Mistrz tym razem górą. Manchester City 1-0 Arsenal

Mistrz tym razem górą. Manchester City 1-0 Arsenal 17.10.2020, 21:40, Jakub Całka 1942 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety przyjeżdżali na Etihad z dużymi nadziejami, między innymi ze względu na absencje Kevina De Bruyne. Kanonierzy zostali jednak szybko sprowadzeni na ziemię przez wicemistrzów Anglii. Drużyna Pepa Guardioli stosunkowo szybko objęła prowadzenie, którego nie wypuścili z rąk już do końca meczu. Sam mecz raczej nie należał do tych z gatunku wybitnych, a gra gości wyglądała na ospałą. Mimo przewagi w posiadaniu piłki Obywatele także nie prezentowali wybitnego poziomu. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1-0, co z pewnością nie zadowala Mikela Artety.

Składy obu drużyn:

Manchester City: Ederson - Cancelo, Ake, Dias, Walker - Silva, Rodri, Foden (89' Fernandinho) - Mahrez, Aguero (65' Gundogan), Sterling

Arsenal: Leno - Tierney, Gabriel, Luiz - Saka, Xhaka (83' Thomas), Ceballos, Bellerin - Willian (69' Lacazette), Aubameyang, Pepe (83' Nketiah)

Od samego początku Mancheter napierał na bramkę Kanonierów, podczas gdy ci nieskutecznie próbowali stwarzać sobie okazje. Już w 1 minucie Riyad Mahrez oddał strzał, który zagroził bramce Arsenalu. Po dłuższym okresie starć w środku pola, do okazji doszedł Phil Foden, którego uderzenie zdołał obronić Bernd Leno, lecz czujny był Raheem Sterling, który finalnie umieścił piłkę w siatce.

Prawdopodobnie najlepsza okazja Arsenalu w pierwszej części boiska miała miejsce w 26 minucie. Wtedy Bukayo Saka popisał się genialnym dryblingiem i z łatwością minął Walkera, lecz jego strzał obronił Ederson. Pod koniec pierwszej połowy podopieczni Mikela Artety domagali się od sędziego wskazania na wapno po tym, jak zbyt wysoko nogę podniósł Kyle Walker. Sytuacja ta nie została jednak nawet sprawdzona przez system VAR.

Po przerwie ciężko było zauważyć zmiany w nastawieniu obydwu zespołów. Manchester dalej atakował, a Arsenal szukał swoich szans z kontry. W drugiej części spotkania można było zauważyć dużo starć w środku pola, a intensywność meczu przyprawiała obserwatorów o senność. Mikel Arteta po 70 minutach, aby zwiększyć szanse na odrobienie strat, postanowił wprowadzić na boisko najlepszego strzelca Arsenalu w obecnym sezonie, Alexandre Lacazetta. Francuz nie zmienił dużo w poczynaniach ofensywnych Kanonierów tak samo, jak wprowadzeni w późniejszej fazie meczu Thomas oraz Nketiah. Arsenal wprawdzie próbował zdominować mecz w końcówce, lecz bez powodzenia. Druga połowa należała raczej do tych z gatunku do zapomnienia, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 dla Obywateli.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 329721.10.2020, 14:52

@12thierry14: te tezy które wymieniłeś jak najbardziej mogą być prawdziwe i właśnie w tym rola zarządu i Artety żeby albo ten ,,kwas" który robi wokół posprzątać albo upchnąć go razem z walizkami.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 329721.10.2020, 14:51

@mel75: nie no, mówić że Pepe jest przeciętny technicznie to już przesada, dla mnie to piłkarz bardzo podobny do Coutinho - z tym że mniejszy przegląd pola a większa mobilność i lepszy drybling. Też musi coś zagrać w głowie u niego i będzie dobrze.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 329721.10.2020, 14:45

@Simpllemann: xddd to Ci wyszło

12thierry14 komentarzy: 4421.10.2020, 14:44

Jeśli niektórzy z Was wciąż nie rozumieją dlaczego Ozil został odsunięty - to jego aktualne zachowanie jest odpowiedzią. To nie jest FIFA, tu się liczą aspekty mentalne, a Ozil właśnie udowadnia że:
1) Jest skupiony na sobie
2) Jest niestabilny emocjonalnie
3) Jest osobą toksyczną, robiącą kwas wokół
4) Nie można na nim polegać

Drużyna zwyciężców musi po pierwsze wyeliminować takie jednostki.

zdyp komentarzy: 195421.10.2020, 14:41

ale mnie ten ozil juz slabi...
ale to dopiero poczatek bo po 30 czerwca to dopiero bd popisy na tt i insta

FabsFAN komentarzy: 21914 newsów: 321.10.2020, 14:39

@NineBiteWolf:
A co jesli kontuzji doznaja Luiz, Gabriel, Holding oraz Saliba? Bardzo dobrze, ze Arsenal ma glebie skladu i 8 srodkowych obroncow.

kwiatinho komentarzy: 877321.10.2020, 14:39

@12thierry14:
Skąd Ty się urwałeś?

