Mistrzowska końcówka Kanonierów! Arsenal - MU 3:1

Mistrzowska końcówka Kanonierów! Arsenal - MU 3:1 03.09.2023, 19:39, Michał Kwiatkowski 1571 komentarzy

Najpierw Declan Rice, a później Gabriel Jesus w doliczonym czasie gry zdobyli bramki, które zapewniły "Kanonierom" trzy punkty. Kibice przeżyli prawdziwy rollercoaster emocji, ponieważ kilka minut wcześniej VAR anulował gola, którego zdobył Alejandro Garnacho.

Początek spotkania był zdecydowanie dla zawodników z Emirates. W 1. minucie spotkania dośrodkował Gabriel Martinelli, ale piłka była niedokładna i wszystko uspokoił Lisandro Martinez. Minutę później Brazylijczyk świetnie rozegrał rzut rożny z Eddim Nketiahem, ale w ostatnim momencie zagrożenie w polu karnym wyjaśnił Victor Lindelof. United pierwszy kwadrans spędziło w głębokich okopach, zaledwie kilkukrotnie przekroczyli środkową linię boiska, co bardzo denerwowało Erika ten Haga. Pierwszym zawodnikiem, który został przywołany do linii był Christian Eriksen i otrzymał solidną reprymendę. W 13. minucie doskonałą szansę zmarnował Kai Havertz, który uderzył piłkę z okolic piątego metra, ale fatalnie skiksował. Warto dodać, że miał futbolówkę na swojej lepszej, lewej nodze.

Przewaga była po stronie Arsenalu, który dochodził do głosu po strzałach: Martina Odegaarda i Declana Rice’a. Niestety droga „Kanonierów” przypominała od nieba do piekła. W 27. minucie świetną kontrą popisali się goście. Z głębi pola prostopadłe podanie posłał Eriksen, Rashford przełożył piłkę na prawą nogę i posłał piłkę w długi róg bramki Ramsdale’a. Na nic zdały się próby zablokowania Anglika przez Bena White’a i Williama Salibę. Pierwszy cios „Czerwonych Diabłów” i od razu celny. 0:1 na Emirates. Karuzela rozkręciła się na dobre, bo … minutę później było już 1:1. Gabriel Martinelli wypatrzył na 12. metrze od bramki Odegaarda, a ten plasowanym strzałem pokonał Andre Onane.

Później coraz częściej do głosu dochodzili goście. Próbę strzału na swoim koncie zapisali: Eriksen, Bruno Fernandes i rozochocony Marcus Rashford. Jednak każda z nich była niecelna. Podobnie działali „Kanonierzy”. Najbardziej aktywny był Gabriel Martinelli, ale jego akcje kończyły się głównie zdobytymi rzutami rożnymi. Niewidoczny zupełnie był Bukayo Saka, który w pierwszej połowie zapisał się jedynie żółtą kartką za faul na kapitanie United.

Druga połowa rozpoczęła się bez żadnych zmian. W 50. minucie piłkę w środku pola odebrał Havertz, Zinczenko posłał świetne podanie do Odegaarda, a ten odważył się uderzyć z dystansu. Jednak jego strzał na ciało przyjął jeden z zawodników United. W 53. minucie z dobrej strony pokazał się Ramsdale, który obronił mocny strzał Anthony’ego Martiala, a później poprawkę Marcusa Rashforda. W 59. minucie pierwotnie Anthony Taylor wskazał „na wapno” po rzekomym faulu Wan-Bissaki z Kaiem Havertzem, ale po analizie VAR ostatecznie jedenastki nie było. W 68. minucie kolejny, świetny wariant rożnego i strzał Martinelliego, ale obok bramki.

W 81. minucie Bukayo Saka powinien mieć gola na swoim koncie, ale jego strzał kolanem obronił Onana. W końcówce zrobiło się gorąco na trybunach, ponieważ w 88. minucie do siatki Arsenalu trafił Alejandro Garnacho, ale po analizie VAR gol został anulowany z powodu ofsajdu. Spotkanie zostało przedłużone o 8. minut, a w piątej minucie znowu zagrożenie po rzucie rożnym stworzyli gospodarze. Dośrodkowanie Bukayo Saki na długi słupek, gdzie był niekryty Declan Rice, który strzałem przy krótkim słupku pokonał rozpaczliwie interweniującego Onanę. Gdy wydawało się, że sędzia zakończy spotkanie wynikiem 2:1, świetną kontrę wyprowadził Gabriel Jesus. Brazylijczyk zabawił się w polu karnym z zawodnikami United i skierował piłkę do siatki. Dla byłego zawodnika Manchesteru City to pierwsza bramka przeciwko drużynie z czerwonej części tego miasta.

