Nareszcie z czystym kontem: Arsenal 2-0 Everton

Nareszcie z czystym kontem: Arsenal 2-0 Everton 23.09.2018, 18:02, Łukasz Wandzel 930 komentarzy

Arsenal kontynuuje serię zwycięstw, wygrywając z Evertonem 2-0. Jednak to dopiero tym razem londyńczycy wreszcie zdołali zachować pierwsze czyste konto w tym sezonie. Kanonierzy zagrali na zero z tyłu nie z powodu dobrej postawy defensorów, ponieważ tym, jak zdążyli już do tego przyzwyczaić, zdarzały się błędy. Wystarczy wspomnieć o stracie piłki przez Mustafiego, która doprowadziła do tego, że Sokratis nabawił się urazu, próbując uratować sytuację. Nieważne czy Bernd Leno tego chce, czy nie, ale to Petr Cech był bohaterem dzisiejszego popołudnia, popisując się wieloma udanymi interwencjami.

Londyńczycy niezbyt dobrze weszli w to spotkanie, rozgrywając słabą pierwszą połowę. Gdyby nie Petr Cech, a także brak większej skuteczności po stronie Everonu, już w trakcie pierwszych 45. minut podopieczni Unaia Emery'ego musieliby gonić wynik. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca i w drugiej połowie, The Gunners mieli moment przebudzenia, który pozwolił im otworzyć wynik i szybko podwyższyć prowadzenie. Tym samym, skutecznie zabili mecz, mając pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku do ostatniego gwizdka sędziego.

Składy, w jakich obie drużyny rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Cech - Bellerin, Sokratis (39' Holding), Mustafi, Monreal - Xhaka, Torreira, Ramsey (80' Welbeck) - Özil, Lacazette, Aubameyang (69' Iwobi).

Everton: Pickford - Kenny, Keane, Zouma, Digne - Davies, Gueye - Sigurdsson, Walcott (72' Bernard), Richarlison - Calvert-Lewin (72' Tosun).

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie The Toffees. Theo Walcott dostał podanie od partnera, po czym dograł w pole karne. Tam bliski szczęścia był Calvert-Lewin, jednak po pierwsze nie trafił w piłkę, a po drugie, trzech graczy Evertonu było na spalonym. Lekka przewaga gości na początku spotkania nie wynikała z ich fantastycznej dyspozycji, tylko - jak zwykle - z błędów Kanonierów, w tym przypadku straty futbolówki przez Granita Xhakę.

Kiedy ataki Evertonu ustały, to nie dlatego, że Arsenal ruszył do ataku. Około 15. minuty zawodnicy The Gunners faulowali trzykrotnie w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Za pierwsze z przewinień Lucas Torreira otrzymał żółtą kartkę. Później znowu inicjatywę przejęli goście. Pozycję do strzału wypracował sobie choćby Richarlison, ale interweniować zdołał Petr Cech.

Ciąglę brakowało sytuacji do strzelenia gola dla londyńczyków, ale pikarze z The Emirates Stadium zaczęli kontrolować spotkanie, nie dając bezpośrednich szans na zdobycie bramki swoim rywalom. Nie wszystko jednak szło po myśli Kanonierów. Sokratis musiał faulem naprawić błąd Shkodrana Mustafiego, który stracił futbolówkę, za co obejrzał żółty kartonik. W dodatku zaczął utykać i niedługo później został zmieniony. W jego miejsce wszedł Rob Holding. Tymczasem, można było ze świecą szukać ładnych okazji na zdobycie bramki przez Arsenal. To Theo Walcott lub Richarlison mieli większe szanse na wpisanie się na listę strzelców. Jakimś cudem, dwie drużyny, nie potrafiące w tym sezonie zakończyć meczu z czystym kontem, wciąż remisowały 0-0.

W drugiej połowie obie drużyny grały nudną piłkę. I kiedy kibicom mogło zacząć zbierać się na ziewanie, nastąpiło otwarcie wyniku! W 56. minucie podopieczni Unaia Emery'ego w końcu znaleźli lukę w defensywie Evertonu. Ramsey podał do Lacazette'a, który popisał się klinicznym wykończeniem! Futbolówka odbiła się od słupka tuż pod poprzeczką. Jordan Pickford bez najmniejszych szans. Golkiper The Toffees mógłby natomiast mieć szanse przy drugiej okazji The Gunners, gdyby któryś z sędziów zauważył uderzenie ze spalonego... A że żaden z nich tego nie dostrzegł, kilkadziesiąt sekund później było już 2-0 dla Kanonierów, którzy przejęli piłkę w okolicy środka boiska. Mesut Özil dograł do Ramseya, ale Walijczyk się poślizgnął i zdołał jedynie dograć piętką do Aubameyanga. Reprezentant Gabonu nie miał prawa spudłować i, choć znajdował się na offsidzie, po chwili celebrował zdobycie bramki.

