Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1

Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1 18.09.2012, 21:35, Sebastian Czarnecki 1799 komentarzy

Przed spotkaniem Arsenalu z Montpellier przepowiadało się, że mistrzowie Francji nie będą wymagającym rywalem dla londyńczyków i Kanonierzy bez żadnych problemów sięgną po trzy punkty. W ostatecznym rozrachunku podopieczni Arsene'a Wengera wygrali co prawda 2-1, ale zwycięstwo wcale nie przyszło im z łatwością, gdyż gospodarze - zwłaszcza w drugiej połowie - byli bardzo wymagającym przeciwnikiem i innego dnia wynik mógłby być odwrotny.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy pokazali zabójczą skuteczność i wykorzystali wszystkie stuprocentowe sytuacje sam na sam, które sobie wypracowali, co w głównej mierze zdecydowało o końcowym wyniku. Na pochwałę zasługuje również formacja defensywa, która szczelnie pilnowała dostępu do własnej bramki, a Vito Mannone nie miał za wiele do roboty. Kiedy jednak Włoch musiał interweniować, zrobił to wspaniale i niejako uratował swój zespół przed remisem. Zwycięstwo Arsenalu nie było wcale emocjonujące, ale na tym etapie rozgrywek nie liczy się styl, ale przede wszystkim rezultat, a na ten Kanonierzy nie mają prawa narzekać.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud

Montpellier: Jourdren - Bocaly, Hilton, Yanga-Mbiwa, Bedimo - Estrada, Saihi - Cabella, Belhanda, Mounier - Camara

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do siódmej minuty, kiedy na skraju pola karnego Arsenalu znalazł się Younes Belhanda. Marokańczyk został powstrzymany przez Thomasa Vermaelena, jednak sędzia dopatrzył się w tym czystym wejściu pewnych nieścisłości i podyktował jedenastkę dla drużyny gospodarzy.

Minutę później karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany, który w stylu Panenki pokonał bezradnego Vito Mannone. 1-0 dla Montpellier.

Mistrzowie Francji chwilę później mogli zdobyć kolejną bramkę za sprawą Mouniera, ale jego strzał z dystansu okazał się bardzo daleki od ideału.

Do 15. minuty musieli czekać Kanonierzy na wyrównanie. Santi Cazorla podał do Oliviera Girouda, a ten z pierwszej piłki oddał futbolówkę do wychodzącego na czystą pozycję Podolskiego. Reprezentant Niemiec nie pomylił się z najbliższej odległości i pewnie pokonał Jourdrena.

Trzy minuty później było już 2-1 dla Arsenalu. Gervinho zapoczątkował akcję, podając piłkę do Girouda, który natychmiast odegrał na skrzydło do Jenkinsona. Młody Anglik perfekcyjnie wyłożył piłkę do Gervinho, który znalazł się metr przed bramką i jedynie dostawił nogę, pokonując Jourdrena z najbliższej odległości.

Przez następne minuty mecz skoncentrował się głównie w środkowej części boiska. Kanonierzy kontrolowali tempo spotkania i dyktowali warunki, grając bardzo spokojny futbol. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 34. minuty, kiedy to groźny strzał z dystansu oddał Estrada, ale na całe szczęście dobrą interwencją popisał się Vito Mannone.

Tuż przed przerwą dobrą okazję na zdobycie bramki miał były zawodnik Montpellier - Olivier Giroud. Z lewej strony dobrze dośrodkowywał Kieran Gibbs, a aktualny król strzelców Ligue 1 oddał soczysty strzał z woleja, któremu jednak daleko było do bramki strzeżonej przez Jourdrena

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, a arbiter prowadzący mecz odesłał obie drużyny na przerwę do szatni.

Drugą połowę od mocnego uderzenie zaczęli gospodarze. KATASTROFALNY błąd we własnym polu karnym popełnił Abou Diaby, który stracił futbolówkę na rzecz Cabelii. Młody Francuz miał jednak za mało czasu na reakcję, a w ostatecznym rozrachunku jego strzał okazał się mocno niecelny.

Z minuty na minuty gracze Montpellier coraz bardziej się rozkręcali i zamknęli Kanonierów na ich własnej połowie. W 55. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Cabella, który chciał zaskoczyć Mannone podciętym strzałem z dystansu, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Kilka sekund później ten sam zawodnik spróbował jeszcze dobitki, ale tym razem mocno się pomylił.

Dwie minuty później z dobrym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Abou Diaby uruchomił na wolne pole Santiego Cazorlę, a ten oddał mocny strzał w światło bramki. Jourdren z problemami, ale poradził sobie z tym uderzeniem. Wciąż 2-1 dla Arsenalu.

Przez następne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gospodarze wciąż dominowali, ale nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia, dzięki czemu Kanonierzy ani przez moment nie czuli się zagrożeni.

