Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1

Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1 18.09.2012, 21:35, Sebastian Czarnecki 1799 komentarzy

Przed spotkaniem Arsenalu z Montpellier przepowiadało się, że mistrzowie Francji nie będą wymagającym rywalem dla londyńczyków i Kanonierzy bez żadnych problemów sięgną po trzy punkty. W ostatecznym rozrachunku podopieczni Arsene'a Wengera wygrali co prawda 2-1, ale zwycięstwo wcale nie przyszło im z łatwością, gdyż gospodarze - zwłaszcza w drugiej połowie - byli bardzo wymagającym przeciwnikiem i innego dnia wynik mógłby być odwrotny.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy pokazali zabójczą skuteczność i wykorzystali wszystkie stuprocentowe sytuacje sam na sam, które sobie wypracowali, co w głównej mierze zdecydowało o końcowym wyniku. Na pochwałę zasługuje również formacja defensywa, która szczelnie pilnowała dostępu do własnej bramki, a Vito Mannone nie miał za wiele do roboty. Kiedy jednak Włoch musiał interweniować, zrobił to wspaniale i niejako uratował swój zespół przed remisem. Zwycięstwo Arsenalu nie było wcale emocjonujące, ale na tym etapie rozgrywek nie liczy się styl, ale przede wszystkim rezultat, a na ten Kanonierzy nie mają prawa narzekać.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud

Montpellier: Jourdren - Bocaly, Hilton, Yanga-Mbiwa, Bedimo - Estrada, Saihi - Cabella, Belhanda, Mounier - Camara

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do siódmej minuty, kiedy na skraju pola karnego Arsenalu znalazł się Younes Belhanda. Marokańczyk został powstrzymany przez Thomasa Vermaelena, jednak sędzia dopatrzył się w tym czystym wejściu pewnych nieścisłości i podyktował jedenastkę dla drużyny gospodarzy.

Minutę później karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany, który w stylu Panenki pokonał bezradnego Vito Mannone. 1-0 dla Montpellier.

Mistrzowie Francji chwilę później mogli zdobyć kolejną bramkę za sprawą Mouniera, ale jego strzał z dystansu okazał się bardzo daleki od ideału.

Do 15. minuty musieli czekać Kanonierzy na wyrównanie. Santi Cazorla podał do Oliviera Girouda, a ten z pierwszej piłki oddał futbolówkę do wychodzącego na czystą pozycję Podolskiego. Reprezentant Niemiec nie pomylił się z najbliższej odległości i pewnie pokonał Jourdrena.

Trzy minuty później było już 2-1 dla Arsenalu. Gervinho zapoczątkował akcję, podając piłkę do Girouda, który natychmiast odegrał na skrzydło do Jenkinsona. Młody Anglik perfekcyjnie wyłożył piłkę do Gervinho, który znalazł się metr przed bramką i jedynie dostawił nogę, pokonując Jourdrena z najbliższej odległości.

Przez następne minuty mecz skoncentrował się głównie w środkowej części boiska. Kanonierzy kontrolowali tempo spotkania i dyktowali warunki, grając bardzo spokojny futbol. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 34. minuty, kiedy to groźny strzał z dystansu oddał Estrada, ale na całe szczęście dobrą interwencją popisał się Vito Mannone.

Tuż przed przerwą dobrą okazję na zdobycie bramki miał były zawodnik Montpellier - Olivier Giroud. Z lewej strony dobrze dośrodkowywał Kieran Gibbs, a aktualny król strzelców Ligue 1 oddał soczysty strzał z woleja, któremu jednak daleko było do bramki strzeżonej przez Jourdrena

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, a arbiter prowadzący mecz odesłał obie drużyny na przerwę do szatni.

Drugą połowę od mocnego uderzenie zaczęli gospodarze. KATASTROFALNY błąd we własnym polu karnym popełnił Abou Diaby, który stracił futbolówkę na rzecz Cabelii. Młody Francuz miał jednak za mało czasu na reakcję, a w ostatecznym rozrachunku jego strzał okazał się mocno niecelny.

Z minuty na minuty gracze Montpellier coraz bardziej się rozkręcali i zamknęli Kanonierów na ich własnej połowie. W 55. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Cabella, który chciał zaskoczyć Mannone podciętym strzałem z dystansu, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Kilka sekund później ten sam zawodnik spróbował jeszcze dobitki, ale tym razem mocno się pomylił.

Dwie minuty później z dobrym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Abou Diaby uruchomił na wolne pole Santiego Cazorlę, a ten oddał mocny strzał w światło bramki. Jourdren z problemami, ale poradził sobie z tym uderzeniem. Wciąż 2-1 dla Arsenalu.

Przez następne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gospodarze wciąż dominowali, ale nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia, dzięki czemu Kanonierzy ani przez moment nie czuli się zagrożeni.

