Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1

Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1 18.09.2012, 21:35, Sebastian Czarnecki 1799 komentarzy

Przed spotkaniem Arsenalu z Montpellier przepowiadało się, że mistrzowie Francji nie będą wymagającym rywalem dla londyńczyków i Kanonierzy bez żadnych problemów sięgną po trzy punkty. W ostatecznym rozrachunku podopieczni Arsene'a Wengera wygrali co prawda 2-1, ale zwycięstwo wcale nie przyszło im z łatwością, gdyż gospodarze - zwłaszcza w drugiej połowie - byli bardzo wymagającym przeciwnikiem i innego dnia wynik mógłby być odwrotny.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy pokazali zabójczą skuteczność i wykorzystali wszystkie stuprocentowe sytuacje sam na sam, które sobie wypracowali, co w głównej mierze zdecydowało o końcowym wyniku. Na pochwałę zasługuje również formacja defensywa, która szczelnie pilnowała dostępu do własnej bramki, a Vito Mannone nie miał za wiele do roboty. Kiedy jednak Włoch musiał interweniować, zrobił to wspaniale i niejako uratował swój zespół przed remisem. Zwycięstwo Arsenalu nie było wcale emocjonujące, ale na tym etapie rozgrywek nie liczy się styl, ale przede wszystkim rezultat, a na ten Kanonierzy nie mają prawa narzekać.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud

Montpellier: Jourdren - Bocaly, Hilton, Yanga-Mbiwa, Bedimo - Estrada, Saihi - Cabella, Belhanda, Mounier - Camara

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do siódmej minuty, kiedy na skraju pola karnego Arsenalu znalazł się Younes Belhanda. Marokańczyk został powstrzymany przez Thomasa Vermaelena, jednak sędzia dopatrzył się w tym czystym wejściu pewnych nieścisłości i podyktował jedenastkę dla drużyny gospodarzy.

Minutę później karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany, który w stylu Panenki pokonał bezradnego Vito Mannone. 1-0 dla Montpellier.

Mistrzowie Francji chwilę później mogli zdobyć kolejną bramkę za sprawą Mouniera, ale jego strzał z dystansu okazał się bardzo daleki od ideału.

Do 15. minuty musieli czekać Kanonierzy na wyrównanie. Santi Cazorla podał do Oliviera Girouda, a ten z pierwszej piłki oddał futbolówkę do wychodzącego na czystą pozycję Podolskiego. Reprezentant Niemiec nie pomylił się z najbliższej odległości i pewnie pokonał Jourdrena.

Trzy minuty później było już 2-1 dla Arsenalu. Gervinho zapoczątkował akcję, podając piłkę do Girouda, który natychmiast odegrał na skrzydło do Jenkinsona. Młody Anglik perfekcyjnie wyłożył piłkę do Gervinho, który znalazł się metr przed bramką i jedynie dostawił nogę, pokonując Jourdrena z najbliższej odległości.

Przez następne minuty mecz skoncentrował się głównie w środkowej części boiska. Kanonierzy kontrolowali tempo spotkania i dyktowali warunki, grając bardzo spokojny futbol. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 34. minuty, kiedy to groźny strzał z dystansu oddał Estrada, ale na całe szczęście dobrą interwencją popisał się Vito Mannone.

Tuż przed przerwą dobrą okazję na zdobycie bramki miał były zawodnik Montpellier - Olivier Giroud. Z lewej strony dobrze dośrodkowywał Kieran Gibbs, a aktualny król strzelców Ligue 1 oddał soczysty strzał z woleja, któremu jednak daleko było do bramki strzeżonej przez Jourdrena

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, a arbiter prowadzący mecz odesłał obie drużyny na przerwę do szatni.

Drugą połowę od mocnego uderzenie zaczęli gospodarze. KATASTROFALNY błąd we własnym polu karnym popełnił Abou Diaby, który stracił futbolówkę na rzecz Cabelii. Młody Francuz miał jednak za mało czasu na reakcję, a w ostatecznym rozrachunku jego strzał okazał się mocno niecelny.

Z minuty na minuty gracze Montpellier coraz bardziej się rozkręcali i zamknęli Kanonierów na ich własnej połowie. W 55. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Cabella, który chciał zaskoczyć Mannone podciętym strzałem z dystansu, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Kilka sekund później ten sam zawodnik spróbował jeszcze dobitki, ale tym razem mocno się pomylił.

Dwie minuty później z dobrym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Abou Diaby uruchomił na wolne pole Santiego Cazorlę, a ten oddał mocny strzał w światło bramki. Jourdren z problemami, ale poradził sobie z tym uderzeniem. Wciąż 2-1 dla Arsenalu.