Mikel Arteta ma kolejny powód do zadowolenia, ponieważ jego drużyna jest wciąż niepokonana w Premier League. Kolejnym rywalem Arsenalu będzie Everton.

Arsenal – Manchester United 3:1 (1:1)
0:1 – Rashford (27.)
1:1 – Odegaard (28.) asysta: Martinelli
2:1 – Rice (90.+5.) asysta: Saka
3:1 – Gabriel Jesus (90.+10.) asysta: Fabio Vieira

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (76. Tomiyasu) – Odegaard, Rice, Havertz (76. Fabio Vieira) – Saka, Nketiah (76. Gabriel Jesus), Martinelli (90. Nelson)

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka, Lindelof (84. Evans), Martinez (67. Maguire), Dalot – Casemiro, Eriksen – Antony (84. Garnacho), Bruno Fernandes, Rashford – Martial (67. Hojlund)

Żółte kartki: Saka, Gabriel Jesus oraz Lindelof, Martinez, Onana

Sędzia: Anthony Taylor

Declan RiceManchester UnitedPremier League autor: Michał Kwiatkowski źrodło: własne
Womanizer komentarzy: 994007.09.2023, 19:55

Nastawiam sie na jakieś 2-0 po bezbarwnej. Wyzwanie to będzie w niedziele.

youngboy komentarzy: 198707.09.2023, 19:52

Obaj skrzydłowi nie grają w klubach, ale na kadrę wystarcza. Stan naszej drużyny to dno.

GreKa komentarzy: 342407.09.2023, 19:23

@kaziu874 napisał: "Prawie 1,5 godz od ostatniego komentarza na stronie. Od razu widać że przerwa reprezentacyjna, czyli najgorszy czas sezonu ligowego."
To ma związek z odejściem Rivaldo, a nie z przerwą reprezentacyjną
K.com umiera

kaziu874 komentarzy: 675507.09.2023, 19:20

Joker_224 komentarzy: 522207.09.2023, 17:57

@Garfield_pl napisał: "agreed to terminate his contract"
Ehhh... My to umiemy

GreKa komentarzy: 342407.09.2023, 17:51

@Yave napisał: "Pięknie się patrzy na to, co się w tym klubie teraz wyprawia. Jeszcze chwila i końcówkę sezonu będą rozgrywać na spacerniaku"

Garfield_pl komentarzy: 2835607.09.2023, 17:35

Kai Havertz on his tough start at Arsenal: "Sure, something like that keeps you busy. But I have often had a phase and then you often only see the negative. It's not the first club where I start again.

"Of course, you want to succeed as soon as possible, but I know that there are such phases. I'm trying to approach it relaxed." [Sport 1 via @ArsenalBuzzCom]

Rafson95 komentarzy: 1060207.09.2023, 17:28

@kaman17: to była parafraza tego co inny użytkownik pisze o Gabrielu xd

Garfield_pl komentarzy: 2835607.09.2023, 17:15

Trabzonspor have reached a total agreement with Nicolas Pepe, who has verbally agreed to terminate his contract at Arsenal. Trabzonspor plan to send a private plane to England to collect Pepe tonight. [@yunusemresel] #afc

Micklbn komentarzy: 210707.09.2023, 17:02

@kaman17: Zaraz to sprawdze sam, nie uwierze w takiee cos xD on podaje po prostu dziwnie, nie mowie ze jakos mega zle, ale dziwnie jakby nie ta noga co gra lepiej. Podaje bez takiego luzu, kazde krotkei podanie to przyjecie ustawienie sie i podanie troche tak podstawowo to wyglada

kaman17 komentarzy: 499007.09.2023, 16:46

@Micklbn:
Zaintrygował mnie Twój komentarz, wręcz lekko zdziwił i wszedłem na kompilację wszystkich zagrań Kiwiora z ostatniego meczu z Fulham (rozegrał pełny mecz).

Po obejrzeniu filmiku stwierdzam, że wszystkie krótkie podania były dokładne i w tempo. Jakbym się chciał bardzo czepiać to może z jedno było troszkę nie w tempo. Jedynie dalsze podania chyba z 3 były średnio dokładne.
Odechciewa mi się wchodzić na stronę jak czytam takie wysrywy.