W 76. minucie Kanonierzy przeprowadzili pierwszą zmianę. Aaron Ramsey zastąpił na boisku Oliviera Girouda, który został pożegnany gromkimi brawami przez fanów Montpellier.

W 80. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu, kiedy to Belhanda świetnie wymanewrował spóźniającego się ze wślizgiem Mertesackera i znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia bramki. Marokańczyk oddał mocny strzał, ale bardzo dobrą obroną popisał się Vito Mannone, który wciąż nie wpuścił w tym sezonie ani jednej bramki z gry.

W 90. minucie na boisku pojawili się jeszcze Francis Coquelin i Theo Walcott, którzy zastąpili Santiego Cazorlę i Lukasa Podolskiego.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie. Kanonierzy - choć nie bez problemów! - sięgnęli po pierwsze trzy punkty w fazie grupowej Ligi Mistrzów i udanie zainaugurowali europejski sezon. Na pochwałę zasługuje głównie formacja defensywna razem z Vito Mannone, która udanie broniła dostępu do własnej bramki i uniemożliwiła gospodarzom zdobycie wyrównującej bramki.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.09.2012, 20:29

RvPesrie

I ty się dziwisz, że redakcja cię nie lubi?

Xdkarol
Do 1000 zł nie kupisz żadnego netbooka z systemem.

michal192837465 komentarzy: 765419.09.2012, 20:27

Ja mam w FCL, jak na razie 32 pkt i gra mi dzisiaj jeszcze 5 zawodników.

Kanonier25 komentarzy: 175819.09.2012, 20:27

@Czajnik

Chodzi mi o zmianę formacji i zawodników z ławki do pierwszego składu. Za to sie nie traci punktów?

ArseneAl komentarzy: 2341719.09.2012, 20:26

@RvPersie
Nie należał do "Elity" ;(
btw nadal nie mam tej listy!
Gdzie jest Shinev?

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 20:26

David92-- no tu możesz mieć racje:D Trzeba wyczaić lige europejską i tam wyjdzie.
Pinguite-- prawda też, choć ich nie widziałem w tym sezonie. W ogóle to podobno mają fajny system finansowania ale szczegółów nie znam. Wiem że Benfica jest mocno popularna i mocno popularyzowana np w szkołach.... Wie ktoś coś o tym to miło byłoby poczytac:D

Xdkarol komentarzy: 98819.09.2012, 20:26

Panowie poleccie mi jakiegoś Netbooka do 1000 zł z systemem. Praca i nauka, ale żeby jakąś grę dało rade zainstalować (wiadomo nie jakieś bf3) z systemem ;p

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 20:24

Nie obrabiał nam tyłka w panelu redaktorskim jak inni to go wywalili.

David92 komentarzy: 640019.09.2012, 20:23

Czy lepsi sa "giganci" z rosji czy portugalii mozna sie klocic ale te slabsze druzyny od ruskich sa z pewnoscia lepsze niz te z portugalii.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7219.09.2012, 20:23

Kanonier
Taktyka w jakim sensie? Jeśli chodzi ci o ustawienie, to nie zabierają.

Kanonier25 komentarzy: 175819.09.2012, 20:22

Jak zmienię taktykę w FCL, to punktów nie zabiorą, no nie ?;p
Tylko za transfery zabierają?:d

Pinguite komentarzy: 1502019.09.2012, 20:21

Oggy Właśnie, dobrze powiedziane - MIELI :P Ale może jeszcze znowu będą mieć ;) Ale na razie? Porto, Sporting i Braga wyglądają lepiej.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1419.09.2012, 20:21

@peciakk Jestem zbyt leniwy albo mam za dużo nauki. Nie jestem wybrańcem niczym Anakin Skywalker!

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7219.09.2012, 20:21

Na razie portugalska lepsza, ale za 3-4 lata ruski mogą ich prześcignąć, grają tam coraz lepsi gracze.

David92 komentarzy: 640019.09.2012, 20:19

Dla mnie Zenit, CSKA, Anza, Spartak lepiej wypada niz te portugalskie ale nie ma co sie sprzeczac o takie gowienka :P U ruskich ostatnio tez Terek niezle pociska :D

Galu komentarzy: 10619.09.2012, 20:18

znacie jakąś stronę ze statystykami poszczególnych piłkarzy, chodzi mi o gole, asysty, celnośc podań, odbiory, wślizgi itd, jeżeli znacie taką stronę to proszę o podanie :D

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 20:17

Pinguite-- a Benfica? Nawet paczke mieli niedawno (Di Maria, David Luiz, Ramirez, Javi Garcia, Aimar).

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 519.09.2012, 20:16

MiEvo@
Czemu już nie masz redaktora?

