Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1

Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1 18.09.2012, 21:35, Sebastian Czarnecki 1799 komentarzy

Przed spotkaniem Arsenalu z Montpellier przepowiadało się, że mistrzowie Francji nie będą wymagającym rywalem dla londyńczyków i Kanonierzy bez żadnych problemów sięgną po trzy punkty. W ostatecznym rozrachunku podopieczni Arsene'a Wengera wygrali co prawda 2-1, ale zwycięstwo wcale nie przyszło im z łatwością, gdyż gospodarze - zwłaszcza w drugiej połowie - byli bardzo wymagającym przeciwnikiem i innego dnia wynik mógłby być odwrotny.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy pokazali zabójczą skuteczność i wykorzystali wszystkie stuprocentowe sytuacje sam na sam, które sobie wypracowali, co w głównej mierze zdecydowało o końcowym wyniku. Na pochwałę zasługuje również formacja defensywa, która szczelnie pilnowała dostępu do własnej bramki, a Vito Mannone nie miał za wiele do roboty. Kiedy jednak Włoch musiał interweniować, zrobił to wspaniale i niejako uratował swój zespół przed remisem. Zwycięstwo Arsenalu nie było wcale emocjonujące, ale na tym etapie rozgrywek nie liczy się styl, ale przede wszystkim rezultat, a na ten Kanonierzy nie mają prawa narzekać.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud

Montpellier: Jourdren - Bocaly, Hilton, Yanga-Mbiwa, Bedimo - Estrada, Saihi - Cabella, Belhanda, Mounier - Camara

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do siódmej minuty, kiedy na skraju pola karnego Arsenalu znalazł się Younes Belhanda. Marokańczyk został powstrzymany przez Thomasa Vermaelena, jednak sędzia dopatrzył się w tym czystym wejściu pewnych nieścisłości i podyktował jedenastkę dla drużyny gospodarzy.

Minutę później karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany, który w stylu Panenki pokonał bezradnego Vito Mannone. 1-0 dla Montpellier.

Mistrzowie Francji chwilę później mogli zdobyć kolejną bramkę za sprawą Mouniera, ale jego strzał z dystansu okazał się bardzo daleki od ideału.

Do 15. minuty musieli czekać Kanonierzy na wyrównanie. Santi Cazorla podał do Oliviera Girouda, a ten z pierwszej piłki oddał futbolówkę do wychodzącego na czystą pozycję Podolskiego. Reprezentant Niemiec nie pomylił się z najbliższej odległości i pewnie pokonał Jourdrena.

Trzy minuty później było już 2-1 dla Arsenalu. Gervinho zapoczątkował akcję, podając piłkę do Girouda, który natychmiast odegrał na skrzydło do Jenkinsona. Młody Anglik perfekcyjnie wyłożył piłkę do Gervinho, który znalazł się metr przed bramką i jedynie dostawił nogę, pokonując Jourdrena z najbliższej odległości.

Przez następne minuty mecz skoncentrował się głównie w środkowej części boiska. Kanonierzy kontrolowali tempo spotkania i dyktowali warunki, grając bardzo spokojny futbol. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 34. minuty, kiedy to groźny strzał z dystansu oddał Estrada, ale na całe szczęście dobrą interwencją popisał się Vito Mannone.

Tuż przed przerwą dobrą okazję na zdobycie bramki miał były zawodnik Montpellier - Olivier Giroud. Z lewej strony dobrze dośrodkowywał Kieran Gibbs, a aktualny król strzelców Ligue 1 oddał soczysty strzał z woleja, któremu jednak daleko było do bramki strzeżonej przez Jourdrena

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, a arbiter prowadzący mecz odesłał obie drużyny na przerwę do szatni.

Drugą połowę od mocnego uderzenie zaczęli gospodarze. KATASTROFALNY błąd we własnym polu karnym popełnił Abou Diaby, który stracił futbolówkę na rzecz Cabelii. Młody Francuz miał jednak za mało czasu na reakcję, a w ostatecznym rozrachunku jego strzał okazał się mocno niecelny.

