Mistrz tym razem górą. Manchester City 1-0 Arsenal

Mistrz tym razem górą. Manchester City 1-0 Arsenal 17.10.2020, 21:40, Jakub Całka 1944 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety przyjeżdżali na Etihad z dużymi nadziejami, między innymi ze względu na absencje Kevina De Bruyne. Kanonierzy zostali jednak szybko sprowadzeni na ziemię przez wicemistrzów Anglii. Drużyna Pepa Guardioli stosunkowo szybko objęła prowadzenie, którego nie wypuścili z rąk już do końca meczu. Sam mecz raczej nie należał do tych z gatunku wybitnych, a gra gości wyglądała na ospałą. Mimo przewagi w posiadaniu piłki Obywatele także nie prezentowali wybitnego poziomu. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1-0, co z pewnością nie zadowala Mikela Artety.

Manchester City: Ederson - Cancelo, Ake, Dias, Walker - Silva, Rodri, Foden (89' Fernandinho) - Mahrez, Aguero (65' Gundogan), Sterling

Arsenal: Leno - Tierney, Gabriel, Luiz - Saka, Xhaka (83' Thomas), Ceballos, Bellerin - Willian (69' Lacazette), Aubameyang, Pepe (83' Nketiah)

Od samego początku Mancheter napierał na bramkę Kanonierów, podczas gdy ci nieskutecznie próbowali stwarzać sobie okazje. Już w 1 minucie Riyad Mahrez oddał strzał, który zagroził bramce Arsenalu. Po dłuższym okresie starć w środku pola, do okazji doszedł Phil Foden, którego uderzenie zdołał obronić Bernd Leno, lecz czujny był Raheem Sterling, który finalnie umieścił piłkę w siatce.

Prawdopodobnie najlepsza okazja Arsenalu w pierwszej części boiska miała miejsce w 26 minucie. Wtedy Bukayo Saka popisał się genialnym dryblingiem i z łatwością minął Walkera, lecz jego strzał obronił Ederson. Pod koniec pierwszej połowy podopieczni Mikela Artety domagali się od sędziego wskazania na wapno po tym, jak zbyt wysoko nogę podniósł Kyle Walker. Sytuacja ta nie została jednak nawet sprawdzona przez system VAR.

Po przerwie ciężko było zauważyć zmiany w nastawieniu obydwu zespołów. Manchester dalej atakował, a Arsenal szukał swoich szans z kontry. W drugiej części spotkania można było zauważyć dużo starć w środku pola, a intensywność meczu przyprawiała obserwatorów o senność. Mikel Arteta po 70 minutach, aby zwiększyć szanse na odrobienie strat, postanowił wprowadzić na boisko najlepszego strzelca Arsenalu w obecnym sezonie, Alexandre Lacazetta. Francuz nie zmienił dużo w poczynaniach ofensywnych Kanonierów tak samo, jak wprowadzeni w późniejszej fazie meczu Thomas oraz Nketiah. Arsenal wprawdzie próbował zdominować mecz w końcówce, lecz bez powodzenia. Druga połowa należała raczej do tych z gatunku do zapomnienia, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 dla Obywateli.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11720.10.2020, 21:59

Redakcja ma zamiar dodać do typera mecz Arsenal - Lester czy nie?

Piotrek95 komentarzy: 964520.10.2020, 21:59

Ogłądam mecz PSG - United, bardzo ciekawe widowisko jeśli chodzi o przesuwanie formacji i nastawienie mentalne - w tym bardzo dobre zachowanie bramkarza, który dyryguje całą obroną w znakomity sposób i to dzięki niemu United prowadzi. O tym i o wielu innych aspektach wpływu bramkarza na nastawianie ofensywne drużyny napiszę więcej po zakończeniu spotkania

solszan (zawieszony) komentarzy: 22120.10.2020, 21:58

Tak tak, my z devilpage czytamy wasze komentarze, glownie dlatego ze niektórzy użytkownicy maja ciekawą wiedzę na temat pilki, a to ze czesc ma od lat kompleks United to tylko wisienka na torcie, kazdy normalny kibic pilki wie ze karny zasłużony, my na szczęście od lat nie musimy sie doszukiwać jakiegos drugiego dna w grze arsenalu i zawsze wam kibicuje jak nie gramy przeciwko sobie. Pozdro dla tych ktorzy pamietaja pojedynki Roya z Vieira.

Sandbead komentarzy: 341920.10.2020, 21:57

@GallAnonim: A po każdym meczu z nami jest zawsze na DP narzekanie na Lacazette'a, że pada w polu karnym przy każdym dotknięciu i że ogólnie gra miękko i próbuje naciągnąć (gdzie żadnego karnego nigdy przeciwko wam nie podyktowano za takie coś) ale już w drugą stronę to nie widzicie problemu, taka taktyka, jest kontakt jest karny i zawsze zasłużony.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40020.10.2020, 21:54

Szkoda mi Griezmanna. Zawsze go lubiłem, ale przejście do Barcelony to największy błąd w jego karierze. Nie rozumiem czemu nadal nie dostaje tam szans.

Tak czy inaczej za Koemana to wyglada duzo lepiej. Jest fajny środek pola De Jong, Pjanic, Coutinho. Są skrzydłowi Fati i Messi. W tym momencie to tam piłkarze nie do ruszenia. Bramkarz wiadomo klasa światowa i ten Dest w obronie też fajnie wygląda. Jedyne czego brakuje to napastnika z prawdziwego zdarzenia. Auba by im się przydał.