Yave komentarzy: 170407.09.2023, 16:40

"Manchester United made convicted paedophile Geoff Konopka 'guest of honor' at Old Trafford and celebrated his career despite him being banned from the game: Club 'were unaware ex-women's coach got four years for offences against girls'"

xD

Pięknie się patrzy na to, co się w tym klubie teraz wyprawia. Jeszcze chwila i końcówkę sezonu będą rozgrywać na spacerniaku xD

Micklbn komentarzy: 210707.09.2023, 16:38

@Be4Again: Wlasnie sam nie iwem czy jest potencjal, bo u niego to widze u podstaw lezy, taka dziwna maniera podania, jakby zza pleców nie wiem jak to okreslic ale tak juz sie nauczyl za mlodu i pewnie tak zostanie

ArekKanonier komentarzy: 191207.09.2023, 16:27

Ludzie.... Może zacznijcie się wyzywać na priv bo nie każdy ma ochotę to czytać. No i ryzyko bana będzie pewnie mniejsze. Same plusy.

ArekKanonier komentarzy: 191207.09.2023, 16:24

@Womanizer napisał: "Jakim Pepe musi być kiepem w świecie piłkarskim, że chłop całe lato do wzięcia dosłownie za 0 (pomijając pensje) i nawet przysłowiowy Everton pluje na takich piłkarzy i zostaje mu Trabzonspor."
Pensja. Wiadomo że nie zejdzie z pensją o 90% a takiej kasy jak ma u nas nikt mu nie da. Gdyby nie to to pewnie już dawno by odszedł i może jeszcze uratował swoją karierę.

Be4Again komentarzy: 350407.09.2023, 16:23

@Micklbn napisał: "Czy ktoś z Was zauwazył jak Kiwior słabo gra nogami na bliskie podania?"

Poniżej standardów Arsenalu. Klasę słabiej niż GM. Jednak jest potencjał na rozwój.

Micklbn komentarzy: 210707.09.2023, 16:02

Czy ktoś z Was zauwazył jak Kiwior słabo gra nogami na bliskie podania?
Za każdym razem jak widze jak on podaje to krew mnie zalewa, zawsze jest to jakies niegramotne jakby korzystal z nie tej nogi co potrafi, zawsze minimalnie do tyłu, albo minimalnie do przodu komus podaje, albo nie na tą noge na ktorą ktos by chcial, zawsze to wyglada jakby podawal z opoznieniem.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 107.09.2023, 15:50

@Ashmadia napisał: "a Ty spokojnie możesz przejść do masturbacji z okazji kolejnej wygranej debaty ;)"
Masz ze sobą jakiś problem chyba, szukasz problemy i je wmawiasz innym.

Mastec30 komentarzy: 627407.09.2023, 15:49

W sumie co LFC ryzykuje ? Za rok Arabia nie bedzie chciała Salaha ? Ktoś taki w dodatku muzułmanin dla Arabów będzie bezcenny a gdyby teraz go oddali to faktycznie nie graliby o nic wielkiego w sezonie. Zwłaszcza, że już okno w Anglii zamknięte i nie mieliby jak uzupelnić tej straty. A Salah to jest zawodnik takiego kalibru, że go się nie żegna na ostatnią chwilę. Zbyt dużo daje drużynie, żeby go się teraz pozbyć a ten rok pozwoli Kloppowi zaplanować przyszłość bez Mo

Adamarsenal1 komentarzy: 322107.09.2023, 14:48

Fabrizio Romano: Priorytetem Nicolasa Pépé jest teraz dołączenie do Trabzonsporu. Arsenal jest gotowy dać mu zielone światło. Propozycje z Arabii Saudyjskiej go nie przekonały, a dla Kanonierów już nigdy nie zagra.

aguero10 komentarzy: 861207.09.2023, 14:47

Moze Salah nie do zastąpienia ale takiej oferty się nie odrzuca gdzie Egipcjanin ma już 31 lat .

damianARSENAL komentarzy: 857407.09.2023, 14:35

Szacun dla czerwonki, ale uważam ze popełnili błąd.

Mastec30 komentarzy: 627407.09.2023, 14:29

Bardzo ładnie, że LFC odrzucili ofertę. Projekt sportowy przede wszystkim.

Ashmadia komentarzy: 177707.09.2023, 14:27

@Be4Again napisał: "Sam mam dylemat jak to osądzić. Głupsza jest wysokość tej oferty czy jej odrzucenie przez LFC? :D"
Szanuję ich za to, że stoją przy swoim. Nie będę oceniać, czy ich wybór jest dobry, czy zły, aczkolwiek uważam, że jeśli by puścili Salaha teraz, to sezon poszedłby na straty.