Przez następne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gospodarze wciąż dominowali, ale nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia, dzięki czemu Kanonierzy ani przez moment nie czuli się zagrożeni.

W 76. minucie Kanonierzy przeprowadzili pierwszą zmianę. Aaron Ramsey zastąpił na boisku Oliviera Girouda, który został pożegnany gromkimi brawami przez fanów Montpellier.

W 80. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu, kiedy to Belhanda świetnie wymanewrował spóźniającego się ze wślizgiem Mertesackera i znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia bramki. Marokańczyk oddał mocny strzał, ale bardzo dobrą obroną popisał się Vito Mannone, który wciąż nie wpuścił w tym sezonie ani jednej bramki z gry.

W 90. minucie na boisku pojawili się jeszcze Francis Coquelin i Theo Walcott, którzy zastąpili Santiego Cazorlę i Lukasa Podolskiego.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie. Kanonierzy - choć nie bez problemów! - sięgnęli po pierwsze trzy punkty w fazie grupowej Ligi Mistrzów i udanie zainaugurowali europejski sezon. Na pochwałę zasługuje głównie formacja defensywna razem z Vito Mannone, która udanie broniła dostępu do własnej bramki i uniemożliwiła gospodarzom zdobycie wyrównującej bramki.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348619.09.2012, 20:51

a23
kurde :D jak kilkałem na mój to nie było jeszcze twojego posta ;(

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 20:51

Midgard@
Jaką zmiane? Z WhiMet na RvPersie?; ]

Ta WhiMet..albo mam nadprzyrodzone moce albo Rahu ma większy ubaw niż my wszyscy ; )

i tak jesteś Rvpersie :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.09.2012, 20:51

RvPersie

Sam mi napisałeś, że nie jesteś faworytem redakcji. To ty to powiedziałeś, nie ja.

Ty to powinieneś pokłony bić za zmianę nicku, a nie zwykłe "dziękuję".

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.09.2012, 20:50

RvPersie będzie zawsze RvPersiem :}

ArseneAl komentarzy: 2341719.09.2012, 20:49

@WhiMet
No i się wydało. Należysz do "Elity". Twoje wtyki u redaktorów teraz widać gołym okiem.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997319.09.2012, 20:49

co do za duren tam jest kolo komentatora? bo juz nie moge sluchac

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 20:48

Midgard@
Nie chce się z Tobą kłócić bo akurat zawsze żyliśmy w dobrych relacjach ; ) Myślę że spokojnie możemy rozmawiać o takich tematach szczególnie że pewnie tą debate wygrasz oczywiście jeżeli będziesz w stanie odpowiedzieć lepiej na moje ostatnie pytanie ; ]

ArseneAl@
Lul Ja też cię nie znam. Amadeusz. A ty?

Reamoner komentarzy: 467419.09.2012, 20:48

Karny dla Galaty powinien być !!!
Ale wiadomo co robią z mułami sędziowie...

Xdkarol komentarzy: 98819.09.2012, 20:48

Ma ktoś sopa do bayern - valencia?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.09.2012, 20:48

Lol, ktoś tu właśnie wypadł z elity zmieniając nick... naprawdę było warto?

Pinguite komentarzy: 1502019.09.2012, 20:46

LOL? Zmiana nicku? To dlaczego jak ja kiedyś prosiłem o zmianę to mi nie zmieniono? :( Aż w depresję wpadłem ! :P

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 20:45

WhiMet--> szczerze to pytałem bo się nie orientuje a jak się zorientuje jeszcze troszke to może obstawie;) Bez obaw ja jeszcze obczaje pare źródeł;> Fajnie że nie musisz już z tym nickiem sie męczyć:D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223719.09.2012, 20:45

Mid - nie, bo nie chcę znowu czytać tych samych, kompletnych bzdur.

koczan_4 komentarzy: 330219.09.2012, 20:45

nonsensopedia.wikia.com/wiki/Arsenal_F.C.

Hah :D
Przeglądałem kilka stron i natknąłem się na to ;P
Najbardziej rozbawił mnie opis piłkarzy ;D

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.09.2012, 20:44

mitmichael
sczególnie że ma odstępne 8 mlnów funciaków w kontrakcie :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.09.2012, 20:43

RvPersie

"Prawda", to niezbyt odpowiednie słowo.

Stefan

Dlaczego? Bo wywiąże się większa debata na temat kompetencji redakcji? Zaraz LM, więc raczej temat nie chwyci :]

mitmichael komentarzy: 4924319.09.2012, 20:43

Podobno Demba Ba jest niezadowolony ze swojej pozycji w Newcastle i chcialby odejsc - moze sie skisimy na Niego w styczniu

tyson880 komentarzy: 1049619.09.2012, 20:43

A ja stawiam, że Juve wygra grupę i dojdą do ćwierćfinału LM, ale mistrza Serie A zdobędzie Inter w tym sezonie.