12thierry14 komentarzy: 4421.10.2020, 14:36

Co za tupet Ozil! Czy pracodawca nie ma prawa ukarać go za takie niedopuszczalne komentarze?

kaman17 komentarzy: 373221.10.2020, 14:35

Pepe może i biega jak ranna gazela, jego drybling wygląda jakby potykał się o nogi, ale zdecydowanie nie ma w tym przypadku.

NineBiteWolf komentarzy: 12626 newsów: 4921.10.2020, 14:33

@mel75 napisał: "W czasie jednego z podcastów padło pytanie do Auby i Lacazetta kto ma najlepszego skilla w druzynie-padło bez wahania Pepe."
Jeszcze tego brakuje by koledzy z zespołu zaczęli go obsmarowywać w podcastach. Pomyśl o wszystkich pozytywnych wypowiedziach na temat Xhaki następnym razem gdy zachce Ci się krytykować Szwajcara. ^^

NineBiteWolf komentarzy: 12626 newsów: 4921.10.2020, 14:32

Ta cała sytuacja z niezgłoszeniem zawodników pierwszego składu (przede wszystkim mam na myśli Sokratisa i Salibę, bo o Ozilu wiadomo, że jest skreślony) tylko pokazuje dyletanctwo naszego zarządu i/lub trenera. Ja w okolicach maja pisałem, że mamy strasznie dużo środkowych obrońców i kogoś będzie się trzeba pozbyć (na tej pozycji była ilość, brakowało jakości), a oni zamiast coś z tym zrobić dokupili jeszcze kontuzjowanego Mariego, nie sprzedając żadnego ze stoperów, którzy już byli w klubie. Efekt? Brak miejsca w składzie i kiszenie na trybunach dodatkowych ~~100k tygodniówki w postaci sympatycznego Greka, który spokojnie mógłby pełnić rolę Mariego jako rezerwowego defensora. W tej chwili mamy w składzie ośmiu (OŚMIU) środkowych obrońców, co nawet w ustawieniu z piątką z tyłu jest overkillem. Ktoś powinien za to polecieć ze stanowiska, i wcale nie mam na myśli Gunnersaurusa.

FabsFAN komentarzy: 21914 newsów: 321.10.2020, 14:31

@Traitor napisał: "Nie żebym bronil tego lenia, ale to Arsenal wzgledem zawodnikow zachowuje się jak łachudry przeważnie, a obrywają zawodnicy i wyzywani są od wężów"

To juz klasyka. Fabregas schodzi z pensji, aby dolaczyc do Barcelony - zdrajca, zmija, doplaca do transferu.

Arteta zmniejsza swoje wymagania finansowe - NO I TO JEST PRAWDZIWY KAPITAN, SUPERTRANSFER Z EVERTONU

mel75 komentarzy: 21221.10.2020, 14:26

@NineBiteWolf napisał: "gość jest mega przeciętny technicznie i w czasie dryblingu wygląda jakby miał potknąć się o własne nogi - te obserwacje zdecydowani się potwierdzają teraz."
W czasie jednego z podcastów padło pytanie do Auby i Lacazetta kto ma najlepszego skilla w druzynie-padło bez wahania Pepe.

illpadrino komentarzy: 9418 newsów: 321.10.2020, 14:25

@enrique:

Dobre porównanie nie ma co, ale zawsze trzeba wyskoczyć z czymś idiotycznym, żeby bronić swoich racji...

Lol.

D14 komentarzy: 351421.10.2020, 14:24

@enrique:

Porównujesz najbardziej utytułowanego zawodnika w Arsenalu, mistrza świata do Grosika i Milika? Status Ozila, marketingowo i czysto piłkarsko przerasta tych dwóch panów na raz. Poza tym niemiec w dalszym ciągu jest najbardziej kreatywnym zawodnikiem w tym klubie, a Grosik z Milikiem? No nie bardzo. Jestem ciekaw reakcji k.com, gdy Arsenal zacznie podtrzymywać "formę" kiepskiego stylu i braku punktów.

