Mistrzowska końcówka Kanonierów! Arsenal - MU 3:1

Mistrzowska końcówka Kanonierów! Arsenal - MU 3:1 03.09.2023, 19:39, Michał Kwiatkowski 1571 komentarzy

Najpierw Declan Rice, a później Gabriel Jesus w doliczonym czasie gry zdobyli bramki, które zapewniły "Kanonierom" trzy punkty. Kibice przeżyli prawdziwy rollercoaster emocji, ponieważ kilka minut wcześniej VAR anulował gola, którego zdobył Alejandro Garnacho.

Początek spotkania był zdecydowanie dla zawodników z Emirates. W 1. minucie spotkania dośrodkował Gabriel Martinelli, ale piłka była niedokładna i wszystko uspokoił Lisandro Martinez. Minutę później Brazylijczyk świetnie rozegrał rzut rożny z Eddim Nketiahem, ale w ostatnim momencie zagrożenie w polu karnym wyjaśnił Victor Lindelof. United pierwszy kwadrans spędziło w głębokich okopach, zaledwie kilkukrotnie przekroczyli środkową linię boiska, co bardzo denerwowało Erika ten Haga. Pierwszym zawodnikiem, który został przywołany do linii był Christian Eriksen i otrzymał solidną reprymendę. W 13. minucie doskonałą szansę zmarnował Kai Havertz, który uderzył piłkę z okolic piątego metra, ale fatalnie skiksował. Warto dodać, że miał futbolówkę na swojej lepszej, lewej nodze.

Przewaga była po stronie Arsenalu, który dochodził do głosu po strzałach: Martina Odegaarda i Declana Rice’a. Niestety droga „Kanonierów” przypominała od nieba do piekła. W 27. minucie świetną kontrą popisali się goście. Z głębi pola prostopadłe podanie posłał Eriksen, Rashford przełożył piłkę na prawą nogę i posłał piłkę w długi róg bramki Ramsdale’a. Na nic zdały się próby zablokowania Anglika przez Bena White’a i Williama Salibę. Pierwszy cios „Czerwonych Diabłów” i od razu celny. 0:1 na Emirates. Karuzela rozkręciła się na dobre, bo … minutę później było już 1:1. Gabriel Martinelli wypatrzył na 12. metrze od bramki Odegaarda, a ten plasowanym strzałem pokonał Andre Onane.

Później coraz częściej do głosu dochodzili goście. Próbę strzału na swoim koncie zapisali: Eriksen, Bruno Fernandes i rozochocony Marcus Rashford. Jednak każda z nich była niecelna. Podobnie działali „Kanonierzy”. Najbardziej aktywny był Gabriel Martinelli, ale jego akcje kończyły się głównie zdobytymi rzutami rożnymi. Niewidoczny zupełnie był Bukayo Saka, który w pierwszej połowie zapisał się jedynie żółtą kartką za faul na kapitanie United.

Druga połowa rozpoczęła się bez żadnych zmian. W 50. minucie piłkę w środku pola odebrał Havertz, Zinczenko posłał świetne podanie do Odegaarda, a ten odważył się uderzyć z dystansu. Jednak jego strzał na ciało przyjął jeden z zawodników United. W 53. minucie z dobrej strony pokazał się Ramsdale, który obronił mocny strzał Anthony’ego Martiala, a później poprawkę Marcusa Rashforda. W 59. minucie pierwotnie Anthony Taylor wskazał „na wapno” po rzekomym faulu Wan-Bissaki z Kaiem Havertzem, ale po analizie VAR ostatecznie jedenastki nie było. W 68. minucie kolejny, świetny wariant rożnego i strzał Martinelliego, ale obok bramki.

W 81. minucie Bukayo Saka powinien mieć gola na swoim koncie, ale jego strzał kolanem obronił Onana. W końcówce zrobiło się gorąco na trybunach, ponieważ w 88. minucie do siatki Arsenalu trafił Alejandro Garnacho, ale po analizie VAR gol został anulowany z powodu ofsajdu. Spotkanie zostało przedłużone o 8. minut, a w piątej minucie znowu zagrożenie po rzucie rożnym stworzyli gospodarze. Dośrodkowanie Bukayo Saki na długi słupek, gdzie był niekryty Declan Rice, który strzałem przy krótkim słupku pokonał rozpaczliwie interweniującego Onanę. Gdy wydawało się, że sędzia zakończy spotkanie wynikiem 2:1, świetną kontrę wyprowadził Gabriel Jesus. Brazylijczyk zabawił się w polu karnym z zawodnikami United i skierował piłkę do siatki. Dla byłego zawodnika Manchesteru City to pierwsza bramka przeciwko drużynie z czerwonej części tego miasta.

