Mikel Arteta po meczu z City

Mikel Arteta po meczu z City 29.08.2021, 12:15, 30 komentarzy

Arsenal we wczorajszym meczu z Manchesterem City doznał sromotnej porażki, przegrywając aż 0:5, co z uwagi na przebieg spotkania i tak wydaje się niskim wymiarem kary. Oto co po meczu miał do powiedzenia trener Arsenalu, Mikel Arteta.

O jego frustracji wynikiem…

Jestem bardzo rozczarowany wydarzeniami, które miały miejsce na boisku. Oczywiście, gdy podsumujemy sprawy po trzech meczach, które przegraliśmy, niczego to nie ułatwia. Myślę, że zaczęliśmy spotkanie bardzo dobrze i prowadziliśmy grę tak, jak chcieliśmy, byliśmy naprawdę konkurencyjni dla rywali, ale w pierwszej akcji piłka była szeroko, nie zatrzymaliśmy dośrodkowania, wbiegających przeciwników i nie broniliśmy wystarczająco dobrze pola karnego. Jeśli tego nie robisz, niemożliwe jest wygranie meczu piłkarskiego, ponieważ jest tak wiele podstawowych rzeczy, które powinieneś zrobić lepiej. Kilka minut później straciliśmy drugą bramkę, która dla mnie była oczywistym uderzeniem w twarz Chambersa, więc nie wiem, jak ten gol mógł zostać uznany. Kontynuowaliśmy i po kolejnych 20 minutach Granit dostał czerwoną kartkę i musieliśmy grać przez 60 minut w dziesiątkę przeciwko najlepszej drużynie w lidze. To był trudny dzień, tak.

O konieczności rozwiązywania problemów podczas przerwy reprezentacyjnej…

Cóż, mamy tutaj kilku piłkarzy i miejmy nadzieję, że przez ten czas uda nam się odzyskać też paru innych. W ostatnich tygodniach brakowało nam wielu zawodników, więc mam nadzieję, że niektórzy z nich wrócą do dobrej formy po przerwie na reprezentacje. To będzie czas na refleksję, by każdy z nas stanął przed lustrem i spróbował zmienić dynamikę, ponieważ musimy poprawić wyniki.

O tym co powiedziałby kibicom…

Jedyną rzeczą, którą mógłbym powiedzieć kibicom to „bardzo wam dziękuję”. Mieliśmy dzisiaj na stadionie 3000 kibiców, byli absolutnie fantastyczni i wspomagali drużynę przez całe spotkanie. Dlatego widzieliście reakcję zawodników oraz moją, musieliśmy to zrobić i im podziękować, ponieważ w piłce nie dzieje się to zbyt często. Musimy docenić to, co dzisiaj zrobili.

O jego odpowiedzi krytykom…

Myślę, że dzisiejszy dzień nie jest odpowiedni, by rozmawiać o procesie. Dzisiaj musimy rozmawiać o wyniku, o tym, co wydarzyło się na boisku i to tyle.

O tym, czy ciągle wierzy, że może osiągnąć dobre wyniki z tą grupą piłkarzy…

Tak, wierzę. Wiesz, że nie siedziałbym tutaj, gdyby tak nie było.

O autorefleksji i czy piłkarze mogą występować dla niego…

Zawsze to powtarzałem, że będę pierwszy, który weźmie odpowiedzialność. Myślę, że byłem bardziej krytyczny dla siebie i obarczałem się winą za każdym razem, ale tylko wtedy, kiedy przegrywamy. Stoję tutaj dzisiaj i robię dokładnie to samo. Zadaję sobie pytania i muszę mieć wokół siebie odpowiednich ludzi, spojrzeć na każdą decyzję, którą podjęliśmy i którą ja podjąłem, oraz postarać się coś ulepszyć i zmienić, jeśli uznamy, że powinniśmy byli zrobić coś inaczej.

O komentarzach Auby…

Jeśli on tak to czuje, to w pełni się z nim zgadzam, ponieważ to piłkarze są tymi, którzy są na boisku i mają swoje uczucia, których nie może mieć nikt inny poza nimi, więc jeśli tak jest, to w porządku.

Manchester CityMikel Arteta autor: źrodło: arsenal.com
kowalski komentarzy: 269729.08.2021, 21:12

Ciągle ten sam bełkot. 200 milionów wydane i taka żenada. Spakować, podziękować i dawać Conte.