Wokół tego klubu robi się dziwna atmosfera. Zamiast czuć miłość i przywiązanie, coraz częściej czuję zażenowanie i niesmak ;[

Gofer999 komentarzy: 1092421.10.2020, 14:23

@maniekuw: Jak Pepe to tylko na YT. :D:D:D

Ale sledzac jego statystyki to zagral jeden sezon konia przed przyjsciem do Arsenalu, a poprzednie to taki meh.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 50417 newsów: 41521.10.2020, 14:21

@GunnersFan9 napisał: "Dave Seager (Gunnerstown.com): Arsenal planuje ogłosić dzisiaj coś bardzo pozytywnego i ekscytującego."

Martinez wraca?

NineBiteWolf komentarzy: 12626 newsów: 4921.10.2020, 14:19

@maniekuw napisał: "Z tym Pepe to jest tu ktoś kto śledzi ligę francuską i jest wstanie stwierdzić czy On rzeczywiście przechodząc do Arsenalu tak spuścił z tony czy zwyczajnie gra na swoim poziomie?"
Musiał chyba grać dobrze skoro udało mu się nastukać statystyki na poziomie Gervinho. Choć ja po kilku obejrzanych meczach Lille w tamtym sezonie miałem wrażenie, że gość jest mega przeciętny technicznie i w czasie dryblingu wygląda jakby miał potknąć się o własne nogi - te obserwacje zdecydowani się potwierdzają teraz.

Nicsienieda komentarzy: 164 newsów: 121.10.2020, 14:16

@kajkaj21 napisał: "Słowa z wypowiedzi Ozila "I will continue to train as best as I can and wherever possible use my voice against inhumanity and for justice." sugerują, że to nie ze względów sportowych jest pomijany przy wyborze składu."
Też tak pomyślałem, może chodzi o Chiny.

enrique komentarzy: 816921.10.2020, 14:11

Żaden piłkarz nie jest większy niż klub.
Skoro go odsunięto to były ku temu powody i nic nam do tego. W innych klubach zawodnicy też są odsuwani od składu (Milik, Grosik) i nie robi się wokół tego tyle szumu. Z Ozilem sprawa jest bardzo nieciekawa, bo zaczyna się już mieszanie polityki i religii - wczoraj na Twitterze widziałem sporo postów od jego followersów że został odsunięty za względu na swoje poglądy bo jest prawdziwym muzułmaninem (!)
Oby z tego nie zrobił się większy syf niż już jest.

Kowal96 komentarzy: 1630021.10.2020, 14:08

@Traitor napisał: "https://www.youtube.com/watch?v=_zHC8x3t6CY

Jeszcze niedawno.. ale czas leci :P"


https://www.youtube.com/watch?v=2T_yxq9Us0k

Noo, jak ten czas leci ;/

caliero913 komentarzy: 71821.10.2020, 14:08

Jedno jest pewne, po sytuacji z masktotką i teraz z Ozilem, atmosfera wokół Arsenalu zrobi się dość gęsta

kajkaj21 komentarzy: 28421.10.2020, 14:07

Słowa z wypowiedzi Ozila "I will continue to train as best as I can and wherever possible use my voice against inhumanity and for justice." sugerują, że to nie ze względów sportowych jest pomijany przy wyborze składu.

illpadrino komentarzy: 9418 newsów: 321.10.2020, 14:04

Cóż można powiedzieć.

Przy aktualnej sytuacji w środku pola nie brać go do kadry EPL to jest jakiś dramat.

Już chyba wszyscy zapomnieli jak Wielki Wasz Wenger stawiał z uporem Maniaka na Ramseya przez 2 lata, gdzie on sam potykał się o własne nogi, żeby przez kilka lat swojej kariery ODPALIĆ i w końcu zagrać pół sezonu życia... (iks De).

Tutaj ludzie jadą po Ozilu, gdzie w końcu wiadomo jest dlaczego nie gra i jak ta śmieszna sytuacja wygląda w przeciągu całej jego kariery tutaj.

Niech właśnie pisze i kasuje ich do końca kontraktu bo to nie jest jego wina, że ktoś mu dał taki kontrakt i takie pieniądze. Niech płacą za głupotę, a Ozil niech ich DOI z kasy ile może.

Wenger by nie pozwolił na to by tak rozwiązać tą sytuację. Taka jest prawda.