Mikel Arteta ma kolejny powód do zadowolenia, ponieważ jego drużyna jest wciąż niepokonana w Premier League. Kolejnym rywalem Arsenalu będzie Everton.

Arsenal – Manchester United 3:1 (1:1)
0:1 – Rashford (27.)
1:1 – Odegaard (28.) asysta: Martinelli
2:1 – Rice (90.+5.) asysta: Saka
3:1 – Gabriel Jesus (90.+10.) asysta: Fabio Vieira

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (76. Tomiyasu) – Odegaard, Rice, Havertz (76. Fabio Vieira) – Saka, Nketiah (76. Gabriel Jesus), Martinelli (90. Nelson)

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka, Lindelof (84. Evans), Martinez (67. Maguire), Dalot – Casemiro, Eriksen – Antony (84. Garnacho), Bruno Fernandes, Rashford – Martial (67. Hojlund)

Żółte kartki: Saka, Gabriel Jesus oraz Lindelof, Martinez, Onana

Sędzia: Anthony Taylor

Declan RiceManchester UnitedPremier League autor: Michał Kwiatkowski źrodło: własne
mlodykanonier komentarzy: 150307.09.2023, 21:36

Nie ma obiecanej premii nie ma gry, proste

polishbrigadesx komentarzy: 1022807.09.2023, 21:36

Panowie dajcie sobie spokój nie oglądajcie tych kopaczy bez ambicji szkoda nerwów i prądu na nich ja już od dłuższego czasu ich nie oglądam człowiek chociaż spokojniejszy.

blazejpak komentarzy: 33307.09.2023, 21:36

Podoba mi się jak nie chcą iść na łatwiznę i za każdym razem jak sa 3 na 3 to spokojnie zatrzymają akcje, żeby atakować na cały zespół wysp owczych. Widać, że chcą pokazać się z jak najlepszej strony, kochani

Herus komentarzy: 148807.09.2023, 21:33

@Rynkos7: i jeszcze wielu z nich musiało dojechać spoza warszawy...

Dzulian komentarzy: 258907.09.2023, 21:33

Na Krychowiaka gwizdają, jakie to jest techniczne 0. Sam sie w ręke nabił dzban xD

ravmc komentarzy: 18707.09.2023, 21:33

Lewy do zmiany... Ale nie no bo przecież jak to on może zejść, spacerek kolejny robi.

ostriket komentarzy: 666107.09.2023, 21:33

Krycha top, mosiek wrzuca i kopie sobie w rękę xD

ravmc komentarzy: 18707.09.2023, 21:32

Frajerzy;)))

Ashmadia komentarzy: 177707.09.2023, 21:32

Dopiero wbiłem do chaty, ale widzę po komentarzach, że lepiej nie włączać meczu XD

Rynkos7 komentarzy: 690907.09.2023, 21:31

Wyobraźcie sobie, że na trybunach są ludzie, którzy zapłacili żeby to oglądać.

Slaviola komentarzy: 1237707.09.2023, 21:30

Co to Nasze "Orły" grajo... xD

Womanizer komentarzy: 994007.09.2023, 21:28

Skóraś jedyny plan na mecz jaki ma, to wrzutki na pałe. Cytując klaska, to nawet nie jest 1/7 prime Grosika.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11707.09.2023, 21:28

@Freo98: Dwa razy prosto kopnął piłkę więc jest spoko.

GreKa komentarzy: 342307.09.2023, 21:28

Nie no koniec oglądania

Freo98 komentarzy: 648507.09.2023, 21:25

Bereszynski tragicnzy, nie może objechać nawet goscia z wysp owczych. CO widzi podolinski? Że wszystko co dobre idzie przez niego XDD

Herus komentarzy: 148807.09.2023, 21:20

@Freo98: Świder za lewego !