Jurr komentarzy: 133129.08.2021, 20:08

Won dziadu bez honoru, mam nadzieje, ze zarzad jest juz po rozmowach z potencjalnymi nowymi trenerami. Od tego trzeba bylo zaczac wydawanie kasy a nie powierzyc 130mln takim debilom jak Arteta i Edu - dramat.

knedel999 komentarzy: 37829.08.2021, 19:32

Zamiast znalezc co nie funkcjonuje i to naprawic to arteta ciagle WIERZY w wyniki.... ta same przyjda na podstawie wiary ehh

Elastico07 komentarzy: 1252429.08.2021, 17:09

@kubex napisał: "nie bronie go... ale który trener Arsenalu ostatnio był konkretny? Wenger? Emery? Arteta mówi dokładnie w ten sam sposób jak ta dwójka.. czyli mówi żeby nic nie powiedzieć."
Ale ja dokładnie takie samo zdanie miałem nt wywiadów reszty z tym że Wenger przynajmniej miał wyniki do pewnego czasu a tego pajaca nie broni nic a pogrąża się jeszcze bardziej żałosna gadka.Nid rozumiem do czego pijesz

sonic komentarzy: 57529.08.2021, 17:09

Nie ma co czytać tych jego bzdur 1,5roku i nic nietzmienione co najgorsze piłkarzom się niechce grać zero ambicji i wstydu liczy się kasa na kącie . samo to że abameyang nie wie co z kasą robić to kupuje 3 takie same samochody zero wyobrażni.

Elastico07 komentarzy: 1252429.08.2021, 17:08

@kuzguwu napisał: "Zaczyna się teraz dobry kalendarz, więc jeśli w tych meczach po przerwie będzie już nie tylko wyników, ale stylu to nie ma na co czekać."
Już nie ma na co czekać,my styl powinniśmy mieć nie tylko z niżej notowanymi

Artu komentarzy: 189229.08.2021, 17:02

@kuzguwu: dla Arsenalu nie ma czegoś takiego jak dobry kalendarz

Siwy2185 komentarzy: 10629.08.2021, 16:10

Dawać szybko trenera z jajami! Bo tej pi.dy nie da się słuchać i oglądać!!!

kuzguwu komentarzy: 538629.08.2021, 15:53

Artu komentarzy: 189229.08.2021, 15:06

Fu...k u Mikael, ile można słychać tych bzdur, ta dziadowizna trwa już o ponad rok za długo. Ciągle bla bla bla ...wyników brak, taktyki brak, ambicji brak, walki brak, wszystkiego brak. Taki Tuchel z przeciętnej w tamtym sezonie Chelsea w ciągu 6 miesięcy zrobił jedną z najlepszych drużyn w Europie. Podobnie Moyes w WHU, nawet w Evertonie widać zmianę na lepsze. A my tkwimy w marazmie już rok czasu, nawet nadzieję zabrałeś na lepsze jutro.
We mnie zabiłeś emocje I pasję do AFC, wal się z tym dziadostwem. Arteta OUT.

ZebDarek komentarzy: 431 newsów: 129.08.2021, 14:23

@msempryk: Arteta mówiąc o konkurencyjnoścji Arsenalu dla City na początku meczu miał na myśli pierwsze 3 minuty... ;-)

Koroniarz komentarzy: 1013929.08.2021, 14:06

Mikel weź wreszcie odpowiedzialność za wyniki na swoje barki i podaj się do dymisji

zdyp komentarzy: 454829.08.2021, 14:01

dobre mikuś, pakuj manele bo za krotki jestes
chciales dobrze.. nie pyklo.
dzieki za te db chwile, za ta ' iskre ' (facup i tarcza).
zegnaj & powodzenia.

xValorx komentarzy: 38029.08.2021, 13:48

Mikel, lepiej żeby po reprze pojawiły się wyniki bo jak nie to trzeba coś zmienić. Zostało kilka dni okienka żeby wzmocnić skład, liczę że kontuzjowani wrócą i wniosą coś do składu.

kubex komentarzy: 575229.08.2021, 13:42

@Elastico07: nie bronie go... ale który trener Arsenalu ostatnio był konkretny? Wenger? Emery? Arteta mówi dokładnie w ten sam sposób jak ta dwójka.. czyli mówi żeby nic nie powiedzieć.

Elastico07 komentarzy: 1252429.08.2021, 13:33

Mega żenujące odpowiedzi,rzygać mi się chce.Nie ma tu konkretów i jakiego kolwiek przekazu,on kompletnie nie ma charyzmy i charakteru a jedynie płaszczy się przed kibicami.Czytajac to mam wrażenie że on za bardzo wszystko szczegółowo rozkminia od strony psychologicznej a z drugiej strony tłumaczy się jak dziecko a nie dorosly czlowiek,czuje większe zażenowanie niż oglądając mecz