Te dwa trafienia spowodowały, że Arsenal grał bardziej swobodnie. Z kolei Everton oddał inicjatywę. Drużyna z Liverpoolu miała jeszcze swoje szanse, ale nawet nie zdołała zdobyć bramki kontaktowej. Za to nowych sił dodały gospodarzom zmiany. Za Aubameyanga na murawie zameldował się Iwobi, a Ramseya zastąpił Welbeck. Obaj zawodnicy nie popisali się niczym szczególnym, ale przynajmniej w końcówce meczu nadal miał kto biegać z przodu. Wynik nie uległ już zmianie, ponieważ piłkarze obu ekip znowu zaczęli grać nudną piłkę. I tak, Petr Cech zanotował pierwsze czyste konto w tym sezonie, a swoją postawą na boisku w pełni na to zasłużył. Arsenal 2, Everton 0!

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52023.09.2018, 18:47

Cech do Keane: Ej stary, to ja biorę Mustafiego.. Ty możesz tego czarnego z przodu próbować. Ale wątpię. Powodzenia

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041323.09.2018, 18:47

Cech motm.

Nic mnie w tym klubie tak nie denerwuje jak te pizdy które opuszczają stadion w 85 minucie.

Jogurt komentarzy: 168123.09.2018, 18:46

baleron czeka w polu karnym az pilka sie odbije
no nie xD

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2018, 18:46

Patrzyłem teraz na skrot meczu z Newcastle i tam 1 polowa tez wygladała koszmarnie, nie wiem od czego to zalezy, ze dopiero w drugiej zaczynamy grac

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52023.09.2018, 18:45

"Ashley Williams miałby przez kilka sezonów jeszcze być ostoją defensywy Evertonu"-Williams ma 35 lat

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.09.2018, 18:42

Young Boys pokonało Basel 7-1, pozdro Brazylia.
Krzysztof Piątek jak Hemp Gru poza kontrolą.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 323.09.2018, 18:41

Z holdinga nic nie będzie, to jest pewne.

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2018, 18:39

Dzieki Ramsey za dwie asysty ale na tak duze zarobki jakie bys chciał nie zasługujesz, Ozil tak samo zreszta, ten to po 10 minutach mokry jakby cały mecz grał

Ech0z komentarzy: 1042823.09.2018, 18:37

Wchodzi Danny King kong czarny mesjasz futbollu bezlebub arcymag ognia szatan lucyfer pogromca Welbeck

ZielonyLisc komentarzy: 2028923.09.2018, 18:36

Hah pod ławką Arsenalu leży torba z logiem Pucharu UEFA ;d

Szebson komentarzy: 351023.09.2018, 18:36

BIG W wchodzi

Adi17 komentarzy: 300723.09.2018, 18:36

Welbeck jest wszechstronny podobno, to zagra na środku obrony. Warunki fizyczne ma.

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52023.09.2018, 18:36

Torreira zdecydowanie>Guendouzi

Hirow komentarzy: 40923.09.2018, 18:36

Panie jak Danny wchodzi to mecz dopiero się zaczyna

Lolke komentarzy: 37823.09.2018, 18:35

Im więcej baboli, tym mocniejsza pozycja w składzie. Ramsey i Xhaka poznali klucz i wykorzystują to z premedytacją.

Szogun komentarzy: 28800 newsów: 323.09.2018, 18:35

Stracimy dziś dwóch obrońców?? Na następny mecz wstawimy chyba Iwobiego na SO.

ZielonyLisc komentarzy: 2028923.09.2018, 18:35

Ramsey kółeczko, piętka i nie ma klienta

Adi17 komentarzy: 300723.09.2018, 18:34

Ramsey też niby 2 asysty, a tyle strat, że głowa mała.

mar12301 komentarzy: 2315323.09.2018, 18:34

Xhaka to chyba najgorszy transfer Wengera (patrząc na atrybuty cena/jakość).

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52023.09.2018, 18:34

Jedynie Iwobi ma wciśniętego cały czas lewego Shifta

Elastico07 komentarzy: 1256623.09.2018, 18:33

Kolejny mecz w którym wynik jest duzo lepszy od gry,koncze komentowanie na dzisiaj,na razie.

Szogun komentarzy: 28800 newsów: 323.09.2018, 18:33

Co za osły?? Jak oni podają to poziom Kotwicy Kołobrzeg.

Adi17 komentarzy: 300723.09.2018, 18:33

Xhaka się śmieje, bo wie, że ile by błędów nie zrobił i tak będzie grał. On jest upośledzony piłkarsko.

Gerwciu komentarzy: 372223.09.2018, 18:32