Nareszcie z czystym kontem: Arsenal 2-0 Everton

Nareszcie z czystym kontem: Arsenal 2-0 Everton 23.09.2018, 18:02, Łukasz Wandzel 930 komentarzy

Arsenal kontynuuje serię zwycięstw, wygrywając z Evertonem 2-0. Jednak to dopiero tym razem londyńczycy wreszcie zdołali zachować pierwsze czyste konto w tym sezonie. Kanonierzy zagrali na zero z tyłu nie z powodu dobrej postawy defensorów, ponieważ tym, jak zdążyli już do tego przyzwyczaić, zdarzały się błędy. Wystarczy wspomnieć o stracie piłki przez Mustafiego, która doprowadziła do tego, że Sokratis nabawił się urazu, próbując uratować sytuację. Nieważne czy Bernd Leno tego chce, czy nie, ale to Petr Cech był bohaterem dzisiejszego popołudnia, popisując się wieloma udanymi interwencjami.

Londyńczycy niezbyt dobrze weszli w to spotkanie, rozgrywając słabą pierwszą połowę. Gdyby nie Petr Cech, a także brak większej skuteczności po stronie Everonu, już w trakcie pierwszych 45. minut podopieczni Unaia Emery'ego musieliby gonić wynik. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca i w drugiej połowie, The Gunners mieli moment przebudzenia, który pozwolił im otworzyć wynik i szybko podwyższyć prowadzenie. Tym samym, skutecznie zabili mecz, mając pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku do ostatniego gwizdka sędziego.

Składy, w jakich obie drużyny rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Cech - Bellerin, Sokratis (39' Holding), Mustafi, Monreal - Xhaka, Torreira, Ramsey (80' Welbeck) - Özil, Lacazette, Aubameyang (69' Iwobi).

Everton: Pickford - Kenny, Keane, Zouma, Digne - Davies, Gueye - Sigurdsson, Walcott (72' Bernard), Richarlison - Calvert-Lewin (72' Tosun).

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie The Toffees. Theo Walcott dostał podanie od partnera, po czym dograł w pole karne. Tam bliski szczęścia był Calvert-Lewin, jednak po pierwsze nie trafił w piłkę, a po drugie, trzech graczy Evertonu było na spalonym. Lekka przewaga gości na początku spotkania nie wynikała z ich fantastycznej dyspozycji, tylko - jak zwykle - z błędów Kanonierów, w tym przypadku straty futbolówki przez Granita Xhakę.

Kiedy ataki Evertonu ustały, to nie dlatego, że Arsenal ruszył do ataku. Około 15. minuty zawodnicy The Gunners faulowali trzykrotnie w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Za pierwsze z przewinień Lucas Torreira otrzymał żółtą kartkę. Później znowu inicjatywę przejęli goście. Pozycję do strzału wypracował sobie choćby Richarlison, ale interweniować zdołał Petr Cech.

Ciąglę brakowało sytuacji do strzelenia gola dla londyńczyków, ale pikarze z The Emirates Stadium zaczęli kontrolować spotkanie, nie dając bezpośrednich szans na zdobycie bramki swoim rywalom. Nie wszystko jednak szło po myśli Kanonierów. Sokratis musiał faulem naprawić błąd Shkodrana Mustafiego, który stracił futbolówkę, za co obejrzał żółty kartonik. W dodatku zaczął utykać i niedługo później został zmieniony. W jego miejsce wszedł Rob Holding. Tymczasem, można było ze świecą szukać ładnych okazji na zdobycie bramki przez Arsenal. To Theo Walcott lub Richarlison mieli większe szanse na wpisanie się na listę strzelców. Jakimś cudem, dwie drużyny, nie potrafiące w tym sezonie zakończyć meczu z czystym kontem, wciąż remisowały 0-0.