Z minuty na minuty gracze Montpellier coraz bardziej się rozkręcali i zamknęli Kanonierów na ich własnej połowie. W 55. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Cabella, który chciał zaskoczyć Mannone podciętym strzałem z dystansu, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Kilka sekund później ten sam zawodnik spróbował jeszcze dobitki, ale tym razem mocno się pomylił.

Dwie minuty później z dobrym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Abou Diaby uruchomił na wolne pole Santiego Cazorlę, a ten oddał mocny strzał w światło bramki. Jourdren z problemami, ale poradził sobie z tym uderzeniem. Wciąż 2-1 dla Arsenalu.

Przez następne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gospodarze wciąż dominowali, ale nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia, dzięki czemu Kanonierzy ani przez moment nie czuli się zagrożeni.

W 76. minucie Kanonierzy przeprowadzili pierwszą zmianę. Aaron Ramsey zastąpił na boisku Oliviera Girouda, który został pożegnany gromkimi brawami przez fanów Montpellier.

W 80. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu, kiedy to Belhanda świetnie wymanewrował spóźniającego się ze wślizgiem Mertesackera i znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia bramki. Marokańczyk oddał mocny strzał, ale bardzo dobrą obroną popisał się Vito Mannone, który wciąż nie wpuścił w tym sezonie ani jednej bramki z gry.

W 90. minucie na boisku pojawili się jeszcze Francis Coquelin i Theo Walcott, którzy zastąpili Santiego Cazorlę i Lukasa Podolskiego.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie. Kanonierzy - choć nie bez problemów! - sięgnęli po pierwsze trzy punkty w fazie grupowej Ligi Mistrzów i udanie zainaugurowali europejski sezon. Na pochwałę zasługuje głównie formacja defensywna razem z Vito Mannone, która udanie broniła dostępu do własnej bramki i uniemożliwiła gospodarzom zdobycie wyrównującej bramki.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Ars3n komentarzy: 1235419.09.2012, 19:49

1.5 miesiaca jeszcze ? ehh :l

Oggy
Juve- slaby klub, slaba liga. Bede to powtarzal do znudzenia.

DanteZZ komentarzy: 116919.09.2012, 19:49

Ryzykownie ale obstawiłem zwycięstwo Juve;d

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 19:48

Pinguite--> przykłady trollingu prosze:> Doczytaj o co chodzilo potem komentuj w taki sposób prosze:)
Odpowiadam na tekst jubve słaby klub w słabej lidze. Liga słaba klub nie. TYLE.

KanonierChris komentarzy: 292419.09.2012, 19:48

Oggy tez zauważyłem że do trolla Ci jeden krok.
Spina za spiną.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17219.09.2012, 19:47

Dobra, dobra ^^. Wreszcie na mecze Lakersów będzie czekało się w oczekiwaniu na coś wielkiego, a nie ze świadomością, że dostaną od Oklahomy 20-oma punktami...

Już nie mogę się doczekać, a tu jeszcze 1,5 miesiąca ;x.

Pinguite komentarzy: 1502019.09.2012, 19:47

Oggy > Zluzuj. Od jakiegoś czasu zrobiłeś się trollem. Próbujesz tu jakaś spinkę wywołać czy co? Chcesz to kibicuj Juventusowi. Nikt Ci na siłę nie każe być kibicem Arsenalu.

Ars3n komentarzy: 1235419.09.2012, 19:45

Fabs
ok, zobaczymy ^^ moja trojka muszketerow ich zniszczy !oneone

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 19:45

Fabs@
Jak sobie jeziorowcy poradzą przy duecie Lawson - Miller?;x Nijako ; )

Ars3n@
Ma 37 lat i próbuje przebić się do NBA. większość fanów kosza uważa że Allen mógłby spokojnie pełnić role SG 2/3 w każdej drużynie NBA ale nie widzą tego prezesi. A może inaczej, widzą ale wiedzą kim jest Allen i jak ciężko z nim wytrzymać ; ]

Ars3n komentarzy: 1235419.09.2012, 19:43

RvPersie
W koszykowce oczywiscie sa moimi autorytetami. Grajac w kosza probuje sie na nich wzorowach. Np. Dla Mourinho to tez autorytet, ale pod innym wzgledem.
Ten Iverson to chyba juz zakonczyl kariere, nie ?