Freo98 komentarzy: 648507.09.2023, 21:19

Jaka jest korzyść z tego że Lewy jest na boisku?

Herus komentarzy: 148807.09.2023, 21:15

Wyspy Owcze mają 50 tys mieszkańców a my się tak meczymy....

sWinny komentarzy: 786107.09.2023, 21:12

Ta drużyna jakiś czas temu straciła tożsamość. I jakoś nie widzę żeby była odbudowa tego. Wyglądamy jak Arsenal za końca panowania Wengera i końcówka Emerego.

GreKa komentarzy: 342307.09.2023, 21:11

@ravmc napisał: "Wy****ć te pseudo gwiazdeczki i dać pograć młodym.... Bo nic z tego nie bedzie"

ravmc komentarzy: 18707.09.2023, 21:05

Ale leszcze grają jak okręgówka. Same długie piłki i Wyspy owcze prawie gol. Żenada!!!! Co Ci ludzie robią na stadionie ja się pytam??? I jeszcze za to płacą....

GreKa komentarzy: 342307.09.2023, 21:05

Dlaczego Cash siedzi? Bereszynski, głęboki rezerwowy z Serie A , jest lepszy?
Czy agent nakazał grać?

Freo98 komentarzy: 648507.09.2023, 21:05

@ravmc: Lewy to jak sie cofa to jedynie po to by zagrać piłkę do drugiego stopera i ktoś potem bedzie pierdzielił że on sie cofa rozgrywać

Freo98 komentarzy: 648507.09.2023, 21:04

Krychowiak i kędziora to by w ich lidze mogli grać. Idą w te pojedynki jak równy z równym, 0 spokoju

Gunerxxx komentarzy: 236407.09.2023, 21:03

Czyli dobrze, że odpuściłem oglądanie.

ravmc komentarzy: 18707.09.2023, 21:02

Lewy nawet w takim meczu nie ma jaj się cofnąć po piłkę chociaż

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11707.09.2023, 21:02

Kiwior najlepszy jak na razie. Serio widać w nim różnice w umiejętnościach od reszty defensywy

blazejpak komentarzy: 33307.09.2023, 20:58

Nie widać różnicy klasy, masakra...

Yave komentarzy: 170407.09.2023, 20:56

ja robię social media w newsach i przykazanie z góry żeby na tę padakę patrzeć, bo trzeba BYĆ NAJSZYBSZYM z postem o golu :) Pozdrawiam

ostriket komentarzy: 666107.09.2023, 20:56

Taktyka widzę prosta, lagowanie od Kiwiora w pole karne i może ktoś do tego dojdzie xD

Freo98 komentarzy: 648507.09.2023, 20:56

Cudne jest to że my dlugimi piłkami z wyspami owczymi musimy grać XD

3rdpitch komentarzy: 458207.09.2023, 20:56

Wspolczuje Kiwiorowi. Jednego tygodnia grasz Joge Bonito z maestro Jesusem, a nastepnie musisz grać z Lewandowskim

TheGunners273 komentarzy: 99307.09.2023, 20:53

Jesus by zdążył do tej piłki od Kiwiora

Gunerxxx komentarzy: 236407.09.2023, 20:45

@Spejsik: nie ma za co

Spejsik komentarzy: 343907.09.2023, 20:44

@Gunerxxx napisał: "Wolę lokalna okregowke oglądać niż Polska reprezentację"
Dzięki za informacje :D

Gunerxxx komentarzy: 236407.09.2023, 20:34

Wolę lokalna okregowke oglądać niż Polska reprezentację.

Lamoreaux komentarzy: 347907.09.2023, 20:12

BOLZKA GOLA!

Garfield_pl komentarzy: 2835607.09.2023, 20:08

Ghana have qualified for AFCON. Meaning Partey could potentially be away on International duty from 13 January – 11 February 2024 (depending on how far Ghana progresses )

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19207.09.2023, 19:58

Eksperci uznali, że Krychowiak to wybitny zawodnik box-to-box i to on nas uratuje. Jestem juz spokojny...

sWinny komentarzy: 786107.09.2023, 19:56

W dzisiejszych czasach ciężko jest nawet być głupim.