W drugiej połowie obie drużyny grały nudną piłkę. I kiedy kibicom mogło zacząć zbierać się na ziewanie, nastąpiło otwarcie wyniku! W 56. minucie podopieczni Unaia Emery'ego w końcu znaleźli lukę w defensywie Evertonu. Ramsey podał do Lacazette'a, który popisał się klinicznym wykończeniem! Futbolówka odbiła się od słupka tuż pod poprzeczką. Jordan Pickford bez najmniejszych szans. Golkiper The Toffees mógłby natomiast mieć szanse przy drugiej okazji The Gunners, gdyby któryś z sędziów zauważył uderzenie ze spalonego... A że żaden z nich tego nie dostrzegł, kilkadziesiąt sekund później było już 2-0 dla Kanonierów, którzy przejęli piłkę w okolicy środka boiska. Mesut Özil dograł do Ramseya, ale Walijczyk się poślizgnął i zdołał jedynie dograć piętką do Aubameyanga. Reprezentant Gabonu nie miał prawa spudłować i, choć znajdował się na offsidzie, po chwili celebrował zdobycie bramki.

Te dwa trafienia spowodowały, że Arsenal grał bardziej swobodnie. Z kolei Everton oddał inicjatywę. Drużyna z Liverpoolu miała jeszcze swoje szanse, ale nawet nie zdołała zdobyć bramki kontaktowej. Za to nowych sił dodały gospodarzom zmiany. Za Aubameyanga na murawie zameldował się Iwobi, a Ramseya zastąpił Welbeck. Obaj zawodnicy nie popisali się niczym szczególnym, ale przynajmniej w końcówce meczu nadal miał kto biegać z przodu. Wynik nie uległ już zmianie, ponieważ piłkarze obu ekip znowu zaczęli grać nudną piłkę. I tak, Petr Cech zanotował pierwsze czyste konto w tym sezonie, a swoją postawą na boisku w pełni na to zasłużył. Arsenal 2, Everton 0!

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DexteR_000 komentarzy: 764023.09.2018, 20:44

@new_star: Troszkę januszowo xd
Serbia gra rezerwowym.

ZelGrey komentarzy: 252423.09.2018, 20:43

@Kredens: Mam już Robertsona od nich w obronie. Oraz kupować obrońcę Live akurat przed spotkaniami z Chelsea i City? :)

new_star komentarzy: 6853 newsów: 923.09.2018, 20:42

Z taką gra jak dzisiaj to Francuzów też byśmy pyknęli. Może nie na miękko, ale na pewno win.

DexteR_000 komentarzy: 764023.09.2018, 20:42

@kamilo_oo: @Kysio2607: ok dzięki, tak coś właśnie przeczytałem.

Kysio2607 komentarzy: 1336023.09.2018, 20:41

@DexteR_000: liczą się zwycięstwa w całym turnieju, Serbia będzie miała bilans 6-2, Francja 5-3, a nasi również 6-2 :)

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2018, 20:41

@DexteR_000:

Bo liczyły się wyniki z pierwszej rundy

Glajskor komentarzy: 106123.09.2018, 20:40

@arsenallord napisał: "Podejrzewam, że coś stracimy, ale patrząc na kalendarz to my do połowy grudnia możemy wygrać wszystkie mecze."

3.11 :P

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 323.09.2018, 20:39

Powie mi ktos jaie nazywa ta piosenka z ms w siatlowce, przy ktirej wszyscy sie gibaja?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.09.2018, 20:39

Serbowie pewni awansu to wywalone mają.

DexteR_000 komentarzy: 764023.09.2018, 20:38

Wytlumaczy mi ktos jak to jest, ze Polska awansuje jesli wygra z Serbia skoro Francja wygrala dwa mecze???
Nie kapuje troszke w tej siatkowce.

michal192837465 komentarzy: 765423.09.2018, 20:37

Widzę dzisiaj Kurka z przeszłości, który potrafił nam sam wygrywać mecze. Do tego Szalpuk praktycznie każdą zagrywką zagrywką stwarza zagrożenie, Zatorski wzór na przyjęciu. Na razie Serbowie nie istnieją.

kubeczek85 komentarzy: 87323.09.2018, 20:36

Trippier ma dobry terminarz teraz

Kysio2607 komentarzy: 1336023.09.2018, 20:35

Uwielbiam ta nasza Polska mentalność, i wygadywanie na Twitterze o podlożonym meczu i o jakimś niesmaku :D niestety w takiej sytuacji jesteśmy, że zwycięstwo oznacza tylko jedno.

