Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1

Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1 18.09.2012, 21:35, Sebastian Czarnecki 1799 komentarzy

Przed spotkaniem Arsenalu z Montpellier przepowiadało się, że mistrzowie Francji nie będą wymagającym rywalem dla londyńczyków i Kanonierzy bez żadnych problemów sięgną po trzy punkty. W ostatecznym rozrachunku podopieczni Arsene'a Wengera wygrali co prawda 2-1, ale zwycięstwo wcale nie przyszło im z łatwością, gdyż gospodarze - zwłaszcza w drugiej połowie - byli bardzo wymagającym przeciwnikiem i innego dnia wynik mógłby być odwrotny.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy pokazali zabójczą skuteczność i wykorzystali wszystkie stuprocentowe sytuacje sam na sam, które sobie wypracowali, co w głównej mierze zdecydowało o końcowym wyniku. Na pochwałę zasługuje również formacja defensywa, która szczelnie pilnowała dostępu do własnej bramki, a Vito Mannone nie miał za wiele do roboty. Kiedy jednak Włoch musiał interweniować, zrobił to wspaniale i niejako uratował swój zespół przed remisem. Zwycięstwo Arsenalu nie było wcale emocjonujące, ale na tym etapie rozgrywek nie liczy się styl, ale przede wszystkim rezultat, a na ten Kanonierzy nie mają prawa narzekać.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud

Montpellier: Jourdren - Bocaly, Hilton, Yanga-Mbiwa, Bedimo - Estrada, Saihi - Cabella, Belhanda, Mounier - Camara

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do siódmej minuty, kiedy na skraju pola karnego Arsenalu znalazł się Younes Belhanda. Marokańczyk został powstrzymany przez Thomasa Vermaelena, jednak sędzia dopatrzył się w tym czystym wejściu pewnych nieścisłości i podyktował jedenastkę dla drużyny gospodarzy.

Minutę później karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany, który w stylu Panenki pokonał bezradnego Vito Mannone. 1-0 dla Montpellier.

Mistrzowie Francji chwilę później mogli zdobyć kolejną bramkę za sprawą Mouniera, ale jego strzał z dystansu okazał się bardzo daleki od ideału.

Do 15. minuty musieli czekać Kanonierzy na wyrównanie. Santi Cazorla podał do Oliviera Girouda, a ten z pierwszej piłki oddał futbolówkę do wychodzącego na czystą pozycję Podolskiego. Reprezentant Niemiec nie pomylił się z najbliższej odległości i pewnie pokonał Jourdrena.

Trzy minuty później było już 2-1 dla Arsenalu. Gervinho zapoczątkował akcję, podając piłkę do Girouda, który natychmiast odegrał na skrzydło do Jenkinsona. Młody Anglik perfekcyjnie wyłożył piłkę do Gervinho, który znalazł się metr przed bramką i jedynie dostawił nogę, pokonując Jourdrena z najbliższej odległości.

Przez następne minuty mecz skoncentrował się głównie w środkowej części boiska. Kanonierzy kontrolowali tempo spotkania i dyktowali warunki, grając bardzo spokojny futbol. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 34. minuty, kiedy to groźny strzał z dystansu oddał Estrada, ale na całe szczęście dobrą interwencją popisał się Vito Mannone.

Tuż przed przerwą dobrą okazję na zdobycie bramki miał były zawodnik Montpellier - Olivier Giroud. Z lewej strony dobrze dośrodkowywał Kieran Gibbs, a aktualny król strzelców Ligue 1 oddał soczysty strzał z woleja, któremu jednak daleko było do bramki strzeżonej przez Jourdrena

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, a arbiter prowadzący mecz odesłał obie drużyny na przerwę do szatni.

Drugą połowę od mocnego uderzenie zaczęli gospodarze. KATASTROFALNY błąd we własnym polu karnym popełnił Abou Diaby, który stracił futbolówkę na rzecz Cabelii. Młody Francuz miał jednak za mało czasu na reakcję, a w ostatecznym rozrachunku jego strzał okazał się mocno niecelny.

Z minuty na minuty gracze Montpellier coraz bardziej się rozkręcali i zamknęli Kanonierów na ich własnej połowie. W 55. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Cabella, który chciał zaskoczyć Mannone podciętym strzałem z dystansu, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Kilka sekund później ten sam zawodnik spróbował jeszcze dobitki, ale tym razem mocno się pomylił.

Dwie minuty później z dobrym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Abou Diaby uruchomił na wolne pole Santiego Cazorlę, a ten oddał mocny strzał w światło bramki. Jourdren z problemami, ale poradził sobie z tym uderzeniem. Wciąż 2-1 dla Arsenalu.

Przez następne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gospodarze wciąż dominowali, ale nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia, dzięki czemu Kanonierzy ani przez moment nie czuli się zagrożeni.

W 76. minucie Kanonierzy przeprowadzili pierwszą zmianę. Aaron Ramsey zastąpił na boisku Oliviera Girouda, który został pożegnany gromkimi brawami przez fanów Montpellier.