No ale według mnie Griezmann powinien tam się odnaleźć i pomoc z atakiem by mieli na najwyższym poziomie. Jeśli nie to nie wiem czemu pozbyli się Suareza, który nadal daje rade

Sandbead komentarzy: 341920.10.2020, 21:53

Mam prawie 100% pewność, że gdyby w sytuacji martiala bym np. taki Pepe to karnego by nie podyktowano

silvano95 komentarzy: 980520.10.2020, 21:52

@GallAnonim I tak za duzo tych karnych macie , inne drużyny mają dużo mniej. Szybcy gracze xdd która drużna ich nie ma z Topu.

Gunerxxx komentarzy: 235920.10.2020, 21:52

@kwiatinho:
Czemu nie, odległość zostałaby taka sama.

TlicTlac komentarzy: 600920.10.2020, 21:51

Oglądałem mecze Sevilli z Bayernem, United, Chelsea (połowa) i Interem - i tylko w meczu z Interem pokazali jakąś piłkę;

z Bayernem i teraz z Chelsea takie nudne mecze, że szkoda to oglądać.

GallAnonim komentarzy: 44320.10.2020, 21:44

No i na tym polega między innymi ich taktyka, ze dzięki szybkim piłkarzom z przodu, mają dużo stykowych sytuacji i w erze varu maja duzo karnych. Tak naprawdę ogólnie od poprzedniego sezonu mieli +20 karnych, a moze 2-3 były kontrowersyjne.

Frossi komentarzy: 17720.10.2020, 21:43

PSG ma jakiś styl wgl?

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333020.10.2020, 21:43

"Kurde gramy jak równy z równym fajnie to wygląda"

kwiatinho komentarzy: 1312820.10.2020, 21:41

@Gunerxxx napisał: "Powinni zrobić dodatkowe pole dla bramkarza podczas wykonywania rzutów karnych. Z 50cm od linii bramkowej."

Wtedy piłkarz nie strzelałby z 11 m

ostriket komentarzy: 661420.10.2020, 21:40

Wchodzę na Livesports, widzę United standardowo karny... Oni jakąś pulę mają na ten sezon, wykupili jakiś pakiet czy karnet? Bo to już się robi żałosne, nie ważne czy karny zasłużony czy nie....

Sandbead komentarzy: 341920.10.2020, 21:39

Penchester United widzę standardowo

Dziadyga komentarzy: 826620.10.2020, 21:37

@Kris3Tears napisał: "Jak ja nie lubie tego Fernandesa..."

Zacytowałbym ponownie cytat z mojego ostrzeżenia haha :D dalej tak uwazam ;d

Kris3Tears komentarzy: 442320.10.2020, 21:37

Gdyby Kimpembe popchnal w ten sposób jakiegos zawodnika Manure w polu karnym to sedzia na pewno by dal karnego. A tutaj nie. I jeszcze Neymar dostal zólta kartke. Zenada, wylaczam to. Dobranoc panowie.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333020.10.2020, 21:35

@caliero913: Po takiej sytuacji z tymi karnymi aż polazłem poczytać co tam piszą.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1420.10.2020, 21:34

Ja czulem, że United dzisiaj zagra mądrze i wrzucilem ich do kuponu z podpórka po kursie 2.5. Także dzisiaj jestem wiernym diabełkiem ale to tylko dzisiaj.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333020.10.2020, 21:32

Oooo, widzę, że DP czyta nasze komentarze. Pozdrawiamy serdecznie kibiców Varchesteru.

Koroniarz komentarzy: 1013920.10.2020, 21:31

ale junajted nawet trzyma się dzielnie, jakby Arsenal pojechał do Paryża to byłaby murarka w ustawieniu 1-9-1 i modlenie się żeby dowieźć 0:0

Kris3Tears komentarzy: 442320.10.2020, 21:29

Lazio juz 2-0

Oldgunner3 komentarzy: 969820.10.2020, 21:29

Niesamowite jak Sevilla potrafi rozgrywać i utrzymywać się przy piłce długimi fragmentami.

Gunerxxx komentarzy: 235920.10.2020, 21:28

Głupi jest ten przepis, że bramkarz musi stać na linii do momentu strzału. Daje to przewagę strzelającemu. Powinni zrobić dodatkowe pole dla bramkarza podczas wykonywania rzutów karnych. Z 50cm od linii bramkowej.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40020.10.2020, 21:28

Gra United wyglada jak ich koszulki

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333020.10.2020, 21:27

Kurs na to, że będą 2 karne w meczu PSG był ponad 7. Ze wzgledu na to, że graja z Varchesterem to jest to całkiem prawdopodobne.

Oldgunner3 komentarzy: 969820.10.2020, 21:26

BF wykonuje te karne beznadziejnie,ale w końcu trafia.Swoją drogą to już dawno nie widziałem tak nieciekawych koszulek jak te united.

Koroniarz komentarzy: 1013920.10.2020, 21:26

@Perconte: no do oporu by poprawiał

Perconte komentarzy: 62820.10.2020, 21:25

United nie strzeliło karnego, to musi być powtórka Aż strzela.

caliero913 komentarzy: 125420.10.2020, 21:24

@Kris3Tears: niestety powtórka karnego w pełni zasłużona, mocno wyszedł przed linie

ArsenalChampion komentarzy: 803220.10.2020, 21:24

Manchester typowo karny

sWinny komentarzy: 782320.10.2020, 21:23

Sporo zawodników pajacuje z tym zwalnianiem przed rzutem karnym, a tylko naszemu Lewandowskiemu to świetnie wychodzi.

Kris3Tears komentarzy: 442320.10.2020, 21:23