#FPL
Jak myslicie, sprzedawać Mendy'ego ze składu, bo nie wiadomo kiedy wróci?
I kogo w zamian? Trippier? Smalling? Jeszcze inna opcja (Alonso i Robertsona już mam)

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11723.09.2018, 20:31

Ariane Lipski przechodzi z KSW do UFC. Będę jej kibicował bardzo :D

Siatkarze chyba na sterydach.

NIKEy komentarzy: 80723.09.2018, 20:30

W dodatku mimo że w pierwszej połowie ciążyla mu walka z Richarlisonem, to już w drugiej radził sobie z nim naprawde dobrze. Mowa oczywiście o Bellerinie- IMO druga połowa na duuży +

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11723.09.2018, 20:29

NIKEy komentarzy: 80723.09.2018, 20:26

Ozil nie grał na swojej nominalnej pozycji, więc trochę go można usprawiedliwić. Poza tym dla mnie dzisiaj akurat walczył w pressingu, więc też widać wpływ Emerego na Niemca

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466923.09.2018, 20:26

@MaciekGoooner:

Goni goni ale sezon długi :D

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2018, 20:23

Bułgaria - Kanada 4:16 w drugim secie...

Maczupikczu komentarzy: 24123.09.2018, 20:18

Mam pytanie do mechaników samochodowych. Wczoraj w busie firmowym zaświeciła mi się kontrolka EDC. Co ona może oznaczać?? Coś poważnego?

new_star komentarzy: 6853 newsów: 923.09.2018, 20:15

Dopiero zobaczyłem bramę Laci. O matko, co to za gol.

Gerwciu komentarzy: 372223.09.2018, 20:13

Jak tam stan zdrowia Sokratisa ? Ktoś, coś wie?

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 723.09.2018, 20:13

Pamieta ktoś moze jedne pamiętne oceny na k.com po jakimś bardzo słabym wystepie, w którym zamiast zdjecia BFG był nosorożec z jego twarzą?

Jakby ktoś mógł poczęstować linkiem to bardzo dziekuję

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.09.2018, 20:12

@Wojakus: a jeszcze kumpel na piwsko wyciąga... haha :D

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 323.09.2018, 20:11

Z kim zagramy jak wygramy z Serbią dzisiaj?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 323.09.2018, 20:10

Ja też się nie uczyłem kilka dni wstecz :P @ZielonyLisc:

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.09.2018, 20:09

@Wojakus: Co ty ja się nie stresuję :D Bardziej ubolewam nad swoim lenistwem i brakiem motywacji do nauki, a cel jakże szczodry! Dyplom ukończenia studiów! W końcu jakby nie patrzeć wykształcenie wyższe!

BrakSnu komentarzy: 4923.09.2018, 20:09

Wiecie co? Wiem, że styl gry jest paskudny, ale mimo to ciesze się po każdym meczu i nie chodzi o sam fakt, że zdobywamy punkty. Nawet porażki z City i Chelsea pozostawialy jakiś optymizm. Wiem, że gorzej raczej nie będzie i jest jakaś pewność, że nawet w przypadku porażki nie bedzie blamażu na 5-0.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 323.09.2018, 20:08

@ZielonyLisc: obrona to pikuś. Jak masz już pracę oddaną to będzie na spokojnie. Luzik. Uwierz mi. Ja się też w tym roku trochę stresowałem, a później wyszło jak wyszło, że ten stres to zupełnie bez sensu. Przecież Cię nie uwalą :D

Gofer999 komentarzy: 1470323.09.2018, 20:08

Wow. Nie odgwizdali spalonego Auby. Masakra... Ale bramka Lacy poezja. :DDD

new_star komentarzy: 6853 newsów: 923.09.2018, 20:07

USA jeszcze bez porażki? Faworyt chyba do złota.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11723.09.2018, 20:05

Siatkarze kapitalny pierwszy set. Oby tak dalej.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466923.09.2018, 20:05