W 80. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu, kiedy to Belhanda świetnie wymanewrował spóźniającego się ze wślizgiem Mertesackera i znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia bramki. Marokańczyk oddał mocny strzał, ale bardzo dobrą obroną popisał się Vito Mannone, który wciąż nie wpuścił w tym sezonie ani jednej bramki z gry.

W 90. minucie na boisku pojawili się jeszcze Francis Coquelin i Theo Walcott, którzy zastąpili Santiego Cazorlę i Lukasa Podolskiego.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie. Kanonierzy - choć nie bez problemów! - sięgnęli po pierwsze trzy punkty w fazie grupowej Ligi Mistrzów i udanie zainaugurowali europejski sezon. Na pochwałę zasługuje głównie formacja defensywna razem z Vito Mannone, która udanie broniła dostępu do własnej bramki i uniemożliwiła gospodarzom zdobycie wyrównującej bramki.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
popekns komentarzy: 742019.09.2012, 21:19

RahU --> no miałem prawo nie wiedzieć ;) Ale mam nadzieję, że w końcu pojawi się forum ;D Wiesz, mieszkasz w większym mieście ode mnie, a ja znam więcej programistów chyba od Ciebie, którzy mogliby to załatwić ;P

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.09.2012, 21:19

Oscar na 2:0 hehe :) kurde ciekawe jak w PL będzie grał :)

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1419.09.2012, 21:18

@songoku95 Lepiej te osoby co po 15 razy spamują wynikiem meczu albo wyzywają zawodników Arsenalu.

songoku95 komentarzy: 2348619.09.2012, 21:15

no to skoro mamy pozwolenie na to spamowanie pod głównym newsem to dlaczego administracja ma pretensje? Rozumiem, że pingu zaraz wyskoczy z argumentem, że robi się syf i są komenty typu ,,ahhahaha". To może zacznijcie banować osoby, które bezsensu spamują jedno lub dwu wyrazowymi komentarzami?

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214319.09.2012, 21:15

popekns: gdybym miał większe umiejętności programistyczne i trochę więcej funduszy - na pewno dalibyśmy radę już dawno

koxiarz14: nie jest to kwestia "innych spraw", po prostu jeżeli ma być forum, to tylko i wyłącznie z kontami zintegrowanymi ze stroną, a to przejdzie tylko w przypadku nowego skryptu. A nowy skrypt od dawna stoi w miejscu.

piti16 komentarzy: 209919.09.2012, 21:15

ale bramka Pff Barca Spartak 1-1

piti16 komentarzy: 209919.09.2012, 21:14

i nie chce mi sie czekać do 23:30 .....

popekns komentarzy: 742019.09.2012, 21:13

Kaxiarz ---> Kolego, nie pucuj się ;) Słuchaj, forum miało być od dwóch lat i czekamy, i czekamy. Wiesz, ja po prostu wyrażam swoje zdanie. Od tego jest administracja, żeby dbać o nas.

piti16 komentarzy: 209919.09.2012, 21:13

Pinguite

widze wszystkie bramki jakie padną ....

Gunerxxx komentarzy: 236319.09.2012, 21:13

dziala wam sopcast ?

Pinguite komentarzy: 1502019.09.2012, 21:12

piti16 > Ale po co Ci multiliga? Jeden mecz się ogląda, a nie kilka naraz. To paranoja. Ale rób co chcesz.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35519.09.2012, 21:11

@popekns- taki jesteś mądry, to sam zrob forum. Napewno RahU i inni którzy się tym zajmują mają także inne sprawy na głowie

piti16 komentarzy: 209919.09.2012, 21:11

Pinguite

na tvp 1 masz multilige mistrzów? na meczykach jest tylko drhtv czytaj ze zrozumieniem -_-

bobslej22 komentarzy: 834419.09.2012, 21:10

Hazarda ni ma :P

Pinguite komentarzy: 1502019.09.2012, 21:10

piti16 > A po co ci link? Nie masz telewizora? Na TVP1 jest mecz. W każdym bądź razie strona meczyki.pl i tam znajdziesz transmisję internetową. Ewentualnie jeszcze lshunter.tv/football-live-streaming-video.html

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.09.2012, 21:08

No ciekawy meczyk. Vucinic dobrze gra :). Może napsuje krwi ****som :P?

popekns komentarzy: 742019.09.2012, 21:08

To przepraszam, ale może czas zrobić te forum, bo już zabieracie się do tego od dwóch lat ;)

bobslej22 komentarzy: 834419.09.2012, 21:08

Normalnie Chelsea sobie nie radzi.

piti16 komentarzy: 209919.09.2012, 21:07

macie ogarniętylink do multiligi to drhtv jest zrąbane.....

ThisIsOurSeason komentarzy: 234719.09.2012, 21:06

o wreszcie ktoś ogarnął tych chłopaków, a szczególnie jednego...

songoku95 komentarzy: 2348619.09.2012, 21:02

trochę przesadzacie, bo obserwujcie sobie stronę podczas meczu. Taki Wronka cały mecz narzeka, na Żiru i cały Arsenal, ale potem prosi o link do bramek bo nie widział. Lub 1 osoba pisze cały czas ,,jaki wynik, kto strzelił"

bobslej22 komentarzy: 834419.09.2012, 21:02