Be4Again komentarzy: 350407.09.2023, 14:23

@Ashmadia napisał: "Szacun"

Tibijczykwielki komentarzy: 5507.09.2023, 13:38

Forward Bukayo Saka was named England Men's Player of the Year for a second successive year, the English Football Association said on Tuesday.

Ashmadia komentarzy: 177707.09.2023, 13:16

@Marzag napisał: "Po prostu Ci się nudzi i się próbujesz przyczepić i nałapać plusów po tym jak wiesz że linczowanie Marzaga jest ja propsie od kilkunastu godzin"
Teraz to ładnie dałeś XD.
Jeżeli uważasz, że Twój pierwszy i ostatni komentarz w "naszym temacie" jest tym samym, to faktycznie zmarnowałem czas. Teraz, żeby już nie nabijać drogocennych plusów na turbo popularnym Marzagu, zamknę się, a Ty spokojnie możesz przejść do masturbacji z okazji kolejnej wygranej debaty ;)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 107.09.2023, 12:32

@Ashmadia napisał: "Oczywiście, nie jest to prawdą;)"
Oczywiście że jest, przyczepiłes się tam że napisałem że bankowo nie było by 5-1 że wynik byłby mniejszy, wymieniłem kilka wyników przykładowych, z czym się nie zgodziłeś bo przecież nie znam konsekwencji wydarzeń losowych.
Następnie jak napisałem ze wiem, że nie da się przewidzieć wszystkiego, i wymieniłem np wynik 10-1 dla City po tym jak Fulham dostanie 2 czerwone kartki to by było abstrakcyjne. Że moje słowa sugerowały że City miałoby trudniej strzelic bramke to się z tym zgodziłeś.

Ashmadia komentarzy: 177707.09.2023, 12:25

@Taki napisał: "Odrzucili 250 mln euro :)

"Big news breaking at Liverpool.

@LFC have rejected world record bid for @MoSalah

If #LFC are not in title challenge in January then talks will reopen with Al Ittihad.""

Szacun

Ashmadia komentarzy: 177707.09.2023, 12:24

@Marzag napisał: "Napisałem to samo co w komentarzu do którego się przyczepiłes tylko to rozwinąłem."
Oczywiście, nie jest to prawdą;)

Taki komentarzy: 204607.09.2023, 12:23

Odrzucili 250 mln euro :)

Be4Again komentarzy: 350407.09.2023, 11:58

@Loka napisał: "80% kibiców piłki nożnej to jednak umysłowe ameby wnioskując nawet po komentarzach tutaj ;)"

Rozumiem, że siebie nieskromnie zaliczasz do tych 20%? :)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 107.09.2023, 11:50

@sickstick napisał: "Wczoraj pisałeś "Gabriel się słabo piłką posługuje jak na nasze standardy.", a dzisiaj zgadasz się w 100% że pisanie że Gabriel słabo posługuje się piłką to głupota. Ciężko za tobą nadążyć." Jak na nasze standardy to jest kluczowa kwestia, Gabriel dobrze się posługuje piłką jak na obronce, ale z piłkarzy którzy grywają regularnie jest w tym moim zdaniem najgorszy i moim zdaniem właśnie dlatego stracił miejsce w składzie w nowym systemie.

Łatwo za mną nadążyć jeśli się czyta ze zrozumieniem. @Ashmadia napisał: "Ooo widzisz, jednak udało mi się Ciebie trochę naprostować. Teraz już gadasz z sensem, a ja w sumie zgadzam się ze wszystkim z ostatniego komentarza. Nie ma za co ;)"

sickstick komentarzy: 283007.09.2023, 11:46

@Marzag napisał: "Zgadzam się w 100%"
Wczoraj pisałeś "Gabriel się słabo piłką posługuje jak na nasze standardy.", a dzisiaj zgadasz się w 100% że pisanie że Gabriel słabo posługuje się piłką to głupota. Ciężko za tobą nadążyć.

Ashmadia komentarzy: 177707.09.2023, 11:42

@Marzag napisał: "No próbujesz tutaj jakichś szamanizmie użyć, jeśli drużyna może się skupić tylko na bronieniu to trudniej przeciwko takiej strzelić gola. To nie jest gdybanie. No mogłoby się skończyć 2 czerwonymi kartkami i być nawet 10:1 ale przebieg meczu był taki że Fulham gdy mieli swój wynik to wyglądało bardzo dobrze. Nie było żadnych przesłanek ktore by sugerowaly że jakby nie stracili gola to by w konsekwencji tego stracili więcej bramek co próbujesz teraz zasugerować. Fulham zostali skrzywdzeni. Na bank City by się ciężej grało gdyby Fulham mogli się komfortowo bronić. Bo gdy wynik był 1:1 to i jedna i druga drużyna miała swoje szanse a City nie mieli takiego komfortu jak przy wyniku 2-1. Arsenalowi też by się zupełnie inaczej gralo jakby nie stracili w pierwszej minucie bramki z Fulham. Ustawienie piłkarzy na boisku naprawdę ma znaczenie."