msempryk komentarzy: 11229.08.2021, 13:32

Trzeba mieć srogo nawalone w glowie zeby twierdzić " że zaczęliśmy spotkanie bardzo dobrze i prowadziliśmy grę tak, jak chcieliśmy, byliśmy naprawdę konkurencyjni rywali"
No chyba ja inny mecz oglądałem.
Od początku spotkania byliśmy mocno w tyle za City.
Arteta mysli że podjął bardzo dobre decyzje w tym okienku, ale prawda jest taka. Nowy kontrakt dla Xhaki jest wgl nie porozumieniem jak mialbym patrzec na to jak gra ten zawodnik. Szczerze to oczekiwałem jego odejścia
Odegaard - z calym szacunkiem dla niego ale uwazam ze to nie jest wzmocnienie na ten sezon. W moim odczuciu wypozyczenie pokazalo ze mamy właśnie nie sprowadzac tego piłkarza na stałe. Gość grał w mojej ocenie 1 mecz dobry na 5 kolejnych.. Tu potrzeba regularności a nie przeblysków. Rozumiem, że mlody to może wystrzeli. No właśnie - "może" jest tu slowem kluczem.. A na White na razie ciezko sie wypowiedzieć. Troche na tej podstawie uznaje na razie to okienko jako nie wypał...
A to ze trenera tez jest nie wypał to uzyje tutaj slynne juz

ARTETA OUT

metjuAFC komentarzy: 5698 newsów: 129.08.2021, 12:54

Podobnie wypowiadał się Emery kiedy był już na ostatniej prostej do drzwi wyjściowych. Problem w tym, że na chwilę obecną nie ma kim zastąpić Hiszpana skoro Conte ponoć nie wyraża chęci poprowadzenia Arsenalu. Niemniej bardzo chciałbym żeby Arteta został zwolniony bo powoedzmy sobie szczerze chyba pogrążył się już do końca.

jarod77 komentarzy: 30029.08.2021, 12:52

Niczego ten gość się nie uczy
Miał idiotę którego chcieli sprzedać
Dali mu nowy kontrakt a ten jak zawsze mecz zajebie
Teraz czerwona kartka to żałosne ale prawdziwe

kamilo951456 komentarzy: 66129.08.2021, 12:47

Goścu! Jeśli naprawde Ci zależy na tym klubie to PODAJ SIE SAM DO DYMISJI!

tom8203 komentarzy: 150429.08.2021, 12:44

Arteta ma kredyt zaufania do następnej przerwy na rep . A ja się pytam dlaczego tak długo ???
Gołym okiem widać że drużyna jest w kryzysie a Mika nie ma zielonego jak z tego wyjść ! Drużyna i sam jest pogubiona nie wie co mają grać . Zostały popełnione błędy w przygotowaniu drużyny do sezonu a transferyogly by być lepsze . My już tu nic innego nie wymyślimy . Trzeba trenera na jutro szkoda czasu na Artete !

losnumeros komentarzy: 1318929.08.2021, 12:24

Gościu bardziej bredzi niż Wenger, już nawet makaronu na uszy nie umie nawijać.

"Jeśli tego nie robisz, niemożliwe jest wygranie meczu piłkarskiego, ponieważ jest tak wiele podstawowych rzeczy, które powinieneś zrobić lepiej."

To samo tyczy się twojej pracy trenerskiej Mikel.

Armata500 komentarzy: 4359 newsów: 13029.08.2021, 12:23

"Jedyną rzeczą, którą mógłbym powiedzieć kibicom to „bardzo wam dziękuję”

A może by tak powiedzieć "przepraszam", czy nie przejdzie to przez wasze usta?

Może zamiast skupiać się na bzdurach typu czy był faul na Chambersie czy nie oraz grze w "10", lepiej skupić się jakim cudem Arsenal był tak krótko przy piłce, wymienił tak mało podań oraz oddał 1 strzał przez całe spotkanie, w dodatku niecelny? No bo to mnie właśnie najbardziej zastanawia i nie sądzę, by dostatecznym usprawiedliwieniem była gra w "10" czy faul na Chambersie, bo to żadna wymówka. Te statystyki i sposób gry byłyby uwłaczające nawet dla drużyny z Championship. Nie ma to jak postawić autobus w polu karnym, a tracić kolejne gole, a mogliśmy stracić ich znacznie więcej.

Po takim meczu nie ma żadnego usprawiedliwienia, żadna czerwona kartka czy sędziowanie, trzeba być niespełna rozumu, by traktować te fakty jako wymówkę. Sposób gry Arsenalu był niedopuszczalny niezależnie od sędziego i jego decyzji.
A chłop jeszcze szuka po tym spotkaniu pozytywów w postaci dobrego wejścia w mecz, czyli pierwszych 5 minut. Kurtyna.

Craz komentarzy: 356329.08.2021, 12:20

Co za gadka masakra

matikanonier komentarzy: 206429.08.2021, 12:19

Psy szczekają karawana jedzie dalej. Mikel nie przejmuj się, rób swoje. Mistrzostwo Championship już w przyszłym sezonie!

Slaviola komentarzy: 1237729.08.2021, 12:18

Nie mam już ochoty czytać wypowiedzi Artety!