1 połowa słaba w wykonaniu Arsenalu zarówno w defensywie jak i ofensywie, Everton miał 2 dobre okazję, w drugiej już lepiej w ofensywie czego dowodem piękny gol Lacazette, gol Auby z 1,5 M spalonego, na plus Cech (bronił jak cyborg) na minus Ramsey (mimo 2 asyst bezbarwny mecz cóż za paradoks) i Xhaka w swoim stylu masa strat i niepewności i chyba Ozil tak to widzialem

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.09.2018, 20:05

Ta siatka to chyba serio jest podsport. Niby MŚ, a atmosfera jakby grali o Puchar Wójta. Zawsze tak jest?

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2018, 20:05

i 1:0, jedziemy!!

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.09.2018, 20:04

@Gunner012: O wojskach specjalnych, a w szczególności o GROM-ie.
@kamilo_oo: Wiem wiem ale te pytania są tak chore, że to szok! Mam wrażenie jakby to były studia prawnicze, a nie są!
@Kysio2607: Póki co to je czytam do upadłego. Bez szans żeby wykuć na pamięć.

Sparku komentarzy: 340223.09.2018, 20:04

@Kiepomen: źle mnie zrozumiałeś ew. Ja niezrozumiale napisałem
Chciałbym żebyśmy kupili skrzydłowego który obecnie nie jest tak znany światu i żeby się u nas rozwinął do poziomu np. Mbappe

Womanizer komentarzy: 991823.09.2018, 20:03

Najgorsi to raczej Xhaka z Mustafim. Jeden i drugi podawali pod nogi graczom Evertonu w okolicach naszego pola karnego. I to przynajmniej po 2-3 razy.

Cech/Laca MOTM, solidnie Torreira. Reszta można powiedzieć że nijak.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.09.2018, 20:03

@rreddevilss:
Wiem, wiem. Czasem się tak zdarzy.
Ale generalnie nie osiągnęły progresu ich drużyny patrząc na całą ich pracę w klubie. Mou to już w ogóle destabilizuje każdy team od dlugiego czasu.
A dla mnie osobiście styl też jest mega ważny.

Kysio2607 komentarzy: 1336023.09.2018, 20:02

@ZielonyLisc: ja miałem 50, ale wystarczyły dwa dni. Miałem kilka na które modlilem się żeby nie trafić, bo umiałem odpowiedzieć jedynie w kilku zdaniach z myślą "miła komisja coś pomoże z tego wyciągnąć". Na szczęście trafiłem bardzo fajnie i poszło bez stresu :D

Ogólnie obrona nie jest taka straszna. Dasz radę.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2018, 20:01

@ZielonyLisc:

Pocieszę Cię, bo miałem ten sam problem w czerwcu, tylko że do nauki 200 pytań i udało się ;p

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202323.09.2018, 20:01

pjoter dzisiaj dynamika ustawienie i refleks jak za najlepszych lat na stamford...
torreira bardzo ładnie , ten chłopiec musi grać
cała obrona plus szaka tradycyjnie czarnobyl ale kogo to obchodzi jeśli 3pkt grzechoczą nam ładnie w koszyczku ;)

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.09.2018, 20:00

@ZielonyLisc: Z czego praca, tak z ciekawości?

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2018, 20:00

@MaciekGoooner: O pierwszej połowie nie ma co gadać.Cech koncert i Auba coś próbował, reszta słabo bądź bardzo słabo.W drugiej mieliśmy momenty i wpadło co wpaść miało.Torreira to będzie coś ekstra w naszej pomocy ale czasem musi wcisnąć hamulec żeby nie łapać szybkich żółtek tak jak dzisiaj.Laca bramka stadiony świata, chłopaczek w drugiej połowie wyglądał jak lider zespołu.Cech MOTM.W sumie to perfecto występ, najgorszy Ramsey mimo dwóch asyst.Drugi w kolejce Ozil

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.09.2018, 19:58

Ja pierniczę w czwartek obrona pracy lic, 60 pytań do nauki, a ja nic nie umiem! Mało tego nawet nie chcę mi się tego uczyć! Co robić?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.09.2018, 19:58