Loka komentarzy: 33507.09.2023, 11:41

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 107.09.2023, 11:24

@Ashmadia napisał: "Mogłoby tak być, a mogłoby też być zupełnie inaczej. Może 7:1 dla City? Może 1:3?"

Gofer999 komentarzy: 1473807.09.2023, 11:20

@Marzag: Fulham chyba wtedy pokazało że chyba jednak można też strzelić bramkę drużynie która broni się cała jedenastką. :D

sWinny komentarzy: 786107.09.2023, 11:17

Ashmadia komentarzy: 177707.09.2023, 11:14

@Marzag napisał: "Napisałem że na bank by nie było 5-1. Bo taki wynik umożliwiło im to że Fulham się musieli otworzyć już od początku drugiej połowy, gdyby nie musieli to by grali zupełnie inaczej i City by miało trudniej o bramki to jest oczywiste. Przecież po to drużyny graja taktykę bardzo defensywna żeby drużyna przeciwna miała duże problemy ze strzeleniem bramki i uwierz mi, to działa."
Mogłoby tak być, a mogłoby też być zupełnie inaczej. Może 7:1 dla City? Może 1:3? NA BANK Ty tego nie wiesz. Gdybyś chciał iść w tą dyskusję dalej, to możesz spokojnie założyć, że wygrałeś tą rozmowę i przekuj swoją zdolność do obstawiania wyników na NA BANK na zakłady bukmacherskie ;)

kaman17 komentarzy: 499007.09.2023, 11:11

Swoją drogą, obecne kombinowanie trenera z Parteyem na PO i marne tego skutki przypominają początki, kiedy przejął Arsenal i uparcie kazał grać krótkie rozegranie i małe gierki obrońców z bramkarze. Ile to nerwów kosztowało, ile wielbłądów to powodowało. A teraz chłopakom tak weszło to w krew, że robią to już z lekkością, naturalnie i nikt z kibiców nie drży kiedy przeciwnik podchodzi wysokim pressingiem. Druga sprawa, że dzięki temu drużyny przeciwne co raz rzadziej wysoki pressing stosują przeciwko Arsenalowi, bo przez to, że potrafią tak dobrze operować piłką w głębokiej defensywie, że dla przeciwnika może się to skończyć fatalną w skutkach kontrą. I teraz Arteta dąży do tego, żeby mieć opracowaną kolejną taktykę. Mówił wielokrotnie, że potrzebują elastyczności. Pierwsze punkty już nas to kosztowało (Fulham), ale ufam, że wie co robi i w niedalekiej przyszłości wskoczymy na jeszcze wyższy poziom.

TlicTlac komentarzy: 603107.09.2023, 11:11

@Be4Again napisał: "Największym minusem GM jest jego "elektryczność". Skłonność do popełniania błędów w prostych interwencjach, spóźnione reakcje lub "zaspanie" w ustawieniu. GM był obrońcą, który najczęściej "przełamywał" naszą linię spalonego. To są jego oczywiste minusy, a nie umiejętność radzenia sobie z piłką przy nodze... Pod tym względem GM z Salibą tworzą topowy duet obrońców na świecie."

Ostatnimi czasy to sobie przypominam dużo więcej prostych błędów Saliby, które prowadzą do groźnych sytuacji. Często sam naprawi swoje błędy albo mu Ramsdale pupę uratuje, no ale William też nie jest krystaliczny w swojej grze.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 107.09.2023, 10:55

@kaman17 napisał: "W Arsenalu każdy z obrońców, który pozostał, potrafi dobrze grać piłką. Można się kłócić, który jest lepszy, ale żaden nie jest słaby. U Artety arcyważne u obrońców jest bardzo dobre operowanie piłką, bo od nich zaczyna się każda akcja. Wszystkich, którzy tego nie potrafili już się pozbył. Więc mówienie, że Kiwior, Tomi czy Gabriel słabo grają nogami to głupota. Są lepsi pod tym względem od większości obrońców na świecie. Po prostu wymagania w Arsenalu pod tym względem są teraz tak duże, że standardy są wyznaczone wysoko."