W 76. minucie Kanonierzy przeprowadzili pierwszą zmianę. Aaron Ramsey zastąpił na boisku Oliviera Girouda, który został pożegnany gromkimi brawami przez fanów Montpellier.

W 80. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu, kiedy to Belhanda świetnie wymanewrował spóźniającego się ze wślizgiem Mertesackera i znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia bramki. Marokańczyk oddał mocny strzał, ale bardzo dobrą obroną popisał się Vito Mannone, który wciąż nie wpuścił w tym sezonie ani jednej bramki z gry.

W 90. minucie na boisku pojawili się jeszcze Francis Coquelin i Theo Walcott, którzy zastąpili Santiego Cazorlę i Lukasa Podolskiego.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie. Kanonierzy - choć nie bez problemów! - sięgnęli po pierwsze trzy punkty w fazie grupowej Ligi Mistrzów i udanie zainaugurowali europejski sezon. Na pochwałę zasługuje głównie formacja defensywna razem z Vito Mannone, która udanie broniła dostępu do własnej bramki i uniemożliwiła gospodarzom zdobycie wyrównującej bramki.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Theo10 komentarzy: 832319.09.2012, 18:59

jestem*

Theo10 komentarzy: 832319.09.2012, 18:58

Shinev : Podczas meczu Chelsea-Barca w zeszłym sezonie pojawiały tu się takie komentarze jak "dzisiaj wszyscy jesteśmy niebiescy" albo jakiś bełkot o honorze angielskiej piłki (jakby to nas, polaków, cokolwiek obchodziło). A potem dużo nie brakowało żebyśmy skończyli sezon na czwartym miejscu i wylecieli z LM, właśnie dzięki tej Chelsea.

Ja jest jak najbardziej za Juventusem.

ludi72 komentarzy: 142719.09.2012, 18:57

Oli będzie dobry, ale nie będize świetny myśle , że w tym sezonie 15+ goli będzie :D

Shinev

Mówienie, że Lewy by sobie poza Borussia nie poradził jest nierozsądne. Myśle , że ma wszystko by być topowym piłkarzem, zresztą w przyszłym sezonie będzie grał dla kogoś z BPL

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 18:57

shinev--może zapomniałeś hejter to chyba ktoś kto wyraża nienawiść, pewnie też pogarde. Może troche jaśniejsze określenie niż "hejter". Bo ja Cie moge nazwać "Rycerzem miłości" co jest też przesadą:DD

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.09.2012, 18:54

@Oggy

Nieistniejących? LOL
Ja niczego nie zwalczam. Próbuję utemperować jakoś zarówno jedną, jak i drugą stronę. Hejterzy płaczą że to najgorszy transfer 4ever a jego fani że w przyszłym sezonie zdobędzie króla strzelców. A prawda zwykle leży po środku...

vantastic komentarzy: 99219.09.2012, 18:53

Chelsea to nasz rywal-wspieranie Juventusu dzisiejszego wieczora będzie mniejszym złem.

ludi72 komentarzy: 142719.09.2012, 18:53

nie porównujcie Lewego do Oliego, to dwaj różni piłkarze...
Raz BPL jest trudniejsza, dwa ocenimy na koniec sezonu :D Robert w swoim pierwszym sezonie tez był jechany, ale zdobyl 10 bramek i chyba 5 asyst , grająć z ławki, więc na rezerwowego to bardzo dobry wynik był, w poprzednim sezonie zaskoczył wszystkich, a ten będzie zdecydowanie jego... szczerze mówiąc nie byłoby nas stać na Roberta

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.09.2012, 18:50

Ja za Chelsea, postanowiłem jednak kibicować angielskim drużynom ;]

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 18:50

Shinev---> co wy Ciągle zwalczacie jakiś nieistniających hejterów? Giroud na poczatku u nas grał nieźle choć nieskutecznie teraz jest nawet troszke gorzej. Najgorzej że nie odnajduje się w roli odgrywającego i przytrzymującego piłe.

tomekafc95 komentarzy: 413619.09.2012, 18:50

kiedy nastepny meczy CL?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078419.09.2012, 18:50

ja za juve

mitmichael komentarzy: 4924319.09.2012, 18:49

Szkoda, ze Nasza grupa gra w ten sam dzien co Borussia bo od razu wiadomo jaki mecz bedzie pokazywac TVP 1 i tak własnie bedzie z 2 kolejka bo pokazuja City - Borussia. Zobaczymy co bedzie na głownym Nsport

Me3mber komentarzy: 256119.09.2012, 18:49

Kanonier-> za podziałem punktów ;p

Kanonier25 komentarzy: 175819.09.2012, 18:48

Chelsea czy Juve? Za kim dziś jesteście ?;p

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.09.2012, 18:48

Ja nigdy nie będę wielbić Girouda, nawet go nie lubię. Ale pisanie że nie sprawdzi się bo nie strzelił gola w kilku meczach jest śmieszne. Może być różnie, a Wy tylko popadacie ze skrajności w skrajność...