D14 komentarzy: 351421.10.2020, 14:04

Jestem całym sercem za Ozilem. Ani Ceballos, ani WIllock nie mają podjazdu do przeglądu gry, techniki niemca. Już sam nie wiem czy to wina zarządu, czy Artety. Jeśli Artety to dlaczego? Bo nie pressuje odpowiednio? W tym momencie trzeba zadać pytanie, kto wykonuje ten pressing odpowiednio? bo na meczach tego totalnie nie widać. Nie ma ani stylu, ani pressingu, a niemiec dalej nie gra. Jestem zażenowany całą tą sytuacją i popieram Ozila.
Wcale się nie dziwię, że jest tyle hejtu w stronę Arsenalu, gdziekolwiek się nie spojrzy. Szacunek wśród innych do tego klubu przeminął wraz z odejściem Wengera, takie mam wrażenie.

silvano95 komentarzy: 719221.10.2020, 14:00

Ozil: "Upon signing my new contract in 2018, I pledged my loyalty & allegiance to the club that I love, #Arsenal, & it saddens me that this has not been reciprocated. As I have just found out, loyalty is hard to come by nowadays"

darek250s komentarzy: 8006 newsów: 421.10.2020, 13:58

@aaron_maj:

Narazie nic nie obstawiłem, jeszcze się zastanawiam jak to ugryźć, ale wieczorem podeślę kuponik

maniekuw komentarzy: 193121.10.2020, 13:58

@GunnersFan9: pewnie znając życie to ogłoszą podpisanie jakiś nowych umów sponsorskich i tyle.

maniekuw komentarzy: 193121.10.2020, 13:54

Z tym Pepe to jest tu ktoś kto śledzi ligę francuską i jest wstanie stwierdzić czy On rzeczywiście przechodząc do Arsenalu tak spuścił z tony czy zwyczajnie gra na swoim poziomie?

Traitor komentarzy: 8787 newsów: 2421.10.2020, 13:53

https://www.youtube.com/watch?v=_zHC8x3t6CY

Jeszcze niedawno.. ale czas leci :P

enrique komentarzy: 816921.10.2020, 13:52

Mesut walczy o #Justice :)
Może niech się do BLM'u zapisze ?

Placio komentarzy: 149021.10.2020, 13:48

Na miejscu Ozila siedziałbym tu gdzie jest i zbierał premie do ostatniego dnia kontraktu. To w jaki sposób jest teraz traktowany po 8 latach gry jest żenujące. Klub daje mu ultimatum po tym jak dostaje kontrakt i chce go wypełnić. W obecnej sytuacji z jednym z najgorszych środków pola w ostatnich latach , nie zgłaszają go nawet do pucharów / Premier League , gdzie spokojnie mógłby grać na słabsze zespoły. Wy oczekujecie szacunku od piłkarzy kiedy klub nie okazuje żadnego szacunku zawodnikowi? Takie jest moje zdanie. Niemiec ma dużo za uszami ale nigdy nie wypowiedział się źle o Arsenalu chociaż siedzi na ławce od czerwca?? Zmniejszenie pensji? Zwolnienie pracowników? Dlaczego nie mówi się o pozostałych tylko o nim? Ten hejt wylewany na Ozila jest już powoli śmieszny.

Traitor komentarzy: 8787 newsów: 2421.10.2020, 13:48

Nie żebym bronil tego lenia, ale to Arsenal wzgledem zawodnikow zachowuje się jak łachudry przeważnie, a obrywają zawodnicy i wyzywani są od wężów

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 329721.10.2020, 13:46

Chociaż wiemy dlaczego Ozil nie grał, dziwna sytuacja

DavidSilva21 komentarzy: 270321.10.2020, 13:46

Ogłoszą że Wenger wykupił karnet.

kajkaj21 komentarzy: 28421.10.2020, 13:44

@gnabry_: Ten wywiad jest z czerwca 2019, więc chwilę po zakończeniu sezonu 2018/19. Dostawał dużo szans, grał przez cały sezon. Zaliczył 3219 minut. Dla porównania inni środkowi pomocnicy: Ozil 2420, Xhaka 3441, Ramsey 2171, Guendouzi 3040, Willock 1551. Pisanie, że wtedy przestał dostawać szanse jest chyba nie na miejscu.

maniekuw komentarzy: 193121.10.2020, 13:43

@Piotrek95: Teksty o trollowaniu są bo ile można o tym pisać. Każdy zna już Twoje zdanie na jego temat i naprawdę w wszystkich Twoich wypowiedziach nie musi padać nawiązanie do Martineza? Spójrz na swoje wpisy z kilku ostatnich dni i zastanów się czy ludzie naprawdę wchodząc na tą stronę mają chęć codziennie czytać o tym jaki to Martinez jest świetny.

gnabry_ komentarzy: 5321 newsów: 121.10.2020, 13:43

dlaczego "spłakał"?

sWinny komentarzy: 305421.10.2020, 13:43

100% patologia z ozilem i całą sytuacją. Niech już odejdzie fpizdu, bo dosyć mam tej szopki.