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 20:43

Co za transparent... eeh szkoda że tak pofarcili Czelski w zeszłym roku;//

ArseneAl komentarzy: 2341719.09.2012, 20:42

@peciakk
Ja też się nie kłócę. Ostatnio wyraziłem po prostu swoje zdanie na temat bana dla WilkSzary i w końcu i tak wyszło na moje :P

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 20:42

Dziękuje za zmiane nicku.

Oggy@
Chcesz na nich obstawić? Nie chce ci nic sugerować bo nie chce żebyś przeze mnie przegrał pieniądze. Jedynie ci mogę powiedzieć..Ja bym obstawił remis. Dla Mnie pewniak tutaj to wynik 2:2 no ale serio nie chce ci mieszać w głowie.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1419.09.2012, 20:41

Co to za moda tutaj ostatnio, że ludzie ustawiają kobiety na awatarze. To niema prośba o przybycie tu większej ilości kobiet?

Jarson komentarzy: 107919.09.2012, 20:41

Zapinamy pasy siadamy głęboko w fotelach i podziwiamy!

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 519.09.2012, 20:40

ArseneAl@
Tylko że ja po prostu się nie kłócę z redakcją jak Wy ostatnio ;p

michal192837465 komentarzy: 765419.09.2012, 20:40

Kanonier25 Mam nadzieję, że moja pozostała 4 spisze się dzisiaj dobrze.

ArseneAl@
Mam to samo

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 20:40

RvPersi-- no fakt :DDD troszke nie pomyślałem. Dzięki za mały szkic o składzie ich:)

ArseneAl komentarzy: 2341719.09.2012, 20:39

@peciakk
Ja już się uzależniłem od k.com :/

Kanonier25 komentarzy: 175819.09.2012, 20:39

@michal192

Mam takich zawodników, co powinni dobrze zagrać, no ale zobaczymy jak to wyjdzie :)

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 20:39

Mievo@
Mój kochany skrzynka pełna twoja jest.

Midgard@
Wgl. skąd wiesz że mnie nie lubią skoro nigdy tak nie mówili a jakieś spory miałem jedynie ze stefciem..czyżbym..miał jednak racje?; ]

michal192837465 komentarzy: 765419.09.2012, 20:38

Kanonier25 A ja się pomyliłem, zagra mi dzisiaj 4 zawodników, nie wiedziałem, że Iniesta ma kontuzję, jeszcze mi Gomez wypad.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 519.09.2012, 20:38

ArseneAl@
Raczej nigdy :)
Coś Ty. Ja jestem oddany k.com.

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 20:37

Oggy@
Trochę dziwne pytanie. To tak jakbym do Ciebie napisał : Kochasz Arsenal od dawna. Co możesz mi powiedzieć o tym i o tym w Tottenhamie ; D

Nie no nic mi nie wiadomo na temat ich polityki a jeżeli chodzi o skład.. po stracie Garci i Savioli dużo nie zdziałają. Luisao się sypie to już wolny stary dziad na ataku Cardozo daje radę ale już Rodriguez to jedynie talent a nie ktoś kto może im dać mistrzostwo.

ArseneAl komentarzy: 2341719.09.2012, 20:37

@peciakk
To co przenosimy się na gunners.com.pl? :D

Kanonier25 komentarzy: 175819.09.2012, 20:37

@michal192

Ja mam tylko 8 pkt. ale dziś gra 8 moich zawodników, więc zobaczymy jak zagrają;p

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 519.09.2012, 20:35

Ja się wybieram na "jesteś bogiem" w piątek bo dla mnie jest to pozycja obowiązkowa.
A tak btw to odechciewa mi się ostatnio tych kłótni tutaj ;x

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 20:35

Rvpersie---znasz Sporting dobrze... Co wiesz o zarządzaniu Benficą, podobno mają tam jakis ciekawy system wiesz coś? I jak oceniasz ich obecny skład...)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.09.2012, 20:35

ArseneAl
Ja sam nie wiem kurde Edena się mówi chyba Azar bądź Azard, ale DEJWID LOL? To jest Beckham czy co ? Ehhh... Polskie dziennikarstwo. Wczoraj się Sky naoglądałem to teraz masz babo placek :P

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 20:32

Cholera nie wiem który mecz oglądać w tv a który na necie. Z jednej strony Chelsea Juve hit ale z drugiej Valencia..

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 20:31

MiEvo--- troche fajnych recek dostał ten film ale to polskie kino więc może +100 do sympatii było:D Niestety nie widziałem i chyba nie zobacze:>

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.09.2012, 20:31