A Lewy poza Borussią by zginął IMO. Ale cóż, to Polak (+100 do skilla) więc rozumiem że może być uwielbiany.

@jimmy

Ładnie tam Giggsa znaleźli ;]

Jarson komentarzy: 107919.09.2012, 18:46

Ja tam życzę mu jak najlepiej i nic do niego nie mam jednakże sceptycznie podchodziłem do tego transferu.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078419.09.2012, 18:43

youtube.com/watch?v=xCWQ1vWVErU&feature=related

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 18:39

Tak czy owak trzeba mu życzyć jak najlepiej bo nie mamy nikogo kto mógłby nam grać typową 9. dobra forma Oliego jest nam absolutnie niezbędna:>

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078419.09.2012, 18:35

ja mysłę ,że przyjdzie w najbliższym czasie taki mecz,po którym bedziemy wielbić girouda bo rozstrzygnie swoją bramką wynik

KanonierChris komentarzy: 292419.09.2012, 18:31

A co do Poldiego to faktycznie na niego też były najazdy, jak te Twarowski po nim jeździł w trakcie meczu z Sunderladem... A tu jak ładnie gra :) Bardzo jasna postać naszej drużyny.

dtdtdod komentarzy: 43819.09.2012, 18:30

A ja bym nie chciał Lewego. Bynajmniej nie chodzi tu o jego umiejętności a o jego agenta Kucharskiego. Gdyby przeszedł do nas to wystarczy, że zagrałby tylko jeden dobry sezon i od razu agent by go promował i chciał, żeby poszedł dalej. Na siłe by wciskał Lewego do innych klubów typu City i Real, robił szum i rozsiewał plotki tak jak to miało miejsce w BVB, aby tylko zarobił więcej. Więc wg mnie jeszcze wszyscy byśmy na niego klnęli, że niewdzięcznik itp.

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 18:30

Jeśli gra źle albo robi coś źle należy mu się krytyka. Jak będziemy chwalić za wszystko to jest to postawa: "Nic się nie stało". Typowa dla polskich kibiców :DD

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 18:29

Ja tam nigdy nie będę hejtował Żiru z jednego powodu. On i tak będzie u nas grał, nie mamy alternatywy. ; ]]]

KanonierChris komentarzy: 292419.09.2012, 18:29

Spokojnie z tym Giroud. Nieraz trzeba sporo czasu żeby zawodnik wkomponował się w zespół. Może być niewypałem, może, ale za wcześnie by go osądzać już teraz.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11719.09.2012, 18:28

Czekam jak się Giroud przełamie i ci co go tu teraz krytykują będą go wychwalać w niebo głosy.

Rapido komentarzy: 148 newsów: 8419.09.2012, 18:27

facebook.com/Pieknopilkinoznej zapraszam ; d

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34119.09.2012, 18:27

@tomekafc95
Henry chyba po 5, Bergkamp natomiast po 8. Aczkolwiek wierzę, że Giroud w końcu się przełamie i zacznie strzelać.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 219.09.2012, 18:27

Ta, oceniajcie Chamakha po tym jak siedział na ławce :)

Ars3n komentarzy: 1235419.09.2012, 18:24

ehh... glupi macie temat. Giroud zacznie w koncu strzelac, to wtedy bedziecie go wielbic ponad wszystko. Tak samo jak to bylo z Robinem ~2lata temu.

tomekafc95 komentarzy: 413619.09.2012, 18:22

giroud jest na bank lepszy niz ciamak moim zdaniem presja jest za duza na niego nalozona ze ma zastapic rvp ! dajcie mu jeszcze chwilke potem hejtujcie po ilu henry meczach strzelil ? 8 czy 9

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2719.09.2012, 18:14

Powinien, ale nie wykorzystał, koniec. Ile można płakać nad czymś, co miało miejsce miesiąc temu.

Żaden napastnik nie ma stuprocentowej skuteczności. Dobrze, że Giroud przynajmniej dochodzi do tych sytuacji, bo to znaczy, że w końcu zacznie strzelać.

vantastic komentarzy: 99219.09.2012, 18:13

Pamiętam te najazdy na Podolskiego po dwóch pierwszych kolejkach.Za słaby na napastnika,za wolny na skrzydło,bezproduktywny,nie pasujący do Premier League i AFC,bo Twarowski tak powiedział.To samo dzieje się teraz z Giroud.Rozumiem,że kogoś może drażnić to,że nie strzelił jeszcze bramki,ale robią to na nasze szczęście inni.Jak nikt nie będzie strzelał,wtedy można będzie wylać swoje żale.