JozekASNL komentarzy: 8921.10.2020, 13:39

Ozil spłakał się w socialmediach, ajeny co za gość

kaman17 komentarzy: 373221.10.2020, 13:30

@GunnersFan9 napisał: "Dave Seager (Gunnerstown.com): Arsenal planuje ogłosić dzisiaj coś bardzo pozytywnego i ekscytującego."

Komuś wyszedł wynik dodatni? :D

gnabry_ komentarzy: 5321 newsów: 121.10.2020, 13:28

@kajkaj21: Właśnie przeczytałem ten wywiad. Pojęczał chwile jak większość Latynosów i co w związku z tym? On był zdesperowany by grać, a gdy przestał dostawać szanse to obraził się i zaczął doszukiwać się dziury w całym tak jakby nie wiedział co go czeka na wyspach.

amiapsycho komentarzy: 4621.10.2020, 13:23

@Twitter
Dave Seager
@goonerdave66
·
58 min
Little bird tells me to expect a hugely positive announcement from Arsenal later today. If true, which I am sure it is, I see it has very exciting.

to jest z twittera gościa, który w pojedynkę prowadzi stronę gunnerstown.com czyli tacy kanonierzy.com po angielsku,
no nie liczyłbym, że to jest mega rzetelne info

GunnersFan9 komentarzy: 6336 newsów: 821.10.2020, 13:23

@enrique napisał: "Hmm ? Czyżby po niezgłoszeniu do rozgrywek Ozil zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron"

oby to było to. Trzeba czekać za oficjalna informacją.

NineBiteWolf komentarzy: 12626 newsów: 4921.10.2020, 13:21

@gnabry_ napisał: "Przykładami tej jakości są Pepe i David Luiz?"
Dokładnie. Idealnym przykładem jest właśnie Pepe, bo on kosztował tyle samo co wszystkie transfery Svena razem wzięte.

D14 komentarzy: 351421.10.2020, 13:19

@illpadrino:
Jeżeli przez ebilet.pl to mają 180 dni na zwrot. U mnie te 180 dni mija w połowie listopada i jeżeli nie zwrócą mi kasy to robię chargeback lub wystosuję pisemne wezwanie do zapłaty. Ogólnie ebilet.pl udowodnił, że jest tragicznym pośrednikiem i trzeba ich omijać z daleka, bo problem jest bardzo duży

gnabry_ komentarzy: 5321 newsów: 121.10.2020, 13:19

@NineBiteWolf: Przykładami tej jakości są Pepe i David Luiz?

kajkaj21 komentarzy: 28421.10.2020, 13:18

@gnabry_: Hahahaaha dałem Ci wywiad z Torreirą, w którym są jego słowa. Więc to są jak najbardziej pewne informacje. To, że jego ojcec gada takie rzeczy to chyba normalne, chce przedstawić syna w jak najlepszym świetle.

gnabry_ komentarzy: 5321 newsów: 121.10.2020, 13:16

@kajkaj21: Ricardo Torreira twierdzi, że jego syn odchodzi bo nie otrzymywał szans więc nic dziwnego, że nie czuł się tutaj najlepiej ale ty masz pewniejsze informacje niż jego własny ojciec i będziesz upierał się, że to na pewno pogoda/język chociaż Alexis do tej pory nie zna nawet najbardziej banalnych podstaw.

mihaal komentarzy: 20621.10.2020, 13:14

W sumie to okienko transferowe w Katarze jest jeszcze otwarte, podobnie w MLS. Ale nie liczyłbym na takie cuda.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Everton641113
2. Liverpool641113
3. Aston Villa540112
4. Leicester640212
5. Leeds631210
6. Southampton631210
7. Crystal Palace631210
8. Wolves631210
9. Chelsea62319
10. Arsenal63039
11. Tottenham52218
12. West Ham62228
13. Manchester City52218
14. Newcastle62228
15. Manchester United52127
16. Brighton51134
17. West Brom50232
18. Burnley40131
19. Sheffield Utd60151
20. Fulham60151
ZawodnikBramkiAsysty
Son Heung-Min72
D. Calvert-Lewin70
P. Bamford61
Mohamed Salah60
H. Kane57
W. Zaha51
J. Vardy50
S. Mané41
C. Wilson41
N. Maupay41
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.67
Gracz września wybór redaktorów Bukayo Saka
Bukayo Saka
6.93
Gracz września wybór użytkowników Bukayo Saka
Bukayo Saka
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl