w tym momencie trzeba na to liczyć, bo nie Arsenal jest liderem tabeli.

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 11:52

Mikel Arteta on if he is worried about burnout on Saka towards the end of the season: “I’m super positive, I think he’s going to fly & be so decisive. [His ability to recover from setbacks quickly is] because he’s so strong & how much he wants it.”

“When you talk to him & how excited he is about what is coming, he wants to be there. He’s getting better & better & it’s normal to have little niggles. You have kicks & he’s gone through a lot of that in the last two or three years & now look at the way he’s performing.” #afc

Embix komentarzy: 200905.04.2024, 11:51

@Simpllemann napisał: "Co Ci da wygrywanie, gdy rywale nie zgubią punktów? Wicemistrzostwo. Tylko."

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 11:39

Mikel Arteta on if Smith Rowe is in his plans: “Yes. I look at him & what happened, in the last two seasons especially with him, what happened three seasons ago as well.”

“Take all that. It’s the best thing that could’ve happened for him in his career if he uses it in the right way now, so don’t look back & say, ‘if, if’, no, this happened, use it. That was the best thing that could’ve happened.”

“‘I had a great moment, I had a difficult moment, now I know what I want & how to deal with that. That’s going to make me a much better player’. You can see the hell of a player that we have in him when he’s fit & playing at that level.” #afc

Lamoreaux komentarzy: 347605.04.2024, 11:36

@arsenalfreak napisał: "Brighton czysto piłkarsko to poza AV będzie najlepszy zespół z jakim zagramy w lidze do końca sezonu"

No bez przesady.
Odstawiając na bok niechęć do tottenhamu i united to najcieższe mecze będą na kfc stadium i old trafford.

kfc akurat w piłkę grać potrafi, a untied to po prostu bardziej od swojej wygranej będą chcieli żeby Arsenal tego nie wygrał. To takie psy ogrodnika. Sami nie powalczą o kontynuowanie dziedzictwa po Fergusonie, ale zepną się na nas, żeby nam wytrącić tytuł z rąk.
Jestem nawet pewien, że gdybyśmy wygrali na old trafford ale seria gier się ułożyła tak niekorzystnie, że city czy tam lfc wygrywająć równolegle w tej kolejce, zapewniło by sobie majstra, to na old trafford byłaby feta.

Najcięższy imo będzie mecz z tottenhamem bo tam jest ciekawa wizja grania do przodu i potem wlasnie z united.

Brighton bedzie ciezko, ale nie wyobrazam sobie zebysmy tego nie dzwigneli.Zatrzumujemy Haalanda 3x pod rząd, żeby Welbz nam wklepał gola? Bez zakładników wjeżdzamy w to brighton i koniec. To już jest poważna gra a nie znany nam dobrze Arsenal z mentalem, że się zesra metr przed kiblem.

Wygramy to

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 11:30

Arteta on Havertz: "He has incredible qualities both in the attacking phase and in link-up play.

"His contribution defensively is also outstanding with the work rate he puts in.

"He is very intelligent and I am very pleased with him."

arsenalfreak komentarzy: 26805.04.2024, 11:20

Z walką o mistrza jest trochę jak z tenisem, możesz być gorszy czysto sportowo, mniej doświadczony, ale wystarczy dobieganie do każdej w teorii nawet przegranej piłki, determinacja do ostatniej sekundy i czasem dostajesz za to nagrodę bo zwyczajnie nawet ci lepsi mogą popełnić błąd bądź mogą mieć pecha - dlatego cieszy mnie, że naciskamy do końca, dokładnie jak w 1989r. gdzie cud dla nas zdarzył się w doliczonym czasie ostatniego meczu sezonu.
Brighton czysto piłkarsko to poza AV będzie najlepszy zespół z jakim zagramy w lidze do końca sezonu. Imponuje mi ich organizacja gry praktycznie w każdej strefie boiska, gdyby oni tak nie sprzedawali hurtowo najlepszych graczy/managerów to pewno nie zarobili by tej fortuny, ale graliby spokojnie o top4 rok do roku.

sWinny komentarzy: 785905.04.2024, 11:16

According to Michail Antonio, Declan Rice told him the Gunners’ gameplan the day before the game, saying that Arsenal would be a completely different team against City:

"The craziest thing was we saw Dec, we landed back from Newcastle and Arsenal were at the airport getting ready to take off, so we spoke to Dec and he told us the game plan to be fair."

"He didn’t tell us but he was like ‘we are not going to play, we are not playing like we normally play’. That’s what he said to us, ‘it’s going to be slightly different’."

"We said ‘in what way?’ And he said ‘It ain’t the same Arsenal team’."

"Then when I saw it I applauded. At the end of the day football is entertainment but it’s also a job. And they did their job."

"That is what made me respect Arteta even more. Do you know who else used to do that and win leagues? Mourinho." [Footballer’s Football Podcast via @tbrfootball]

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 11:14

Arteta: “Partey said he’s happy here? He’d better have his head here because we are playing for big things!”.

“He’s a top player, he’s under contract for one more year and I’m really happy with Thomas”.

Lamoreaux komentarzy: 347605.04.2024, 11:08

@krzykus1990 napisał: "Brighton ostatni raz przegrali na własnym stadionie 26 Sierpnia 2023 roku z West Hamem."

To ymt bardziej czas na złamanie passy

Adi17 komentarzy: 301305.04.2024, 11:04

Ten Hag coś wymyśli na niedziele i wpadnie im jakiś remisik :D

Adi17 komentarzy: 301305.04.2024, 11:03

Akurat jutrzejszy wyjazd nie jest najgorszy który został więc trzeba się spiąć, zagrać swoje i będą 3 punkty.

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 10:43

A z top 6 u siebie grali chyba tylko z live i kurami

Arsenal2004 komentarzy: 380305.04.2024, 10:43

@krzykus1990: pora przerwać kolejną serie po meczach z City i Luton.

krzykus1990 komentarzy: 525205.04.2024, 10:36

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 10:34

Ale z czystym sumieniem, że na koniec sezonu walczyliśmy do końca. Tak City zdobyło mistrzostwo rok temu, wygrywali wszystko a nasze wywrotki im pomogły, ale na pewno nie patrzyli w pierwszej kolejności na to czy stracimy punkty czy nie.

nielegalny komentarzy: 46505.04.2024, 10:33

@Be4Again: Dokładnie tak,Wyjazd do Eve to będzie dla nich bardzo trudny mecz. Niebiescy walczą o utrzymanie, grają u siebie derbowe spotkanie ze znienawidzonym przeciwnikiem. No, ale niektórzy twierdzą, że Live ma autostradę do tytułu :)

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 10:32

Mikel Arteta on if he'll be watching every game: "I have to feel it. I think every game will be different. I think my wife and kids will have a big say in that. I think I will watch the majority of those games for sure." [@kayakaynak97]

Mastec30 komentarzy: 625705.04.2024, 10:22

@Garfield_pl napisał: "The Sun says Arsenal are interested in Bruno Guimaraes"

Jak był w Lyonie to bardzo go chciałem i ubolewałem że nie przyszedł wtedy ale teraz za żadne pieniądze bym go nie chciał. Charakterem nie pasuje do nas. Taki boiskowy huligan

artur759 komentarzy: 30305.04.2024, 10:21

Sytuacja z napastnikami i Arsenalem jest o tyle trudna, że Havertz i Jesus to nie są wcale źli napastnicy. Żaden z nich nie jest typem, który zrobi raczej 20+ bramek w sezonie, ale dają bardzo dużo w innych elementach (gra obronna, gra kombinacyjna, robienie miejsca dla innych).

Tak naprawdę nie jest łatwo, znaleźć napastnika gwarantującego nawet +15 goli w PL, a jeśli już nawet taki jest to nw czy będzie dawał zespołowi tyle co Havertz/Jesus, którzy są w stanie dać około 15-20 G+A na sezon + dobrze wpływają na ogólną grę zespołu.

Po prostu ciężko zrobić upgrade mając już dobrego zawodnika, gdy na rynku brakuje opcji klasy światowej (typu Kane).