Pinguite komentarzy: 1502019.09.2012, 20:16

MiEvo > Już nie jesteś redaktorem? :(

Pinguite komentarzy: 1502019.09.2012, 20:15

Ruska na 6? Nie zgadzam się. Portugalską bym dał na 6 ze względu na Porto, Sporting i Bragę. Dopiero na 7 rosyjska liga. 8 może holenderska ;)

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1419.09.2012, 20:15

Jakby oceniać pod względem ciekawości spotkań i emocji to ligę hiszpańską bym chyba dał na równi z Polską ekstraklasą.

David92 komentarzy: 640019.09.2012, 20:13

Ja tak jak Pinguite a 6. bym dal ruska, na pewno lepsza niz holenderska i portugalska.

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 20:12

Jednego czego można np Bundeslidze zazdrościć to Kickera. Fajną nawet stronkę mają, ocenki z meczy też mniej odjechane niż te z Goal com cz Sky sports.

wronka23 komentarzy: 408919.09.2012, 20:07

dla mnie jest tak: angielska , hiszpańska, niemiecka, włoska , i pozniej francuska portugalska holenderska

Kanonier25 komentarzy: 175819.09.2012, 20:07

Poda ktoś składy? Nie mam czasu, żeby sprawdzić.

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 20:06

Ars3n@
Też nie lubię dlatego ograniczam się do jakichś 15-20 na ciele...; p

Bali komentarzy: 40919.09.2012, 20:06

Ciekawe jak sobie dzisiaj Eboue poradzi z MU ? ;)

RvPersie
tyle tatuazy xd nie lubie ich, ale jeden mnie zainspirowal, tatuaz armatki pod dlonia i tak sie zastanawiam czy sobie zrobic.

Maximilliano komentarzy: 82319.09.2012, 20:02

Robzig1
TVP 1

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.09.2012, 20:01

O 20:45 Chelsea Juve i na jakiej stacji :P? :)

molas4 komentarzy: 45819.09.2012, 20:00

ja mysle ze to bedzie bardzo fajny meczyk pomimo ze juve nie ma powaznego rywala w lidze wloskiej to nie znaczy ze nie maja mocnego skladu bo wystarczy ze popatrzycie na liste zawodnikow a druga spawa jest taka ze nie grali kupe lat w lidze mistrzow i na bank wejda na wyzyny swoich umiejetnosci

ciesze sie ze po tak dlugiej przerwie zobacze stara dame w akcji a ocenimy ich po meczu z naszym rywalem o top 4

wronka23 komentarzy: 408919.09.2012, 20:00

Bayern - Valencia też ciekawy meczyk:)

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 19:58

wronka@
A porównaj sobie Milan który z nami wygrał 4-0 a ten co teraz męczy się z Cataniami.

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 19:58

Pinguite--> dobra przyjmuje krytykę. Postaram się nie kreować sytuacji konfliktowych nie miało być spin:) Czasem za szybko pisze i nie przeczytam co napisałem, mogło wyglądać dość "napinacko"
Cd samego sporu... Wiele juve bez trenera nie zdziała, skład nawet fajny mają. Zobaczymy..:)

wronka23 komentarzy: 408919.09.2012, 19:56

jak mozecie mowic ze liga wloska jest slaba . Jak w Milan nas rozwalił 4-0 :/

Bali komentarzy: 40919.09.2012, 19:56

Wiecie może czemu Mata znów nie gra?

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 19:55

Pinguite@
Dokładnie. Wtedy i Juve miało rywali jak choćy Roma z Tottim w genialnej formie czy Inter z Adriano i Figo. Teraz nie ma rywali więc ciężko mówić o potędze Juve.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 119.09.2012, 19:55

Ja licze na remis w tym meczu, bądż wygraną Juve

Pinguite komentarzy: 1502019.09.2012, 19:54

Oggy > Tekstów trollowania jeszcze nie ma, ale dzieli Cie od tego cienka linia, która lada moment możesz przekroczyć. Każdy ma swoją opinię, jeden uważa, że Juve to słaby klub i ma do tego prawo, a jeden uważa, że to mocny klub i też ma do tego prawo. To, że Juve wygrało dawno temu jakiś puchar międzynarodowy to jeszcze nic. Liczy się siła jaką dysponujesz dzisiaj. Póki co dla mnie to klub słaby, ale dlaczego by nie być takim za parę lat? To już nie ten sam klub jak grały w nim Del Piero, Nedved itd.

afckonrad9101 komentarzy: 783419.09.2012, 19:54

Nie lekcewazcie Juve, Seria A moze i obnizyla mocno loty, ale Juve to naprawde mocna ekipa, maja naprawde mocny sklad, moim zdaniem Chelsea dzis tego meczu nie wygra..

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 19:52