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17219.09.2012, 19:43

Zobaczymy jak wasze Heat dadzą radę moim Lakersom z Howardem pod koszem, Kobem w półdystansie i Nashem dogrywającym im piłki ^^.

wronka23 komentarzy: 408919.09.2012, 19:42

Marcinafc93 - ja stawiałbym na remis

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 119.09.2012, 19:41

Jaki obstawiacie wynik Chelsea-Juve?

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 19:41

1996 i i finały 2 następne. Jak mnie taka ignorancja śmieszy...Ilu mistrzów świata gra teraz w AFC co? A ilu gra w Juve.... NIe radze się nam kanonierom tak prężyć bo to żałosne:D

KanonierChris komentarzy: 292419.09.2012, 19:41

Aston Villa też wygrała co czyi ją oczywiście lepszą od nas. Prawda?

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 19:40

Ars3n@
Znaczy Iverson jest moim autorytetem tak jak niektórych Papież czy jak dla A23 Mourinho ; ]

Ars3n komentarzy: 1235419.09.2012, 19:39

Oggy
Tylko kiedy wygrali ? Nottingham forrest tez chyba wygrali i co z tego xd

RvPersie
moimi autorytetami sa Tony Parker oraz Bosh. Uwielbiam ich styl.

wronka23 komentarzy: 408919.09.2012, 19:38

W poniedizałek na eurosporcie 2 puszczali meczyk Köln - St. Pauli(0-0) i na stadionie było 45200 kibiców w 2 bundeslidze

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 19:36

Kanonier25@
Może ale boją się że od kliknięcia dwóch przycisków więcej dostaną zawału serca.

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 19:36

Serie A zdecydowanie słabnie nie zmienia to faktu że Juve jest dość mocne. Składem chyba nam dorównuje. Natomiast jak widze mecz w Ligue 1 i porównam z SerieA to czasem mam wrażenie że we Francji sporo trenerów nie zajmuje się przesadnie taktyką:DD Na koniec dodam że ten słaby juventus wygrał Puchar Europy i to 2 razy. AFC zero razy troche skromności radze;)

jarts komentarzy: 231919.09.2012, 19:35

Za Lavezziego gra Pandev albo Insigne więc aż tak dużej straty to Napoli nie poniosło. Bez przesady

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.09.2012, 19:34

Inter się odbuduje, Stramaccioni ma bardzo duży potencjał.

wronka23 komentarzy: 408919.09.2012, 19:34

boże koszykówka najgorszy sport na świecie . Nie lubię tego oglądać . Wolę już siatkówkę ;)

Ars3n komentarzy: 1235419.09.2012, 19:34

ArsenAl
Na stadionach wloskich jest tyle kibicow co u mnie barze na meczu Polska San Marino.

Ars3n komentarzy: 1235419.09.2012, 19:33

RvPersie
Lubie ogladac wszystkie mecze, ale najbardziej SAS i Heatow, Heatow mam nawet koszulke.

ArseneAl komentarzy: 2341719.09.2012, 19:30

@RvPersie
Dokładnie. Teraz w Serie A jest Juve (chociaż składu na LM super mocnego nie mają szczególnie w ataku) i długo, długo nic.
Milan się niesamowicie osłabił, Napoli straciło Lavezziego, a Inter to już jest europejski średniak.
Już niedługo Ligue 1 wyprzedzi włoską ligę pod względem sportowym (bo pod względem widowiska to już jest dla mnie lepsza i zaraz po EPL to właśnie ligę francuską oglądam najczęściej).

aha, spoko.