Mastec30 komentarzy: 625705.04.2024, 10:20

@fabregas1987 napisał: "no właśnie chyba przez walkę na kilku frontach dostawałby minuty ;)"

Zależy jak na to patrzeć. Bo ile Arteta tej rotacji robi ? ESR w tym sezonie był w kadrze w 23 spotkaniach, na minutę przynajmniej wszedł tylko w 12. Pozostałe to ławka, minut 300 uzbieranych. Kiwior do stycznia zagrał 248 minut w lidze. Wszedł głównie dlatego bo kontuzje. Akurat jemu udało się wykorzystać szanse i pewnie teraz będzie tych minut dostawał sporo ale swoje musiał poczekać. Sesko domyślam się że byłoby podobnie. Raczej by dostawał końcówki spotkań i pytanie czy mu to wystarczy żeby się rozwinać.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52405.04.2024, 10:19

@Garfield_pl napisał: "Co Ci da patrzenie czy zgubią punkty,jeśli sam nie będziesz wygrywać?"

Co Ci da wygrywanie, gdy rywale nie zgubią punktów? Wicemistrzostwo. Tylko.

Spodek komentarzy: 63105.04.2024, 10:18

"United have now faced more shots (225) than any other Premier League team in 2024"

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 10:14

Mikel Arteta on Emile Smith Rowe feeling more positive: "You could see that. I think a good example is Reiss as well. The previous game he is not in the squad and the next game he’s ready to start. I’m really pleased with that reaction and then Emile was really strong in the game." [@kayakaynak97]

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 10:11

The Sun says Arsenal are interested in Bruno Guimaraes, with Newcastle's financial situation leaving a sale 'out of Eddie Howe's hands'.

PSG are leading the race and 'wouldn't blink in triggering the £100m release clause'.

Full story on @F365

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 10:10

@Simpllemann napisał: "Akurat w obecnej sytuacji trzeba, bo to nie od Arsenalu teraz wszystko zależy."
Co Ci da patrzenie czy zgubią punkty,jeśli sam nie będziesz wygrywać?

Garfield_pl komentarzy: 2830405.04.2024, 10:09

Arteta on Saka: "We will know with our training session in a few hours. We will know whether he is fit or not."

He says everyone else seems OK.

Atreta on Partey:
He’d better have his head here because we are playing for big things. He’s a top player and important for us

He’s our player, he’s got one more year’s contract and I’m really happy with him.

sidtsw komentarzy: 311305.04.2024, 09:56

zrobilem sobie analize potencjalnych snajperow i z racji z tego , że nie ma idealnej 9 na ten moment dla nas ja bym brał Sesko, 1. ze wzgledu na niska klauzule wykupy, 2. ogromny potencjał. Skoro nie ma napadziora to Kai i Jesus moze i Trossard ogarną 9 a Sesko bedzie sie rozwijał. Ma świetne warunki fizyczne do prem i jak go obserwuje świetny technicznie i dobrze gra dwoma nogami co jest ważne. Taki diamencik do oszlifowania. Moj typ skoro nie ma pewniaka innego. A duży hajs przeznaczyć na kozaka na pozycje 8 ewentualnie skrzydlowego typu Rodrygo ( jak sie bedzie dało )

fabregas1987 komentarzy: 2582405.04.2024, 09:52

@Mastec30: no właśnie chyba przez walkę na kilku frontach dostawałby minuty ;)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52405.04.2024, 09:42

@Garfield_pl napisał: "natomiast nie ma co patrzeć na rywali"

Akurat w obecnej sytuacji trzeba, bo to nie od Arsenalu teraz wszystko zależy.

ozzy95 komentarzy: 1995 newsów: 105.04.2024, 09:38

@Garfield_pl napisał: "but Arsenal are focused on players like Gyökeres or Sesko - Sesko is also on the list at Chelsea.”"

No i to mi się podoba. Wychodzi na to, że pójdziemy grubo po napadziora, a na ŚP celem numer 1 jest Zubimendi, który ma w miarę rozsądną klauzulę (60 mln). Do tego trzeba będzie jeszcze dokupić bramkarza, może tutaj jakaś budżetowa wersja i kto wie może jeszcze szarpniemy się na jakiegoś skrzydłowego.