szala komentarzy: 539 newsów: 2519.09.2012, 18:12

wronka23 ----> Henry strzelił dla Arsenalu dopiero w 8 lub 9 meczu

Kanonier25 komentarzy: 175819.09.2012, 18:11

@wronka

A no tak, bo wyśmienity Robert ma 100% skuteczności. Z Czarnogórą miał dwie setki i jakoś nie strzelił(wybaczcie za powrót do meczów kadry).

wronka23 komentarzy: 408919.09.2012, 18:10

takie sytuacje co miał Giroud w pierwszych meczach to powinnien wykorzystać. Sam na sam z bramkarzem to tak samo jest w każdej lidze.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068719.09.2012, 18:08

wronka@

Tylko zobacz, że Lewy jest już zaaklimatyzowany w BVB, a Giroud u nas nie. Przyjdzie czas, że zacznie regularnie strzelać.

Kanonier25 komentarzy: 175819.09.2012, 18:08

@wronka

Porównanie Messiego do Lewego i Argentyny do Polski ...
Podań nie dostaje, bo jest za słaba kadra.
Wróćmy do klubów, bo mówisz, że Lewy jest lepszy od Girouda. Pewnie wnioskujesz tak po tym, że Lewy strzela gole, ok. Ale pomyśl teraz, Oli jest NOWYM zawodnikiem, w Anglii nigdy nie miał przyjemności grać, więc nie myśl, że zacznie od razu strzelać jak na zawołanie. Robert też od razu nie strzelał w Niemczech. Ciekawe, czy jakby przyszedł teraz do Arsenalu, nieograny z Kanonierami, to czy by tak strzelał gol za golem. Pomyśl co piszesz.

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 18:07

Wronka@
Ale ty dokładnie mówiłeś o tym meczu. kazałeś mu siadać na ławke nie grać itd. bo chodziło ci dokładnie o ten mecz!

wronka23 komentarzy: 408919.09.2012, 18:06

RvPersie; o Girouda chodziło o wcześneijsze mecze te co remisowaliśmy na początku o nie strzelenie 100% sytuacji.
A wystarczy zobaczyć na statystki Lewy w tym sezonie już coś strzeliłi w lidze i LM a Giroud okrągłe zero narzie

Maximilliano komentarzy: 82319.09.2012, 18:05

youtube.com/watch?v=pCs_ghk1_7c

że tak powiem "lofffciam

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 18:05

Flisu@
Spoko to większa wygoda dla Ciebie nie dla mnie x )

Flisu komentarzy: 160219.09.2012, 18:04

RvPersie
jesli moja passa u buka bd dalej trwac to kupie lepszego obiecuje Ci xd

RvPersie komentarzy: 1145819.09.2012, 18:04

wronka@
Tyś nienormalny? Usprawiedliwiasz Lewego bo nie dostaje podań w kadrze a wczoraj jechałeś po Olim bo nie strzeliłbramki na którą szans nie miał. Co za wyuzdana hipokryzja ; O

wronka23 komentarzy: 408919.09.2012, 18:03

Jak Giroud strzeli 10 bramek w lidze to bedzie sukces :D Narazie ławeczka bo jest bez formy

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141419.09.2012, 18:03

wiadomo, że żiru się odblokuje, tylko wydaje mi się, że Lewy by bardziej do nas pasował bo grał w klubie który prezentuje styl podobny do naszego+ lepsza technika i jest młodszy :D Ale ja na Oli nie narzekam bo też ma potencjał i jeszcze bd z niego pożytek :D

Yakub97 komentarzy: 574619.09.2012, 18:03

ja mam pada firmy Art za jakies 40-50zl i 4 rok sie dobrze sprawuje. Jedynie po tym czasie przez to ze mi spadal rozwalil sie tylni przycisk i musze nowego kupic bo po tych 4 latach juz ciezko podanie dziala i ten co rozwalilem

wronka23 komentarzy: 408919.09.2012, 18:01

Kanonier25 - Messi w kadrze też nie strzela za dużo. A Argentyna ma lepszych piłkarzy od Polski. A co ma robić Lewandowski jak nei dostaje podań do strzelenia bramki.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 119.09.2012, 17:58

Giroud się odblokuje spokojnie

Kanonier25 komentarzy: 175819.09.2012, 17:58

@wronka

Nie twierdzę, że nie, ale po czym tak wnioskujesz? Według mnie gra dobrze bo gra w Borussii i tam ma 'pakę' odpowiednią dla niego, dlatego tam strzela gole. Powiedz mi dlaczego w kadrze nie jest tak skuteczny?

wronka23 komentarzy: 408919.09.2012, 17:58

Dobrze że kupiliśmy Poldiego i Gervinho formę złapał bo taktoo nie miał by kto bramek strzelać