A kiedy zaczyna sie sezon NBA ? zerwane noce na c+ to jest to czego mi brakuje.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10319.09.2012, 19:28

Enjoy ;)

youtube.com/watch?v=ULUERtSdMu0&feature=g-all-u

wronka23 komentarzy: 408919.09.2012, 19:26

Ars3n - ja tam lubię oglądać naszą polską kopankę , a 1 ligę puszczają na orange sport.

Ars3n komentarzy: 1235419.09.2012, 19:25

wronka
Jestem z nich dumny, ale kto to ?

Shinev
Bendtner tam idealnie pasuje XD! w ogole to on ma jakies minuty w juve ?

@Ars3n

Chyba że wystawią Bendtnera na skrzydle. Wtedy będą siać postrach...

Ars3n komentarzy: 1235419.09.2012, 19:18

przeciez juve jest cienkie jak nie wiadomo co.. Nie zdiwie sie jak z grupy LM nie wyjda. A w tej smiesznej serieA to sobie moga pykac, a i tak nikogo nie obchodzi ich wynik. Nawet c+ to pokazal, nie wykupujac licencji na lige wloska. Slaba liga, slaby klub.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.09.2012, 19:18

@RvPersie

Nie zrozumiałem x.X

Barney komentarzy: 2098619.09.2012, 19:16

ja na Girouda jeszcze nic nie napisalem, jestem cierpliwy póki innni strzelaja.

molas4 komentarzy: 45819.09.2012, 19:13

co wy tak scepytcznie do giroud podchodzicie?
bo nie strzelil bramki? bo nie bardzo rozumie sie z druzyna? chlopak zagral dopiero 4 mecze w pierwszym skladzie ma juz asyste i calkiem spory udzual w przynajmniej dwoch bramkach bo sciaganie na siebie obroncow to jest atut napastnika ktorego obawiaja sie obroncy, jak zacznie strzelac to bedziecie jak z Abou ze jest zajebisty barca go kupi itd na gibbsa tez byly pojazdy a teraz ulubieniec wiec zlapcie sie za jaja i troszke czasu dajcie nowym nabytkom

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 19:13

Shinev@
Nie szkodzi, miło jak się ktoś ze mną zgadza ; ] Nie długo możliwe że nie będę już znany jako RvPersie, typ który wbił 7 k postów :X

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.09.2012, 19:08

W sumie napisałem to co RvPersie, ale oczywiście w momencie wysłania nie było jego wiadomości :P

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.09.2012, 19:07

Ehh, nie chce mi się wszystkim odpisywać ;]

A co do Juve to tytuł obronią bo nie mają konkretnego rywala, ale sukcesów w LM im nie wróżę. Wyjdą z grupy ale później będzie ciężko. Nie mają klasowego napastnika...

ostriket komentarzy: 663319.09.2012, 19:06

ja tam myslę że Juve może powalczyć w tym sezonie na każdym froncie z sukcesami :P
mają wyrównany mocny skład, a już ich pomoc robi duuuże wrażenie :)

Barney komentarzy: 2098619.09.2012, 19:06

hey , a jak tam Benio w Juve ktoś wie pewno lawke grzeje?

Postawilem na CFC

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 19:05

W tym roku Juve wygra ligę ale nie dzięki swojemu geniuszowi a braku jakiego kolwiek rywala. W LM większych szans nie mają.

Theo44 komentarzy: 427619.09.2012, 19:04

Ja kibicuje angielskim druzynom tylko gdy graja z La Lipa. W innych przypadkach nie dbam o wynik.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.09.2012, 19:03

Nie namieszająw LM bez trenera i asystenta.

ludi72 komentarzy: 142719.09.2012, 19:01

Oczywiście , że Juve. Kapitalny klub który w świetnym stylu wygrał lige i prawdopodobnie obroni to trofeum, po za tym jestem zdania , że mogą namieszać w LM ;D Byłoby świetnie^^